مرکز روانکاوی

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

مرکز روانکاوی موسسه‌ای است که از تکنیک‌های خاص مانند تداعی کلمه، تحلیل رویا و تحلیل انتقال استفاده می‌کنند. شناسایی الگوها در گفتار و واکنش‌های مراجعان می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا افکار، رفتارها و روابط خود را بهتر درک کند و برای تغییر آماده شود.

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان جزو بهترین مرکز روانکاوی در تهران است که امکان مشاوره حضوری، تلفنی و آنلاین را ممکن ساخته است.

روان درمانی چیست؟

روانکاوی  و روان درمانی نوعی درمان مؤثر برای درمان افسردگی و اختلالات اضطرابی است. روانکاوی توسط زیگموند فروید توسعه یافت، فروید پیش‌گام این ایده بود که ناخودآگاه انسان بر رفتار و شخصیت آشکار افراد تأثیر می‌گذارند. فروید معتقد بود که وقایع دوران کودکی و ناخودآگاه که اغلب مربوط به میل جنسی و پرخاشگری است شخصیت فرد را در بزرگسالی شکل می‌دهد.

پس از مدتی فروید نظریه خود را در مورد آسیب جنسی اصلاح کرد و سپس در سال 1899، او کتاب تعبیر خواب را منتشر کرد که در آن رؤیاها نتیجه درگیری ناخودآگاه توصیف می‌شدند. او این نظریه را مطرح کرد که رویا تلاش ناخودآگاه برای حل تعارضات یا ابراز تمایلات بسیار تهدیدآمیز است. فروید تا زمان مرگش در سال 1939 به بازنگری و اصلاح نظریه ادامه داد و موارد زیادی را اصلاح یا تغییر داد.

باوجود علاقه شدید به روانکاوی، تنها درصد نسبتاً کمی از درمانگران به روانکاوی کلاسیک به سبک فروید می‌پردازند. اکثر درمانگران رویکردهای معاصر را برای روانکاوی اتخاذ می‌کنند که نسخه فروید را اصلاح‌کرده است.

کاربردهای بالینی

یک مطالعه کوچک در زمینه روانکاوی نشان داده است که 77 درصد از بیماران پس از درمان روانکاوی، بهبود قابل‌توجهی در علائم، مشکلات بین‌فردی، کیفیت زندگی و رفاه را گزارش کرده‌اند. روانکاوی می‌تواند به افراد مبتلا به مشکلات روانی مانند موارد زیر کمک کند:

 • افسردگی
 • مشکلات عاطفی
 • آسیب عاطفی
 • رفتارهای عصبی و پرخاشگرانه
 • الگوهای رفتاری خود ویرانگر
 • اختلالات شخصیت
 • مشکلات هویتی
 • مشکلات مداوم رابطه
 • مشکلات جنسی

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

جلسات روانکاوی

روان‌درمانی در یک فضای امن، با حضور مشاور روانکاو شروع می‌شود. احتمالاً در هنگام روانکاوی روی یک مبل دراز خواهید کشید. تمام روانکاوان به شما اجازه می‌دهند آزادانه صحبت کنید و به شما کمک می‌کنند تا متوجه الگوها و معانی پنهان در آنچه می‌گویید شوید. نکات زیر در جلسه روانکاوی اهمیت زیادی دارد:

 • رابطه درمانگر و بیمار در فرایند بهبودی نقش اساسی دارد.
 • انتقال یا انتقال احساسات و نیازهای قبلی به افراد و رویدادهای زمان حال.
 • مقاومت مرحله‌ای از درمان است که در آن مراجع تحت‌تأثیر احساسات دردناک و سرکوب شده قرار می‌گیرد و از برخورد با آن‌ها اجتناب می‌کنند.
 • در نهایت، هنگامی که بیماران مقاومت کمتری پیدا می‌کنند و قادر به درک انگیزه‌ها و رفتار خود هستند، بهبودی آغاز شود.

جلسه معمولی روانکاوی 50 دقیقه طول می‌کشد، اگرچه برای زوج‌درمانی این جلسه، طولانی‌تر است. این فرایند درمانی و زمان آن بستگی به شرایط فردی دارد و ممکن است از چندین ماه تا چندین سال متغیر باشد

هزینه جلسات روانکاوی

هزینه روانکاو خوب در تهران در مرکز مشاوره ستاره از 180 تا 400 متفاوت است. این قیمت باتوجه‌به زمان جلسات و مدرک کارشناسی ارشد، دکترا و سابقه کاری یا اساتید دانشگاه متفاوت است و لازم به ذکر است که تمام مشاوران زوج درمان مرکز دوره‌های مربوط به زوج‌درمانی، مهارت های ارتباطی و حل مسئله و تکنیک‌های درمانی مؤثر را گذرانده‌اند.

جلسات روانکاوی معمولاً بسیار بیشتر از درمان‌های دیگر طول می‌کشد و ممکن است به بیش از یک جلسه در هفته نیاز داشته باشید؛ زیرا هدف آن تأثیرگذاری بر لایه‌های عمیق‌تر شخصیت و منابع افکار و رفتارهای نگران‌کننده بوده که عمیق‌ترین افکار افراد است و دستیابی به آن‌ها سخت و نیازمند تلاش زیاد است.

کلینیک روانکاوی برای کسانی که می‌خواهند درک عمیق‌تری از خود پیدا کنند، دلیل مشکلات و چالش‌ها را بفهمند و درک کنند که چرا در یک‌چرخه معیوب گرفتار شده‌اند مناسب است.

تکنیک‌های روانکاوی

هدف اصلی مرکز روانکاوی این است که ناخودآگاه را وارد خودآگاه کند و به‌مرور آن را تغییر دهد. تکنیک‌های زیر هسته اصلی روان‌درمانی را تشکیل می‌دهند:

تجزیه‌وتحلیل رویا

فروید بیان کرد رؤیای افراد وسیله‌ای برای بیان خواسته‌ها و احساسات ناخودآگاه است؛ بنابراین، نقش تحلیل رویا در درمان روانکاوی برجسته است.

تحلیل انتقالی

روان درمانگر برای فرد در حال درمان این شرایط را فراهم می‌کند تا احساسات ناخودآگاه نسبت به فرد مهم درگذشته خود، مانند والدین را به درمانگر منتقل کنند.
مقاومت

مقاومت به تلاش‌های ناخودآگاه افراد برای جلوگیری از ورود مسائل ناخودآگاه به خودآگاه اشاره دارد. نمونه‌های مقاومت شامل امتناع از صحبت‌کردن در طول درمان یا تأخیر در قرار ملاقات است که بسیاری از افراد آن را در طول درمان روانکاوی تجربه می‌کنند.

تداعی آزاد

برای تداعی آزاد، بیمار در مورد هر چیزی که به ذهنش می‌رسد بدون هیچ‌گونه سانسور یا ترس از قضاوت درمانگر صحبت می‌کند. این امر روان درمانگر را قادر می‌سازد تا احساسات و انگیزه‌های ناخودآگاه را تشخیص دهد. تمرینات تداعی رایگان به طور خاص برای خاطرات دوران کودکی اعمال می‌شود.

بررسی مکانیسم‌های دفاعی

مکانیسم دفاعی که اولین‌بار توسط فروید معرفی شد، استراتژی ناخودآگاهی هستند که افراد برای محافظت از خود در برابر مشکلات و آسیب‌ها استفاده می‌کنند.

به‌عنوان‌مثال، فرد حسود ممکن است بیان کند که این دیگران هستند که به او حسادت می‌کنند (فرافکنی) یا به‌طورکلی بیان کند که اصلاً حسود نیست (انکار). مکانیسم دفاعی جزو مواردی است که هنوز هم در جلسات روان درمانی استفاده می‌شود.

تحلیل انتقالی

در روند روانکاوی روان درمانگر خوب به تمام حرف‌های فرد گوش می‌دهد و به‌مرور، فرد در درمان، شروع به برقراری ارتباط با درمانگر می‌کند. در حقیقت روان درمانگر جایگزین مادر، پدری یا شخصی می‌شود که فرد در تصوراتش دارد. مراجعه کننده احساسات خود را معطوف به مشاور می‌کند، البته این احساسات همیشه منفی نبوده و گاهی مثبت نیز هستند. در اینجا روان درمانگر از احساسات استفاده کرده و آن‌ها را تجزیه‌وتحلیل می‌کند.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

تأثیر روانکاوی بر سلامت روان

روانکاوی احساسات سرکوب شده، درگیری‌های درونی، آسیب‌های دوران کودکی و چگونگی تأثیر آن‌ها بر سلامت روان را بررسی می‌کند. هدف روانکاو اصلاح شخصیت و تغییر عادت‌های نامناسب و آسیب‌زا است. برای بهبود شرایط، روانکاوان از تکنیک‌های تداعی آزاد، تحلیل رویا و هیپنوتراپی استفاده می‌کنند و به‌مرور مقاومت درمان‌جو را کم کرده و به عمیق‌ترین لایه‌های شخصیتی وی می‌رسند.

فروید باورداشت که ناخودآگاه باعث اضطراب، خشم، بدخلقی، افسردگی، وسواس و اختلالات شدید دیگر می‌شود، این مشکلات در دیدگاه فروید ریشه در تجربیات و روابط گذشته دارد، برای همین کلینیک روانکاوی به بررسی عمیق‌ترین بخش‌های شخصیت می‌پردازد. سایر روش‌های درمانی بر وضعیت کنونی درمان‌جو تمرکز دارند درحالی‌که روانکاوی به‌صورت اساسی و ریشه‌ای مشکلات را بررسی می‌کند.

کلینیک روانکاوی

در مرکز روانکاوی در تهران ، روانکاوی به سه صورت حضوری، تلفنی و آنلاین انجام می‌شود و تأثیر بسیار بالایی در درمان اختلالات و بهبود شخصیتی دارد:

کلینیک روانکاوی در تهران

در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان که یکی از بهترین مرکز فوق‌تخصص روانکاوی تهران است روانکاوی به‌صورت حضوری انجام شده و کمک می‌کند تا افراد به‌صورت ریشه‌ای مشکلات خود را بررسی و آن‌ها را تغییر می‌دهد. روانکاوی نیاز به مهارت زیادی دارد؛ برای ارتباط با مرکز روانکاوی تهران ستاره می‌توانید به شعب زیر مراجعه کنید:

 • قیطریه، چیذر، میدان ندا، جنب بانک دی، پلاک ۵۶، طبقه 4 شماره تماس: 22247100-021
 • شعبه شریعتی، چهارراه قصر، خیابان قدوسی، پلاک ۱۵۶، واحد ۱ شماره تماس: 88422495-021
 • شعبه سعادت‌آباد، ضلع جنوب غربی چهارراه سرو، خیابان پاک‌نژاد کوچه گل‌ها، پلاک ۵ طبقه ۴ شماره تماس: 22354282-021

جلسه روانکاوی تلفنی

جلسه روانکاوی علاوه بر حضوری به‌صورت تلفنی نیز انجام می‌شود، مشاوران ماهر و متخصص ستاره ایرانیان این توانایی را دارند که به‌صورت تلفنی لایه‌های پنهان شخصیت شما را کشف کرده و به روانکاوی بپردازند. یکی از فواید مشاوره روانکاوی تلفنی این است که لازم نیست در ترافیک مانده یا نگران جای پارک باشید، هر زمان می‌توانید با بهترین مشاوران در ایران ارتباط برقرار کنید.

جلسه روانکاوی آنلاین

هدف مرکز مشاوره ستاره ایرانیان ارائه مشاوره با بهترین کیفیت است، به همین منظور امکان مشاوره آنلاین را برای تمام فارسی‌زبانان داخل و خارج کشور فراهم کرده است. مشاوره روانکاوی آنلاین باعث می‌شود که درمان‌جو احساس کند در اتاق مشاوره قرار دارد و ارتباط بسیار خوب و مناسبی با مشاور برقرار کند.

برای مشاوره آنلاین باید از اتصال و شرایط اینترنت خود اطمینان حاصل کنید، مشاوره آنلاین در پلتفرم ایمو (IMO) انجام می‌شود. برای آگاهی از اطلاعات بیش‌تر در مورد آن می‌توانید با مرکز ستاره تماس حاصل کنید.

چرا مرکز مشاوره ستاره ایرانیان؟

این مرکز مشاوره با سال‌ها تجربه در زمینه روانکاوی، مشاوره خیانت ، مشاوره خانواده ، مرکز زوج‌درمانی ، خانواده‌درمانی ، مشاوره فردی و درمان اختلالات (فوبیا، اضطراب، افسردگی، وسواس، دوقطبی، چندشخصیتی و غیره) پرداخته و توانسته است در سال‌های متوالی برگزیده اجلاس سراسری رضایتمندی مراجع، اجلاس سراسری مدیران ارزش‌آفرین، مدیران ارزش‌آفرین و جشنواره ملی 100 واحد مشتری‌مدار باشد.

علاوه بر این مرکز ستاره ایرانیان تست‌های روان‌شناختی آنلاین از جمله تست شخصیت شناسی ازدواج را در زمینه مشاوره پیش از ازدواج ، خانواده‌درمانی، مشاوره کودک، اختلالات روان‌شناختی (فوبیا، اضطراب، استرس، وسواس، افسردگی، دوقطبی، شخصیت مرزی و غیره) فراهم کرده است که به‌صورت آنلاین هرکجا که هستید می‌توانید با کمک آن‌ها سلامت روان خود را بهبود بخشیده و به سمت بهتری حرکت کنید.

برای آگاهی از نحوه انجام تست‌ها با ستاره ایرانیان مرکز فوق تخصص روانکاوی تهران تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

سوالات متداول

تکنیک های رایج روانکاوی چیست؟

روانکاوی چهار تکنیک اصلی دارد: تجزیه تحلیل رویا، تحلیل انتقالی، تداعی آزاد و بررسی مقاومت .

روانکاوی چه اختلالاتی را درمان می کند؟

روانکاوی برای درمان اختلالات زیر استفاده می شود:

 • اضطراب
 • افسردگی
 • مبارزات عاطفی یا ضربه روحی
 • مشکلات هویتی
 • مسائل مربوط به عزت نفس
 • ابراز وجود
 • اختلالات روان تنی
 • مسائل و مشکلات مربوط به رابطه

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *