مرکز هیپنوتیزم درمانی در تهران

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

هیپنوتیزم درمانی روشی است که به طور گسترده توسط روان‌درمانگران و روان‌شناسان که آموزش‌های خاصی دیده‌اند مورداستفاده قرار می‌گیرد. این درمان از تکنیک‌های لازم برای هدایت‌کردن فرد به حالت خلسه و تأثیرگذاری بر ناخودآگاه او انجام می‌شود.

به لطف هیپنوتیزم درمانی، می‌توان علت آسیب روانی سرکوب شده یا ناراحتی روانی را پیدا کرد و روش تفکر، رفتار و ویژگی‌های ادراکی را تغییر داد. در کلینیک هیپنوتیزم تراپی ستاره ایرانیان، فرد می‌تواند از احساسات منفی گذشته، احساسات و خاطرات آسیب‌زا سرکوب شده خلاص شده به آرامش برسد، آرام‌تر شود و از زندگی لذت ببرد.

هیپنوتیزم درمانی چیست؟

دو حوزه اصلی هیپنوتیزم درمانی وجود دارد: روش هیپنوتیزم کلاسیک و روش هیپنوتیزم اریکسون.

ماهیت روش هیپنوتیزم این است که فرد را در یک حالت هوشیاری خاص و درعین‌حال طبیعی که خلسه نامیده می‌شود، غوطه‌ور کند. خلسه حالتی از ذهن است که در آن بیمار در حالت ترکیبی میان بیداری و خواب به طور هم‌زمان قرار می‌گیرد، این همان زمانی است که بدن خواب و ذهن بیدار است. بیشتر بدانید.

تاریخچه هیپنوتیزم درمانی

هیپنوتیزم درمانی از نظر تاریخی یکی از اولین روش‌های درمانی در روانپزشکی است و پیش‌گام آن در روانپزشکی دکتر آلمانی فرانتس آنتون مسمر (1734-1815) بود.

از دهه 1920، هیپنوتیزم اریکسون، یک نوع اساسی از هیپنوتیزم، شروع به درمان اختلالات روانی کرد. زیگموند فروید معتقد بود که بر اساس سطح هوشیاری می‌توان مغز انسان را به 3 قسمت تقسیم کرد.

 • هشیار: هر کاری که فکر می کنیم در طول روز انجام می‌دهیم در اولین سطح آگاهی است.
 • نیمه هشیار
 • ناخودآگاه یا ناهشیار: آن سطح از آگاهی است که خاطرات ما در آن دفن شده است.

اگر فرد به حالت هیپنوتیزم برسد، می‌تواند به سطح عمیق‌تری از هوشیاری دسترسی پیدا کند. این به درمانگر کمک می‌کند تا به قسمت‌های عمیقی از ذهن دسترسی پیدا کند.

وقتی از خود هیپنوتیزم درمانی خارج می‌شویم، تغییرات جدیدی در آگاهی ما ایجاد می‌شود و به همین دلیل با کمک درمانگر می‌توانیم برخی چیزها را از نو برنامه‌ریزی کنیم.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

کاربرد هیپنوتیزم درمانی

روان‌درمانگر می‌تواند از هیپنوتیزم درمانی در درمان بیماری‌ها و اختلالات زیر استفاده کند:

 • اختلالات خوردن (ED)
 • اختلالات روان تنی. احساسات ناخوشایند در بدن بدون علل مشخص
 • هیپنوتیزم به شما امکان می دهد تا علل واقعی مشکلات داخلی را شناسایی کرده و آن‌ها را از بین ببرید.
 • بهبود عادات بد
 • خشونت و پیامدهای تروما
 • بی خوابی
 • اضطراب. بی اشتهایی و پرخوری عصبی، افکار وسواسی، حملات پانیک
 • ترس از ناشناخته، ترس از مرگ، افسردگی، احساس گناه، هواهراسی، فوبیای اجتماعی، ترس از شکست، کلاستروفوبیا و آگورافوبیا، ترس از تاریکی، ارتفاع، رانندگی.
 • کنترل احساسات، پاسخ صحیح به استرس و جلوگیری از درگیری.

هیپنوتیزم درمانی بالینی برای بیماری هایی مانند موارد زیر توصیه نمی شود:

 • روان‌گسیختگی
 • اختلال اسکیزوافکتیو
 • صرع
 • آسیب ارگانیک شدید مغز
 • الیگوفرنی (عقب ماندگی ذهنی)
 • اعتیاد به الکل یا مواد مخدر، استفاده از داروهای خاص.
 • به دلیل مغز نابالغ کودکان باید از از این روش با احتیاط استفاده شود. بهتر است هیپنوتیزم درمانی را بعد از 9 سال انجام دهید.

تکنیک‌های هیپنوتیزم درمانی

برخلاف تصور عمومی، هیپنوتیزم حالتی از خواب عمیق نیست که در آن فرد اراده، کنترل و هوشیاری خود را از دست بدهد، بلکه مشخصه آن این است که بیمار وارد حالتی به نام خلسه می‌شود که در آن در واقع در حالت هوشیاری افزایش‌یافته قرار دارد.

انواع مختلفی از هیپنوتیزم درمانی وجود دارد که بسته به نیاز فرد متفاوت است. این تکنیک‌ها در عمق خلسه متفاوت هستند و استفاده از آن‌ها بستگی به درجه تلقین‌پذیری فرد دارد.

اما درهرصورت مکانیسم‌های دفاعی از بین رفته و درمانگر به‌نوعی در ناخودآگاه بیمار فرومی‌رود. نحوه انجام جلسه هیپنوتیزم به روش انتخابی بستگی دارد. انواع زیر هیپنوتیزم وجود دارد:

 • روش کلاسیک

یک خلسه عمیق را فراهم می کند، در حالی که بیمار به سوالات درمانگر پاسخ می دهد. اطلاعات به دست آمده برای تعیین علل مشکل موجود و برنامه ریزی درمان استفاده می‌شود.

 • قهقرایی

بر اساس آموزه های فلسفی تناسخ بوده و اعمال معنوی نیز می‌شود. بیمار در حالت خلسه است و متخصص او را به سفری به گذشته می‌فرستد تا منشا مشکلات را بیابد.

 • اریکسونی

اثر ملایم تری را فرض می‌کند، گویی که بیمار نیمه خواب است. در طول جلسه، متخصص دستورالعمل هایی را ارائه می دهد، اما بیمار مجبور نیست آن‌ها را به‌طور کامل رعایت کند. پس از خروج از حالت خلسه، فرد تمام اتفاقاتی که برای او افتاده را به یاد می‌آورد.

 • فرافکنی

در طول جلسه، بیمار تصاویر و احساساتی دارد که همراه با هیپنوتیزم درمانگر رمزگشایی می شود. در نتیجه، فرد از عدم اطمینان، اضطراب، فوبیا خلاص می‌شود و یاد می گیرد که خود را بهتر درک کند.

 • هیپنوتیزم درمان شناختی رفتاری

هیپنوتیزم شناختی رفتاری (CBH) یک درمان روانی - شناختی است که از هیپنوتیزم بالینی و درمان شناختی رفتاری (CBT) به‌صورت هم‌زمان استفاده می‌کند. استفاده از درمان شناختی رفتاری همراه با هیپنوتیزم ممکن است اثربخشی درمان را افزایش دهد.

کاربرد مفاهیم به‌روز روان‌شناختی در هیپنوتیزم منجر به ادغام بیشتر درمان‌های هیپنوتیزمی با سایر درمان‌های شناختی و رفتاری شده است.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

فواید هیپنوتراپی

بهترین هیپنوتراپیست در تهران کمک می‌کند تا باتوجه‌به شرایط خود بهترین درمان را انتخاب کنید. از مزایای هیپنوتیزم درمانی می‌توان به توانایی شناسایی علل زمینه‌ای تعارضات درون‌فردی، تروما، اعتیاد و سایر پدیده‌ها، عقده‌های علائم و روان‌رنجوری اشاره کرد؛ بنابراین، تا حدودی، این روش ارزش تشخیصی زیادی دارد. موارد زیر از فواید درمان هیپنوتراپی است:

 • بهبود درد مزمن
 • کاهش نشانه ها و احتمال ابتلا به زوال عقل
 • بالا بردن عزت نفس
 • تقویت تمرکز
 • به رشد شخصی و تغییر عادات منفی کمک می‌کند.
 • کاهش علائم شیمی درمانی
 • بهبود اختلالات جنسی
 • خودآگاهی را ارتقا می دهد و به افراد کمک می کند تا خود را بهتر بشناسند.
 • بهبود علائم سندروم روده تحریک پذیر
 • کاهش علائم اختلال بیش فعالی همراه با کمبود توجه

اصول هیپنوتیزم درمانی

اکثر نظریه‌های روان‌شناسی معتقدند که بسیاری از مشکلات شخصی و رابطه‌ای منشأ در ناخودآگاه دارند. در ناخودآگاه است که صدها هزار داده ذخیره می‌شود و بخش بزرگی از وجود ما را کنترل می‌کند.

بنابراین، درمانگر ناخودآگاه فرد را از شر احساسات و مشکلات خلاص کرده و ایده‌های جدید را جایگزین آن می‌کند. در مرکز هیپنوتراپی در تهران انگیزه فرد در درجه اول اهمیت قرار دارد. بدون این انگیزه، تلاش درمانگر تأثیری نخواهد داشت.

جهت مشاوره از طریق واتساپ با ما در تماس باشید.

آیا هیپنوتراپی خطرناک است؟

هیپنوتیزم روش خطرناکی نیست. درمانگر امکان "شستشوی مغزی" یا کنترل ذهن بیمار را ندارد، یا اینکه نمی‌تواند کاری شرم‌آور یا غیرقانونی را تلقین کند.

در روان‌درمانی، هیپنوتیزم توسط درمانگران متخصص استفاده انجام می‌شود که می‌داند چگونه، چرا و چه زمانی از آن استفاده کند. متخصص همچنین می‌داند که چه درمان‌های جایگزین مؤثرتر از هیپنوتیزم وجود دارد و عملکرد خود را بر اساس نیازهای بیمار تغییر می‌دهد، بنابراین جای نگرانی نیست.

در هیپنوتیزم درمانی عوارض جانبی زیادی وجود ندارد. تنها خطر بالقوه مربوط به گزینه‌های درمانی برای افرادی است که شرایط شناخته شده خاصی مانند مسائل روان‌پریشی دارند.

به طور مشابه، افراد مبتلا به سایر شرایط روانی بیشتر مستعد جذب پیشنهادها در طول درمان به روش نادرست هستند و پیامدهای احتمالی آن ممکن است ماهیت قابل‌اجتناب داشته باشد، البته این‌ها نمونه‌های نادری هستند و با انتخاب بهترین دکتر هیپنوتراپی دیگر نباید نگران باشید.

جلسه هیپنوتیزم درمانی

هیچ آمادگی خاصی برای استفاده از هیپنوتیزم لازم نیست. بیمار تنها با پوشیدن لباس‌های راحت، باید در وضعیت آرام قرار گیرد. در طول جلسه احتمال به خواب‌رفتن وجود دارد، زیرا هدف آن آرامش است.

آمادگی برای جلسه هیپنوتیزم درمانی با یک گفتگوی مقدماتی شروع می‌شود. متخصص روان‌شناسان متوجه می‌شود که بیمار با چه مشکلی مواجه شده است، و همچنین تأثیر تلقین یا هیپنوتیزم پذیری را در درمان فرد ارزیابی می‌کند. این جلسه به شما کمک می‌کند تا بفهمید که هیپنوتراپی تا چه حد مؤثر است و آیا اصلاً می‌توان از آن برای درمان اختلال استفاده کرد؟

مرحله دوم، آشنایی بیمار با برنامه درمانی است. پزشک یا روان‌شناس به شما می‌گوید که چند جلسه برای درمان موردنیاز است و روند درمان چگونه پیش خواهد رفت.

یک جلسه هیپنوتراپی اغلب برای به‌دست‌آوردن اطلاعات و درمان کافی نیست. به‌طورکلی، حدود پنج جلسه برای به‌دست‌آوردن نتایج مطلوب موردنیاز است. در کلینیک مشاوره ستاره ایرانیان هزینه جلسه هیپنوتیزم در تهران 300 تا 450 بوده و بسته به زمان جلسه و مدرک درمانگر تفاوت دارد.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

چرا مرکز مشاوره ستاره ایرانیان؟

با مراجعه به مرکز هیپنوتیزم و هیپنوتراپی ستاره، خدمات درمانی را باکیفیت بالا دریافت می‌کنید. روانپزشکان، روان‌درمانگران و روان‌شناسان ما در انواع مدرن هیپنوتیزم مهارت دارند و در شرایط سخت کمک می‌کنند تا با ریشه‌یابی اختلال برای همیشه آن را درمان کنند.

اثربخشی هیپنوتراپی مستقیماً به تجربه و صلاحیت درمانگر بستگی دارد، یکی از برترین مرکز هیپنوتیزم درمانی در تهران، مرکز مشاوره ستاره ایرانیان است. این مرکز با استفاده از به‌روزترین تکنیک‌های مدرن بهبود در وضعیت عاطفی و جسمی را تضمین می‌کند.

جلسات مشاوره خانواده به‌صورت حضوری، تلفنی و آنلاین انجام می‌شود؛ اما هیپنوتیزم درمانی نیاز به مراجعه حضوری دارد.

در بهترین مرکز هیپنوتراپی، ما با به‌روزترین و استانداردترین روش‌های درمانی به شما کمک می‌کنیم تا درمانی مطمئن، بدون عوارض جانبی و استاندارد را تجربه کنید.

علاوه بر این مرکز ستاره ایرانیان با به‌روزترین درمان‌ها از جمله نوروفیدبک، لورتا نوروفیدبک ، تی دی سی اس تنها در چند جلسه بدون هیچ عارضه جانبی برای همیشه اختلالات خود را کنار گذاشته و به طور کامل درمان شوید.

برای اطلاع از این درمان‌ها با مرکز ما تماس حاصل کنید و از این امکانات به‌صورت تلفنی، حضوری یا آنلاین برخوردار شوید.

آیا همه افراد می‌توانند هیپنوتراپی شوند؟

افراد بسیار کمی هستند که کاملاً از هیپنوتیزم درمانی مصون باشند. اما معمولاً بیش‌تر روی افرادی با تخیل غنی و هوش بالا تأثیر می‌گذارد. بااین‌حال، با وجود درجه نفوذ، اثربخشی هیپنوتیزم به‌طورکلی برای همه بیماران یکسان ارزیابی می‌شود.

آیا هیپنوتیزم منع مصرف دارد؟

بله برخی از بیماری‌های روانپزشکی مانند: اسکیزوفرنی، اختلال دوقطبی یا درگیر الکل و مواد مخدر، بیماران مبتلا به صرع، آسیب‌های مغزی انجام نمی‌شود.

سوالات متداول

هر جلسه چقدر زمان میبرد؟

هزینه جلسات مشاوره در ستاره ایرانیان چقدر است؟

آیا مشاوره تلفنی دارید؟

مشاوره آنلاین روی چه پلتفرم هایی هست؟

آدرس مشاوره حضوری کجاست؟

تخصص مشاوران ایرانیان چیه؟

چرا مرکز مشاوره ستاره ایرانیان را انتخاب کنم؟

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *