مشاوره ازدواج مجدد

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

مشاوره ازدواج دوم چه تاثیری در روند ازدواج دارد؟ ازدواج مجدد و میزان موفقیت در آن به شما و همسر جدیدتان بستگی دارد که چقدر برای موفقیت آن تلاش کنید. بااین‌حال، بایدها و نبایدهای خاصی وجود دارد که می‌تواند به شما در جلوگیری از مشکلات رایج ازدواج دوم کمک کند.

دلایل متعددی برای شکست در ازدواج دوم وجود دارد، اما بزرگ‌ترین مشکلات به دلیل بار عاطفی زوجین از ازدواج قبلی ایجاد می‌شود. مرکز مشاوره ستاره ایرانیان به‌صورت تخصصی با مشاوره تخصصی پیش از ازدواج و تست ازدواج برتر به شما کمک می‌کند تا موفقیت ازدواج دوم را تضمین کنید.

چرا ازدواج دوم شکست می‌خورد؟

 • پس از یک‌بار طلاق و شکست، طلاق راحت‌تر به نظر می‌رسد .
 • یک یا هر دو زوج ممکن است هنوز بار عاطفی را از اولین ازدواج حمل کند.
 • اختلاف‌نظر در مورد مسائل مالی در ازدواج دوم بسیار شایع‌تر است.
 • چالش‌هایی که با همسر قبلی، مسائل مالی، فرزندپروری و خانواده‌ها دارند می‌تواند شرایط زوجین را سخت سازد.
 • ازدواج بعد از طلاق با همسر سابق بدون حل‌کردن مشکلات گذشته.

چرا مشاوره برای ازدواج مجدد مهم است؟

مشاوره برای ازدواج دوم اهمیت دارد؛ زیرا به زوج‌ها کمک می‌کند تا با مسائل گذشته خود کنار بیایند و بتوانند در آینده روابط موفقی داشته باشند. مشاور متخصص برای ازدواج دوم ضروری است؛ زیرا زوجین معمولاً با مشکلات اعتماد دست‌وپنجه نرم می‌کنند و بدون کمک مشاور نمی‌توانند زندگی گذشته خود را فراموش کنند.

نکات موفقیت ازدواج دوم

با نکات زیر می‌توانید شانس موفقیت در ازدواج دوم را افزایش دهید، به یاد داشته باشید که تعارض و مسائل نگران‌کننده در هر ازدواجی اجتناب‌ناپذیر است، اما اگر از قبل به مشکلات ازدواج دوم بعد از طلاق رسیدگی کنید، احتمال طلاق و دعواهای اساسی را کاهش می‌دهید. در ادامه 15 نکته برای تضمین موفقیت ازدواج دوم ذکر شده است:

1. رابطه قبلی را تمام کنید

اگر شما یا همسرتان از ازدواج قبلی خود احساسات حل نشده‌ای را به دوش بکشید، زندگی جدید شما نیز با مشکل مواجه می‌شود. به طور مثال اگر دلیل جدایی شما خیانت باشد احتمال دارد که در زندگی جدید عدم اعتماد را تجربه کنید.

یا انتظار داشته باشید همسرتان همیشه به شما بگوید کجا می‌رود یا چه‌کار می‌کند. این انتظار غلط باعث تخریب ازدواج شما می‌شود. ما در مشاوره ازدواج مجدد به شما کمک می‌کنیم تا رابطه قبلی خود را به طور کامل تمام کنید و انتظارات منطقی از ازدواج مجدد خود داشته باشید.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

2. دلایل درست برای ازدواج داشته باشید

سخت است که دلایل صحیح برای ازدواج را پیدا کرد اما می‌توانیم دلایل اشتباه را پیدا کرده و با حذف آن‌ها دلایل صحیح ازدواج را بفهمیم. این دلایل اشتباه عبارت هستند از:

 • تشدید حسادت همسر سابق
 • افزایش اعتمادبه‌نفس پس از خیانت قبلی
 • نیاز به مراقبت
 • نیاز مالی
 • فرار از خانواده

مشاوران مرکز ستاره ایرانیان به شما کمک می‌کنند تا بهترین انتخاب را داشته باشید و دلایل درست و نادرست برای ازدواج را شناسایی و از آن‌ها خودداری کنید، علاوه بر این به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که دیگر با طلاق روبرو نمی‌شوید.

3. علامت‌های خطر را نادیده نگیرید

این علامت‌ها به‌راحتی قابل‌تشخیص هستند؛ اما معمولاً افراد آن‌ها را بی‌اهمیت می‌دانند. به طور مثال اگر هنوز در مورد اینکه دوباره با همسر سابقتان ازدواج کنید فکر می‌کنید، یعنی هنوز رابطه خود را قطع نکرده‌اید و هنوز به او فکر می‌کنید.

4. ابتدا خودتان را بشناسید

چه رفتارهایی را به‌هیچ‌عنوان نمی‌پذیرید؟ برای شاد بودن به چه چیزهایی نیاز دارید؟ انتظار دارید همسرتان چگونه با شما رفتار کند؟ اگر فرزند دارید دوست دارید همسرتان با فرزندتان چه رفتاری داشته باشد؟

برای شناخت خود باید وقت بگذارید، در مور علایق، سرگرمی، سبک ارتباطی، نیازها و دلایل خود اطلاعات کافی را کسب کنید. شناسایی این موارد سخت است و به‌تنهایی ممکن نیست تست‌های پیش از ازدواج در این شرایط به شما کمک می‌کند تا به شناخت کامل نسبت به خود و همسرتان برسید.

5. برای شناخت همسرتان وقت بگذارید

روزهای اول بهترین روزها هستند، همه چیز به نظر عالی است؛ اما در واقع این‌گونه نیست هیچ فردی کامل نیست و به‌مرور متوجه این امر می‌شوید.

متأسفانه برخی از اختلالات تا زمانی که با همسرتان زندگی نکنید مشخص نمی‌شوند. برای همین تست‌های ازدواج اهمیت زیادی دارند. با کمک این تست‌ها می‌توانید تمام اختلالات را پیش از ازدواج تشخیص دهید.

6. در مورد ازدواج موفق یاد بگیرید

آیا درک کرده‌اید که چرا ازدواج ناموفقی داشته‌اید؟ چه چیزی باعث این اشتباه شده است؟ گاهی اوقات افراد الگوهای نادرستی در ذهن خود دارند؛ اما متوجه آن نمی‌شوند. تشخیص این الگو تنها توسط مشاور امکان‌پذیر است و مشاور ازدواج مجدد کمک می‌کند تا آن را از بین ببرید و با الگویی درست آن را جایگزین کنید.

7. با شریک زندگی خود صادق باشید

سعی کنید در مورد همه چیز باهم حرف بزنید. چه سلیقه‌ای دارید؟ چه ترسی شما را آزار می‌دهد؟ آیا سرگرمی‌های مشترک دارید یا تنها وانمود می‌کنید که به سرگرمی آن‌ها علاقه دارید؟ صداقت مهم‌ترین سنگ بنا در ازدواج است، لازم نیست تمام جزئیات را بگویید؛ اما نباید دروغ بگویید.

8. در مورد اهداف و ارزش‌ها بحث کنید

شادترین زوج‌ها ارزش‌های یکسانی دارند. اگر اهداف و ارزش‌های یکسانی نداشته باشید به مشکل بر می‌خورید، بنابراین مطمئن شوید که هر دو می‌دانید چه چیزی از زندگی می‌خواهید.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

9. آسیب پذیر باشید

پس از اینکه از موارد بالا مطمئن شدید وقت این است که در مورد عمیق‌ترین احساسات خود صحبت کنید، چیزهایی را به آن‌ها نشان دهید که کسی نمی‌دانید و ندیده است، این کار سخت است اما می‌توانید با چیزهای بسیار کوچکی شروع کنید.

با این کار می‌فهمید که همسرتان چقدر شما را درک می‌کند و برای احساسات شما ارزش قائل است.

10. حرکات کوچک را فراموش نکنید

جزئیات اهمیت زیادی دارد، دقت داشته باشید که چه چیزی همسرتان را خیلی خوشحال یا ناراحت می‌کند. این جزئیات چیزهای زیادی را در مورد همسرتان به شما می‌گوید؛ بنابراین باید به آن‌ها دقت کنید

11. از مقایسه بپرهیزید

یکی از مشکلات ازدواج دوم مردان بعد از طلاق مقایسه است، باید به یاد داشته باشید که همسر دوم شما با همسر سابق شما یکی نمی‌باشد و نباید باهم مقایسه شوند، اگر نمی‌توانید باید از مشاور کمک بگیرید؛ زیرا این کار رابطه شما را به سمت نابودی می‌کشاند.

12. ببخشید

کینه زندگی سابق خود را وارد زندگی جدید نکنید، برای یک شروع دوباره باید کینه‌ها و آسیب‌های گذشته را رها کنید. این بخشش تنها شامل همسر سابقتان نمی‌شود شما باید خودتان را نیز ببخشید.

13. سازگار باشید

تجربه شما نسبت به ازدواج اولتان افزایش‌یافته است؛ بنابراین انتظار می‌رود که سازگاری بیش‌تری نشان دهید و شرایط را بهتر کنترل کنید.

14. مسائل پیچیده خانوادگی را کنترل کنید.

روابط زن و شوهر، گذشته و حال زوجین، فرزندان طلاق، ارتباط با همسر قبلی، مشکلات خانواده‌ها و مسائل دیگر بسیار آن را چالش‌برانگیز می‌کند. مدیریت این روابط نیاز به تلاش و انرژی زیادی دارد؛ بنابراین زوجین باید در مورد آن‌ها با یکدیگر صحبت کنند.

میزان موفقیت ازدواج دوم چقدر است؟

نتایج متفاوتی در مورد میزان موفقیت افرادی که دوباره ازدواج می‌کنند وجود دارد که تقریباً توضیح می‌دهد چرا افراد صرفاً بافکر ازدواج دوباره با اضطراب روبرو می‌شوند.

گام‌هایی که آگاهانه برمی‌دارید در ایجاد ازدواج دوم موفق تأثیر زیادی دارد. داستان‌های موفقیت‌آمیز ازدواج دوم زیادی وجود دارد که ثابت می‌کند با همسر مناسب، ازدواج دوم می‌تواند رضایت‌بخش‌تر از اولین باشد.

برای ازدواج اول و دوم، تفاوت در شغل، قومیت و درآمد همه عواملی هستند که احتمال طلاق را افزایش می‌دهد، اما تأثیر آن‌ها در ازدواج دوم کمتر است. خوشبختانه ازدواج دوم معمولاً موفق‌تر از ازدواج‌های اول است، زیرا زوج‌هایی که برای بار دوم ازدواج می‌کنند، باتجربه‌تر هستند و تلاش بیش‌تری برای موفقیت رابطه دارند.

مشاوره برای ازدواج دوم

مشاوره ازدواج مجدد به سه شکل مشاوره حضوری، تلفنی و آنلاین انجام می‌شود که در ادامه توضیح داده شده است:

مشاوره برای ازدواج مجدد در تهران

مشاوره ازدواج دوم شرایطی را ایجاد می‌کند تا زوجین نگرانی‌های خود را مطرح کنند، مشاور الگوهای غلط را شناسایی می‌کند و تمام تست‌های لازم را برای زوجین فراهم می‌کند. مرکز مشاوره ستاره ایرانیان با سه شعبه در تهران دسترسی به مشاور را آسان کرده است:

 • قیطریه، چیذر، میدان ندا، جنب بانک دی، پلاک ۵۶، طبقه 4 شماره تماس: 22247100-021
 • شعبه شریعتی، چهارراه قصر، خیابان قدوسی، پلاک ۱۵۶، واحد ۱ شماره تماس: 88422495-021
 • شعبه سعادت‌آباد، ضلع جنوب غربی چهارراه سرو، خیابان پاک‌نژاد کوچه گل‌ها، پلاک ۵ طبقه ۴ شماره تماس: 22354282-021

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

مشاوره تلفنی برای ازدواج دوم

مشاوره تلفنی این امکان را فراهم کرده است تا همه در شرایط مختلف پیش از ازدواج دوم از کمک مشاور استفاده کنند. مرکز مشاوره ستاره ایرانیان با مشاوره تلفنی کمک می‌کند تا به‌راحتی با مشاوران برتر ارتباط برقرار کنید و در کم‌ترین زمان با کمک مشاور ازدواج موفقی داشته باشید.

مشاوره آنلاین برای ازدواج دوم

مشاوره آنلاین روانشناسی در مقایسه مزایای متعددی دارد، بارزترین مزیت آن راحتی و دسترسی است. ما می‌دانیم که می‌خواهید موفقیت ازدواج دوم را تضمین کنید و با آرامش وارد رابطه شوید، به همین منظور این امکان را فراهم کرده‌ایم تا با کمک پلتفرم ایمو (IMO) به‌صورت آنلاین با متخصصین ازدواج ارتباط آنلاین برقرار کرده و از خدمات دیگر نیز برخوردار شوید.

چرا مرکز مشاوره ستاره ایرانیان؟

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان با کمک بهترین مشاوران متخصص برای ازدواج دوم و تست‌های استاندارد ازدواج به شما کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید. در این مرکز زوج‌درمانی تلفنی و آنلاین و حضوری، مشاوره خانواده آنلاین ، مشاوره دوران نامزدی ، مشاوره کودک، مشاوره تحصیلی ، مشاوره شغلی ، درمان اختلالات ( مشاوره درمان فسردگی ، اضطراب، مشاوره درمان وسواس ، دوقطبی، مشاوره درمان فوبیا ، اسکیزوفرنی، بیش‌فعالی و غیره) به‌صورت آنلاین، تلفنی و حضوری ارائه می‌شود.

تست‌های این مرکز به‌صورت حضوری و آنلاین در اختیار شما قرار می‌گیرد، انجام این تست‌ها به‌صورت آنلاین کمک می‌کند تا در هرجایی که هستید از این تست‌ها کمک بگیرید. این تست‌ها برای هوش، انتخاب‌های شغلی، مشاوره تحصیلی، بیش‌فعالی و مسائل دیگر انجام می‌شود. برای آگاهی از این تست و نحوه انجام آن با مرکز ستاره ایرانیان تماس حاصل کنید، تا همکاران ما راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند.

سؤالات متداول

1. آیا ازدواج دوم موفق‌تر است؟

تحقیقات نشان می‌دهد که ازدواج دوم احتمال موفقیت کمی‌تری دارد، زیرا زوج‌ها با بار عاطفی و مشکلات ازدواج اول وارد آن می‌شوند. بااین‌حال، با کمک مشاوره پیش از ازدواج و تست‌های ازدواج می‌توان میزان موفقیت آن را تا درصد زیادی افزایش داد.

2. چرا ازدواج دوم سخت‌تر است؟

در ازدواج دوم مجبور هستید با احساسات آسیب‌دیده، حسادت، خشم و سایر احساسات کنار بیایید؛ بنابراین قبل از ازدواج مشکلات مالی و حقوقی ازدواج مجدد خود را در نظر بگیرید.

بیشتر بدانید.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *