مشاوره فردی

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

مشاوره فردی فرایند درمان اختلالات سلامت روان با استراتژی‌های مختلف درمانی است. در این جلسات الگوهای تفکر، یادگیری مهارت‌های جدید، تغییر رفتار، یا تغییر در نحوه احساس و ابراز احساسات موردبحث قرار می‌گیرد.

تحقیقات نشان داده است روان‌درمانی اغلب مؤثرتر از دارودرمانی یا درمان‌های دیگر به‌تنهایی است. مرکز مشاوره ستاره ایرانیان به‌صورت تخصصی در تعیین اهداف و پیشرفت شغلی، تحصیلی و شخصی به شما کمک زیادی می‌کند و مشاوران متخصص ما در زمینه های مختلف به شما کمک می کند تا بهترین نتیجه را از درمان بگیرید.

اهداف مشاور فردی چیست؟

مشاوره فردی با توجه به شرایط و ویژگی های فرد اهداف مختلفی را دنبال می کند، این اهداف می توانند، شغلی، تخصیلی و فردی باشند تا به بهبود عملکرد فرد یا درمان اختلالات کمک کنند. این اهداف به طور خلاصه شامل موارد زیر است:

تغییر رفتار

بهبود و رشد شخصیت، حل‌کردن مشکل و مسئله تنها در صورتی امکانپذیر است که فرد رفتار و بینش خود را نسبت به خود، دنیا و دیگران تغییر دهد.

طیف گسترده‌ای از مسائل فردی، اجتماعی و محیطی می‌تواند بر رفتار تأثیر بگذارد، کنترل برخی از عوامل در توان فرد نیست؛ اما مشاور فردی خوب در تهران کمک می‌کند تا تغییرات فردی به‌مرور شکل بگیرد.

سازگاری در برابر مسائل

سازگاری امر مهمی است که فواید زیادی در برخورد با دیگران و مسائل دارد. بااین‌وجود بسیاری از افراد در سازگاری با محیط و اطرافیان مشکل دارند. در این شرایط مشاور با تکنیک‌های مختلف سازگاری افراد را افزایش می‌دهد.

فشار ناشی از تغییرات دشوار است؛ اما سازگاری هنگام این مسائل و واکنش مناسب به تغییرات موفقیت شما را در زندگی، تحصیل و کار تضمین می‌کند. بیشتر بدانید.

بهبود عملکرد فردی

مشاوره فردی با انجام تکنیک‌ها و تست‌های مختلف به بهبود عملکرد فردی کمک زیادی می‌کند، با کمک این تست‌ها در ابتدا می‌توانید متوجه توانایی‌های پنهان خود شوید، اموری که شاید فکر می‌کنید استعدادی در آن‌ها ندارید ممکن است جزو همین دسته توانایی‌ها باشند.

ابتدا با کمک این تست‌ها هدفی برای خود مشخص می‌کنید و حال زمان این است که به کمک مشاور روزبه‌روز عملکرد خود را افزایش دهید تا زمانی که به حداکثر توانایی خود برسید.

قدرت حل مسئله

زندگی پر از چالش‌های غیرقابل‌اجتناب است و در این شرایط مهارت حل مسئله بیش از حد مهم در نظر گرفته می‌شود. این مهارت باعث می‌شود که افراد نسبت به همسالان خود برتری پیدا کند و روزبه‌روز به دستاوردهای بیشتری برسند.

مشاور فردی کمک می‌کند تا در سخت‌ترین شرایط، بهترین استراتژی را برای حل مسائل انتخاب کنید.

آموزش و بهبود مهارت ارتباطی

بسیاری از اوقات مشکلات افراد به دلیل مشکلات ارتباطی افراد است، ارتباط صحیح مهارتی است که بر هر بخش از زندگی شما تأثیر می‌گذارد. جلسات مشاور انفرادی کمک می‌کند تا علاوه بر بهبود مهارت‌های ارتباطی، متوجه نشانه‌های غیرکلامی را نیز درک کنید و به بهترین شکل ارتباط برقرار کنید.

بهبود بهداشت روانی

اختلالات روان‌شناختی (اضطراب، وسواس، افسردگی، دوقطبی، فوبیا و موارد دیگر) سلامت روان فرد را به خطر می‌اندازند به همین دلیل بهترین مشاوران فردی مرکز ستاره ایرانیان بهداشت روانی شما را در روند درمان تضمین می‌کنند.

مشاوره فردی کمک می‌کند تا در لحظه زندگی کنید، خود را با دیگران مقایسه نکنید و بهترین احساس را نسبت به خودتان داشته باشید.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

انواع درمان فردی

انواع مختلفی از مشاوره و درمان فردی وجود دارد که باتوجه‌به اختلال و تخصص مشاور شامل موارد زیر است:

روان‌درمانی

روان‌درمانی یک نوع درمان طولانی‌مدت است که در آن مشاور، درمان‌جو را تشویق می‌کند تا الگوهای منفی را کشف کنید. در این نوع درمان، شما در مورد الگوهای فکری، احساسات و روابط خود صحبت می‌کنید و به‌صورت ریشه‌ای تمام مشکلات را درمان می‌کنید.

درمان شناختی رفتاری

این روش درمانی بر شناسایی احساسات، باورها و چگونگی تأثیر آن‌ها بر زندگی تمرکز دارد. این درمان که بسیار مؤثر است تفکرات منفی را با تفکرات مثبت جایگزین می‌کند و برای درمان بی‌خوابی، اضطراب، افسردگی، اختلالات خوردن و وسواس فکری کاربرد زیادی دارد.

رفتاردرمانی

رفتاردرمانی سعی می‌کند تا ریشه تمام رفتارهای شما در گذشته پیدا کند و با این کار به شما کمک می‌کند تا واکنش‌ها و الگوهای رفتاری خود را تغییر دهید.

مشاوره فردی به چه اختلالاتی کمک می‌کند؟

مشاوره فردی به درمان مشکلات ذهنی، عاطفی، فیزیکی و رفتاری کمک کرده و در پیشگیری از آن‌ها نیز نقش زیادی دارد. اختلالاتی که ممکن است در طول درمان موردبحث و درمان قرار گیرند شامل موارد زیر هستند:

 • اضطراب
 • استرس
 • اختلالات مربوط به غذا
 • مسائل مربوط به کنترل خشم
 • چالش های رابطه یا ازدواج
 • اعتیاد
 • سو استفاده
 • مسائل خانوادگی
 • تروما
 • اعتماد به نفس پایین
 • احساس گناه
 • مشکلات بین فردی
 • مشکلات زندگی
 • بیخوابی
 • مشکلات جنسی

میزان اثربخشی مشاوره فردی

درمان فردی به درمان‌جو کمک کند تا مهارت‌های مقابله‌ای و ارتباطی سالم را توسعه دهند، علاوه بر این درمان فردی کمک می‌کند تا افراد اختلالات (اضطراب، افسردگی، وسواس و مسائل دیگر) را به‌مرور به‌صورت ریشه‌ای و بدون هیچ عوارضی درمان کنند.

تحقیقات در زمینه اثربخشی درمان فردی نشان می‌دهد که اثرات مثبت مشاوره فردی پس از اتمام درمان تا مدت‌ها همراه فرد باقی می‌ماند و بسیاری از اختلالات به‌صورت دائمی درمان می‌شود.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

انواع مشاوره فردی

مشاوره فردی در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان به سه شکل حضوری، تلفنی و آنلاین انجام می‌شود که هرکدام بالاترین کیفیت ممکن را داشته و با کمک بهترین و ماهرترین متخصصین در این زمینه انجام می‌شود.

مشاوره فردی حضوری در تهران

در مرکز ستاره ما تیمی از درمانگران حرفه‌ای داریم که در هر مرحله از درمان شما را راهنمایی می‌کنند، برای کمک‌گرفتن از مشاور فردی حضوری در تهران می‌توانید به یکی از سه شعبه معتبر ما در تهران به آدرس‌های زیر مراجعه کنید:

 • قیطریه، چیذر، میدان ندا، جنب بانک دی، پلاک ۵۶، طبقه 4 شماره تماس: 22247100-021
 • شعبه شریعتی، چهارراه قصر، خیابان قدوسی، پلاک ۱۵۶، واحد ۱ شماره تماس: 88422495-021
 • شعبه سعادت‌آباد، ضلع جنوب غربی چهارراه سرو، خیابان پاک‌نژاد کوچه گل‌ها، پلاک ۵ طبقه ۴ شماره تماس: 22354282-021

مشاور فردی تلفنی

شرکت در جلسه مشاوره فردی تلفنی به شما این فرصت را می‌دهد که با کمک متخصص از راه دور به بهترین شکل درمان را دریافت کرده و شرایط خود را بهبود بخشید. اهداف درمان مشاوره تلفنی مرکز ستاره شامل کار بر روی تجربیات گذشته، یادگیری مهارت‌ها، کشف مکانیسم‌های مقابله‌ای مؤثر، درمان اختلالات و بهبود عملکرد شخصی است.

مشاوره فردی آنلاین

با وجود مزایای فراوان درمان فردی، بسیاری از افراد در استفاده از آن تردید دارند و این تردید به دلیل مشکلات زندگی مدرن، رفت‌وآمد و زمان‌بندی است.

با مشاوره آنلاین مرکز ستاره ایرانیان می‌توانید به‌راحتی از هرجایی که هستید با بهترین مشاور فردی ارتباط برقرار کرده و تمام جنبه‌های زندگی خود را بهبود بخشید. مرکز ستاره در پلتفرم ایمو (Imo) امکان مشاوره آنلاین با بهترین متخصصان ایران را برای فارسی‌زبانان داخل و خارج کشور امکان‌پذیر کرده است.

جلسات مشاوره فردی در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان

جلسه مشاوره فردی در مرکز ستاره معمولاً بین 45 تا 50 دقیقه یا حتی بیش‌تر طول می‌کشد. جلسات و مدت درمان تا حد زیادی به نیازها، اهداف درمانی و پیشرفت شما در طول جلسات بستگی دارد.

بسیاری از اختلالات و نگرانی‌ها با درمان کوتاه‌مدت برطرف می‌شوند و برخی از نگرانی‌های مزمن یا پیچیده‌تر نیاز به تلاش بیش‌تر درمان‌جو و درمانگر دارد. درمانگران در طول مشاوره فردی تکالیفی را تعیین می‌کند تا درمان به شکل جدی‌تر دنبال شود.

تعیین اهداف مشخص در جلسات مشاوره فردی محرمانه کمک می‌کند تا پیشرفت خود را در روند درمانی نظارت کنید. اگر سؤال یا نگرانی در مورد فرایند مشاوره دارید، با مشاور مطرح کنید تا با خیالت راحت جلسات درمانی را طی کنید.

هزینه مشاوره فردی

هزینه مشاوره فردی در مرکز مشاوره ستاره از 180 تا 400 تفاوت دارد، این تفاوت به دلیل زمان جلسات و مدرک کارشناسی ارشد، دکترا و سابقه کاری یا اساتید دانشگاه بوده و لازم به ذکر است که تمام مشاوران مرکز ستاره دوره‌های مربوط به مشاوره فردی، مهارت‌های ارتباطی، مهارت حل مسئله و تکنیک‌های درمانی مؤثر را گذرانده‌اند.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

چرا مرکز ستاره ایرانیان؟

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان به‌صورت تخصصی به ارائه مشاوره خانواده و مشاوره فردی، مشاوره زوجین ، مشاوره ازدواج ، مشاوره شغلی، مشاوره تحصیلی، مشاوره بالینی، مشاوره روانشناسی ، مشاوره جنسی و سکس تراپی ، مشاوره پیش از طلاق ، مشاوره خیانت همسر ، مشاوره کودک و نوجوان و هیپنوتراپی می‌پردازد.

برای ما بسیار مهم است که هر کس در هر شرایطی از خدمات مشاوره برخوردار شود؛ بنابراین امکان مشاوره آنلاین، تلفنی و حضوری را برای همه ممکن کرده‌ایم. ستاره ایرانیان با کمک بیش از 30 مشاور و متخصص باتجربه و مجرب و همچنین استفاده از ابزارها و تکنولوژی‌های روز دنیا به شما کمک می‌کند تا با بهترین شرایط درمان مؤثر را تجربه کنید.

علاوه بر این مرکز ستاره امکان استفاده از تست‌های استاندارد در زمینه‌های فردی، اختلالات، تحصیلی، پیش از ازدواج از جمله تست شخصیت شناسی ازدواج  و مسائل دیگر را به‌صورت حضوری و آنلاین امکان‌پذیر کرده است، این تست‌ها به‌صورت تخصصی بوده و دارای صحت‌سنج هستند که میزان درستی و اعتماد به آن‌ها را تا 90 درصد افزایش می‌دهد و به همین دلیل توصیه می‌شود؛

زیرا در مدت کم اختلال‌ها و مسائل مهم شناسایی می‌شود. برای دریافت وقت یا کسب اطلاعات می‌توانید با شعبه موردنظر تماس بگیرید و سؤالات خود را در زمینه‌های مختلف مطرح کنید.

سؤالات متداول

مشاوره فردی چه هدفی دارد؟

مشاوره فردی یکی از انواع روان‌درمانی است که در آن متخصص آموزش‌دیده به فرد کمک می‌کند تا بر اختلالات روان‌شناختی، مشکلات شخصی، تحصیلی و شغلی غلبه کند. این درمان برای انواع مشکلات عاطفی و بیماری‌های روحی بسیار مؤثر است.

تفاوت مشاوره فردی با گروهی چیست؟

در مشاوره فردی، یک مراجع و مشاور در روند درمان حضور دارند. در مشاوره گروهی چندین مشتری و گاهی مشاوران متعدد در جلسه درمانی هستند و به روند جلسه کمک می‌کنند. مشاوره گروهی به طور تقریبی بین 5 تا 15 مراجع داشته و می‌تواند بیا دو تا پنج مشاور داشته باشد.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *