روانشناس کودکان

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

مشاوره کودک به درمان آسیب‌های دوران کودکی می‌پردازد، در کنار درمان به آموزش و کمک به کودکان نیز توجه زیادی دارد؛ بنابراین خود را به روش‌های آموزشی مرتبط می‌کند تا آسیب‌ها و ترس‌ها را تا جایی که ممکن است کاهش دهد.

هدف روانشناس کودکان در مرکز مشاوره کودک ستاره ایرانیان ارزیابی و درمان اختلالات و بهبود شرایط کودک شماست. متخصص کودک تکنیک‌ها، دستورالعمل‌ها و استراتژی‌هایی را به‌صورت روزانه یاد می‌دهد تا کودک و والدین بتوانند نحوه تعاملشان با یکدیگر یا محیط اطرافشان را به شیوه‌ای مؤثر و سالم تغییر دهند و تعارضات و اختلافات را به حداقل برسانند.

مشاور کودک کیست؟

مشاور کودک به مشکلات رشد کودکان تا دوره نوجوانی علاقه دارد و به مشکلاتی می‌پردازد که کودک در مراحل مختلف رشد با آن مواجه می‌شود و به رشد عصبی، شناختی، روان پویشی و عاطفی او منجر می‌شود.

حمایت روانی در جلسات درمانی با کودکان به‌وسیله تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی انجام می‌شود و بستگی به‌شدت و نوع اختلال دارد. اغلب اختلالاتی که در جلسات مشاوره کودک شناسایی و درمان می‌شود شامل موارد زیر است:

 • عقب‌ماندگی ذهنی: عملکرد ذهنی کمتر از حد متوسط، مشکل در معاشرت.
 • ناتوانی‌ در عملکرد: نارساخوانی، نارسا نگاشتی، دیسگرافی، نارساخوانی. مشکلاتی هستند که با مشکلات مربوط به صحبت‌کردن، گوش‌دادن، محاسبه، خواندن و نوشتن صحیح مشخص می‌شوند.
 • اختلالات ارتباطی: اختلالات گفتاری، لکنت و اختلالات آوایی.
 • اختلالات توجه بیش‌فعالی (ADHD): مشکل در توجه و بررسی و کنترل سطح فعالیت می‌شود.
 • اختلال سلوک: با رفتارهایی مشخص می‌شود که حقوق دیگران و هنجارهای اساسی اجتماعی را نقض می‌کند. است.
 • اختلال مخالفت‌جویی (OPD): این اختلال با امتناع مکرر از اطاعت از بزرگسالان مشخص می‌شود که عمدتاً دیگران را آزار می‌دهد.
 • مهارت‌های حرکتی: مشکل در هماهنگی
 • اختلال اوتیسم
 • سندرم رت (Rett syndrome)
 • سندرم آسپرگرنوسانات خلقی، همراه با گذار ناگهانی از حالت خوشی به حالت‌های عصبانیت غیرقابل‌توجیه

مشاوره کودک چگونه انجام می شود؟

جلسه روان‌درمانی برای بهبود و تشخیص مشکل کودک به شکل فضایی است که در آن کودک می‌تواند از طریق بازی، نقاشی و داستان درمانی احساسات و نیازهای خود را بشناسد و بیان کند.

با مرکز بازی درمانی ، کودک می‌تواند آزادانه تعارضات، ترس‌ها، تجارب رنجش، مشکلات روابط خود را بیان کند و با کمک روان‌شناس یا درمانگر، آن‌ها را درمان کند.

روان‌درمانی برای کودکان همراه با والدین انجام می‌شود تا بر روی آن دسته از شیوه‌های فرزندپروری نیز مداخله شود که می‌تواند مشکلات و ناراحتی‌های آشکار کودکان را تشدید کند و مؤثرترین راه‌ها برای مدیریت مشکلات ارائه شده را شناسایی کند.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

چه زمانی باید از مشاور کودک کمک بگیریم؟

به‌طورکلی زمانی که کودک به طور ناگهانی نگرش خود را تغییر می‌دهد حتماً مشکلی هست اگر کودک شما به‌صورت ناگهانی از حالت خوش‌خلقی به لحظات عصبانیت و پرخاشگری بی‌دلیل می‌رسد، مراجعه به روانشناس کودک ضروری است. حتی مواردی مانند بی‌اشتهایی، خستگی یا مشکلات خواب می‌تواند نشانه‌ای از یک ناراحتی یا مشکل عمیق باشد.

بیش‌فعالی، اضطراب، مخالفت با قوانین والدین، پرخاشگری، کم‌خوابی، کم خوردن، ترجیح‌دادن یکی از والدین، دوره‌های مداوم مانند شب‌ادراری (شب‌ادراری شبانه)، سردرد، معده درد یا جویدن ناخن (ونیکوفاژی) از مهمترین موارد برای مراجعه به مشاوره کودک است.

این مشکلات در سلامت روان کودک، ممکن است باعث کاهش عملکرد تحصیلی و یا تعارض در روابط بین والدین و فرزندان شود.

مشاوره کودک

در ابتدا مشاور با شما و فرزندتان ملاقات می‌کند، آن‌ها سؤال خواهند کرد و گوش خواهند داد. این به آن‌ها کمک می‌کند تا در مورد فرزند شما و مشکل بیشتر بدانند. پس از تشخیص اولیه جلسات درمانی شروع می‌شود و کمک می‌کند تا موارد زیر بهبودیافته یا درمان شوند:

گفتار: گفتار روشی سالم برای بیان احساسات است. کودکان باید بیاموزند که احساسات را به‌جای اعمال در قالب کلمات بیان کنند. زمانی که کودک متوجه شود کسی به او گوش می‌دهد و می‌داند که چه احساسی دارد، آمادگی بیشتری برای یادگیری پیدا می‌کند.

انجام فعالیت‌ها: درمانگران از فعالیت‌هایی مانند بازی‌درمانی برای آموزش احساسات و مهارت‌های مقابله‌ای استفاده می‌کنند. آن‌ها می‌توانند از بچه‌ها بخواهند که نقاشی بکشند یا بازی کنند و در کنار این فعالیت‌ها آموزش را دنبال کنند. مشاور کودک می‌توانند ذهن‌آگاهی و تنفس آرام را به‌عنوان راهی برای کاهش استرس به کودکان آموزش دهند.

توسعه مهارت‌های جدید: در جلسات درمانی مشاور به کودکان کمک می‌کنند تا آنچه را که آموخته است به کار گیرد. آن‌ها می‌توانند بازی‌هایی را انجام دهند که در آن کودکان باید برای نوبت گرفتن صبر کنند، خود را کنترل کنند، صبور باشند، دستورالعمل‌ها را دنبال کنند، گوش دهند، به اشتراک بگذارند، دوباره تلاش کنند، یا با شکست مواجه شوند.

حل مشکلات: در مورد کودکان بزرگ‌تر و نوجوانان، درمانگران می‌پرسند که چگونه مشکلات در خانه و مدرسه تأثیر می‌گذارد. آن‌ها در مورد چگونگی حل این مشکلات صحبت می‌کنند، توجه داشته باشید که در بیش‌تر اوقات کودکان با مشاور راحت‌تر از والدین هستند و همه چیز را برای آن‌ها بیان می‌کنند.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

جلسات مشاوره کودک

هدف مرکز مشاوره ستاره ایرانیان ، بهترین مشاور کودک در تهران، در اولین ملاقات با کودک، شناخت و برقراری رابطه‌ای بر اساس اعتماد با اوست. پس از معرفی خود، اتاقی را نشان می‌دهد که در آن با هم وقت می‌گذرانند.

روان‌شناس کودک فضای مناسبی را برای کودک فراهم می‌کند تا بتواند با محیط کار جدید آشنا شود. پس از مرحله اولیه، روان‌شناس فعالیت‌هایی را برای بررسی عملکرد شناختی، رفتاری و عاطفی کودک ارائه می‌دهد.

به کودک با کلمات ساده توضیح می‌دهد که چه کاری با هم قرار است انجام دهند. وضوح و صداقت برای ایجاد یک فضای مشارکتی و مشارکتی ضروری است.
تعیین تعداد جلسات مؤثری که برای بررسی و مداخله در مشکلات کودک و خانواده موردنیاز است، دشوار است؛

بنابراین، بسته به نوع مشکلی که با آن مواجه می‌شوید، تعداد جلسات با روان‌شناس متفاوت است اگر در این زمینه سؤالی دارید حتماً در جلسه اول آن را با مشاور مطرح کنید. پس از چند جلسه روان‌شناس با والدین ملاقات می‌کند تا بازخوردی از جلسات به او بدهد. هزینه جلسات مشاوره کودک 180 تا 450 است و بستگی به‌شدت بیماری، زمان جلسات و مدرک مشاور دارد.

تکنیک لازم در مشاوره کودک

کلمات، ابزار اساسی روان‌شناس در کارش است، اما آیا برای کودکان کوچک‌تر نیز صحبت‌کردن مفید است؟ نه

مهارت‌های ارتباطی کودکان بسیار محدود است، البته در شناسایی و بیان احساساتشان نیز مشکل دارند؛ بنابراین، این یک چالش بزرگ برای روانشناس کودک است که در مورد عمیق‌ترین مسائل صحبت کنند.

رایج‌ترین تکنیک‌ها در روا‌شناسی کودک درمانی همراه با بازی، نقاشی، زبان بدن و صحنه‌سازی است. درمانگر کودک خوب از بازی و داستان‌سازی‌ها همه چیز را در مورد شرایط کودک در خانه و مدرسه متوجه می‌شود.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

بهترین مشاوره کودک در تهران

متخصص رشد به‌منظور تضمین رشد متعادل کودک به‌عنوان یک تیم کار می‌کند و در تشخیص و درمان مشکلات خاص در رشد کودک دخالت می‌کند.

مشاور کودک خوب در تهران - مرکز ستاره - با کمک برترین متخصصان به شما کمک می‌کند تا سلامت روان و پیشرفت کودک خود را در تمامی سنین تضمین کنید. برای بهره‌مندی از این خدمات با شعب زیر تماس حاصل کنید:

 • شعبه قیطریه، چیذر، میدان ندا، جنب بانک دی، پلاک ۵۶، طبقه 4 شماره تماس: 22247100-021
 • شعبه شریعتی، چهارراه قصر، خیابان قدوسی، پلاک ۱۵۶، واحد ۱ شماره تماس: 88422495-021
 • شعبه سعادت‌آباد، ضلع جنوب غربی چهارراه سرو، خیابان پاک‌نژاد کوچه گل‌ها، پلاک ۵ طبقه ۴ شماره تماس: 22354282-021

مشاوره کودک تلفنی

ما می‌توانیم به فرزند شما در مسائل مربوط به مشاوره خانواده ، مدرسه، قلدری یا مشکلات سلامتی کمک کنیم. غم، عصبانیت، استرس و نگرانی، عزت‌نفس پایین و اندوه مداوم از اختلالاتی هستند که در جلسات درمانی مورد بررسی قرار گرفته و با روش‌های مختلف برطرف می‌شوند.

مشاوره کودک تلفنی در مرکز مشاوره کودک ستاره ایرانیان کمک می‌کند تا در کوتاه‌ترین مدت به اختلال کودک خود رسیدگی و آن را درمان کنید.

مشاوره کودک آنلاین

تشخیص زودهنگام برخی از اختلالات یا مشکلات روانی در سنین پایین ضروری است تا بتوانیم به کودک درمان مؤثری ارائه دهیم که بتواند آینده او را به شکلی بسیار مثبت شرطی کند.

نباید فراموش کرد که برخی از مشکلات، اگر به‌موقع به آن‌ها رسیدگی نشود، می‌تواند پیامدهای بسیار منفی بر رشد و رفاه آن‌ها داشته باشد. برای تشخیص زودهنگام می‌توانید از مشاوره آنلاین کمک بگیرید.

روانشناسی کودک به‌صورت تخصصی باکیفیت بالا در این مرکز انجام شده و به‌صورت آنلاین در پلتفرم ایمو این امکان را فراهم می‌کند تا به بهترین شکل از کمک مشاور استفاده کنید.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

چرا مرکز مشاوره ستاره ایرانیان؟

مشاوره کودک همان‌طور که گفته شد امری اساسی و مهم در سلامت و پیشرفت کودک است و در صورت نادیده‌گرفته‌شدن باعث آسیب‌های دائمی به‌سلامت جسمی و روانی کودک در آینده می‌شود. مرکز مشاوره تخصصی ستاره ایرانیان با کمک از برترین روانشناس کودک کمک می‌کند تا کودک شما آینده‌ای درخشان بدون مشکلات روان را تجربه کند.

در مرکز ستاره ما با به‌روزترین و استانداردترین روش‌های درمانی به کودک شما کمک می‌کنیم تا درمانی مطمئن، بدون عوارض جانبی و سرگرم‌کننده را تجربه کند. علاوه بر این این مرکز با به‌روزترین درمان‌ها از جمله ریهاکام به کودک شما کمک می‌کند که تنها در چند جلسه بدون هیچ عارضه جانبی برای همیشه اختلالات خود را کنار گذاشته و به طور کامل درمان شود.

درمان شناختی ریهاکام با بازی‌های مشخص و استاندارد کمک می‌کند تا کودکتان با بازی شناختی به طور کامل درمان شود. برای اطلاع از این درمان‌ها با مرکز ما تماس حاصل کنید و از این امکانات به‌صورت تلفنی، حضوری یا آنلاین برخوردار شوید.

شما می‌توانید علاوه بر مشاوره کودک از دیگر خدمات این مرکز از قبیل مشاوره نوجوانان ، مشاوره ازدواج ، مشاوره شغلی ، زوج درمانی ، آموزش مهارت های ارتباطی ، درمان افسردگی ، درمان وسواس ، درمان اضطراب ، درمان فوبیا ، مشاوره دوران نامزدی ، مشاوره قبل از ازدواج مجدد و ... کمک بگیرید.

 چه زمانی کودک به مشاور نیاز دارد؟

 • بیش فعالی
 • عصبانیت بیش از حد
 • مشکلات خواب
 • کابوس های مکرر
 • شب ادراری مداوم
 • ترس شدید
 • رفتارهای عجیب
 • مشکل در مدرسه یا خانه
 • ناتوانی در برقراری ارتباط

فواید روانشناسی کودک چیست؟

درک الگوهای عادی و غیرعادی کودک می تواند به والدین کمک کند تا بفهمند چگونه می توانند به بهترین شکل با کودک خود ارتباط برقرار کنند و با او ارتباط برقرار کنند، مکانیسم های مقابله ای برای مدیریت احساسات را به کودک آموزش دهند و به پیشرفت و شکوفایی فرزندشان در هر مرحله کمک می کنند. بیشتر بدانید.

سوالات متداول

هر جلسه چقدر زمان میبرد؟

هزینه جلسات مشاوره در ستاره ایرانیان چقدر است؟

آیا مشاوره تلفنی دارید؟

مشاوره آنلاین روی چه پلتفرم هایی هست؟

آدرس مشاوره حضوری کجاست؟

تخصص مشاوران ایرانیان چیه؟

چرا مرکز مشاوره ستاره ایرانیان را انتخاب کنم؟

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *