بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

مرکز نوروفیدبک کمک می‌کند تا امواج مغزی تا زمانی که مشکل بیمار کاهش یابد از طریق شرطی‌سازی آموزش داده و اصلاح شوند. برخی از اختلالات روانی با امواج مغزی متغیر را می‌توان در EEG (نقشه مغزی) تشخیص داد.

کلینیک نوروفیدبک ستاره ایرانیان از به‌روزترین و استانداردترین درمان‌های جهانی بهره‌مند بوده و با کمک نوروفیدبک کمک می‌کند تا در کم‌ترین زمان مؤثرترین درمان را دریافت کنید.

نوروفیدبک چیست؟

نوروفیدبک نوعی بیوفیدبک است که فعالیت امواج مغزی مراجع را ارزیابی می‌کند. در طول جلسه نوروفیدبک بیمار انیمیشن یا فیلمی را روی مانیتور می‌بیند که فعالیت‌های مغز او را نشان و بهبود می‌دهد.

وقتی امواج مغزی به حالت دلخواه تغییر می‌کند، انیمیشن به طور کامل نمایش داده می‌شود و در غیر این صورت تصویر کوچک شده یا صدا کاهش پیدا می‌کند.

به این شکل، بیمار یاد می‌گیرد که بر فعالیت مغز خود تأثیر مثبت بگذارد. این فرایند زیر نظر درمانگر انجام شده و بسته به تغییر علائم، اصلاح می‌گردد. اولین اثرات درمان تقریباً پس از 8 یا 10 جلسه آشکار شده و فرد متوجه تغییرات می‌شود. بیشتر بدانید.

کاربرد نوروفیدبک

نوروفیدبک در موارد زیر استفاده شده و تاثیرات قابل توجهی را به دنبال دارد:

 • اختلالاتی مانند اختلالات خواب را می توان طی 10 تا 15 جلسه درمان کرد.
 • ADHD یا بیش فعالی
 • درمان افسردگی
 • هنگامی که داروها منع مصرف دارند، می تواند یک گزینه درمانی عالی باشد.
 • تشنج
 • آسیب مغزی
 • بی خوابی و مشکلات خواب
 • مشکلات رفتاری
 • تاخیرهای رشدی

این روش هیچ عارضه جانبی را به دنبال ندارد و برای کودکان از 6 سال به بالا و بزرگسالان دارای معلولیت نیز مناسب است.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

جلسات نوروفیدبک در تهران

درمان نوروفیدبک معمولاً شامل جلسات 30 یا 60 دقیقه‌ای است که متناسب با شدت و شرایط بیمار تغییر می‌کند. بیمار روی یک صندلی می‌نشیند و درمانگر حسگرهایی را روی پوست سر او قرار می‌دهد، این کار اغلب با کلاه انجام می‌شود، تعداد جلسات و مدت درمان در اکثر مواقع بسته به‌شدت بیماری و شرایط فرد دارد.

الکترودها در حین انجام فرایند، فعالیت مغز را به یک برنامه منتقل می‌کنند، بنابراین بیمار تصاویر گرافیکی را مشاهده می‌کند یا به موسیقی گوش می‌دهد. درمانگر امواج مغزی را بر روی صفحه‌نمایش نظارت خواهد کرد.

این برنامه شروع به هدایت فعالیت امواج مغزی شما به الگوهای مطلوب و کنترل شده از طریق نشانه‌های بصری و صوتی می‌کند. هنگامی که الگوهای امواج مغزی بهبود یافت، شخص فوراً از برنامه بازخورد دریافت خواهد کرد.

اگر یاد بگیرید که در طول جلسات افکار خود را تغییر دهید تا یک الگوی فعالیت دلخواه ایجاد کنید، می‌توانید بسیاری از اختلالات مرتبط با الگوی اصلی فعالیت را برطرف کنید.

در یک مرکز نوروفیدبک خوب در تهران، نوروفیدبک به‌صورت پکیج ارائه می‌شود و هزینه نوروفیدبک در تهران جلسه‌ای 200 هزار تومان است و پکیج های ده و بیست جلسه‌ای شامل تخفیف نیز است.

فرآیند نوروفیدبک

الکتروانسفالوگرافی (EEG) از الکترودها، حسگرهایی که بر روی پوست سر قرار می‌گیرند، برای اندازه‌گیری فعالیت مغز با پیروی از الگوهای الکتریکی روی سطح پوست سر به صورت لحظه به لحظه استفاده می‌کند. این اندازه‌گیری‌ها بازتابی از فعالیت قشر مغز یا امواج مغزی فرد است.

چهار نوع اصلی امواج مغزی وجود دارد:

1- امواج بتا سریع هستند، دامنه کمی دارند و با هوشیاری، برانگیختگی و همچنین فعالیت شناختی درگیر هستند.

2- امواج آلفا کندتر هستند، دامنه بالاتری نسبت به امواج بتا دارند و با عدم برانگیختگی، هماهنگی ذهنی، یادگیری و یکپارچگی ذهن و بدن مرتبط می باشند. مدیتیشن، آرامش، استراحت درمحل کار، یا پیاده روی، همه فعالیت هایی هستند که تصور می‌شود تولید امواج آلفا را افزایش می دهند.

3- امواج تتا که آهسته‌تر و دامنه بالاتری نسبت به امواج آلفا دارند، با حافظه، یادگیری، تصاویر واضح، اطلاعات ناخودآگاه و افزایش آگاهی از سیگنال های داخلی مرتبط هستند.

این امواج مغزی معمولاً زمانی ایجاد می شوند که فردی در حال انجام یک کار مداوم و تکراری است که امکان رهایی ذهنی از آن وجود دارد.

4- امواج دلتا، کندترین امواج مغزی، همچنین دارای بالاترین دامنه هستند. آن ها با خواب عمیق بدون رویا، بازسازی و بهبود مرتبط هستند.

مغز انسان برای انطباق با محیط ها، خلق و خو و فعالیت های مختلف طراحی شده است. در حالی که امواج مغزی ممکن است در طول یک فعالیت خاص غالب باشند، بقیه امواج هم در سطوح پایین تر هنوز فعال هستند.

نوروفیدبک می تواند به افرادی که دچار اختلال در تنظیم عصبی هستند کمک کند تا مغز خود را دوباره آموزش دهند و عملکرد بهینه عصبی را بازیابی کنند. در طول درمان، فعالیت امواج مغزی فرد ردیابی می شود و این اطلاعات با سیگنال های شنیداری یا بصری به فرد منتقل می شود.

این سیگنال ها به فرد تحت درمان کمک می کند تا تشخیص دهد که چه زمانی امواج مغزی دلخواه و ناخواسته تولید می شود و به تدریج افراد می تواند یاد بگیرند که چگونه آگاهانه تولید امواج مغزی مورد نظر را به حداکثر و تولید امواج مغزی نامطلوب را برای هر موقعیتی به حداقل برسانند.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

نمونه درمان با نوروفیدبک

مطالعات متعددی در مورد استفاده از نوروفیدبک در درمان بیش فعالی انجام شده است. در یک مطالعه در سال 2012، 91 کودک و نوجوان مبتلا به ADHD به طور تصادفی به سه گروه تقسیم شدند.

گروه اول فقط درمان نوروفیدبک، گروه دوم فقط دارو و گروه سوم هم نوروفیدبک و هم دارو دریافت کردند. در پایان مطالعه، والدین بهبودهای قابل‌توجهی در فرزندان خود گزارش کردند بخصوص خانواده‌هایی که از نوروفیدبک استفاده کرده اند.

آزمایش دیگری که در سال 2013 انجام شد، نشان داد که 41 کودک مبتلا به ADHD، نوروفیدبک EEG یا نوروفیدبک با دارو نما (چیزی که شبیه دارو است اما خواص دارویی ندارد) دریافت کردند.

کودکان در هر دو گروه در طول زمان بهبودی نشان دادند، اما تفاوت معنی‌داری بین نوروفیدبک EEG و درمان پلاسبو وجود داشت. چندین مطالعه دیگر که به بررسی اثربخشی نوروفیدبک در درمان ADHD پرداخته‌اند، یافته‌های مشابهی را نشان داده است.

در بررسی شواهد بالینی موجود در سال 2012، محققان دریافتند که نوروفیدبک ممکن است به عنوان یک درمان در درمان ADHD موثر باشد، با این وجود، شواهد برای تاثیر نوروفیدبک بر بیش فعالی همچنان در حال رشد است. در سال 2012، آکادمی اطفال آمریکا به نوروفیدبک رتبه 1(بهترین درمان) را برای درمان ADHD داده است.

عوارض جانبی نوروفیدبک

نکته مثبت درمان این است که علاوه بر اینکه هیچ عارضه جانبی به دنبال ندارد، دردی نیز احساس نمی‌شود و خسته‌کننده نیز نیست. نوروفیدبک روشی برای کنترل یا تنظیم عملکرد مغز است تا به روشی سالم‌تر عمل کند.

این کار از طریق جلسات آموزشی مکرر با استفاده از یک برنامه نوروفیدبک کامپیوتری انجام می‌شود که به سیستم عصبی مرکزی شما می‌آموزد تا فرکانس‌های امواج مغزی را سازماندهی و تنظیم کند.

تحت شرایط بالینی، عوارض جانبی گزارش نشده است. اما در موارد محدود کمی خستگی بعد از انجام نوروفیدبک دیده می‌شود که پس از جلسات اولیه و کمک درمانگر ماهر حل می‌شود.

گزارش‌ها در این زمینه نشان داده است که این حالت تقریباً همیشه موقتی هستند، و به دلیل جلسات تمرینی طولانی است، نه خود درمان نوروفیدبک. بااین‌حال، اگر نوروفیدبک توسط یک درمانگر معتبر نظارت نشود، عوارض جانبی جدی‌تری ممکن است رخ دهد.

ازآنجایی‌که فعالیت امواج مغزی منحصربه‌فرد است، درمان نوروفیدبک به یک برنامه آموزشی شخصی نیاز دارد تا ایمن و مؤثر باشد. درمانگران مرکز مشاوره ستاره تمام تخصص لازم در زمینه نوروفیدبک را داشته و زیر نظر مدرسان دوره‌های نوروفیدبک انجام می‌شود، بنابراین جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

درمان بیش فعالی با نوروفیدبک

تنظیم مغز شما برای عملکرد مناسب باتوجه‌به شرایط بسیار مهم است. بااین‌حال، گاهی اوقات مغز می‌تواند از نظم خارج شود و ممکن است مشکلات زیادی در زندگی فرد مبتلا ایجاد کند.

بیش‌فعالی یکی از همین حالت‌ها است که عملکرد طبیعی مغز مختل می‌شود. یکی از درمان‌های بسیار مؤثر در حل بیش‌فعالی نوروفیدبک است. 

 • بی‌توجهی: قسمت‌هایی از مغز که با تمرکز مرتبط است بیش‌تر برانگیخته شوند و تمرکز فرد افزایش یابد.
 • بیش‌فعالی: قسمت‌هایی که با فعالیت بدنی مرتبط هستند ممکن است کم‌تر برانگیخته شوند و احساس آرامش برای مراجعان به شکل مطلوبی افزایش می‌یابد.
 • تکانشگری: قسمت‌های مرتبط با خودکنترلی بیش‌تر برانگیخته گردند و کنترل فرد بر امیالش بیش تر شود.

آیا اثر نوروفیدبک دائمی خواهد بود؟

در درمان نوروفیدبک با کمک بازخوردها، مغز آموزش داده می‌شود تا خود را تا جایی تنظیم کند که دیگر به بازخورد نیاز نداشته باشد. مطالعاتی که در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان ، بهترین مرکز نوروفیدبک در ایران بر روی 100 کودک انجام شده است، نشان می‌دهد نتایج، حداقل 3 سال دوام می‌آورند.

این نتایج در اکثر موارد تا بیش از ده سال طول می‌کشد و در صورت برگشت به‌صورت بسیار خفیف است و در بسیاری از موارد اصلاً دیده نمی‌شود. توصیه می‌شود که برای اطمینان دوره‌های تثبیت را حتماً در برنامه قرار دهید تا مغز خود را هموار آموزش‌دیده نگه دارید.

تاثیر نوروفیدبک

اکثریت‌قریب‌به‌اتفاق بیمارانی که برای درمان نوروفیدبک به بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران مراجعه می‌کنند، پیشرفت‌های فوق‌العاده‌ای دارند که در بسیاری از مواردT زندگی آن‌ها را برای همیشه تغییر می‌دهد. میزان موفقیت نوروفیدبک 85 تا 90 درصد است و اغلب آن‌ها فواید بیش تری را در زندگی خود مشاهده می‌کنند که در ادامه آمده است.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

فواید نوروفیدبک

نوروفیدبک در کنار درمان اختلالات باعث بهبود شرایط زیر نیز می‌شود:

بهبود خواب

دیگر خبری از بی‌خوابی و افکار آزاردهنده که مانع خواب می‌شوند نیست! تمرینات نوروفیدبک منظم به‌وضوح کیفیت خواب را بهبود می‌بخشد. افرادی که درمان نوروفیدبک را توصیه کرده‌اند اغلب می‌گویند که سریع‌تر به خواب می‌روند، کیفیت خواب بهتری را تجربه می‌کنند و کمتر مستعد بی‌خوابی هستم.

بهبود شرایط فیزیکی

تمرینات نوروفیدبک به‌طورکلی سلامت جسمانی را بهبود می‌بخشد. تمرین منظم تنش عضلانی و دردهای مزمن مانند کمردردی که به طور منظم ایجاد می‌شود را کاهش می‌دهد. هضم غذا را تسهیل می‌کند، خستگی را کاهش می‌دهد و انرژی کلی را در فعالیت‌های روزانه افزایش می‌دهد.

بهبود خلق‌وخو

نوروفیدبک به طور مثبت خلق‌وخو را بهبود می‌بخشد و تحریک‌پذیری را کاهش می‌دهد. بسیاری از افراد در جلسات انتهایی نوروفیدبک بیان می‌کنند که احساس خوشبختی می‌کنند!

آموزش مغز برای افزایش آرامش از طریق نوروفیدبک به داشتن عزت‌نفس بهتر کمک می‌کند و انگیزه روزانه را نیز بهبود می‌بخشد، این امر باعث می‌شود که اطرافیان آن ها نیز احساس بهتری را تجربه کنند.

بهبود توجه و عملکرد مغز

با آموزش مغز از طریق نوروفیدبک، توانایی برای کنترل توجه بهبود می‌یابد. به‌مرور حواس‌پرتی‌ها کم می‌شود و حافظه کوتاه‌مدت و بلندمدت نیز قوی‌تر می‌شود. تمرین تمرکز باعث می‌شود بجای گذشته و آینده افراد بر حال خود تمرکز کنند و تلاش بیش‌تری داشته باشند.

خودکنترلی بیشتر

با نوروفیدبک، خودکنترلی بهتری به دست می‌آورید، افرادی که نوروفیدبک را تجربه کرده‌اند می‌گویند که به‌مرور احساس تکانشگری کمتری دارند و با آرامش بیشتری با موقعیت‌های استرس‌زا مواجه می‌شوند. توانایی تصمیم‌گیری آن‌ها بهبودیافته است و سبک زندگی سالم‌تری دارند.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

یادگیری خودآگاهی

نوروفیدبک بر توانایی مغز برای رهاکردن و درعین‌حال شناخت بیشتر تأثیر می‌گذارد. با آگاهی از فعالیت الکتریکی مغز افراد احساس می‌کند که کنترل زندگی خود را بهتر در دست داشته و می‌تواند شرایط را کنترل کند، علاوه بر این درمانگر تکنیک‌هایی را ارائه می‌دهد تا فرد در هر حالت، بهبود کامل را تجربه کند.

نوروفیدبک باعث ایجاد انگیزه می‌شود

اولین بهبود علائم را می‌توان به‌سرعت و تنها پس از چند جلسه مشاهده کرد. این خیلی به مراجعان انگیزه می‌دهد. اثرات نوروفیدبک به‌ویژه در زندگی روزمره قابل‌توجه است و همچنین توسط والدین و در محیط مدرسه، به‌ویژه در کودکان و جوانان قابل‌درک است و باعث می‌‌شود که اشتیاق و تمایل فرد به درمان چند برابر شود.

نوروفیدبک سرگرم‌کننده است

باتوجه‌به شرایط آرام درمان کودکان و جوانان مشتاقانه منتظر "آموزش نوروفیدبک خود" با انیمیشن‌های مشابه بازی‌های رایانه‌ای ( بازی درمانی در تهران ) هستند.

حتی بزرگسالان که به‌سختی می‌توانند صحبت کنند یا نمی‌خواهند در مورد مشکلات صحبت کنند نیز از آن لذت می‌برند. زیرا نوروفیدبک روی مشکلات و تشخیص‌ها تمرکز نمی‌کند و همچنین در کمترین مدت باعث ایجاد احساس خوب در افراد می‌شود.

چرا مرکز مشاوره ستاره ایرانیان؟

مرکز نوروفیدبک در تهران ستاره ایرانیان با کمک برترین روان‌شناس و درمانگران متخصص نوروفیدبک را برای درمان اضطراب ، افسردگی، درمان زودانزالی ، درمان دیرانزالی ، وسواس فکری، اختلالات یادگیری، اختلال توجه و تمرکز، بیش‌فعالی، بهبود حافظه، میگرن و غیره را فراهم کرده و به شما کمک می‌کند تا بدون عوارض جانبی مؤثرترین درمان را تجربه کنید.

علاوه بر این برای بررسی علائم و شدت اختلال می‌توانید از تست‌های مرکز ستاره استفاده کنید، این تست‌ها به‌صورت آنلاین و حضوری قابل‌انجام هستند و توسط متخصص روان‌سنج بررسی می‌شوند تا از صحت آن‌ها مطمئن شوید.

این تست‌ها در زمینه‌های اضطراب، افسردگی، وسواس، تست شخصیت شناسی پیش از ازدواج ، هوش، مشاوره انتخاب شغل ، مشاوره تحصیلی ، بیش‌فعالی و مسائل دیگر انجام می‌شود که باعث بهبود شرایط زندگی شما می‌شود. برای آگاهی از این تست‌ها با مرکز ستاره تماس حاصل کرده تا اطلاعات کافی را به دست آورید.

 

سوالات متداول

هر جلسه چقدر زمان میبرد؟

هزینه جلسات مشاوره در ستاره ایرانیان چقدر است؟

آیا مشاوره تلفنی دارید؟

مشاوره آنلاین روی چه پلتفرم هایی هست؟

آدرس مشاوره حضوری کجاست؟

تخصص مشاوران ایرانیان چیه؟

چرا مرکز مشاوره ستاره ایرانیان را انتخاب کنم؟

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *