مشاوره شغلی

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

مشاوره شغلی توصیه‌هایی در مورد آموزش، گزینه‌های استخدام و پیشرفت شغلی به افراد علاقه‌مند ارائه می‌دهد، مشاوران شغلی به افرادی که در مورد کار یا آینده کاری خود تصمیم می‌گیرند راهنمایی می‌کنند.

مرکز مشاوره شغلی مرکز ستاره در زمینه شغل‌ها و حرفه‌های متفاوت به‌صورت تخصصی اطلاعات داشته و دوره‌های مربوط را گذرانده‌اند، این مهارت‌ها به مشاوران کمک می‌کند تا به بهترین شکل به افراد کمک کند تا شغل مناسب خود را پیدا کرده و در آن پیشرفت کنند.

 مشاوره شغلی چیست؟

تعاریف متعددی از مشاوره شغلی و حرفه ای تاکنون فراهم شده است به‌طورکلی می‌توان گفت که راهنمای شغلی با طرح‌ریزی، آمادگی و سازگاری فرد با شغل تعریف می‌شود. با مشاوره شغلی به افراد کمک می‌شود تا پس از بررسی و شناخت دنیای مشاغل و شخصیت فرد، شغلی مناسب را انتخاب کرده و در آن پیشرفت لازم را به دست آورد.

علاوه بر این مشاوره شغلی می‌تواند به مراجعه کننده کمک کند تا بپذیرد که تغییر اغلب خارج از کنترل آن‌هاست و نتیجه عملکرد ناموفق نیست. پس از شناسایی هدف جلسه مشاوره شغلی، مراجعه کننده می‌تواند خواسته‌های خود را مطرح کرده و متناسب با آن تکنیک‌ها و مهارت‌های لازم را یاد بگیرد. بیشتر بدانید.

اهداف مشاوره شغلی

هدف اصلی مشاوره شغلی کمک به افراد برای دستیابی به توانایی‌های بالقوه و رضایت بیشتر و موفقیت بیشتر در کار است. به طور جزئی‌تر اهداف مشاوره کاری عبارت هستند از:

 • ارزیابی ویژگی‌ها، مهارت‌ها و علایق شخصی مراجع از طریق مصاحبه‌های فردی، آزمون‌های روان‌سنجی و شخصیت
 • ارائه مشاوره و توصیه بر اساس مصاحبه و نتایج آزمون
 • حمایت از افرادی که در حال تعدیل کار هستند.
 • تمرین کرده و در مصاحبه‌های ساختگی شرکت می‌کنید.
 • تکنیک‌هایی برای بهبود آینده کاری
 • کمک به افراد در شناسایی اهداف شغلی و برنامه‌ریزی برای دستیابی به آن‌ها
 • ارائه خدمات مشاوره به افرادی که در محل کار خود با مشکلاتی مانند اضطراب و افسردگی مواجه هستند.
 • کمک به کارفرمایان در استخدام بهترین کارکنان
 • انجام مصاحبه با متقاضیان کار برای ارزیابی صلاحیت آن‌ها
 • پیشنهاد مناسب برای متقاضیان دارای معلولیت در طول فرایند استخدام

آیا نارضایتی شغلی باعث استرس و افسردگی می‌شود؟

تجربه استرس در محل کار غیرمعمول نیست؛ اما نباید احساس فرسودگی شغلی یا افسردگی را نادیده بگیرید، این افسردگی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

آیا از مسیر شغلی خود راضی هستید؟

انتخاب شغلی سلامت روانی و جسمانی، آزادی، هویت و رفاه شما را تعیین می‌کند، اگر از مسیر شغلی خود راضی نیستید یا احساس می‌کنید که نیاز به تغییر دارید می‌توانید از مرکز مشاوره شغلی در تهران، مرکز مشاوره ستاره کمک بگیرید و به بهترین شکل افسردگی و اضطراب کار را تغییر دهید و آرامش را برای خود و خانواده‌تان فراهم کنید.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

مشاور شغلی و منابع انسانی

برای انتخاب مشاور کاری مناسب باید حتما به موارد زیر دقت کنید:

1- ارتباط: مشاوران شغلی اغلب به‌وسیله ایمیل، تماس‌های تلفنی و جلسات حضوری با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کنند. علاوه بر این مشاور شغلی مهارت‌های ارتباطی بالایی داشته و برای توضیح خدمات خود به مشتریان و توضیح نتایج ارزیابی‌های خود اهمیت زیادی قائل است.

2- گوش‌دادن فعال: گوش‌دادن فعال توانایی شنیدن صحبت‌های دیگران و درک پیام اوست. مشاوران شغلی اغلب از مهارت‌های گوش‌دادن فعال برای کمک به مشتریان برای درک اهداف شغلی و نحوه دستیابی به آن‌ها استفاده می‌کنند.

3- همکاری: مشاوران شغلی خوب اغلب با سایر متخصصان برای کمک به مراجعان خود کار می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، مشاور شغلی ممکن است با یک نماینده منابع انسانی کار کند تا به مشتری کمک کند شغلی متناسب با مهارت‌ها و علایق او پیدا کند. متخصص مشاوره شغلی و سازمانی همچنین با مراجعان برای ایجاد برنامه‌های عملیاتی و تعیین اهداف همکاری می‌کند.

4- همدلی: همدلی توانایی درک و آگاهی از دیدگاه شخص دیگر است. مشاوران شغلی اغلب از همدلی برای کمک به مراجعان خود برای درک اهداف و نحوه دستیابی به آن‌ها استفاده می‌کنند.

5- حل مسئله: متخصص مشاوره کاریابی اغلب به مراجعان کمک می‌کند تا بر چالش‌های شغلی خود غلبه کنند. به‌عنوان‌مثال، مشاور شغلی ممکن است با مراجعه کننده کار کند تا شغل جدیدی پیدا کند، یا ممکن است به یک مراجعه کننده دیگر کمک کنند تا رزومه جدیدی تهیه کند، برای مصاحبه آماده شود یا شغل جدیدی پیدا کند.

متخصصصان مشاوره استعدادیابی شغلی همچنین با مراجعان همکاری کرده تا به آن‌ها کمک می‌کنند تا اهداف شغلی خود را توسعه دهند و راه‌هایی برای دستیابی به آن‌ها بیابند.

چه کسانی به مشاوره شغلی نیاز دارند؟

توسعه شغلی یک فرایند مادام‌العمر است، بنابراین مشاوره شغلی می‌تواند برای هر کسی، از جمله دانشجویان سال اول، سال دوم، دانش‌آموزان، سالمندان، و حتی فارغ‌التحصیلان مناسب باشد. هر چه زودتر مشاوره شغلی را شروع کنید سریع‌تر در روند مناسب قرار گرفته و مسیر پیشرفت را طی می‌کنید. در مراحل و شرایط زیر مشاوره شغلی می‌تواند به شما کمک کند:

 • در آستانه یک جهش شغلی هستید.
 • نمی‌دانید که باید چه رشته و شغلی را ادامه دهید.
 • نیاز به راهنمایی در زمینه تغییر شغل دارید.
 • افرادی که احساس می‌کنند از شغل خود لذت نمی‌برند.
 • احساس می‌کنید در مسیر پربازدهی قرار ندارید.
 • راه‌اندازی یک کسب‌وکار می‌تواند جذاب به نظر برسد، اما چه ریسک‌های مالی را متحمل خواهید شد؟
 • چگونه تعادل کار و زندگی را بهبود بخشیم؟
 • حل تعارضات: من هیچ یک از کلاس‌هایم را دوست ندارم و هیچ یک از رشته‌ها واقعاً برای من جذاب به نظر نمی‌رسند؟ چه‌کار کنم
 • آینده نگری. من می دانم که چه نوع کاری را می خواهم انجام دهم، اما می ترسم نتوانم با انجام آن پول کافی به دست بیاورم.
 • بررسی انتظارات و علایق شخصی: خانواده من واقعاً می خواهند که من یک ... باشم، اما مطمئن نیستم که آیا واقعاً این چیزی است که من می خواهم.
 • بررسی گزینه ها: من می‌خواهم بدانم چه نوع شغل‌هایی می‌توانم با توجه به رشته‌ام پیدا کنم؟

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

جلسه مشاوره شغلی

مراجعان به دلایل زیادی در موقعیت‌های مختلفی به جلسات مشاوره شغلی مراجعه می‌کنند و مشاور باتوجه‌به شرایط مداخلات متناسبی را ارائه می‌دهد.

به‌طورکلی در جلسات اولیه مشاور فرصتی را برای کارکنان فراهم می‌کند تا در مورد احساس خود صحبت کنند و خشم و حتی اندوه خود را در مورد ازدست‌دادن شغل خود ابراز کرده یا خواسته خود را از جلسات مشاوره بیان می‌کنند، سپس مشاور باتوجه‌به نیاز مراجع آینده شغلی کار، رزومه، مهارت‌های لازم و تکنیک‌های مؤثر را به مراجع می‌آموزد.

1. راهنمایی و دبیرستان

کمک به دانش‌آموزان در درک رابطه بین رشته مدرسه و انتخاب کار و آماده‌سازی آن‌ها برای کار در آینده.

2. دانشجو

کمک به دانشجویان برای درک بازار کار، مسئولیت شخصی برای انتخاب شغل، ایجاد رزومه مؤثر و آماده‌شدن برای مصاحبه‌های شغلی و متعادل کردن انتظارات آن‌ها

3. بزرگسالان مشغول به کار یا بیکار

کمک به بزرگسالانی که مایل به دنبال‌کردن مشاغل جایگزین با تعیین اهداف شغلی یا پیشرفت در شغل فعلی هستند و تمایل دارند که در حوزه دیگری فعالیت داشته باشند.

بهترین مشاور شغلی

مشاوره شغلی مانند انواع دیگر مشاوره به سه صورت حضوری، تلفنی و آنلاین انجام می‌شود، در ادامه به هر یک از این موارد به‌صورت جداگانه پرداخته شده است.

مشاوره شغلی و سازمانی در تهران

راهنمایی و مشاوره شغلی حضوری کمک می‌کند تا فرد شغل مناسبی انتخاب کرده و پیشرفت را در آن کار تجربه کند. در حقیقت مشاور آینده‌نگری می‌کند و باتوجه‌به شخصیت فرد، نیاز بازار، توانایی و مهارت افراد و آینده اطلاعات مناسب را در اختیار افراد قرار می‌دهد.

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان با کمک ماهرترین متخصصان امکان مشاوره شغلی در تهران را به‌صورت حضوری را در شعب زیر فراهم کرده است:

 • قیطریه، چیذر، میدان ندا، جنب بانک دی، پلاک ۵۶، طبقه 4 شماره تماس: 22247100-021
 • شعبه شریعتی، چهارراه قصر، خیابان قدوسی، پلاک ۱۵۶، واحد ۱ شماره تماس: 88422495-021
 • شعبه سعادت‌آباد، ضلع جنوب غربی چهارراه سرو، خیابان پاک‌نژاد کوچه گل‌ها، پلاک ۵ طبقه ۴ شماره تماس: 22354282-021

مشاوره شغلی تلفنی

برای پیشرفت در کار و شغل هیچ مانعی پیشروی شما نیست. اگر امکان مشاوره حضوری را به هر دلیلی ندارید می‌توانید از مشاوره شغلی تلفنی کمک بگیرید.

با کمک مشاوره تلفنی دیگر نیاز نیست در ترافیک مانده یا نگران جای پارک باشید و با کلینیک مشاوره شغلی ستاره ایرانیان از کمک بهترین و ماهرترین مشاوران ایران بهره‌مند می‌شوید و پیشرفت قابل‌توجهی را در کار خود مشاهده می‌کنید.

مشاوره شغلی آنلاین

مشاوره آنلاین شغلی نیاز به اتصال امن اینترنت دارد؛ بنابراین پیش از زمان مشاوره حتماً از اتصال اینترنت مطمئن شوید. مرکز ستاره ایرانیان امکان مشاوره شغلی آنلاین را در اپلیکیشن ایمو (IMO) فراهم کرده است. با کمک مشاوره آنلاین احساس می‌کنید که در اتاق مشاوره قرار دارید و ارتباط عمیق‌ترین را با مشاور برقرار می‌کنید.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

چرا مرکز مشاوره ستاره ایرانیان؟

مرکز مشاوره شغلی ستاره ایرانیان تنها و بهترین مشاور شغلی در تهران است که می‌تواند بر اساس آخرین متد علمی دنیا، استعدادیابی شغلی و تحصیلی را باکیفیت بالا و تضمینی انجام دهد.

این مرکز تست‌های استاندارد لازم برای مشاوره شغلی و تحصیلی را به‌صورت آنلاین و حضوری در دسترس فارسی‌زبانان داخل و خارج کشور قرار داده است. علاوه بر این جلسات مشاوره شغلی و حرفه ای نیز به شما کمک می‌کند تا مسیر تحصیلی و شغلی درست را انتخاب کنید.

علاوه بر این مرکز ستاره ایرانیان تست‌های آنلاین و حضوری را در زمینه مشاوره پیش از ازدواج از جمله تست شخصیت شناسی ازدواج ، خانواده‌درمانی ، اختلالات روان‌شناختی (فوبیا، اضطراب، استرس، وسواس، افسردگی، دوقطبی، شخصیت مرزی و غیره) فراهم کرده است که به‌صورت آنلاین و حضوری می‌توانید از آن‌ها استفاده و سلامت زندگی خود را بهبود ببخشید.

برای آگاهی از نحوه انجام تست‌ها با ستاره ایرانیان مرکز فوق‌تخصص روانکاوی تهران تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

از جمله مشاوره هایی که می‌توانید از در مرکز از متخصصان ما  کمک بگیرید مشاوره خانواده ، مشاوره روانشناسی ، مشاوره روانکاوی ، مشاوره خیانت ، مشاوره فردی ، مشاوره طلاق و مشاوره زوجین ، سکس درمانی و مشاوره جنسی است.

سؤالات متداول

مشاور شغلی چیست؟

مشاوره شغلی با طرح‌ریزی، آمادگی و سازگاری شغل متناسب باشخصیت فرد و آینده‌نگری برای سودمندی کار است.

مشاور شغلی چه می‌کند؟

متخصصان در مشاوره شغلی به افراد کمک می‌کنند تا با بررسی و شناخت مشاغل و شخصیت، شغلی مناسب را انتخاب کرده و مهارت‌های لازم برای آن را به دست آورند.

 

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *