مشاوره تحصیلی

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

مشاوره تحصیلی اغلب یک عنصر حیاتی در تحصیل دانش‌آموزان است. مشاوران تحصیلی باتکیه‌بر تخصص خود به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا فشارهای مدرسه و زندگی روزمره را به‌صورت مناسبی مدیریت کنند.

برخلاف باور بسیاری از افراد کار آن‌ها فراتر از کمک به دانش‌آموزان برای توسعه مهارت‌های تحصیلی و حرفه‌ای است و دانش‌آموزان را برای زندگی باهدف و رفاه آماده می‌کند.

مشاور تحصیلی چه کار می کند؟

مشاور تحصیلی مهارت‌های تحصیلی و اجتماعی مختلفی را توسعه دهند که می‌تواند منجر به نمرات بهتر، پیشرفت درسی، روابط اجتماعی قوی‌تر، بهبود رفتار و دوری از اعتیاد شود. وظایف مشاوران به سن دانش‌آموزان و شرایط تحصیل آن‌ها بستگی دارد.

از آنجایی‌که دانش‌آموزان مختلف نیازهای متفاوتی دارند، مشاوران باید عملکرد ویژه و منحصربه‌فردی برای هریک از دانش‌آموزان داشته باشند. این تنوع یکی از دلایلی است که نقش مشاور تحصیلی بسیار اهمیت دارد.

چه زمانی به مشاوره تحصیلی نیاز داریم؟

مشاوران به دانشجویان و دانش‌آموزان در انتخاب رشته و کار، برنامه‌ریزی، اضافه‌کردن، تغییر یا لغو کلاس‌ها و بهبود سلامت روانی آن‌ها کمک می‌کند.

بنابراین از زمان ابتدایی تا اتمام دانشگاه ضروری است و جلسات مشاوره تحصیلی در هر ترم تحصیلی باید چندین جلسه تکرار شود تا مشاور در جربان تحصیل و وضعیت دانش‌آموز یا دانشجو باشد.

وظایف مرکز مشاوره تحصیلی

همان طور که گفته شد وظایف مشاور تحصیلی بسیار زیاد و مهم است؛ اما مشاوران به‌طورکلی قصد در بهبود و توسعه مهارت‌های زیر دارند:

1. رشد و توسعه انسانی

دانش‌آموزان به طور مداوم تغییرات فیزیکی، ذهنی و عاطفی را تجربه می‌کنند که گیج‌کننده است. مشاوران کمک می‌کنند تا در این زمان‌ها تصمیمات درستی بگیرند.

در این مرحله مشاور به طراحی برنامه‌ها و پروژه‌های تحصیلی باتوجه‌به الگوهای رفتاری و علایق فردی دانش‌آموزان می‌پردازد.

2. رشد اجتماعی و فرهنگی

مشاوران تحصیلی باید مسائلی را که ممکن است باعث استرس دانش‌آموزان یا مانع از پیشرفت آن‌ها شود، مانند قلدری، مشکلات خانوادگی و درگیری با دوستان را تشخیص دهند و سپس برای ایجاد اعتمادبه‌نفس، مثبت‌اندیشی و عزت‌نفس تکنیک‌های مناسبی را ارائه دهند.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

3. توسعه شغلی و سبک زندگی

مشاوره تحصیلی دبیرستان معمولاً وظیفه دارد به دانش‌آموزان کمک کنند تا برای زندگی فراتر از دیوار مدرسه و ورود به جامعه آماده شوند، علاوه بر این به دانش‌آموزان کمک کنند تا نقاط قوت و علایق خاص را شناسایی و پرورش دهند.

مشاوران اغلب با دانش‌آموزان کار می‌کنند تا تکنیک‌هایی برای دستیابی به اهداف تحصیلی و شغلی خاص ایجاد کنند.

4. ارزیابی برنامه مدرسه

مشاوران تحصیلی اغلب برنامه‌های مدرسه را ارزیابی می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که نیازهای دانش‌آموزان را برآورده می‌کنند. هدف مشاور از این کار شناسایی موانعی است که می‌تواند مانع پیشرفت دانش‌آموز به سمت فارغ‌التحصیلی و موفقیت شغلی شود.

5. کمک به روابط

نقش مشاور تحصیلی پرورش روابط اعتمادآمیز است. این ارتباطات پویایی را در میان مشاوران، دانش‌آموزان و والدین تعریف می‌کند. مشاوران گاهی اوقات در توسعه راهبردهای فرزندپروری و پیوند برای ایجاد ارتباطات قوی‌تر در خانواده دانش‌آموز مشارکت می‌کنند.

6. مداخله در زمان مناسب

مشاور تحصیلی در مورد مشکلات یادگیری و نگرانی‌های روانی که معمولاً در کودکان و نوجوانان ظاهر می‌شود، آموزش می‌بیند. اختلالات روانی مانند افسردگی، اضطراب، وسواس و احتمال خودکشی در نوجوان‌ها بسیار زیادی است.

در این شرایط مشاور به طور مداوم سلامت روان نوجوان را مورد بررسی قرار می‌دهد. آن‌ها همچنین ممکن است توصیه‌ها و آموزش‌هایی را به والدین در مورد نگرانی‌های مربوط به‌ سلامت روان ارائه دهند.

مشاور مدرسه در هر دوره چه کاری انجام می دهد؟

مشاوره در دوره ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان، کنکور و دانشگاه وظایف متفاوتی دارد که در ادامه هر کدام توضیح داده شده است:

مشاوره تحصیلی در دوران ابتدایی

بخش اصلی کار مشاور مدرسه ابتدایی، پرورش مهارت های اساسی است که دانش آموزان برای پیشرفت در کلاس درس نیاز دارند. یادگیری مدیریت زمان و مطالعه موثر برای موفقیت تحصیلی کودک بسیار مهم است.

مشاور تحصیلی ابتدایی ممکن است با معلمان و مدیران همکاری کند تا اطمینان حاصل شود که برنامه درسی نیازهای درسی و اجتماعی دانش آموزان را برآورده می کند.

مشاوران تحصیلی در دوران ابتدایی گاهی با والدین یا سرپرستان صحبت می‌کنند تا در مورد عملکرد کودک در کلاس درس، نیازهای رشدی یا مسائل رفتاری صحبت کنند و به کودکان کمک می‌کنند تا عادت‌های خوب خود را هم در مدرسه و هم در خارج از مدرسه رواج دهند.

مشاوره تحصیلی دوره راهنمایی

راهنمایی یک مرحله چالش‌برانگیز از رشد است. بچه‌ها تغییرات زیادی را تجربه می‌کنند و به‌جای والدین، برای تأیید به همسالان خود روی می‌آورند که مورد تأیید والدین نبوده و باعث نگرانی شدید آن‌ها می شود.

مشاوران تحصیلی دوران راهنمایی حمایت کافی در طول انتقال از کودکی به بزرگسالی ارائه می‌دهد. آن‌ها به‌عنوان یک منبع امن عمل می‌کنند که در آن دانش‌آموزان می‌توانند با معلمان، والدین و مدیران ارتباط برقرار کنند تا از برآورده‌شدن نیازها مطمئن شوند.

مشاوران دوره راهنمایی علاوه بر ایجاد یک محیط یادگیری دلسوزانه که دانش‌آموزان را برای موفقیت تحصیلی و شخصی آماده می‌کند، برای رفع موانع یادگیری نیز مداخله می‌کنند و حتی سعی می‌کنند با صحبت با والدین محیط خانه را برای کودکان مناسب سازد.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

مشاوره تحصیلی دوران دبیرستان

مشاوره تحصیلی دبیرستان شامل کمک به دانش‌آموزان در تنظیم برنامه‌های تحصیلی و شغلی است، مشاور تحصیلی ممکن است یک‌به‌یک با دانش‌آموزانی که مشکلات شخصی را تجربه می‌کنند کار کنند.

آن‌ها همچنین ممکن است در مقیاس بزرگ‌تر برای آموزش دانش‌آموزان در مورد سوءمصرف مواد مخدر، قلدری یا سایر مسائل مهمی که دانش‌آموزان دبیرستانی با آن مواجه هستند، کار کنند. علاوه بر این، مشاوران دبیرستان نیز به آماده‌سازی دانش‌آموزان برای زندگی پس از فارغ‌التحصیلی کمک می‌کنند.

مشاوره تحصیلی کنکور

با فراغت از تحصیل در مدرسه بحث مشاوره کنکور ایجاد می‌شود، ارزیابی‌های استعداد و برنامه‌ریزی فرد برای کمک به شناسایی علایق و توانایی‌های دانش‌آموز یکی از اولین مراحل است تا دانش‌آموز مسیر ایده‌آل خود را پیدا کند.

وظایف مشاور کنکور همچنین ارائه راهنمایی در مورد فرایند درخواست برای دانشگاه، کارآموزی یا برنامه‌های آموزشی است. آن‌ها همچنین به نوجوانان کمک می‌کنند تا مهارت‌های تکنیکی حیاتی برای موفقیت آینده‌شان، از جمله درخواست شغل، نوشتن رزومه و مصاحبه برای موقعیت‌های شغلی را نیز توسعه دهند.

مشاوره تحصیلی دانشگاه

مشاوران تحصیلی دانشجویی کمک می‌کند تا دانشجو در مسیر تحصیلی و سیستم‌های دانشگاهی مناسب قرار گرفته و پیشرفت لازم را کسب کنند. علاوه بر این کمک می‌کند تا راه‌های درآمدزایی ئ پیداکردن شغل مناسب را در همان دوران دانشگاه کسب کنند.

در دوران دانشگاه اغلب اوقات نوجوان‌ها و جوان‌ها نگران هستند که در آینده قرار است چه‌کار کنند یا چه برنامه‌ای بهتر و مناسب‌تر است یا باید وارد چه حرفه‌ای شوند تا آینده شغلی خود را تضمین کنند، مشاور تحصیلی به نوجوان کمک می‌کند تا به جواب این سؤالات برسند.

انواع مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان به سه شکل حضوری، تلفنی و آنلاین انجام می‌شود که در ادامه اطلاعات دقیق برای هر نوع مشاوره ذکر شده است:

مشاوره تحصیلی در تهران

مشاوره تحصیلی حضوری یکی از انواع مؤثر مشاوره بوده و با کمک متخصص مشاوره تحصیلی کمک می‌کند تا روند تحصیلی خود را به بهترین شکل طی کرده و سلامت روان آن‌ها نیز به شکل مداوم بررسی شود.

مشاوران در مورد فرصت‌های شغلی فعلی و آینده نکات بسیار مهمی را در اختیار دانشجویان و دانش‌آموزان قرار می‌دهد. هزینه مشاوره تحصیلی حضوری بین 180 تا 400 هزار تومان متفاوت است.

برای مشاوره تحصیلی در تهران در مرکز ستاره ایرانیان در شعب زیر انجام می‌شود:

  • قیطریه، چیذر، میدان ندا، جنب بانک دی، پلاک ۵۶، طبقه 4 شماره تماس: 22247100-021
  • شعبه شریعتی، چهارراه قصر، خیابان قدوسی، پلاک ۱۵۶، واحد ۱ شماره تماس: 88422495-021
  • شعبه سعادت‌آباد، ضلع جنوب غربی چهارراه سرو، خیابان پاک‌نژاد کوچه گل‌ها، پلاک ۵ طبقه ۴ شماره تماس: 22354282-021

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی باعث تقویت موفقیت دانش‌آموزان می‌شود و بسیار ضروری است. مشاوره اطلاعاتی را در مورد طیف گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی، آینده آن‌ها، برنامه‌های درسی و سلامت روان دانش‌آموز و دانشجو ارائه می‌دهد.

متخصصان مرکز مشاوره ستاره ایرانیان برای هر دانش‌آموز باتوجه‌به نیازها و شرایط او برنامه مخصوصی طراحی می‌کند که پیشرفت آن‌ها را در کوتاه‌ترین زمان تضمین می‌کند. هزینه مشاوره تحصیلی تلفنی بین 160 تا 400 بوده و بسته به زمان و تخصص مشاور متفاوت است.

مشاوره تحصیلی آنلاین

مشاوره تحصیلی به‌صورت آنلاین به دانشجویان و دانش‌آموزان در کاوش، انتخاب و دستیابی به اهداف آموزشی، شغلی و شخصی کمک می‌کند و در حقیقت پیشرفت فرد را تضمین می‌کند.

علاوه بر این اطلاعات دقیقی در موردنیازهای دانشگاه و رشته‌ها در اختیار دانش‌آموزان و دانشجویان قرار داده و کمک می‌کند تا انتخاب‌هایی متناسب بااستعداد خود داشته باشند. مشاوره آنلاین در مرکز ستاره با بهترین متخصص و کیفیت در پلتفرم ایمو(IMO) انجام می‌شود.

چرا مرکز مشاوره ستاره ایرانیان؟

کلینیک مشاوره تحصیلی تخصصی ستاره در سه شعبه به‌صورت حضوری، تلفنی و آنلاین انجام شده و به دانشجویان و دانش‌آموزان کمک می‌کند تا راه درست را در کم‌ترین زمان پیدا کنند.

تخصص مشاوران و روان‌شناسان در این مرکز در زمینه مشاوره تحصیلی، مشاوره شغلی ، مشاور خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره فردی ، مشاوره پیش از طلاق ، درمان اختلالات (افسردگی، اضطراب، درمان فوبیا وسواس، دوقطبی و..)، مشکلات والدین و فرزندان، تربیت کودک، مشاوره روان‌شناسی کودک و روانکاوی ( مرکز روانکاوی در تهرانمشاوره زوجین ، درمان‌های مبتنی بر دارو و همچنین درمان‌های بدون درمان و عوارض (نوروفیدبک، لورتا، ریهاکام، کن تب و روش‌های شناختی) است.

علاوه بر این مرکز ستاره با به‌روزترین روش‌ها و دستگاه‌ها در جلسات اول استعداد فرزند شما را کشف کرده و با تشخیص استعداد روند کمک به پیشرفت بسیار سریع‌تر شده و موفقیت فرزند شما را تضمین می‌کند.

مشاور تحصیلی چه کمکی می‌کند؟

مشاوران تحصیلی در پاسخگویی به نیازهای دانش‌آموزان دقیق و به‌موقع عمل می‌کنند و کمک می‌کند تا در مسیر درست قرار بگیرند و بهترین تصمیم‌ها را در زمینه تحصیلی و پیشرفت خود بگیرند.

اهداف مشاوران تحصیلی چیست؟

اهداف مشاوره تحصیلی شامل رشد اجتماعی، فردی، توسعه شغلی، بهبود مدرسه و حتی درمان اختلالات مانند اضطراب، افسردگی و مشکلات دیگری می شود که کودک و نوجوان آن را تجربه می‌کند. بیشتر بدانید.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *