مشاوره دوران نامزدی

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

مشاوره دوران نامزدی کمک می‌کند تا به طور کامل جنبه‌های مختلف زندگی مشترک را بررسی کنید. در مشاوره دوران نامزدی در مورد نحوه اداره امور مالی، محل زندگی، نظرتان درباره تربیت کودک، فرزندآوری و موارد دیگر بحث می‌شود.

در جلسات مشاوره دوران نامزدی مرکز مشاوره ستاره ایرانیان تمام نگرانی‌های مربوط به رابطه برطرف می‌شود و بر خلاف مشاوره زوج درمانی که هدف آن تمرکز بر حفظ رابطه و زوجین در کنار هم است، در این جلسات ما اختلاف‌ها را نشان می‌دهیم و در مورد آن‌ها صحبت می‌کنیم.

اهداف مشاوره دوران نامزدی

سازگاری

گاهی اوقات، زوجین به این امید که در صورت عدم تأیید و زیرسؤال‌بردن مسائل، رابطه را از دست می‌دهند، ناسازگاری را نادیده می‌گیرند. اما در آینده این ناسازگاری‌ها مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند؛ بنابراین جلسات مشاوره در دوران نامزدی به شما کمک می‌کند تا این مشکلات را رفع کنید.

آماده‌سازی برای آینده

اکثر زوجین برنامه‌هایی برای آینده دارند. پیش از ازدواج با کمک مشاور می‌توانید مطمئن شوید که آینده‌ای مشترک داشته و برای هدفی یکسان تلاش می‌کنید.

مهارت‌های حل تعارض

صرف‌نظر از اینکه چقدر سازگار یا عاشق هستید، باید مهارت‌های حل تعارض را یاد بگیرید. حتی سالم‌ترین روابط نیز گاهی با تعارض مواجه می‌شوند، بنابراین بهتر است با ابزارهای حل مسئله آشنا شوید.

نگرانی‌های خاص

ممکن است زوجی اختلاف‌نظر برجسته‌ای داشته باشند یا ممکن است با چالش‌های مداومی مانند مسائل مربوط به‌سلامت روانی یا جسمی، پول و غیره روبرو شوند. مشاوره در این شرایط به شما کمک می‌کند تا راه‌هایی برای کنارآمدن با این چالش‌ها پیدا کنید.

چرا به مشاوره دوران نامزدی نیاز داریم؟

مشاوره دوران نامزدی فواید و مزایای زیادی برای زوجین به همراه دارد و به آن‌ها کمک می‌کند تا برای چالش‌ها، مشکلات، سختی‌ها، اختلالات و مسائل دیگر آماده شوند. در ادامه مزایای مهم مشاوره دوران نامزدی ذکر شده است:

 • زوج‌ها را برای واقعیت ازدواج و زندگی مشترک آماده می‌کند.

بسیاری از زوجین پیش از ازدواج ( مشاوره قبل از ازدواج )در مورد سختی‌ها و مشکلات زندگی مشترک خبر ندارند و نمی‌دانند که باید انتظار چه مسئولیت‌ها و مشکلاتی را داشته باشند.

همین انتظارات در زندگی مشترک بسیاری از افراد باعث درگیری می‌شود؛ زیرا زوجین برای این شرایط آماده نیستند، بنابراین مشاور دوران نامزدی کمک می‌کند تا زوجین برای زندگی مشترک آماده شوند.

 • تمام جنبه‌های رابطه را پوشش می‌دهد.

مشاوره دوران نامزدی معمولاً تنها بر یک موضوع تمرکز نمی‌کند و یک نمای کلی از بسیاری از موضوعات مختلف به زوجین ارائه می‌دهد و ابزارها و منابعی را برای روبرویی با موقعیت‌های مختلف زندگی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

مشاوران مرکز ستاره ایرانیان در مشاوره دوران نامزدی تخصص دارند و به زوجین کمک می‌کنند تا مسائل را پیش از تبدیل‌شدن به مشکل برطرف کنند، مهارت‌های حل مسئله را یاد بگیرند و آماده مشکلات شوند.

 • روابط چیزی فراتر از علاقه و جذابیت است.

مشاوره دوران نامزدی به افراد کمک می‌کند تا عمیق‌تر باشخصیت و عادات شریک زندگی خود آشنا شوید و جدا از شور و اشتیاق اولیه شرایط را همان‌طور که هست ببینید و بپذیرید. آیا می‌توانید شریک زندگی خود را با تمام عیوبی که دارد بپذیرید؟

آیا از انجام فعالیت‌های مشترک لذت می‌برید؟ همه اینها سؤالات مهمی هستند که باید بپرسید و به شما کمک می‌کنند تا عمق واقعی رابطه فعلی خود را کشف کنید. آیا انتخاب درستی داشته‌اید و به شناخت کافی رسیده‌اید؟

 • حل تعارضات

مشاوره قبل از نامزدی می‌تواند به زوج‌ها کمک کند که بهتر درک کنند آیا با یکدیگر سازگار هستند یا خیر. بسیاری از زوج‌ها در دوران نامزدی احساس می‌کنند که تحت‌فشار قرار می‌گیرند تا مسائل را عادی در نظر بگیرند، اما ممکن است همین مسئله بعداً دوباره ظاهر شوند.

مشاوره فقط می‌تواند به شما در مورد آنچه صحبت می‌کنید به شما کمک کند؛ بنابراین، برای به‌دست‌آوردن بهترین نتایج، مهم است که صادق باشید و احساسات خود را همان‌طور که هست بروز دهید.

قبل از مشاوره بهتر است با شریک زندگی خود صحبت کنید و به او بگویید که چیزی که می‌خواهید این است که هر دوی شما در جلسات مشاوره صریح و علنی صحبت کنید تا بتوانید در آینده رابطه موفقی داشته باشید. بیشتر بدانید.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

انواع مشاوره دوران نامزدی

مشاوره دوره نامزدی با مشاوره خانواده درمانی تفاوت زیادی دارد، مشاوره در دوران نامزدی کمک می‌کند تا پیش از اینکه رابطه جدی و به‌صورت دائمی شود از مشکلات پیشگیری کنید. این مشاوره به سه صورت مشاوره دوران نامزدی حضوری، مشاوره دوران نامزدی تلفنی و مشاوره دوران نامزدی آنلاین انجام می‌شود که در ادامه جداگانه به هرکدام پرداخته شده است:

مشاوره دوران نامزدی حضوری

پیداکردن مشاور ماهر در دوران نامزدی ممکن است دلهره‌آور به نظر برسد، اما لازم نیست نگران باشید. مرکز مشاوره ستاره ایرانیان به‌صورت تخصصی به شما کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را در دوران نامزدی داشته باشید. این مرکز، مشاوره دوران نامزدی در تهران را در سه شعبه زیر ارائه می‌دهد:

 • قیطریه، چیذر، میدان ندا، جنب بانک دی، پلاک ۵۶، طبقه 4 شماره تماس: 22247100-021
 • شعبه شریعتی، چهارراه قصر، خیابان قدوسی، پلاک ۱۵۶، واحد ۱ شماره تماس: 88422495-021
 • شعبه سعادت‌آباد، ضلع جنوب غربی چهارراه سرو، خیابان پاک‌نژاد کوچه گل‌ها، پلاک ۵ طبقه ۴ شماره تماس: 22354282-021

مشاوره دوران نامزدی تلفنی

مشاوره قبل از نامزدی به شما و شریک زندگی‌تان کمک می‌کند تا آینده رابطه خود را تضمین کنید. جلسات مشاوره می‌تواند راه بسیار خوبی برای نشان‌دادن تعهد و علاقه شما به رابطه باشد و با این کار به همسر آینده خود نشان می‌دهید که برای رابطه خود ارزش زیادی قائل هستید.

هدف ما در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان این است که درمان برای همه در دسترس باشد؛ بنابراین می‌توانید به‌صورت تلفنی با بهترین متخصصان مشاوره کنید و از بهترین خدمات برای بهبود رابطه و سلامت روانی خود استفاده کنید، با کمک مشاوره تلفنی می توانید بدون انتظار در ترافیک یا نگرانی برای جای پارک با مشاور خود ارتباط برقرار کنید.

مشاوره دوران نامزدی آنلاین

اگر همراه با همسر آینده خود برای پیشبرد رابطه و نامزدی برنامه‌ریزی می‌کنید، مشاوره دوران نامزدی را حتماً در برنامه خود قرار دهید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی مشاوره آنلاین بسیار رواج پیدا کرده و به طور مؤثر به بسیاری از زوج‌ها کمک کرده است تا برای نامزدی و ازدواج موفق آماده شوند.

درمان آنلاین به زوج‌ها این امکان را می‌دهد که در برنامه خود انعطاف‌پذیر باشند و در شرایطی که آرامش بیش‌تری دارند با مشاور صحبت کنند. درمان آنلاین یکی از گزینه‌ها در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان است که با کمک ماهرترین مشاوران در پلتفرم ایمو (imo) انجام می‌شود.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

جلسات مشاوره دوران نامزدی

متأسفانه بسیاری از زوجین تا هنگام ازدواج، در مورد اصول حفظ رابطه و نیازهای خود صحبت نمی‌کنند. در جلسات مشاوره دوران نامزدی مسائل زیر مورد بررسی قرار می‌گیرد:

 • معنای عشق و تعهد را درک خواهید کرد.
 • در مورد وظایف و مسئولیت‌های زن و شوهر اطلاعات کافی را کسب می‌کنید.
 • مسائل کلیدی مانند دوستان، فرزندان، پول، احساسات و زمان تنهایی بحث می‌شود.
 • بیان نیازها و ترس‌های خود را تمرین می‌کنند.
 • مهارت‌های ارتباطی صحیح را به زوجین یاد می‌دهد.
 • تست‌های شخصیتی لازم را در صورت لازم پیشنهاد می‌دهد.
 • چشم‌انداز رابطه خود را کشف کنید. در 3 تا 5 یا 10 سال آینده دوست دارید در چه شرایطی قرار داشته باشید؟
 • صحبت در مورد خانواده‌ها. یکی از بحث‌های همیشگی زوجین خانواده‌ها، نقش و میزان دخالت آن‌ها در رابطه است. جلسات مشاوره در مورد این موضوع مرزها را مشخص می‌کند.
 • مشاور باتوجه‌به شرایطی که دارید تکالیفی مشخص می‌کند تا با انجام آن‌ها مسائل و مشکلات خود را پشت سر بگذارید یا مهارت‌های ارتباطی را یاد بگیرید.

هزینه مشاوره دوران نامزدی

هزینه مشاوره دوران نامزدی در مرکز مشاوره ستاره از 180 تا 400 متفاوت است و نسبت به زمان جلسات و مدرک کارشناسی ارشد، دکترا و سابقه کاری یا استاد دانشگاه بودن مشاور تفاوت‌هایی دارد.

زمان جلسات از 45 دقیقه تا یک ساعت متفاوت است و ممکن است مشاور در جلسات ابتدایی به‌صورت فردی نیز با زوجین صحبت کند.

چرا مشاوره دوران نامزدی مرکز مشاوره ستاره ایرانیان؟

دوران نامزدی تا عقد از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ زیرا زوجین در این دوران به شناخت نسبتاً جامعی از یکدیگر می‌رسند و می‌توانند زندگی مشترکشان را با اطمینان خاطر شروع کنند، در این دوران کمک‌گرفتن از مشاوره قبل از ازدواج اهمیت بسیاری دارد و به شما کمک می‌کند تا انتخاب درستی داشته باشید. در این راستا مرکز مشاوره ستاره ایرانیان از بهترین مشاور دوران نامزدی در تهران باتجربه تشکیل شده‌اند و خدماتی را به‌صورت حضوری و غیرحضوری ارائه می‌دهد.

علاوه بر این این مرکز با ارائه مشاوره خانواده در تهران ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره قبل از طلاق ، مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره جنسی و سکس درمانی و ... همواره کنار مراجعین خود بوده و در تمام مراحل زندگی به یاری مراجعه کنندگان می‌پردازد.

تست‌های مرکز مشاوره ستاره ایرانیان (در زمینه‌های تحصیلی، شغلی، ازدواج و اختلالات روان‌شناختی) به‌صورت حضوری و آنلاین کمک می‌کند تا پیش از ازدواج با کمک تست‌ها و مشاوره به شناخت کامل از یکدیگر برسید و پیش از تصمیم‌های مهم در مورد اختلالات و مهارت‌های ارتباطی اطلاعات کافی را به دست بیاورید.

برای آگاهی از این تست‌ها و صحبت با مشاوران با مرکز ستاره ایرانیان تماس حاصل کنید، تا همکاران ما راهنمایی‌های لازم را باتوجه‌به خواسته شما ارائه دهند.

سؤالات متداول

مشاوره دوران نامزدی چقدر مؤثر است؟

مشاوره دوران نامزدی با نرخ طلاق پایین، تعارضات روابط کمتر و کیفیت بالا رابطه همراه است. آمار نشان داده است که زوج‌هایی که پیش از ازدواج از مشاوره استفاده می‌کنند تعارضات بسیار کم‌تری را تجربه می‌کنند و از مهارت‌های ارتباطی مؤثرتری برای بیان مشکلات استفاده می‌کنند.

اهداف مشاوره دوران نامزدی چیست؟

مشاوره دوران نامزدی به زوجین در بهبود مهارت‌های ارتباطی، تعیین انتظارات واقع‌بینانه از زندگی مشترک و توسعه مهارت برای حل تعارضات کمک می‌کند. علاوه بر این، مشاوره می‌تواند به زوجین کمک کند تا نگرش درست و منطقی نسبت به رابطه خود پس از ازدواج داشته باشند.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *