تست روانشناسی آنلاین

با انجام تست‌های روانشناسی آنلاین می‌توانید نگاهی نو به درون خود و زندگیتان بیاندازید و در صورت نیاز آنرا اصلاح نمایید.

در پایان هر تست روانشناسی کدی به شما داده می‌شود که می‌توانید با ارائه آن به مرکز مشاوره ستاره ایرانیان از تفسیر تست روانشناسی خود که توسط روانسنجان متخصص ما انجام می‌گیرد مطلع شوید (به صورت تلفنی و یا حضوری) و از مشاوره مشاوران ما برای رفع مشکلات بهره‌مند شوید.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

تست روانشناسی رایگان

تست‌های روانشناسی آنلاین برای افزایش شناخت فردی در زمینه‌های ازدواج، خانواده، فردی، کودک و نوجوان، شغلی و تحصیلی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

این تست‌ها به سه دسته سرگرمی، شناخت عمومی و آزمون‌های تحلیلی، روان‌سنجی تقسیم می‌شود. برای انجام تست‌های عمومی می‌توانید به‌صورت رایگان از اپلیکیشن فول تست استفاده کنید و برای بهره‌مندی از آزمون‌های تحلیلی تخصصی به‌صورت آنلاین باید با مراکز تماس حاصل کنید، زیرا این آزمون‌ها باید زیر نظر مرکز و به‌صورت منحصربه‌فرد برای شما تحلیل شود.

تست روانشناسی یا آزمون روانشناسی چیست؟

تست روانشناسی رفتاری آنلاین به تست‌های عمومی گفته می‌شود که نیاز به تحلیل روان‌سنج نداشته و یک پاسخ عمومی را بر اساس روایی و پایایی به افراد اعلام می‌کند، برای مثال، تست روانشناسی افسردگی که به شما یک عدد می‌دهد و سطح افسردگی شما را نسبت به جامعه آماری سنجیده شده اعلام می‌دارد.

همان‌طور که گفته شد، تست های روانشناسی رایگان بوده و مجموعه صد سؤالی آن به‌صورت تست روانشناسی رایگان در اپلیکیشن فول تست برای شما فراهم شده است، اما آزمون‌های روان‌شناختی به آزمون‌هایی گفته می‌شود که به‌صورت منحصربه‌فرد و مجزا برای هر فرد تحلیل شده و باید توسط روان‌سنج تحلیل شود.

البته آزمون‌های روانشناسی را نیز می‌توان بدون تحلیل روان‌سنج انجام داد ولی نمی‌توان به نتایج آن اعتماد کرد و روند درمان فرد را دچار مشکل می‌کند، لذا مرکز مشاوره ستاره ایرانیان با همراهی روان‌سنج‌های برتر ایران به‌صورت منحصربه‌فرد به تحلیل این تست ها می‌پردازد.

انواع تست روانشناسی

تست‌های روانشناسی به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

  • تست‌های رایگان روانشناسی سرگرمی

به تست آنلاین روانشناسی گفته می‌شد که باهدف ایجاد فراغت و سرگرمی و کمک به شناخت محدود فرد نسبت به خود شکل‌گرفته است، برای مثال می‌توانید به اپلیکیشن تست تصویری مراجعه کنید.

  • تست‌های روانشناسی عمومی

این تست ها در یک جامعه آماری قابل‌اعتماد بررسی شده‌اند و می‌تواند برخی از ویژگی‌های شما را تشخیص دهد، همان‌طور که گفته شد مجموعه فول تست به‌صورت رایگان برای شما فراهم شده است و می‌توانید با این تست‌ها آشنا شوید. تست‌های مذکور نیاز به تحلیل روان‌سنج و مشاور ندارند و جهت آگاهی عمومی فرد بوده و قابل‌استناد نیستند.

  • آزمون‌های روانشناسی تحلیلی و تخصصی

این دسته از تست‌ها نیاز به روان‌شناس دارد تا توسط روان‌سنج به‌صورت منحصربه‌فرد تحلیل شود. عدم تحلیل آن توسط روان‌سنج نتایج نادرستی را به همراه خواهد داشت و ممکن است سطوح اختلال فرد به نادرستی تشخیص داده شود. به همین منظور می‌توانید از پکیج‌های تخصصی مرکز استفاده کرده و با برای تحلیل روان‌سنج با مرکز تماس بگیرید.

چرا تست شخصیت شناسی بدهیم؟

تست شخصیت‌شناسی در کنار جلسات مشاوره روانشناسی به شما کمک می‌کند تا بتوانید:

  • آینده مشخص و مطمئنی را برای خودساخته ودر تصمیم‌گیری بهتر عمل می‌کنید.
  • تست توانایی‌های شناختی رایگان کمک می‌کند تا استعداد و توانمندی‌ها خود را شناسایی کنید.
  • اختلالاتی که زندگی شما را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد را درمان می‌کنید.
  • باشخصیت حقیقی خود آشنا شده و ابعاد مختلف آن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن کشف کرده و با آن آشنا می شوید.
  • شناسایی طرح‌واره‌ها و الگوهای نادرستی که روابط شما را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.
  • تست اخلاق آنلاین برای سنجش خلق‌وخو تهیه شده است.

پاسخ تست شخصیت شناسی روانشناسی

همان‌طور که گفته شد پاسخ این تست‌ها به دو صورت است:

بر اساس جامعه آماری قابل‌اعتماد، یک نورم در نظر گرفته می‌شود و پاسخ‌ها شما با آن جامعه آماری سنجیده می‌شود ( تست های روانشناسی اندروید رایگان ).

بر اساس همپوشانی شخصیتی و گزارش‌ها آزمون‌ها پاسخ‌های شما به‌صورت منحصربه‌فرد تحلیل شده و روش‌های درمانی متناسب برای شما در نظر گرفته می‌شود.

تست های تخصصی سایت روانشناسی ستاره ایرانیان

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان تست روانشناسی آنلاین رایگان در اختیار شما قرار داده و آزمون‌های تخصصی در قالب پکیج‌های تست شخصیت شناسی ازدواج ، خانواده، فردی، کودک و نوجوان، تحصیلی و شغلی را برای شما فراهم کرده است. این مجموعه زیر نظر مشاوران باتجربه و با تحلیل روان‌سنج تهیه شده و به‌صورت منحصربه‌فرد در اختیار شما قرار می‌گیرد تا روند درمانی مناسبی برای شما اتخاذ گردد.

تست هوش هیجانی شرینگ (EQ)

امروزه هوش را توانایی و استعداد ذاتی فرد در یک موضوع خاص همچون ریاضی نمی‌دانیم، بلکه ارتباط مؤثر با دیگران تأثیرات غیرقابل‌انکاری در زندگی و روابط افراد ایفا می‌کند. این تست به بررسی هوش هیجانی پرداخته و توسط روان‌سنج تحلیل می‌گردد.

تست شخصیت مایرز بریگز فرم بلند (MBTI-88)

این تست شخصیت شناسی برای سنجش قابلیت‌های شغلی و تحصیلی مورداستفاده قرار می‌گیرد که مجموعه ستاره ایرانیان در کنار این تست، آزمون‌های روانشناسی و علوم اعصاب نوین را از افراد گرفته و بر اساس خروجی شخصیت، مغز، اختلال و ... توانمندی‌ها و استعدادهای حقیقی فرد را مورد سنجش قرار می‌دهد؛ لذا این تست به‌صورت منفرد تأثیرگذار نخواهد بود.

تست شخصیت شناسی مایرز - بریگز MBTI-60

این تست فرم کوتاه تست شخصیت مایرز بریگز است و به‌عنوان یک تست عمومی جهت شناسایی ویژگی‌های شخصیتی خود به‌صورت مقدماتی می‌توانید از آن کمک بگیرید.

تست ویژگی‌های شخصیتی (NEO-240)

این تست به‌منظور بررسی ویژگی‌های شخصیتی و همچنین اختلالاتی که فرد درگیر آن است مورداستفاده قرار می‌گیرد. تست نئو دارای دروغ‌سنج و اعتبارسنج است و به درمانگر کمک می‌کند تا متوجه پاسخ‌های نادرست خواسته یا نخواسته افراد شود.

تست شخصیت سنجش صفات پنج گانه (NEO)

این تست برای سنجش 5 دسته‌بندی اصلی شخصیتی مورداستفاده قرار می‌گیرد و برای سنجش کلی شخصیت فرد مورداستفاده قرار می‌گیرد و میزان صحت نتایج سنجیده نمی‌شود.

تست عشق مثلثی استرنبرگ (STLS)

این تست به سنجش شاخصه‌های اصلی عشق می‌پردازد و به‌عنوان یک تست کاربردی و مکمل در مشاوره پیش از ازدواج مورداستفاده قرار می‌گیرد. این تست نیز می‌تواند به‌صورت عمومی و یا با تحلیل روان‌سنج بر اساس ویژگی‌های منحصربه‌فرد زوجین مورد تحلیل قرار گیرد.

تست روانشناسی سنجش کیفیت زندگی (SF)

بسیاری از اختلالات ناشی از سبک زندگی نامناسب و یا کیفیت پایین زندگی است، لذا نیاز است در رویارویی با برخی از مراجعان این تست انجام شود تا مولفه‌های کیفیت زندگی در این افراد مورد بررسی قرار بگیرد که در کنترل و آموزش اختلالات می‌تواند تأثیر بسزایی داشته باشد.

آزمون شخصیت چند وجهی MMPI-370

یکی از آزمون‌های معتبر شخصیت در جهان بوده که می‌تواند به‌صورت عمومی شاخصه‌های شخصیتی شما را بیان کرده و همچنین می‌تواند توسط روان‌سنج به‌صورت منحصربه‌فرد تحلیل شده و وجوه شخصیتی شما را متناسب با اختلالات شخصیتی و طرح‌واره‌های شخصیتی مورد تحلیل قرار دهد.

تست احساس مثبت به همسر

برای مشاوره خانواده درمانگر باید اطلاعات صحیحی از احساسات زوجین نسبت به یکدیگر داشته باشد تا بتواند جلسات را دقیق‌تر و سریع‌تر ادامه دهد، این تست می‌تواند به‌عنوان یکی از تست‌های مجموعه خانواده‌درمانی یاری‌دهنده مراجعین و مشاوران باشد.

تست بلوغ عاطفی

این تست برای مشاوره پیش از ازدواج و مشاوره دوران نامزدی استفاده می‌شود و در آن مشاور میزان بلوغ عاطفی زوجین را مورد بررسی قرار می‌دهد و متوجه می‌شود که آیا زوجین آمادگی لازم را برای ازدواج دارند یا خیر و بر اساس آن آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهند.

تست تعارضات زناشویی

این تست، یکی از تست‌های مجموعه ازدواج است که به بررسی شاخصه‌های اختلافی میان زوجین می‌پردازد و در جلسات خانواده درمانی یا جلسات مشاوره زوج درمانی می‌تواند یاری‌دهنده درمانگر باشد.

تست شیوه فرزندپروری والدین

شیوه پرورش کودک یکی از مهم‌ترین راه‌هایی است که در تربیت و درمان اختلالات کودک می‌تواند به درمانگر کمک کند، در صورتی که والدین آموزش‌های لازم تربیتی را ندیده باشند، درمانگر متوجه شده و آموزش‌های لازم را در جلسات مشاوره کودکان ارائه می‌دهد.

تست بالینی میلون 3 (MCMI-III)

این تست حتماً باید توسط روان‌سنج مرکز تحلیل شود تا اعتبار یافته و بتوانید به نتایج آن اتکا کنید. تست میلون جهت شناسایی اختلالات مختلف از جمله شخصیت مرزی، اختلالات هذیانی، دوقطبی، شخصیت وابسته، شخصیت ضداجتماعی و غیره استفاده می‌شود.

تست روانشناسی طرحواره یانگ-فرم کوتاه

طرحواره یانگ برای شناسایی الگوهای مخرب در زندگی فردی و رابطه مورداستفاده قرار می‌گیرد، این تست نیز نیاز به تحلیل روان‌سنج دارد؛ زیرا تقابل و تداخل برخی طرحواره ها نیاز به بررسی موضوع داشته و همچنین در برخی از فرهنگ‌ها و شهرها تحلیل منحصربه‌فرد خود را نیازمند است.

تست شوخ طبعی (SHQ)

یکی از بحران‌هایی که باید زوجین به آن توجه کنند شوخ طبعی بیش از حد یکی از طرفین و یا عدم تطابق ادراکی زوجین در این زمینه است. تست شوخ طبعی به سنجش عمومی میزان شوخ طبعی افراد می‌پردازد.

تست شاخص تمایل جنسی هالبرت

نمی‌توان گفت که موضوعات جنسی در رابطه، حرف اول را می‌زند اما می‌توان تأکید کرد که یکی از پایه‌هایی رابطه زناشویی موفق، رابطه جنسی میان زوجین است. انجام این تست بسیاری از مشکلات جنسی میان زوجین را برای درمانگر در جلسات مشاوره جنسی مشخص می‌کند. در صورتی که اختلال جنسی شدید باشد نیاز است سکس تراپی به‌صورت بالینی انجام گیرد.

تست هوش و نیمکره مغز

این تست به‌عنوان یک تست عمومی مورداستفاده قرار می‌گیرد و به شما اعلام می‌کند که بیشتر از کدام نیمکره مغز خود استفاده می‌کنید و به‌تبع آن چه توانمندی‌هایی را دارا هستید.

تست مقیاس سازگاری زن و شوهر

این تست به بررسی عوامل و سنجه‌های ارتباطی در رابطه می‌پردازد و می‌تواند به‌عنوان یک تست مکمل برای جلسات مشاوره خانواده و ازدواج و یا حتی مشاوره برای ازدواج مجدد مورداستفاده قرار گیرد.

تست مقیاس عشق هاتفیلد و اسپرچر

یکی از انواع تست های پیش از ازدواج برای بررسی میزان عواطف میان زوجین بوده و می‌تواند میزان احساسات عاطفی آن‌ها را مورد سنجش قرار دهد.

تست هوش اجتماعی تت (SIQ)

افرادی که در این تست نمره پایینی کسب می‌کنند نیاز دارند تا مهارت‌ های ارتباطی و اجتماعی لازم را بیاموزند و در محیط کار، مدرسه و یا حتی ارتباط با دوستان و خانواده مهارت‌های آموزش‌داده‌شده را تمرین کنند.

تست هوش هیجانی بار-آن (EQ-I)

یکی از انواع شناخته شده تست هوش هیجانی است که به بررسی میزان هوش ارتباطی و ادراکی فرد در تقابل با دیگران می‌پردازد.

تست نیازهای اساسی - گلاسر فرم کوتاه (GBN-25)

تست گلاسر به‌عنوان یک تست مکمل از پکیج زوج‌درمانی مورداستفاده قرار می‌گیرد و به سنجش نیازهای زوجین می‌پردازد. عدم تطابق نیازها در این تست می‌تواند عامل مهمی در بروز مشکلات میان زوجین شود.

تست نیازهای اساسی - گلاسر (BNQ-35)

این تست به بررسی نیازهای اساسی زوجین می‌پردازد و معمولاً بهتر است از فرم بلند آن برای جلسات زوج‌درمانی و با تحلیل روان‌سنج استفاده شود.

تست شخصیت کتل Cattell (16PF)

این تست دارای شانزده دسته‌بندی اصلی است که به بررسی ابعاد شخصیتی و یا اختلالاتی که در شخصیت تأثیرگذار هستند، می‌پردازد. تست مذکور می‌تواند در مشاوره ازدواج و مشاوره فردی استفاده شود و نیاز است توسط روان‌سنج مورد تحلیل قرار گیرد.

تست اضطراب بک (BAI-21)

این تست به سنجش میزان اضطراب فرد پرداخته و به درمانگر در جلسات درمان استرس و اضطراب کمک می‌کند تا روش درمانی مناسب برای درمان فرد را انتخاب کند. سطوح بالای اضطراب و برخی انواع آن نیاز به دارودرمانی و یا استفاده از نوروتراپی دارند.

تست انتظار از ازدواج (MES-40)

ازدواج یک‌خانه شکلاتی رنگارنگ است. این دیدگاه افرادی است که در زمینه ازدواج واقع‌نگری لازم را ندارند و سبب می‌شود پس از ازدواج و هنگام رویارویی با چالش‌ها و مشکلات دچار دل‌زدگی و آسیب شوند. این تست به شما کمک می‌کند تا سطح واقع‌نگری خود را نسبت به ازدواج بسنجید.

تست شدت افسردگی بک (BDI-II)

یکی از معروف‌ترین تست‌های سنجش افسردگی در دنیا است که می‌تواند به‌صورت عمومی و یا با تحلیل روان‌سنج به‌عنوان تست مکمل برای درمان افسردگی مورداستفاده قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *