مشاوره جنسی

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

مشاوره جنسی برای کمک به زوج‌های طراحی شده‌است که علاقه دارند رضایتمندی جنسی خود را افزایش دهند و رابطه بهتری را با همسر خود تجربه کنند.

هدف سکس درمانی یا مشاوره جنسی بررسی چالش‌های عاطفی و فیزیکی است، این کار کمک می‌کند تا زوجین دلیل اختلال در عملکرد جنسی خود را کشف کرده و با کمک مشاور، آن را بهبود بخشند. مفهوم « مشاوره جنسی » ممکن است باعث ترس برخی از افراد شود.

با این حال، مسائل جنسی بیش‌تر از چیزی که تصور می‌کنید در رابطه شما مهم است، بنابراین باید برای بهبود آن به طور مداوم تلاش کنید. ما در مرکز مشاوره جنسی ستاره ایرانیان، با همکاری بهترین درمانگران جنسی به شما کمک می‌کنیم تا رضایت بسیار بالایی را از رابطه جنسی خود به دست بیاورید.

مشاور جنسی کیست؟

مشاور جنسی یک متخصص سلامت روان با آموزش گسترده در زمینه درمان جنسی است. مشاور جنسی می‌تواند روانپزشک یا روانشناس، درمانگر خانواده، مددکار اجتماعی یا درمانگر متخصص در سلامت جنسی و روابط باشد.

مشاور جنسی باید بتواند به انواع نگرانی‌های مربوط به سلامت جنسی، مانند میل جنسی، رابطه جنسی دردناک، مشکل ارگاسم، مسائل مربوط به انزال و موارد دیگر رسیدگی کند. برنامه درمانی شامل چندین تکنیک و رویکرد برای رسیدگی به مسائل است که متخصص با توجه به نیاز شما آن را طراحی می‌کند.

مشاور متخصص جنسی در طول جلسات مشاوره با تمام مشکلات روانی، اجتماعی یا بیولوژیکی سروکار دارد و تمام این عوامل را بررسی می‌کند، به شما کمک می‌کند تا نگرانی‌های جنسی خود را به روش بهتر مدیریت کرده و تاثیر آن را در زندگی روزمره خود به حداقل برسانید.

چرا به مشاوره جنسی نیاز داریم؟

برای برخی از افراد عملکرد جنسی به دلیل سلامت جسمانی پایین ایجاد می‌شود بنابراین در ابتدا بهتر است که از سلامت کامل جسمانی خود اطمینان حاصل کنید، برای برخی دیگر، مشکلات عاطفی یا سایر مسائل روانی (مانند افسردگی، اضطراب، وسواس، دوقطبی) در نارضایتی از رابطه جنسی نقش دارد.

حتی فشار‌‌های اجتماعی نیز می‌تواند منجر به عملکرد جنسی نامناسب بین برخی از زوج‌ها شود. سکس تراپیست در صورت مشاهده موارد زیر می‌تواند به رابطه شما کمک کند:

 • عدم تمایل به رابطه

درک اینکه چرا رابطه جنسی زوجین متوقف شده‌، اولین و مهم‌ترین گام در بهبود مشکلات زوجین است. عدم تمایل به رابطه جنسی می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که شامل، عدم‌اعتماد، خستگی، بالا رفتن سن، درد در هنگام سکس، ترس از جذاب نبودن، خشم، عدم رعایت بهداشت، استرس و موارد دیگر باشد. در این شرایط مشاور جنسی به شما کمک می‌کند تا ریشه این عدم تمایل را کشف کنید.

 • عدم برانگیختگی

در این شرایط به دلیل درد یا عدم تمایل تقریبا رسیدن به ارگاسم غیر ممکن می‌شود و طرفین هیجان و برانگیختگی جنسی لازم را برای رسیدن به رضایت جنسی کسب نمی‌کنند. این اختلال دلایل مختلفی از جمله، عدم تحریک مناسب و معاشقه کافی پیش از رابطه، استرس و اضطراب دارد.

در این شرایط توصیه می‌شود که زوجین پیش از رابطه معاشقه کافی را داشته باشند. درمان کاهش میل جنسی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. اگر متوجه عدم علاقه به رابطه جنسی به طور مداوم شدید، بهتر است که از سکس تراپیست کمک بگیرید. تغییرات در میل جنسی می‌تواند بر مردان و زنان به صورت متفاوتی تأثیر بگذارد، در این شرایط درک علت اصلی کاهش میل جنسی می‌تواند به شما کمک کند که درمان مناسب‌تری را با توجه به نیاز خود دریافت کنید.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

 • مشکل در ارگاسم (آنورگاسمی)

این اختلال برای زنان شامل، عدم ارگاسم، ارگاسم تاخیری، کاهش شدت ارگاسم و مشکل در رسیدن به اوج لذت و برای مردان شامل مشکل در ایجاد و حفظ نعوظ است. مشکل در ارگاسم یا نعوظ مشکلی اکتسابی است و با درمان‌های لازم و به موقع می توان آن را رفع کرد.

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان امکان مشاوره جنسی حضوری در تهران یا تلفنی و آنلاین را امکان پذیر کرده است، با کمک مشاوران جنسی این مرکز می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان، موثرترین درمان را دریافت کنید.

 • درد حین رابطه جنسی

دردی که در ناحیه تناسلی یا لگن در حین (یا بعد از) رابطه جنسی واژینال احساس می‌شود، دیسپارونی یا درد حین رابطه جنسی نامیده می‌شود. علل زیادی برای دیسپارونی وجود دارد که بیشتر آن‌ها برای سلامتی شما مضر نیستند، اما رابطه جنسی را به سمت نابودی می‌برند.

این مشکل را می توان به دو دسته سطحی یا عمیق تقسیم کرد. سطحی یعنی روی ناحیه تناسلی احساس می‌شود، عمیق در عمق لگن آن‌ها علل و درمان‌های متفاوتی دارند و اگرچه ممکن است هر دو را به طور همزمان تجربه کنند، اکثر زنان متوجه می شوند که دیسپارونی آن‌ها عمدتاً یکی از این دو نوع می‌باشد.

 • اختلال نعوظ

اختلال نعوظ (ED) می‌تواند دلایل زیادی داشته‌باشد. گاهی اوقات به سادگی عوارض جانبی یک داروی خاص است. اما تقریباً برای 75٪ از مردان، علت پیچیده‌تر است و ممکن است ناشی از بیماری عروقی، عصبی، دیابت، عوارض درمان‌ها یا جراحی‌های مرتبط با پروستات باشد.

گاهی اوقات اختلال نعوظ فقط در شرایط خاصی رخ می‌دهد. به عنوان مثال، ممکن است متوجه شوید که گاهی اوقات با حالت نعوظ از خواب بیدار می‌شوید اما در رابطه جنسی با شریک خود نمی‌توانید حالت نعوظ را حفظ کنید.

برای درمان اختلال نعوظ مرکز ستاره ایرانیان با بررسی علت مشکل، چه جسمی و چه روانی، درمان را شروع می‌کند.

 • انزال زودرس

اضطراب عملکرد، تنش عضلانی و بیماری‌های روحی همگی می‌توانند باعث ایجاد یا تشدید انزال زودرس شوند. برخی از تحقیقات نشان می‌دهد که انزال زودرس در مردان جنوب آسیا شایع‌تر است.

این اختلال ممکن است ریشه ژنتیکی داشته‌باشد که در برخی خانواده‌ها وجود دارد. همچنین ممکن است با التهاب پروستات، اختلالات تیروئید، مشکلات عاطفی و تجربیات جنسی آسیب‌زای قبلی مرتبط باشد. شما می‌توانید به روش‌های مختلف به کاهش انزال زودرس کمک کنید، سکس تراپیست به شما کمک می‌کند تا با انجام برخی از ورزش‌ها رابطه جنسی لذت بخشی را تجربه کنید.

 • انتظارات نادرست از فعالیت جنسی

ما اغلب انتظار داریم که ارگاسم همیشه دقیقاً در زمان مناسب اتفاق بیفتد و اگر دقیقاً آنطور که می‌خواهیم پیش نرود، احساس ناامیدی و اضطراب پیدا می‌کنیم.

انتطارات غیرواقعی اغلب به دلیل فیلم‌های نامناسب پورن است که باعث می‌شود افراد، روابط خود را با روابط ناسالم و غیر منطقی این فیلم‌ها مقایسه کنند و دچار افسردگی و اضطراب شوند، زیرا نمی‌توانند رابطه جنسی مانند آن‌ها داشته باشند. در این شرایط مشاور جنسی به شما کمک می‌کند تا به رابطه خود نگاه واقع بینانه ای داشته باشید.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

جلسه مشاوره جنسی در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان

در طول جلسات درمان در مرکز مشاوره و کلینیک مشاوره روانشناسی ستاره ایرانیان، درمانگر برای شناسایی و تغییر افکار و رفتارهایی که در زندگی جنسی شما تداخل دارد، به شما کمک خواهد کرد، توصیه می‌شود که در این جلسات همراه با همسر خود شرکت کنید. سکس تراپیست ( سکس تراپی چیست؟ )ممکن است از شما سوالاتی در مورد موارد زیر بپرسد:

 1. سلامتی جسمانی و روانی
 2. آموزش جنسی اولیه
 3. باورهای جنسی
 4. نگرانی‌های جنسی خاص

صحبت در مورد رابطه جنسی ممکن است ناخوشایند یا ناراحت کننده باشد. مشاوران جنسی این را می‌دانند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا احساس راحتی کنید. از آنجایی که گفتگو بخش اصلی روان درمانی است، باید به طور فعال در درمان شرکت کنید.

درمانگر خانواده درمانی در مشاوره جنسی حضوری تکالیفی را تعیین می‌کند که با انجام آن در خانه به مرور می‌توانید رابطه جنسی خود را بهبود دهید. هزینه جلسات مشاوره جنسی بسته به زمان جلسات متفاوت است، زمان جلسات از 45 تا 90 دقیقه بوده و بنا به نیاز مراجعه کننده می‌تواند بیش‌تر شود.

مشاوره جنسی چند جلسه طول می کشد؟

جواب این سوال بستگی به تلاش شما و ارتباط موثری دارد که با او برقرار می‌کنید. بسیاری از افراد حدود 12 تا 20 جلسه طول می‌کشد تا به رابطه ایده آل خود برسند.

در این جلسات تشویق می‌شوید تا در مورد احساسات و عواطف خود با روانشناس صحبت کنید، او بدون قضاوت یا انتقاد به شما گوش می‌دهد و از شما حمایت می‌کند تا درک بهتری از احساسات و فرآیندهای فکری خود داشته‌باشید. سرعت و کیفیت این روند می‌تواند درمان شما را کوتاه تر یا بلندتر سازد.

چرا مشاوره جنسی ایرانیان را انتخاب کنیم؟

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان با بیش از 30 مشاور و متخصص در زمینه مشاوره خانواده ، جنسی، مشاوره ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره خیانت ، افسردگی، اضطراب، وسواس و مشاوره کودک و نوجوان امکان مشاوره جنسی تلفنی و مشاوره جنسی آنلاین را برای ایرانیان داخل و خارج از کشور فراهم کرده است و به مراجعان خود کمک می‌کند تا مشکلات خود را در کم‌ترین زمان ممکن ریشه یابی و درمان کنند.

برای رزرو وقت مشاوره جنسی در مرکز مشاوره جنسی ستاره می‌توانید با یکی از شعب ستاره ایرانیان در تهران تماس حاصل کنید. انواع تست‌های روانشناختی در زمینه‌های مختلف را می‌توانید به صورت آنلاین یا حضوری در وب‌سایت این مرکز انجام داده و کدی که سایت نشان می‌دهد را به مرکز ارائه دهید. این تست توسط روانسنج به صورت تخصصی بررسی شده و تحلیل آن برای شما ارسال می‌شود. بیشتر بدانید.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *