مشاوره خیانت به همسر

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

مشاوره خیانت به زوجین کمک می‌کند تا پس از آشکارشدن خیانت، با درمان‌های اساسی، زوجین را کنار هم نگه دارد و از خیانت‌های بعدی نیز جلوگیری کند. به‌جز آزار جسمی، مشکلات معدودی به‌اندازه خیانت، باعث غم، اندوه و درد طرفین نمی‌شود. اگر چه مشکلات مالی، بیماری یا حوادث به رابطه آسیب می‌زند؛ اما خیانت پایه و اساس خود ازدواج را تضعیف می‌کند.

شاید در یک تعریف ساده بتوان خیانت را این گونه بیان نمود. زمانی که فکر، حس و یا توجه یک شخص متوجه فردی به غیر از شریک عاطفی زندگی‌اش شود به گونه‌ای که اگر همسرش متوجه شود نظم رابطه بهم می‌ریزد.

طبق این تعریف هر ارتباطی با جنس مخالف بدون اطلاع شریک عاطفی و با در نظر داشتن اینکه اگر همسرم بفهمد، ناراحت و دلخور خواهد شد، خیانت به حساب می‌آید. بنابراین خیانت فقط برقراری رابطه جنسی با دیگری نیست.

ما در مرکز مشاوره خانواده ستاره ایرانیان با برجسته‌ترین مشاوران خیانت به شما کمک می‌کنیم تا دلیل خیانت را شناسایی، آن را رفع کرده و از خیانت‌های آینده جلوگیری کنید.

چرا خیانت می کنیم؟

علل خیانت متنوع و پیچیده است؛ اما فقدان رضایت از رابطه جنسی یکی از عوامل برجسته آن است. برقراری رابطه شامل تعامل متقابل محبت و اعتبار، و همچنین ارتباط صادقانه است. اگر این ویژگی‌ها و سایر ویژگی‌ها مانند ثبات رابطه، صمیمیت عاطفی و فیزیکی کاهش یابد، خیانت افزایش می‌یابد. دلایلی کلی که افراد خیانت می‌کنند می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • فقدان محبت
 • در دسترس نبودن عاطفی
 • احساس تنهایی یا
 • نادیده‌گرفته‌شدن توسط شریک زندگی
 • ترس از صمیمیت
 • اجتناب از درگیری
 • علاقه به تغییر یا تنوع
 • مسائل مربوط به تعهد
 • رنجش مداوم
 • مشکلات عزت نفس در مورد شکل بدن
 • تقویت اعتمادبه‌نفس با خیانت

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

تأثیر خیانت بر رابطه

صرف‌نظر از جزئیات رابطه و نوع خیانت، زوجین پس از افشاشدن خیانت به‌شدت تحت‌تأثیر قرار می‌گیرند. حتی ممکن است فرزندان آن‌ها نیز تحت‌تأثیر این شرایط قرار بگیرند. عوارض رایج خیانت عبارت‌اند از:

 • اضطراب
 • افسردگی
 • خشم
 • تنفر از خود
 • عزت‌نفس پایین
 • استرس پس از سانحه (PTSD)
 • عملکرد ضعیف در محل کار

نشانه‌های خیانت در زندگی مشترک

1- یکی از نشانه‌های خیانت زیاد شدن مشغله طرفین به کارهایی به جز با یکدیگر بودن است. بدین معنی که شخص تلاش می‌کند، بیشتر وقت خود را در خارج از خانه و با افرادی به جز همسرش بگذراند.

2- بی‌تفاوت بودن و بی‌ارزش کردن همسر نسبت به مسائل متفاوت از جمله ظاهری، رفتاری و همینطور سرد بودن از دیگر عوامل‌های مهم خیانت در زندگی زوجین است.

3- از دیگر نشانه‌های ناپسند اینگونه رفتار، خود مختار و خود پسند بودن در زندگی زناشویی است، به صورتی که فرد تنها به کارهای خودش اهمیت می‌دهد و عقیده طرف مقابل برایش ارزشی ندارد.

4- به خاطر بسپارید همیشه واقعیت را بپذیرید و هیچ وقت خودتان را گول نزنید که این اتفاق ناشایست برای شما رخ نمی‌دهد بلکه با برخورد منطقی با همسر خود البته بدون تهمت زدن به او ، قبل از به وجود آمدن مشکل از بروز آن جلوگیری کنید.

انواع مشاوره خیانت

در حالت کلی خیانت چهار نوع دارد که در ادامه به هرکدام پرداخته شده است، باتوجه‌به نوع خیانت درمان و مشاوره خیانت نیز متفاوت است:

مشاوره خیانت در نتیجه رابطه جنسی

یکی از زوجین ممکن است با دیگری رابطه جنسی داشته باشد؛ اما اغلب وابستگی عاطفی به آن شخص را تجربه نمی‌کند. مطالعات نشان می‌دهد که برای مردان بخشش رابطه جنسی دشوارتر از زنان هستند.

مشاوره خیانت در نتیجه ارتباط اینترنتی

این خیانت از طریق چت در فضای مجازی و حتی سکس‌چت انجام می‌شود. این رابطه ممکن است آنلاین بماند و هرگز به حد صمیمیت جنسی نرسد، این خیانت شامل تماشای پورنوگرافی نیز است.

مشاوره خیانت در نتیجه رابطه عاطفی

این خیانت زمانی اتفاق می‌افتد که یکی از زوجین از نظر عاطفی به شخص دیگری وابسته می‌گردد. رابطه عاطفی تأثیر منفی بر رابطه زوجین دارد. البته رابطه جنسی همیشه بخشی از یک رابطه عاطفی نیست.

مشاوره خیانت در نتبجه اهمال شریک عاطفی

در این خیانت یکی از زوجین بیشتر روی چیزی مانند کار یا تلفن خود تمرکز می‌کند تا همسر خود.

مشاوره خیانت در نتیجه خیانت مالی

پول می‌تواند به اختلاف در بسیاری از روابط تبدیل شود. یکی از زوجین ممکن است در مورد اینکه چقدر پول به دست می‌آورد، چگونه پول به دست می‌آورد، چقدر بدهی دارد و چگونه پول خرج می‌کند یا پول قرض می‌دهد، دروغ بگوید. آن‌ها حتی ممکن است پولی را به‌صورت نقد یا در سایر حساب‌های بانکی که همسرشان از آن بی‌اطلاع است پنهان کرده باشند.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

آیا طلاق راه‌حل اصلی است؟

طلاق یکی از راه‌های حل مشکل است؛ اما راه اصلی طلاق نیست. زوجین می‌توانند از خیانت جان سالم به در ببرند. با کمک مشاوره خیانت و تمایل به بهبودی، بسیاری از زوج‌ها از این وضعیت نجات پیدا می‌کنند و نسبت به شرایطی که قبل از خیانت داشتند وضعیت بسیار بهتری را تجربه می‌کنند.

کشف خیانت باعث ایجاد احساسات متناقضی (شرم، افسردگی، ضربه، خشم، گناه و پشیمانی) در طرفین می‌شود. تمام این احساسات بخشی از آشفتگی عاطفی هستند که اکثر زوجین در چنین شرایطی تجربه می‌کنند. طبیعی است که یک دقیقه بیان می‌کنند قصد ترک همسرشان را دارند و دقیقه دیگر به‌شدت می‌خواهند آن رابطه را نجات دهد. در این مرحله، باید از یک مشاور خیانت کمک بگیرید، اجازه دهید زمان بگذرد و به‌هیچ‌عنوان تصمیم‌های سریع نگیرید.

بهبود رابطه بعد از طلاق

گام‌های زیر به ترتیب به شما کمک می‌کند تا رابطه خود را بهبود بخشید:

1- رابطه قبلی را تمام کنید. اولین گام غیرقابل‌مذاکره، پایان‌دادن به رابطه قبلی است.

2- پاسخگو باشید. هر دو طرف باید نقش خود را در خیانت بررسی کنند، مسئولیت اعمال خود و دلایل آن را بپذیرید.

3- هدف مشترک خود را مشخص کنید. مطمئن باشید که هر دوی شما موافق هستید که می‌خواهید ازدواج خود را اصلاح کنید. ممکن است مدتی طول بکشد تا بفهمید چه اتفاقی افتاده و ببینید آیا می‌توانید و می‌خواهید رابطه خود را بازیابی کنید یا خیر. اگر هر دوی شما به هدف آشتی رسیدید، مهم است که بدانید که بازیابی ازدواج به زمان، حسن‌نیت و تلاش نیاز دارد.

4- به مشاور خیانت مراجعه کنید. یک مشاور خانواده خوب پیدا کنید تا به شما کمک کند که ازدواج خود را بازسازی کنید و روند بهبود را هدفمند نگه دارید.

مشاوران خیانت در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان در زمینه زناشویی آموزش‌دیده و در مقابله و درمان رابطه بعد از خیانت تجربه زیادی دارند. مشاوران ما به‌صورت تخصصی شما را راهنمایی می‌کنند و درعین‌حال دیدگاهی بی‌طرف در مورد مسائل دارند.

5- مشکلات را شناسایی کنید. خیانت اغلب به مشکلات اساسی در ازدواج شما اشاره دارد که بدون حل‌کردن آن‌ها رابطه بهبود نمی‌یابد. مشاور به شما کمک می‌کند تا رابطه‌تان را بررسی کنید و بفهمید چه چیزی باعث خیانت شده است و چه کاری باید انجام دهید تا از بروز دوباره آن خودداری کنید.

6- صحبت در مورد خیانت. پس از شوک اولیه، بدون توجه به اینکه صحبت‌کردن یا شنیدن در مورد خیانت چقدر دشوار است، آشکارا و صادقانه درباره آنچه اتفاق افتاده صحبت کنید.

این به این معنی نیست که جزئیات تلخ را تکرار کنید، بلکه باید یاد بگیرید که حقیقت را با یکدیگر به اشتراک بگذارید. در این شرایط به یک مشاور نیاز دارید تا شرایط را برای صحبت فراهم کند و نکات لازم را یادآوری کند.

7- ببخشید. برای بسیاری از افراد، این کار سخت‌ترین بخش بهبودی پس از یک رابطه است. بخشش احتمالاً به‌سرعت یا به‌آسانی به دست نخواهد آمد و یک فرایند طولانی است. اما اگر به شریک زندگی و ازدواج خود متعهد هستید، بخشش باگذشت زمان آسان‌تر می‌شود. بیشتر بخوانید.

مشاوره خیانت حضوری

درمانگران مرکز مشاوره تخصصی ستاره به طور خاص آموزش‌دیده‌اند تا به افراد کمک کنند که بر مسائل دشوار خانوادگی و زناشویی غلبه کنند.

مشاوران ما بدون قضاوت و پیش‌فرض به شما گوش می‌دهند، ریشه خیانت را کشف می‌کنند، تکنیک‌های درمانی مناسب را ارائه می‌دهند تا به اطمینان برسند که دیگر درگیر خیانت نمی‌شوید. کلینیک تخصصی ستاره ایرانیان در سه شعبه زیر در تهران امکان مشاوره حضوری را فراهم کرده است:

 • شعبه قیطریه، چیذر، میدان ندا، جنب بانک دی، پلاک ۵۶، طبقه 4 شماره تماس: 22247100-021
 • شعبه شریعتی، چهارراه قصر، خیابان قدوسی، پلاک ۱۵۶، واحد ۱ شماره تماس: 88422495-021
 • شعبه سعادت‌آباد، ضلع جنوب غربی چهارراه سرو، خیابان پاک‌نژاد کوچه گل‌ها، پلاک ۵ طبقه ۴ شماره تماس: 22354282-021

مشاوره خیانت تلفنی

زوج‌ها در این زمان باید از حمایت روانی و عاطفی مناسب برخوردار شوند تا با آگاهی بیش‌تری در مورد آینده رابطه خود تصمیم بگیرند. در این زمینه مرکز مشاوره ستاره ایرانیان امکان مشاوره تلفنی را برای ایرانیان داخل و خارج کشور فراهم کرده و به آن‌ها کمک می‌کند تا در مورد آینده رابطه خود بهترین تصمیم را بگیرند و برای آن آماده شوند.

مشاوره خیانت مرد به زن و مشاوره خیانت زن به مرد کمک می‌کند تا زوجین در هرجا که هستند از کمک مشاور به بهترین شکل برخوردار شوند.

مشاوره خیانت آنلاین

مشاوره آنلاین مرکز ستاره ایرانیان در پلتفرم‌هایی مانند ایمو (IMO ارائه می‌شود و به ایرانیان داخل و خارج کشور کمک می‌کند تا از جلسات روان‌شناسی به بهترین شکل استفاده کنند.

با کمک مشاوره خیانت آنلاین می‌توانید از هرجایی که هستید، در شرایطی که احساس آرامش بیش‌تری دارید با مشاور ارتباط برقرار کنید. بهترین کار این است که هنگام مشاوره شما و همسرتان در کنار یکدیگر حضور داشته باشید و در کاغذی نکاتی که مشاور ذکر می‌کند را بنویسید.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

چرا ستاره ایرانیان را برای مشاوره خیانت انتخاب کنیم؟

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان در سه شعبه به‌صورت حضوری، تلفنی و آنلاین در زمینه مشاوره خیانت ، مشاوره جنسی ، خانواده، افسردگی، اضطراب، وسواس و مشاوره کودک و نوجوان، خانواده درمانی ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره ازدواج آنلاین و سکس درمانی و مشاوره پیش از طلاق امکان مشاوره را فراهم کرده است و با کمک مشاوران خود به‌صورت تخصصی آسیب‌های خانوادگی را شناسایی کرده و تکنیک‌های مؤثری را برای مدیریت آن‌ها ارائه می‌دهد.

هزینه جلسات مشاوره خیانت

هزینه جلسات باتوجه‌به مدرک کارشناسی ارشد، دکترا و سابقه کاری روانشناسان یا اساتید دانشگاه متفاوت است. مشاوران ستاره ایرانیان تمام مهارت‌های درمانی را داشته و دوره‌های مربوط به خانواده‌درمانی و مشاوره خیانت را به‌صورت تخصصی گذرانده‌اند، هزینه مشاوره برای خیانت از 180 تا 400 هزار تومان متفاوت است و با تماس با مراکز می‌توانید از قیمت دقیق مطلع شوید.

بسیاری از زوجین پس از خیانت، باتوجه‌به میزان آسیب حدود 12 تا 20 جلسه یا بیش‌تر طول می‌کشد تا به رابطه ایده‌آل خود برسند و گذشته را پشت سر بگذارند.

در جلسات مشاوره خیانت زوجین در مورد احساسات و عواطف خود، قبل و بعد از خیانت با روان‌شناس صحبت می‌کنند، مشاور بدون قضاوت یا انتقاد، به حرف هردو شما گوش می‌دهد و تکالیفی برای بهبود رابطه مشخص می‌کند. تمرین بخشش، مشاوره و مدیریت خاطرات چند راه مؤثر برای شروع این فرایند هستند که مشاور در مورد آن‌ها با شما صحبت می‌کند.

چگونه در مورد خیانت صحبت کنیم؟

 • ابتدا یک نفس عمیق بکشید و در مورد چیزهایی که می‌دانید فکر کنید.
 • از خود بپرسید که دوست دارید چه نتیجه ای از بحث بگیرید.
 • مشخص کنید که چه جزئیاتی را می‌خواهید بدانید و چه جزئیاتی را نمی‌خواهید.
 • زمان و مکان مناسبی را برای انجام گفتگو برنامه ریزی کنید.
 • سعی کنید به حرف های همسرتان در مورد دلیل خیانت گوش دهید.

2- چگونه با خیانت کنار بیاییم؟

 • به یاد داشته باشید که شما مقصر نیستید.
 • سعی کنید خونسردی خود را حفظ کنید.
 • از روی ترس یا عصبانیت تصمیم نگیرید .
 • از شبکه های مجازی دوری کنید.
 • از مشاوره خیانت کمک بگیرید

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *