مشاوره خانواده

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

مشاوره خانواده فرآیندی است که با استفاده از رویکردهای روانشناسی، روانپزشکی و ارتباطات، به حل مشکلات خانوادگی کمک می‌کند. هدف اصلی مشاوره خانواده افزایش رضایتمندی و کیفیت زندگی افراد در خانواده است و مشاور با استفاده از گفتگو، نظارت، ارائه راهکارهای عملی و دادن پشتیبانی به افراد در خانواده، کمک می‌کند تا مسائلی مانند درگیری‌ها، نارضایتی‌ها، مشکلات ارتباطی و مشکلات روانی در خانواده حل شود. ما در مرکز مشاوره خانواده ستاره ایرانیان به شما کمک می‌کنیم که مشکلات خانوادگی خود را بشناسید و بتوانید از راه‌های صحیح آن‌ها برطرف کنید.

چرا به روانشناس و مشاوره خانواده نیاز داریم؟

مشاوره صحیح برای بسیاری از خانواده‌ها و افراد مفید و ضروری است، چرا که خانواده به عنوان رکن مهم و اصلی در زندگی اجتماعی افراد می‌تواند تأثیر مستقیم و قابل توجهی بر روابط شخصی، سلامت روانی، رفاه و کیفیت زندگی داشته باشد. در زیر به تعدادی از دلایل اهمیت و نیاز شما به مشاوره اشاره کرده‌ایم:

بهبود روابط خانوادگی

 مشاور خانواده می‌تواند مشکلاتی که در روابط بین اعضای خانواده وجود دارد را شناسایی و برای رفع آن‌ها به فرد یا خانواده کمک کند. اعضای یک خانواده می‌توانندبا مشاوره، روابط سالم‌تر و صمیمی‌تری را با یکدیگر برقرار کنند. صحبت کردن در مورد مشکلاتی که وجود دارد یکی از بهترین راه‌ها برای رفع آن‌ها است. برای اینکه بتوانید مشکلات و دغدغه‌های خود را با خانواده به اشتراک بگذارید، باید روابط خوبی با آن‌ها داشته باشید. ما در مرکز ستاره ایرانیان به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید روابط خانوادگی خود را بهبود ببخشید و در مورد مشکلات خود با دیگر اعضای خانواده صحبت کنید.

رفع تنش‌ها میان افراد خانواده

 تنش‌های مختلف مانند نارضایتی، عدم ارتباط و عدم درک نیازهای یکدیگر می‌تواند موجب ناراحتی و نگرانی شخص یا افراد خانواده شود. با مشاوره خانواده می‌توان این تنش‌ها را برطرف کرد و رضایت از ارتباط با خانواده را برای افراد به وجود آورد. در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان می‌توانید مشاوره خانواده حضوری و آنلاین داشته باشید و برای برطرف کردن تنش‌های موجود میان خانواده خود اقدام کنید.

کمک به کودکان

مشاوره صحیح، به کودکان کمک می‌کند که درک بهتری از زندگی خانوادگی و اجتماعی داشته باشند و بتوانند با شرایط سخت و وضعیت‌های غیرعادی حاکم بر خانه و خانواده راحت‌تر کنار بیایند. همچنین با همکاری خانواده روابط صمیمی‌تری میان کودکان و بزرگسالان خانواده برقرار شود.

حل مشکلات اجتماعی

 این روزها بسیاری از خانواده‌ها با مشکلات اجتماعی مواجه هستند که به واسطه این مشکلات، خانواده و اعضای آن ممکن است ناراحتی و نگرانی‌هایی داشته باشند. با انجام مشاوره و طی روند آن، اعضای خانواده می‌توانند نیازها، دیدگاه‌ها و ارزش‌هایشان را با هم به اشتراک بگذارند و با همکاری و تلاش مشترک به یافتن راه‌حل برای مشکلات اجتماعی خود بپردازند.

تقویت سلامت روانی

دکتر مشاور خانواده می‌تواند به تقویت سلامت روانی اعضای خانواده کمک کند. مشاوره به اعضای خانواده کمک می‌کند تا به موضوعاتی مانند افسردگی، اضطراب، استرس، نگرانی، مشکلات رفتاری، مشکلات تغذیه، خواب و موضوعات دیگری که ممکن است بر روی روان شخص تأثیر بگذارد، بپردازند و با برطرف کردن تدریجی این مشکلات سلامت روانی خود را به دست آورند.

پشتیبانی در تصمیم‌گیری‌های مهم

مشاوره می‌تواند به شما یا اعضای خانواده کمک کند تا بهترین تصمیم را در موقعیت‌های مختلف بگیرید. این تصمیمات می‌توانند مرتبط با موضوعاتی مانند تربیت فرزندان، مدیریت مالی، انتخاب شغل، شناسایی استعدادها و مسائل دیگری باشد که زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

خدمات مرکز مشاوره خانواده

مشاور خانواده در بررسی و رفع مشکلات مختلف کنار اعضای خانواده است و به آن‌ها کمک می‌کند تا با مسائل خود با شناخت و درک بهتری مواجه شوند. مرکز مشاوره ستاره ایرانیان در زمینه‌های مختلف برای خانواده، مشاوره در نظر گرفته است که در زیر شما را با خدمات این مرکز مشاوره خانواده آشنا کرده‌ایم:

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

خانواده درمانی

در خانواده درمانی تلاش می‌شود با تمرکز روی خانواده به عنوان یک واحد یا سیستم، مشکلات را شناسایی و آن‌ها را رفع کرد. همچنین برای بهبود روابط بین اعضای خانواده اقدامات لازم را انجام داد.

در این روش، مشاور یا مشاوران با اعضای خانواده در یک جلسه خانوادگی ملاقات می‌کنند و به همراه آن‌ها به تحلیل رفتارها، نیازها، ارزش‌ها و انتظارات خانواده می‌پردازند و سعی می‌کنند با بهره‌گیری از تکنیک‌های مختلف مشاوره، به حل مشکلات کمک کنند.

عملکرد خانواده به عنوان یک سیستم، انتظارات و ارتباطات خانواده، نقش هر عضو در خانواده و رفتارهای پنهان و آشکار هر یک از اعضای خانواده از موضوعاتی هستند که در خانواده درمانی مورد توجه قرار می‌گیرند.

مشاوره قبل از طلاق

مشاوره قبل از طلاق یک فرایند مهم در مشاوره خانواده است که مرکز مشاوره ستاره ایرانیان نیز آن‌ را برای مراجعین خود در نظر گرفته است. این نوع مشاوره به زوج‌ها کمک می‌کند تا مشکلات خود را بشناسند و برای برطرف کردن آن‌ها قبل از جدایی اقدام کنند.

در این نوع از مشاوره، مشاور با زوج‌ها به صورت جداگانه یا به صورت مشترک ملاقات و با آن‌ها در مورد مشکلاتشان صحبت می‌کند. مشاور باید مسائل و نگرانی‌های موجود را بشناسد و به زوج‌ها کمک کند تا بتوانند با هم صحبت کنند و روابط خود را بهبود ببخشند.

اگر زوج‌ها تصمیم به طلاق گرفته‌اند، مشاور همچنین می‌تواند آن‌ها را راهنمایی کند تا این امر را به بهترین شکل انجام دهند تا آسیب کمتری به خانواده وارد شود.

سکس‌تراپی

نداشتن رابطه جنسی صحیح و قابل قبول می‌تواند زمینه‌ساز مشکلات بزرگتری در زندگی خانوادگی شود. روابط جنسی در آرامش درونی، کاهش استرس، سلامت روان و... تاثیرگذار است و به همین دلیل یکی از فاکتورهای مهم برای آرامش در زندگی محسوب می‌شود. برگزاری جلسات مشاوره سکس‌تراپی و مشاوره جنسی می‌تواند فردی یا برای زوجین باشد و مشاور برای رفع آن به خانواده کمک می‌کند.

مشاوره خیانت همسر

یکی دیگر از خدماتی که مرکز مشاوره ستاره ایرانیان برای کاربران دارد، راهنمایی افراد برای خیانت در زندگی است. شناسایی و بررسی نشانه‌های خیانت در رابطه با کمک مشاور می‌تواند به درستی صورت گیرد تا برای رفع و مقابله با آن اقدام کرد.

زوج درمانی مشارکتی

زوج درمانی یک رویکرد درمانی در حوزه مشاوره خانواده است که برای کمک به زوج‌ها در بهبود روابط خود و حل مشکلاتشان ارائه می‌شود. در این رویکرد، هدف اصلی، کمک به زوج‌ها برای درک بهتر روابط خود با یکدیگر و ایجاد روابط بهتر و سالم‌تر در آینده است.

در زوج درمانی، هر دو شریک باید به صورت هم‌زمان حاضر باشند و همکاری کنند. در جلسات درمانی، مشاور با استفاده از تکنیک‌های مختلف، مانند گفتگو، تمرینات مرتبط و... به زوج‌ها کمک می‌کند تا به هدف مورد نظر برسند.

هدف زوج درمانی، بهبود روابط زناشویی و کاهش نگرانی‌ها و تنش‌ها در زندگی خانوادگی است. در برخی موارد، ممکن است زوج درمانی به عنوان بخشی از مشاوره خانواده برای حل مسائل خانوادگی مورد استفاده قرار گیرد.

هدف اصلی مشاوره برای خانواده بهبود کیفیت زندگی اعضای خانواده و افزایش رضایت آنها از زندگی است. روانپزشک و مشاور خانواده با شناسایی مشکلات و رفتارهای نادرست اعضای خانواده به آن‌ها کمک می‌کند تا مشکلات موجود را رفع کنند و بتوانند رضایت کاملی از زندگی در کنار یکدیگر داشته باشند. مرکز مشاوره ستاره ایرانیان در زمینه‌های مختلفی برای خانواده و افراد خدمات در نظر گرفته است.

مرکز مشاوره خانواده ستاره ایرانیان کجاست؟

این مرکز مشاوره با سال‌ها تجربه با سه شعبه در تهران در خدمت شما همراهان است.

شعبه اصلی ما در چهارراه قصر، خیابان قدوسی است. آدرس: شریعتی چهارراه قصر، خ ش قدوسی، پ ۱۵۶، واحد ۱

شعبه شمال تهران: چیذر میدان ندا، جنب بانک دی، پلاک ۵۶، طبقه چهارم شرقی

شعبه غرب تهران: سعادت آباد ضلع جنوب غربی چهارراه سرو، خیابان پاکنژاد، کوچه گلها، پ ۵، طبقه ۴

ایرانیان در تمامی شعبه آماده خدمت‌رسانی به شما مراجعین است. مشاوران ما در این مرکز دارای سطح علمی بالایی اعم از اساتید دانشگاه، دکتری و مشاور روانشناسی ، کارشناسی ارشد و همچنین روانشناسانی با بیش از ۱۵ سال سابقه کار هستند.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

جلسات مشاوره خانواده در مرکز ستاره ایرانیان

تعداد جلسات مشاوره خانواده به میزان آسیب و سطح آن بستگی دارد و از یک جلسه تا چندین جلسه ممکن است طول بکشد. البته تعداد جلسات به نوع خدمات و مشاوره نیز بستگی دارد، به عنوان مثال مشاوره قبل از ازدواج با آزمون‌های روانسنجی نیاز به جلسات کمتری دارد و تنها چند جلسه برای درمان نیاز است. همچنین مشاوره خانواده در صورتی که سال‌های اول ازدواج صورت گیرد، به زمان کمتری نیاز دارد.

ما در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان با برگزاری جلسات مشاوره پیش از ازدواج به افراد بسیاری کمک کرده‌ایم تا بتوانند زندگی بهتری داشته باشند و حتی با برگزاری جلسات مشاوره تحصیلی به شما در موفقیت‌های مورد نظر کمک خواهیم کرد.

هر جلسه مشاوره در این مرکزمی‌تواند از 45 دقیقه تا 90 دقیقه طول بکشد و زمان آن کاملا به نوع درمان و همچنین همکاری افراد در جلسه بستگی دارد. هزینه هر جلسه نیز به میزان زمان جلسه وابسته است و می‌تواند متغیر باشد. ضمن اینکه تعداد جلسه مشاوره در مرکز ستاره ایرانیان می‌تواند بیش از یک جلسه در هفته برگزار شود و این کاملا به مراجعه کننده و همچنین مشاور شما بستگی دارد.

چرا مرکز مشاوره ستاره ایرانیان؟

ما در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان انواع مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره تحصیلی، مشاوره بالینی، مشاوره جنسی، مشاوره کودک و نوجوان و هیپنوتراپی را به مراجعین ارائه می‌کند.

همچنین این مرکز برای راحتی شما امکان مشاوره آنلاین یا تلفنی را نیز فراهم کرده است. ستاره ایرانیان بیش از 30 مشاور و متخصص با تجربه و مجرب را برای کمک به شما گرد هم آورده است و همچنین از ابزارها و تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده می‌کند. ضمن اینکه این مرکز با بیمه‌های تکمیلی نیز طرف قرارداد است.

برای دریافت نوبت و رزرو وقت مشاوره در این مرکز می‌توانید با شعبه مورد نظر تماس بگیرید یا با استفاده از وب‌سایت ما وقت خود را تنظیم کنید. توجه داشته باشید که شعبه شریعتی ستاره ایرانیان جمعه‌ها نیز برای خدمت‌رسانی به شما آمادگی دارد.

انواع تست‌های روانشناختی را نیز می‌توانید به صورت آنلاین از وب‌سایت این مرکز انجام دهید و کد دریافتی آن را به مرکز ارائه کنید و از نظر و تحلیل رفتاری مشاورین این مرکز براساس تست‌ها، بهره‌مند شوید. بیشتر بدانید.

برای مشاوره رایگان یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *