مشاوره پیش از ازدواج

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

چرا به مشاور قبل از ازدواج مراجعه کنیم؟

مشاوره قبل از ازدواج توسط مشاوران و متخصصان ازدواج و خانواده ارائه می‌شود و برای تمام زوجینی که به دنبال رابطه ای موفق و بلند مدت هستند، ضروری است. هدف مشاوره پیش از ازدواج ، شناسایی و رسیدگی به تعارضات احتمالی، آموزش راهبردهای موثر و بررسی مسائل مختلف ( امور مالی، اعتقادات، شرایط و سطح خانواده و غیره) است.

با ما در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان همراه باشید تا با مزایا، ویژگی ها، هدف و انواع مشاوره ازدواج آشنا شوید.

مزایای مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج به زوجین کمک می‌کند تا بر مشکلات و چالش ها غلبه کنند. این تعارضات شامل مشکلات مالی، روش های تربیت فرزندان، مشکلات فرهنگی و غیره است.

آمار نشان می‌دهد که زوج هایی که در جلسات مشاوره قبل از ازدواج شرکت کرده‌اند، 31 درصد کمتر طلاق می‌گیرند و رضایت بیش تری از زندگی مشترک دارند. جلسات مشاوره قبل از ازدواج به زوجین کمک می‌کند تا در آینده رابطه ای سالم و موفق داشته باشند. این جلسات به زوجین کمک می‌کند تا نگرانی ها و انتظارات خود را در مکانی آرام به دور از قضاوت‌ها مطرح کنند.

مسائل و مشکلات کوچک و جزئی که در اول رابطه، سطحی به نظر می‌آید، به مرور بزرگ تر می‌شود و حتی ممکن است باعث جدایی و سردی زوجین از هم شود، در این شرایط اگر توانایی بهره گرفتن از مشاوره ازدواج حضوری  را ندارید می‌توانید از متخصصان مرکز مشاوره ستاره ایرانیان مشاوره ازدواج تلفنی دریافت کنید.

مشاوره قبل از ازدواج چطور به شما کمک می‌کند؟

مشاوره قبل از ازدواج کمک می‌کند تا زوجین در سطح عمیق‌تری وارد روابط شوند و درک بهتری از شرایط کسب کنند، دکتر مشاوره ازدواج در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان در جلسات مشاوره ازدواج به شما کمک می‌کند تا موارد زیر را به بهترین شکل یاد بگیرید:

انتظارات از ازدواج

در جلسه مشاوره قبل از ازدواج انتظارات واقع بینانه در مورد ازدواج برای هردو زوج ایجاد می‌شود. متاسفانه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که ازدواج آنها را از مشکلات نجات خواهد داد و تمام خواسته‌هایشان برآورده خواهد شد. انتظارات دیگری که باید بررسی شود انتظار از برابری در زندگی مشترک، تربیت فرزند، کار و خانواده است.

آموزش ارتباط موثر

یکی از مواردی که در رابطه بسیار موثر و مهم عنوان می‌گردد ارتباط موثر است، ارتباط موثر به معنای گوش دادن فعال است. بسیاری از زوجین به حرف‌های یکدیگر گوش نمی‌دهند و تنها به دنبال پاسخ دادن هستند.

سعی کنید موقعیت و شرایط همسرتان را درک کرده و از دید او به مسائل و مشکلات نگاه کنید. مرکز مشاوره ستاره ایرانیان با امکان مشاوره ازدواج آنلاین و حضوری به شما کمک می‌کند تا در این مهارت ها توانایی لازم را کسب کنید.

صحبت در مورد ارزش ها

تمام افراد در مورد آزادی، استقلال، هویت شخصی، مسئولیت پذیری، اعتقادات مذهبی و غیره دیدگاهی دارند که باید بررسی شود. مشاور ازدواج به صحبت‌های زوجین در این زمینه ها گوش می‌دهد و در صورت نیاز از تست های روانشناسی برای شناخت بهتر این نیازها کمک می‌گیرد.

اگر این نیازها در زوجین تداخل داشته باشد، مشاور راهکارهایی برای تعدیل آنها به زوجین ارائه می‌دهد تا از مشکلات آینده جلوگیری کند.

الگوهای خانوادگی

شما چه چیزهایی را از پدر و مادر خود به ارث برده اید؟ شاید شکل بینی، حالت چشم‌ها و نوع راه رفتن شما شبیه به مادر یا پدرتان باشد. اما علاوه بر این‌ها چیز دیگری نیز وجود دارد که از خانواده خود به ارث می‌برید.

زوج‌ها الگوهای سالم و ناسالم را در خانواده خود تشخیص می‌دهند و به مرور یاد می‌گیرند که برخی را انتخاب کرده و برخی را کنار بگذارند. در این مرحله از مشاوره ازدواج درک می‌کنید که چه دلیلی پشت انتخاب‌ها و تصمیم گیری‌های شما پنهان شده است.

موضوعات چالش برانگیز

در این جلسه مشاور ازدواج از شما می‌خواهد تا موضوعات بسیار چالش‌برانگیز را در رابطه خود مطرح کنید. آیا تاکنون احساس کرده‌اید که نمی‌توانید در مورد برخی از موضوعات صحبت کنید و بدون نتیجه فقط به جای اول خود باز می‌گردید؟

صحبت در مورد برخی امور مانند رابطه جنسی یا تربیت کودک دشوار است. در این شرایط درمانگر خانواده به عنوان یک فرد بی طرف به شما کمک می‌کند تا در آرامش در مورد این موضوعات صحبت کنید و به توافق برسید.

مشاور ازدواج دقیقا چه کار می‌کند؟

تا به اینجا بخش هایی از وظایف مشاور را توضیح دادیم، اما به طور کلی میتوان گفت که دکتر مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده معمولاً کارهای زیر را انجام می‌دهد:

 • مراجع را تشویق می‌کند تا با آرامش احساسات خود را بیان کند.
 • راه های ارتباطی موثر را به زوجین آموزش می‌دهد.
 • اختلافات مالی را برطرف می‌کند.
 • تعارضات را بهبود می‌بخشد.
 • اختلاف نظر در مورد سبک های فرزندپروری را رفع می‌کند.
 • برای جلوگیری از طلاق راه هایی را معرفی می‌کند.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

مسائل مورد بررسی در مشاوره قبل از ازدواج

با توجه به شرایط ممکن است مشاور سوالات یا موضوع خاصی را مطرح کند اما موضوعات کلی که باید در تمام جلسات مشاوره ازدواج مطرح شوند، شامل موارد زیر می‌باشند:

 • نحوه تعامل با خانواده و دوستان
 • مسائل مالی
 • رابطه جنسی
 • اشتغال زن و شوهر
 • فرزندپروری
 • باورهای دینی
 • پس انداز
 • گذراندن وقت فراغت و تعطیلات

هزینه جلسات مشاوره ازدواج

هزینه مشاوره ازدواج حضوری تهران بسته به مسائلی مانند ( مدرک ارشد یا دکتری، زمان جلسات و مهارت مشاور) تفاوت دارد، برای اطلاع از  هزینه جلسات مشاور ازدواج خوب در تهران می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵ و ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ تماس بگیرید.

مشاوره قبل از ازدواج چه مدت زمان میخواهد

تعداد جلسات مشاوره ازدواج به انجام تست ها، عدم داشتن اختلالات شخصیتی و میزان آشنایی زوجین با یکدیگر بستگی دارد که می‌تواند در قالب 3 جلسه و بیش‌تر باشد و از سویی زوجین برای تضمین رابطه خود می‌توانند جلسات را در قالب آموزش‌های پیش از ازدواج ادامه دهند.

در برخی از شرایط توصیه می‌شود که مشاوره ازدواج ادامه پیدا کند تا زوجین به مهارت های لازم دست پیدا کنند و بتوانند ارتباط موثر و کافی را با یکدیگر برقرار کنند.

معیارهای انتخاب یک مشاور ازدواج خوب

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان فضای امنی را برای شما ایجاد کرده است تا در مورد افکار، احساسات، مشکلات زندگی و نگرانی های مربوط به ازدواج صحبت کنید.

در این مرکز، مشاوره به صورت تلفنی یا آنلاین همان بازده مشاوره حضوری را دارد بنابراین اگه در تهران نیستید می‌توانید با تماس با ما در جلسات آنلاین یا تلفنی شرکت کنید.

برای مشاوره ازدواج کجا برم

مرکز مشاوره ازدواج ستاره ایرانیان با کادری مجرب و با سابقه دارای چندین شعبه در تهران بوده و خدمات مشاوره آنلاین، حضوری و تلفنی را برای همه ایرانیان داخل و خارج کشور ممکن ساخته است.

مشاوران ما در جلسات مشاوره به شما یاد می دهند که چگونه به موثرترین شکل با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و مشکلات و اختلافات را در زندگی مشترک به حداقل می رسانند.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *