فوبیا و یا هراس ترس وحشت گونه از چیزی است که در که به فوبی و یا فوبیا شهرت دارد و عبارت است از ترس مزمن و بی نهایت از موضوعی خاص که سبب بروز اختلالات شدید در زندگی و امور روزمره فرد خواهد شد. فوبیا و یا به بیانی دیگر هراس ترس از قرار گرفتن در شرایط و یا موضوعی خاص است مانند نشستن و سفر با هواپیما و یا ماشین سواری و رانندگی.

فرد مبتلا به فوبیا و یا هراس می داند  که ترسش به هیچ و جه معقول نیست و تنها ذهن اوست که این مسئله را بزرگ و وحشتناک ترسیم کرده است اما اگر در شرایط و معرض آنچه که از آن هراس دارد قرار بگیرد موجی از ترس و استرس و اضطراب او را فرا گرفته و قدرت تصمیم گیری از او سلب می شود. در میان اختلالات مرتبط با اضطراب اختلال فوبیا و یا هراس که گونه های مختلفی دارد از همه شدید تر و شایع تر هستند و هراس‌های بیمارگونه، شایع‌ترین اختلال روانشناختی در میان زنان و دومین اختلال شایع در میان مردان سنین بالای ۲۵ سال است. نکته مهم این است که ترس واکنشی طبیعی در بدن انسان در مقابله با شرایط خطرناک است اما اگر این ترس و وحشت به صورت دائمی و در ارتباط با موضوعی خاص در ذهن فرد نقش ببندد به اختلال هراس و یا فوبیا تبدیل خواهد شد. درمان اختلال فوبیا و هراس با استفاده از دارو شایع ترین روش درمان این مشکل است که اعتیاد به مصرف دارو و تبعات جبران ناپذیر دیگری بر جسم و روح فرد خواهد گذاشت.

یکی از کاربردی های روش نوروفیدبک درمان اختلالات هراس است. نوروفیدبک طی یک دوره زمانی خاص فرد را درمان خواهد نمود. نوروفیدبک با استفاده از روش ها و دستگاه های نوین موجبات کاهش هراس را فراهم کرده و نوروفیدبک هیچ گونه عوارضی در پی نخواهد داشت.

منبع:مشاورکو

برچسب ها: درمان ترس ,درمان فوبیا ,فوبیا ,نوروفیدبک ,

نتایج جستجو در گوگل: درمان ترس دکتر خیراندیش,  درمان ترس با طب سنتی,  درمان ترس تبریزیان,  درمان ترس با دارو,  درمان ترس از بیماری,  درمان ترس,  درمان ترس شدید,  درمان ترس ناگهانی,  درمان ترسو بودن,  درمان ترس و استرس,  درمان فوبیا با هیپنوتیزم,  درمان فوبیای تصمیم گیری,  درمان فوبیای خون,  درمان فوبیای ازدواج,  درمان فوبیای بیماری,  درمان فوبیای گربه,  درمان فوبیای حیوانات,  درمان فوبیای مسافرت,  درمان فوبیا در طب اسلامی,  درمان فوبیا در طب سنتی,  

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.