مشاوره طلاق

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

مشاوره طلاق نوعی روان‌درمانی است که به زوج‌ها کمک می‌کند تا در مورد طلاق تصمیم‌گیری کنند، سختی‌های آن را پشت سر بگذارند و درگیر اضطراب یا افسردگی نشوند. زوجین در هنگام طلاق ممکن است طیفی از احساسات مختلف (اندوه، گناه، خشم، سردرگمی، ترس، شرم و اضطراب) را تجربه کنند.

اگر زوجین فرزند داشته باشند، استرس طلاق شدیدتر می‌شود. گذراندن مراحل طلاق می‌تواند دوره چالش برانگیزی در زندگی شما باشد. مرکز مشاوره ستاره ایرانیان راهکارهای لازم برای کنارآمدن با احساسات و سازگاری در هنگام طلاق را فراهم کرده و به شما کمک می‌کند تا به بهترین شکل این روند را پشت سر بگذارید.

مشاوره طلاق چیست؟

در روند طلاق افراد پر از احساسات متضاد مختلفی هستند که باعث می‌شود نتوانند آرام فکر کرده و به‌تنهایی تصمیم‌گیری کنند. مشاور طلاق خوب به افراد در این شرایط کمک می‌کند تا دلایل جدایی را درک کرده و با تغییراتی که طلاق به همراه دارد کنار بیایند.

در طول طلاق افراد آن‌قدر با احساسات مختلف در گیر هستند که نمی‌توانند مشکلات را به‌درستی در نظر بگیرند. مشاور طلاق افراد را قدم‌به‌قدم از طریق احساسات و مشکلات راهنمایی می‌کند تا بر آن‌ها غلبه کنند. بیشتر بدانید.

مزایای مشاوره طلاق

مشاوره طلاق برای درمان و بهبود مهارت‌های مقابله‌ای، بالابردن سطح اعتماد پس از طلاق و مسائل دیگر بسیار مفید و الزامی است. چند مزیت مهم مشاوره طلاق عبارت‌اند از:

1- مهارت‌های مقابله‌ای

مشاور طلاق ابتدا به بررسی احساسات خامی می‌پردازد که می‌تواند بلافاصله پس از طلاق فرد را آزار دهد. مشاور در این شرایط نه‌تنها به درمان عاطفی و هدایت احساسات آن‌ها کمک می‌کنند، بلکه به حفظ سلامت جسمی بیمار نیز کمک می‌کنند. آموزش مهارت‌های مقابله‌ای در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان شامل تمرین‌های کاهش استرس، مدیریت خشم، فرایندهایی برای ایجاد تعادل در زندگی و درخواست کمک است.

2- مهارت‌های ارتباطی

پس از طلاق، سطح اعتماد افراد مطلقه به‌ویژه زنان، متزلزل شده و به‌شدت کاهش می‌یابد. آموزش مهارت‌های ارتباطی در جلسات مشاوره طلاق کمک می‌کند تا افراد باور خود را بازیابند. علاوه بر این، به آن‌ها کمک می‌کند تا اتفاقات و رویدادها را بدون درنظرگرفتن احساساتشان، تفسیر کنند.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

3- هدایت روابط

مشاوره طلاق همچنین به رفع شک و تردید در مورد توانایی شما در حفظ رابطه کمک می‌کند. اغلب افراد به دلیل ناامنی و ازدست‌دادن اعتمادبه‌نفس از رابطه دوباره می‌ترسند. اگرچه مردان دوباره به‌راحتی ازدواج می‌کنند، اما گاهی اوقات، چگونگی برقراری رابطه خوب و صمیمی را یاد نمی‌گیرند. توصیه می‌کنیم تا مهارت‌های ارتباطی لازم و ضروری برای ادامه رابطه را نیاموخته‌اید، وارد رابطه مجدد نشوید.

4- هدایت شخصی

مشاور به شما در دستیابی به اهدافتان کمک می‌کند. این جلسات کمک بزرگ برای افرادی است که در حال راه‌اندازی مشاغل جدید هستند، یا می‌خواهند پس از طلاق کار و روند جدیدی را شروع کنند. مشاور به شما کمک می‌کند تا این روند را به بهترین شکل طی کنید.

5- کمک به فرزندان طلاق

مشاوره طلاق برای فرزندان بسیار ضروری است، به‌احتمال زیاد کودک شما شرایط سختی را پشت سر می‌گذارد حتی اگر نشان ندهد؛ بنابراین حتماً از جلسات مشاوره برای کمک به او استفاده کنید.

6- دیدگاه بیرونی

حضور درمانگر باعث اطمینان طرفین می‌شود؛ زیرا به حرف هر دو آن‌ها به یک اندازه گوش می‌دهد و بی‌طرفانه هردو سمت ماجرا را درک می‌کند.

چه زمانی به مشاوره طلاق مراجعه کنیم؟

زمان اشتباهی برای مشاوره وجود ندارد، در هر شرایطی صحبت‌کردن در مورد آنچه اتفاق افتاده است می‌تواند به شما کمک کند تا با آن کنار بیایید. برخی از دلایل رایج زوج‌ها برای مراجعه به مشاوره طلاق عبارت است از:

 • وقتی احساس می‌کنید که نمی‌توانید به زندگی مشترک ادامه دهید.
 • وقتی تغییرات زندگی باعث می‌شود یکی از زوجین احساس طردشدن پیدا کند.
 • زمانی که ارتباط میان شما قطع شده است و مدت‌هاست که رابطه جنسی برقرار نمی‌کنید.
 • زمانی که زوجین نمی‌توانند با یکدیگر ارتباط کلامی برقرار کنند.
 • خیانت یکی از طرفین رخ‌داده است و اعتماد در رابطه وجود ندارد.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

انواع مشاوره طلاق

مشاوره طلاق باتوجه‌به نیاز و اهداف مراجعان به صورت‌های مختلفی شکل می‌گیرد که عبارت‌انداز:

مشاوره طلاق آنلاین

اثربخشی مشاوره طلاق آنلاین تاکنون توسط هیچ ارگان و سازمانی تأیید نشده و جزو پروتکل‌های درمانی نیست؛ بنابراین از ارائه آن معذور هستیم.

مشاوره آنلاین نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای مشاوره خانواده حضوری یا مشاوره طلاق تلفنی باشد. در صورت نیاز می‌توانید از مشاوره آنلاین تنها برای پاسخگویی به سؤالات استفاده کنید برای همین ما به‌صورت رایگان در بخش کامنت‌های سایت به این سؤالات پاسخ می‌دهیم.

مشاوره طلاق حضوری

تلاش برای کنارآمدن با مشکلات زناشویی یا تأثیرات طلاق به‌تنهایی می‌تواند طاقت‌فرسا باشد و مدیریت موقعیت دشوار را حتی سخت‌تر کند. حضور در جلسات مشاوره طلاق یک راه عالی برای تسهیل این رویداد است.

مشاوره ازدواج حضوری به شما کمک می‌کند تا راه خود را قبل و بعد از ازدواج پیدا کرده و بهترین تصمیم را در کم‌ترین زمان بگیرید. برای مشاوره حضوری طلاق در تهران می‌توانید به یکی از سه شعب زیر مراجعه کنید:

 • شعبه قیطریه، چیذر، میدان ندا، جنب بانک دی، پ ۵۶، طبقه 4 شماره تماس: 22247100-021
 • شعبه شریعتی، چهارراه قصر، خیابان قدوسی، پلاک ۱۵۶، واحد ۱ شماره تماس: 88422495-021
 • شعبه سعادت‌آباد، ضلع جنوب غربی چهارراه سرو، خ پاک‌نژاد کوچه گل‌ها، پلاک ۵ طبقه ۴ شماره تماس: 22354282-021

مشاوره طلاق تلفنی

مشاوره طلاق تلفنی یکی از بهترین گزینه‌های مشاوره است که بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند تا در هر شرایطی با مشاور خود صحبت کنند. در این زمینه مرکز مشاوره ستاره ایرانیان برای کسانی که نمی‌توانند از مشاوره حضوری کمک بگیرند، مشاوره به‌صورت تلفنی را فراهم کرده است.

در این مرکز می‌توانید با مشاوران حرفه‌ای و باسابقه ارتباط برقرار کنید. مشاوره طلاق تلفنی در این مرکز می‌تواند برای بسیاری از افراد بهترین و درست‌ترین انتخاب باشد زیرا نیاز به برنامه‌ریزی خاصی ندارد و می‌توانید هر زمان که احساس نیاز کردید با بهترین مشاوران ایران ارتباط برقرار کنید.

مشاوره طلاق چند جلسه است؟

مشاوره طلاق بین 2 تا 15 جلسه است. در جلسه اول بررسی انجام می‌شود که مشکل زوجین چیست، سپس تست‌های بالینی انجام می‌شود، اگر زوجین اختلالی داشته باشد که قابل‌درمان نباشد (اسکیزوفرنی، پارانوئید، شخصیت مرزی) پیشنهاد طلاق داده می‌شود و در دو جلسه به پایان می‌رسد.

اما اگر امکان بهبود زندگی آن‌ها وجود داشته باشد، مرحله‌به‌مرحله تمرین‌هایی به زوجین آموزش داده می‌شود که با انجام آن‌ها رابطه خود را بهبود می‌بخشند، اما به دلیل مشکلات قبلی نمی‌توان انتظار داشت رابطه به‌صورت ناگهانی بهبود یابد و جلسات مداومی برای تداوم بهبودی رابطه لازم است تا زوجین سبک زندگی سالم و مهارت‌های ارتباطی را به دست بیاورند.

هزینه مشاوره طلاق

جلسات درمانی 45 دقیقه تا یک ساعت است، جلسات اول به دلیل نیاز به شناخت بیش‌تر زوجین ممکن است طولانی‌تر باشند، زیرا زوجین باید به‌صورت جداگانه صحبت کرده و نظرات خود را آزادانه بیان کنند، هزینه مشاوره طلاق متناسب با مدرک و سابقه کاری مشاور یا اساتید دانشگاه متفاوت است.

تمامی مشاورین مرکز مشاوره ستاره ایرانیان تجربه و توانمندی لازم درمان را دارند، هزینه جلسات از 180 تا 400 هزار تومان متفاوت است و با تماس با مراکز می‌توانید مشاور موردنظر خود را با قیمتی که مدنظر دارید پیدا کنید.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

چرا مشاوره طلاق ستاره ایرانیان؟

ستاره ایرانیان در سه شعبه به‌صورت حضوری و تلفنی پاسخگو سؤالات و مشکلات شما است و برای مراجعه می‌توانید با دفاتر قیطریه، سعادت‌آباد و شریعتی تماس حاصل کنید.

تخصص مشاوران و روان‌شناسان در این مرکز در زمینه‌های خانواده، ازدواج، مشاوره روانشناسی و فردی، طلاق، مشاوره جنسی و سکس درمانی ، درمان اختلالات (افسردگی، اضطراب، انواع فوبیا وسواس، دوقطبی و..)، مشکلات والدین و فرزندان یا خانواده درمانی ، مشاوره خیانت همسر ، تربیت کودک، روان‌شناسی کودک، درمان‌های مبتنی بر دارو و همچنین درمان‌های بدون درمان و عوارض (نوروفیدبک، لورتا، ریهاکام، کن تب و روش‌های شناختی) است.

علاوه بر این، این مرکز تست‌هایی را به‌صورت حضوری و آنلاین فراهم کرده است که با تست‌های عمومی متفاوت است. تست‌های عمومی به این شکل است که پس از انجام تست‌ها بر اساس غربالگری داخلی یا خارجی نتایجی به شما داده می‌شود؛ اما تست‌های روان‌شناسی مبتنی بر تحلیل روان‌سنج هر تستی را متناسب با شرایط فرد تحلیل کرده و پاسخ‌های دقیقی را فراهم می‌کند.

این تست‌ها صحت‌سنج (دروغ‌سنج) دارند و باعث می‌شوند که اطمینان به این تست‌ها افزایش پیدا کند. این تست‌ها برای سنجش اختلالات روان، شخصیت‌سنجی، پیش از ازدواج، شناخت نیازها، تعارضات زناشویی، بیش‌فعالی کودک، مشکلات توجه و تمرکز و مسائل دیگر مورداستفاده قرار می‌گیرد که از اعتبار بالایی برخوردار است.

در مشاوره طلاق چه سؤالاتی پرسیده می‌شود؟

مشاوره طلاق به زوج‌هایی که در حال آماده‌شدن برای طلاق هستند کمک می‌کنند تا مراحل روانی طلاق را به‌خوبی پشت سر بگذارند. در این جلسات احساسات مثبت و منفی موردبحث قرار می‌دهید. مشاور شما و همسرتان کمک می‌کند تا به طور منطقی و متعادل به مسائل نگاه کنید و مزایا و معایب طلاق را برای شما به طور کامل توضیح می‌دهد.

 1. چه چیزی می‌تواند رابطه شما را نجات دهد؟
 2. چه نیازهایی دارید که برآورده نشده است؟
 3. آیا احساس می‌کنید بدون همسرتان شادتر خواهید بود؟
 4. بزرگ‌ترین ترس شما از پایان‌دادن به رابطه چیست؟
 5. چه طرح‌واره‌هایی سبب بروز مشکل دراین‌رابطه شده است؟
 6. چگونه می‌توان با طلاق برخورد کرد تا آسیب فرزندان به حداقل برسد؟
 7. آیا برای مشکلات مالی که ممکن است طلاق به همراه داشته باشد آماده‌اید؟

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *