نوروفیدبک می تواند در افزایش تمرکز کمک شایانی کند. تمرکز یعنی تراکم، فشردگی مجموعه و چکیده و در اصطلاح، یعنی حفظ و نگه داری توجه و تمرکز حواس روی موضوعی معین بدون تمرکز، حواس یادگیری، مثمرثمر نخواهند بود.

همه افراد، توانایی تمرکز دارند؛ چون تمرکز، امری نسبی است و کسی نمی تواند ادعا کند که کاملاً حواس پرت است و یا همیشه تمرکز حواس دارد. دانش آموزان، ورزشکاران و افرادی زیادی هستند که در حرفه و رشته خود به افزایش تمرکز نیاز دارند. برخی دانش آموزان و دانشجویان از حواس پرتی و عدم تمرکز در شب های امتحان گلایه کرده و یا با استفاده از قرص ها و داروهایی که بسیار خطرناک هستند سعی در افزایش تمرکز و ارتقا عملکردی مغز خود دارند. تمرکز حواس از آن جهت بسیار اهمیت دارد که می تواند سبب صرفه جویی مناسب در وقت و انرژی فرد شود.

فردی که می توان  به خوبی تمرکز کند در مدت زمان کمتری کار مورد نظر و یا مسئله و مشکل را حل خواهد کرد و فردی که مدام دچار حواس پرتی می شود نمی تواند تا ساعت ها این کارایی را داشته باشد. نوروفیدبک روشی است که در آن با استفاده از دستگاه های الکترونیکی بازخوردها و واکنش های فیزیولوژیکی و غیر اردای انسان به او شناسانده می شوند. در این صورت فرد با استفاده از نوروفیدبک قادر خواهد بود که عوامل و ایراداتی که موجبات کاهش تمرکز و حواس پرتی در او می شوند را به تدریج حذف نموده و با جایگزین کردن اعمال دیگر تمرکز را بهبود داده و سبب ارتقای عملکردی مغز خود شود. روش نوروفیدبک در درمان افراد مبتلا به حواس پرتی و نداشتن تمرکز کاربردی بسیار دارد و امروزه یکی از روش های پرطرفدار حوزه پزشکی و روانشناسی برای درمان بسیاری از بیماری های مرتبط با  مغز است. نوروفیدبک هیچ گونه عوارضی بر فرد درمان شده برجای نمی گذارد.

منبع:کانون مشاوران ایران

برچسب ها: اختلال یادگیری ,افزایش تمرکز ,مرکز مشاوره آنلاین ,مرکز مشاوره ازدواج ,مرکز مشاوره تهران ,مرکز مشاوره دانشگاه ,مرکز مشاوره روانشناسی ,نوروفیدبک ,

نتایج جستجو در گوگل: اختلال یادگیری,  اختلال یادگیری چیست,  اختلال یادگیری ریاضی,  اختلال یادگیری خواندن,  اختلال یادگیری خاص,  اختلال یادگیری به انگلیسی,  اختلال یادگیری کودکان,  اختلال یادگیری نی نی سایت,  اختلال یادگیری کلاس اول,  اختلال یادگیری دکتر تبریزی,  افزایش تمرکز,  افزایش تمرکز و حافظه,  افزایش تمرکز دارو,  افزایش تمرکز حواس,  افزایش تمرکز در کودکان,  افزایش تمرکز و دقت,  افزایش تمرکز در درس خواندن,  افزایش تمرکز و تقویت حافظه,  افزایش تمرکز در طب سنتی,  افزایش تمرکز pdf,  

1 دیدگاه

  1. امیرسام گفت:

    واقعا عالی بود خوشم اومد .. ممنونم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.