هزینه نوروفیدبک و تعداد جلسات آن – قیمت نوروفیدبک در ایران

هزینه نوروفیدبک در کشورهای مختلف و ایران و تعداد جلسات نوروفیدبک در این متن آورده شده است.

اگر سوال و نظری دارید با بنده در بخش کامنتها مطرح نمایید.

هزینه نوروفیدبک در ایران

تعرفه و قیمت مشخصی برای نوروفیدبک تعیین نشده است. با این حال مرکز ستاره ایرانیان به منظور تکریم حقوق شما عزیزان هزینه های حداقلی را در نظر گرفته است.

عنوان خدماتقیمت
نوروفیدبک تک جلسه ای 96000
پکیج نوروفیدبک (10جلسه ای – استاندارد) 720000
TDCs تک جلسه ای 40000
نوروفیدبک پکیج ( 10 جلسه ای ) + TDCs پکیج (10جلسه ای) 1020222
TDCs پکیج 10 جلسه ای 300000

در صورتی که از کد زیر استفاده کنید می توانید از تخفیف 10درصدی سایت مرکز مشاروه ستاره ایرانیان بهره ببرید. کافیست این کد را در اولین جلسه ثبت نام اعلام کنید. MMSI72

هزینه نوروفیدبک در خارج از کشور

بر اساس گزارش سایت خبرهای پزشکی Medical News Today هزینه نوروفیدبک در سال 2017 حدود 2200 دلار +250 دلار خدمات جانبی برای 30 جلسه 40 دقیقه ای می باشد. که این میزان معادل 280000000 ریال در سال 1389 است.

منبع:Medical News Today

تعداد جلسات نوروفیدبک

تعداد جلسات نوروفیدبک به نظر درمانگر و نوع اختلال بستگی دارد.

حداقل 10 جلسه برای بهبود در نظر گرفته می شود.

دکتر ربینر 20 تا 40 جلسه را برای درمان اختلال بیش فعالی و کمبود توجه پیشنهاد کرده است.

منبع: David Rabiner, Ph.D., and Ed Hamlin, Ph.D., are members of the ADDitude ADHD Medical Review Panel.

مرکز توسعه نوروساینس آمریکا بهترین میزان انجام نوروفیدبک را هفته ای دو تا سه بار بیان کرده است.

بر اساس نظر موسسه پژوهش های نوروفیدبک ویرجینیا آمریکا 15 جلسه برای درمان و بهبود افراد معمولی، و 20 تا 40 جلسه برای اختلالات و درمان های خاص استفاده می شود و باید بر اساس بهبود بیمار تشخیص داده شود.

BiofeedbackWorks

برخی کاربردهای درمان نوروفیدبک

 • بیش فعالی کمبود توجه
 • صرع
 • افسردگی
 • سندرم تورت (نوعی تیک)
 • وزوز گوش
 • اختلالات خواب
 • درد مزمن، سردردهای تشنجی و میگرنی
 • شب ادراری و ناخن جوی
 • دندان قروچه
 • اختلالات گفتار و زبان
 • مسایل جنسی مانند پرکاری، کم کاری میل جنسی، خودارضایی
 • اختلالات مربوط به سوء استفاده مواد
 • استرس پس از سانحه
 • سازماندهی، بازداری پاسخ، نظم، توانایی حل مسئله
 • ارتقاء یادگیری( املا،ریاضی، انشاء، انگلیسی)

کاربرد نوروفیدبک در ارتقای عملکرد فردی

 • بهبود عملکرد تحصیلی دانش آموزان
 • افزایش تمرکز و توجه و حافظه
 • مدیریت استرس و هیجانات
 • ارتقای عملکرد مغز
 • افزایش توانایی یادگیری و سرعت عملکرد مغز
 • تقویت ارتباط نیمکره های مغزی
 • بهبود کیفیت خواب
 • تقویت ابعاد مختلف هوش
 • افزایش حافظه
آیا نوروفیدبک تحت پوشش بیمه درمانی است؟

خیر. خدمات روانشناسی شامل بیمه تامین اجتماعی و خدمات اجتماعی نمی شود ولی برخی بیمه های تکمیلی آن را پوشش می دهند. نورفیدبک یا اصطلاحا کار درمانی فیزیکی در تمامی بیمه نامه های شرکت های مختلفاز سقف آزمایشات قابل پرداخت بوده ولی بهتر است قراردادخود را با بیمه بررسی کنید.

نوروفیبدک و بیمه و بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی

آیا نوروفیدبک می تواند مضر باشد؟

نوروفیدبک به مشکلات و اختلال به منظور تنظیم عملکرد مغز می پردازد. لذا هیچ عوارضی به همراه ندارد. به منظور درمان طیف اضطراب-افسردگی ، نقص توجه ، اختلالات رفتاری ، اختلالات خواب مختلف ، سردرد و میگرن ، PMS و اختلالات عاطفی هستند. و در بسیاری موارد از روش های دارو درمانی موثرتر است و عوارض دارو نیز به همراه ندارد.آیا نوروفیدبک می تواند مضر باشد؟

آیا نوروفیدبک برای اضطراب کار می کند؟

نوروفیدبک برای درمان اضطراب در سطح جهان استفاده می شود. نوروفیدبک، همچنین به نامهای بیوفیدبک EEG یا نوروتراپی شناخته می شود، روشی اثبات شده برای کمک به شما در بهبود عملکرد مغز شما از طریق تمرینات فشرده مغز است. … هر نیم ثانیه ، فعالیت مغز شما با اهداف شما برای تغییر مقایسه می شود و علاوه بر درمان اضطراب و استرس می تواند عملکرد ذهنی را افزایش دهد.EEG-Neurofeedback آیا نوروفیدبک برای اضطراب کار می کند؟

نتایج درمانی حاصل از نوروفیدبک چه مدت نمایان می شود؟

با گذشت زمان، نتایج حاصل از آموزش ذهن شما توسط نوروفیدبک به تدریج مشاهده می شود. 
پیشرفت اولیه در طی 7 جلسه اول قابل مشاهده است. دومین پیشرفت در جلسه 10 مشخص می شود. فرد معمولا چون در جریان درمان تدریجی قرار می گیرد احساس می کند که روند کند پیش می رود در صورتی که نقشه مغزی و بررسی ها نتایج خوبی را نشان می دهد. درمان های بیش از 20 جلسه، اطرافیان فرد تغییرات او را به وضوح مشاهده می کنند و فرد نیز درمان می شود.
نتایج درمانی حاصل از نوروفیدبک چه مدت نمایان می شود؟

چه کسی می تواند از نوروفیدبک بهره ببرد؟

نوروفیدبک همچنین می تواند در افراد سالم سبب بهبود عملکرد، کاهش استرس و افزایش سطح توجه گردد. به طور خاص، اغلب توسط ورزشکاران، نخبگان، نوازندگان و مجریان از این روش استفاده می کنند تا مهارت های خود را در این زمینه ارتقا دهند و از سویی برای درمان افسردگی، اضطراب، بیش فعالی، شب ادراری، ضعف حافظه و غیره کاربرد دارد. چه کسی می تواند از نوروفیدبک بهره ببرد؟

آیا نوروفیدبک می تواند باعث تشنج شود؟

خیر. چون یک مداخله غیرمستقیم است، سبب تشنج نمی شود و تحریک از طریق افزایش مهارت های ذهنی رخ می دهد و عوارضی به همراه ندارد.

برچسب ها: عوارض نوروفیدبک ,مرکز نوروفیدبک در تهران ,

نتایج جستجو در گوگل: عوارض نوروفیدبک,  عوارض نوروفیدبک در کودکان,  عوارض نوروفیدبک برای کودکان,  عوارض دستگاه نوروفیدبک,  عوارض لورتا نوروفیدبک,  عوارض جانبی نوروفیدبک,  عوارض استفاده از نوروفیدبک,  فواید و عوارض نوروفیدبک,  در مورد عوارض نوروفیدبک,  آیا نوروفیدبک عوارض دارد؟,  مرکز نوروفیدبک در تهران,  مرکز نوروفیدبک در غرب تهران,  مرکز نوروفیدبک در شرق تهران,  مرکز نوروفیدبک در جنوب تهران,  مرکز نوروفیدبک خوب در تهران,  مرکز تخصصی نوروفیدبک در تهران,  مرکز دولتی نوروفیدبک در تهران,  بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران,  آدرس مرکز نوروفیدبک در تهران,  

2 دیدگاه ها

 1. نسیم گفت:

  سلام با تشکر از سایت خوبتون
  من یک دختر ۸ ساله دارم که معمولا هفته یک یا دو بار شب اداری داره. می خواستم ببینم امکان اینکه با نوروفیدبک درمان بشه هست وچند جلسه نیاز داره؟
  متاسفانه روی اعتماد به نفس دخترم خیلی این مساله اثر گذاشته

  • مشاور گفت:

   سلام به شما دوست عزیز
   شب ادرایی در این سن می تواند به دلیل شرایط روحی فرزندتان باشد و در این مورد بهتر است او را به روان درمانگر کودکان ارجاع بدهید تا بتوانیم با بررسی افکار و احساساتی که او تجربه می کند در این مسیر به این مشکل او کمک کنیم.
   اضطراب و استرس عناصر اصلی شب ادراری هستند . اگر زود آن را مداوا نکنید، به عادت تبدیل میشود. و شب ادراری باعث استرس بیشتر می شود، بنابراین تنها وضعیت کل بدتر میشود و همچنین این روند اگر ادامه پیدا کند می تواند در اعتماد به نفی کودک نیر نقش داشته باشد عوامل زیادی در ایجاد این مشکل می توانند نقش داشته باشند که بدون بررسی نمی توان نظر کلی بیان کرد .
   بهتر است مثانه کودکتان قبل از رفتن به رختخواب خالی باشد هنگامی که فرزندان شما قبل از رفتن به تخت، هر نوع نوشیدنی کافئین دار بنوشند، شانس بیشتری برای مثانه پر خواهند داشت پس بهتر است این موضوع را رعایت کنید .
   درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۲۲۶۸۵۸۹۵

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.