لورتا چیست و روش درمان با آن | لورتا نوروفیدبک

لورتا چیست و روش درمان با آن
برای بهبود مجموعه علائم بیماری ها یا اختلالات، استفاده از ابزار درمانی ایده آل اهمیت بسیار زیادی دارد. نوروفیدبک عمقی مغز (لورتا) پیشرفته ترین ابزار موجود برای آموزش مغز است. اما باید در ابتدا بدانیم لورتا چیست ؟

لورتا چیست و روش درمان با آن

  • تصویر برداری دقیق در این روش باعث آموزش بهتر مغز می شود.
  • همچنین در این روش، به جلسات کم تری برای رسیدن به نتیجه مورد نظر، نیاز است.
  • به همین دلیل است که بیش تر کلینک های مطرح از این روش استفاده می کنند .

جلسات لورتا نوروفیدبک در تهران

جلسات به صورت دونفره، با حضور بیمار و متخصص نوروفیدبک برگزار می شود. تعداد جلسات به صورت حدود 10 جلسه بوده و به نوع اختلال و میزان پذیریش بیمار به درمان بستگی دارد.

لورتا نوروفیدبک در تهران - هزینه لورتا

نوروفیدبک عمقی مغز (لورتا) چیست؟

لورتا نوروفیدبک در حقیقت مخفف عبارت Low-Resolution Electromagnetic Tomographic Analysis است، که در این مقاله به توضیح آن پرداخته خواهد شد.

لورتا نوروفیدبک LORETA

مخفف تجزیه و تحلیل توموگرافی الکترومغناطیسی  است. این روش به عنوان یک روش درمانی نوین در سال 2002 مطرح شد و در سال 2016 به صورت رسمی مورد تایید سازمان غذا و دارو قرار گرفت. در این روش سعی می شود به کمک دستگاه و کلاه EEG  که روی سر قرار می گیرد، فعالیت های مغز مورد بررسی قرار گیرد. از نظر فیزیولوژی مغز: با توجه به این که ما آگاهی کافی از فعل و انفعالات الکتریکی نورون ها و ساختار مغز داریم، می توانیم امواج الکتریکی بخش خارجی سر را محاسبه کنیم. در واقع لورتا نوروفیدبک به بررسی تاثیرات اتصالات و منابع نورونی و بازتاب آن به سطح خارجی سر پرداخته می شود. این اتفاق زمانی رخ داد که محققین توانستند امواج ساطع شده به بخش خارجی سر را تحلیل کنند و در گذشته این کار باید با مداخلات تهاجمی و مستقیم صورت می گرفت ولی امروزه با استفاده از لورتا به صورت غیر تهاجمی صورت می گیرد.

لورتا نوروفیدبک در تهران - هزینه لورتا

تکنیک لورتا نوروفیدبک LORETA

تکنیک لورتا  یکی از جدید ترین تکنیک های درمانی در روانشناسی و علوم شناختی به شمار می آید. در واقع در این روش می توان بازخوردهای دقیق و منطقی از نقطه ای خاص در مغز را به وسیله الکترود های موجود در کلاه مخصوص اندازه گیری کرد. بازخورد خروجی به صورت مستقیم با فعالیت خاص مغز به طور مؤثر مرتبط است. سپس داده ها خروجی از پوست سر به کمک ماتریس های موجود در نرم افزار، محاسبه و تحلیل شده و خروجی داده می شود. خروجی داده شده توسط متخصصان تحلیل و درمان ادامه می یابد.

هزینه لورتا نوروفیدبک LORTA 

تعرفه و هزینه لورتا نوروفیدبک LORTA به صورت زیر است. با این حال مرکز ستاره ایرانیان به منظور تکریم حقوق شما عزیزان هزینه های حداقلی را در نظر گرفته است. در این جدول می توانید هزینه لورتا نوروفیدبک در تهران را مشاهده نمایید.

عنوان خدمات

نوع خدمات

قیمت خدمات ما به تومانقیمت معادل دلارقیمت این خدمات به دلار در آمریکا

قیمت معادل تومان این خدمات در آمریکا

نوروفیدبک

تک جلسه ای

1200006$73$1460000
پکیج نوروفیدبک10جلسه ای – استاندارد)

1000000

50$700$14000000
TDCsتک جلسه ای

50000

2.5$100$2000000

TDCs

 10جلسه ای – استاندارد)30000015$900$

18000000

نوروفیدبک + TDCs

10جلسه ای – استاندارد)120000060$1500$

30000000

هزینه لورتا نورفیدبک lORTA10جلسه ای – استاندارد)

1980000

99$2000$40000000
QEEGتک جلسه

320000

16$700$14000000

QEEG+ لورتا

تک جلسه

42000021$1200$

24000000

CAN-TAB

10جلسه ای – استاندارد)198000099$2000$

40000000

ATTENTION GYM

10جلسه ای – استاندارد)30000015$900$

18000000

هزینه لورتا در خارج از کشور

بر اساس گزارش سایت خبرهای پزشکی Medical News Today هزینه لورتا نوروفیدبک در سال 2017 حدود 2000 دلار برای 10 جلسه 40 دقیقه ای می باشد. که این میزان معادل 40000000 تومان در سال 1399 است.
هزینه لورتا نوروفیدبک در تهران متفاوت است و قیمت بالا هزینه لورتا در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان است که  بسیار مقرون به صرفه بوده است و بالاترین کیفیت را شامل می شود.

عوارض لورتا نوروفیدبک

تا کنون عوارضی برای لورتا نوروفیدبک به عنوان یک روش درمانی غیر دارویی گزارش نشده است. عوارض لورتا نوروفیدبک به عدم تسلط نداشتن اپراتور بستگی دارد و ممکن است سبب کاهش پاسخگویی فرد به درمان می شود. لورتا در تمامی دنیا به عنوان یک روش نوین غیر دارویی و بدون عوارض شناخته شده است و در مراکز مشاوره برتر و نوین جهان استفاده می شود. مرکز مشاوره ستاره ایران به عنوان پیشتاز عرصه درمان، این روش را در ایران توسط متخصصان علوم اعصاب و روان شناختی و روانشناسی به کار می برد.

لورتا نوروفیدبک در تهران

همانطور که بیان شد، لورتا نوروفیدبک در تهران توسط مرکز مشاوره ستاره ایرانیان و مراکز همکار صورت گرفته است. این مرکز با کمک و همکاری متخصصان سعی کرده است همواره پیشتاز درمان های نوین روانشناسی در ایران باشد. امید است بتوانیم بهترین خدمات درمان روانشناسی را به مردم عزیز کشورمان ارائه دهیم.

نقشه مغزی

نقشه مغزی تصویری از فعالیت های مغز شما فراهم می کند و با این کار به ما قدرت دسترسی به وضعیت درونی شما را می دهد. ما ازنقشه مغزی برای تنظیم برنامه نوروفیدبک با توجه به فعالیت های مغزی، علائم و اهداف شما استفاده می کنیم. نقشه های مغزی که در طول جلسات گرفته می شود به ما این امکان را می دهد که برنامه را با توجه به تغییرات مغز شما تنظیم کنیم. بعد از جلسات اولیه، یک مقایسه ساده هم می تواند به شما کمک کند تا متوجه پیشرفت خود شوید.

تصویربرداری سه بعدی لورتا نوروفیدبک

لورتا یا توموگرافی الکترومغناطیسی با وضوح کم، با استفاده از یک سیستم کامل 19 سنسوری، تصویری سه بعدی از فعالیت مغز شما فراهم می کند. با کمک این تصویر برداری ما می توانیم بخش های عمیق مغز، تمامی شبکه ها (مسیر مغزی)، انسجام بین قسمتهای مختلف مغز (اتصال)، سرعت پردازش (فاز) و بطور کلی همه عوامل تاثیر گذار در عملکرد مطلوب مغز را آموزش بدهیم. این کار به معنای این است که ما می توانیم تمامی نقاط مغز را که درعلائم نقش دارند را به عنوان یک واحد آموزش می دهیم. پوشش و تصویر برداری بهتر، باعث بازده بالا تر درمان می شود، که به معنی جلسات درمانی کم تر است. لورتا چیست و روش درمان با آن

نمره z

لورتا نوروفیدبک :اگر قصد دارید بدانید که آیا چیزی از سطح تعادل خود خارج شده است، شما به یک مبنا (نمرهz) احتیاج دارید تا متوجه شوید که آیا سطح شما بالاتر یا پایین تر از سطحی است که باید باشد. به همین ترتیب، متخصصین لورتا  نوروفیدبک از این معیار استفاده می کنند تا ببینند کدام نواحی از مغز شما باید تحت آموزش قرار بگیرد و چه میزان آموزش مورد نیاز است. هیچ دو مغزی کاملا یکسان نیستند. با این حال به نظر می رسد که حالت راحتی در مغز همه ما تقریباً به یک شکل است. آموزش مغزبا استفاده از لورتا نوروفیدبک هنگام برخورد با مشکلات به سمت این حالت می تواند راهکار موفقی باشد. اما برای آموزش بالاتر از حد متوسط (مهارت های ذهنی یا آموزش حداکثری عملکرد)، از روش های قدیمی تر استفاده می کنیم. در این روش ما به جای آموزش مغز به سمت حالت راحتی به دنبال افزایش یک مهارت خاص در افراد هستیم. امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم به سوال لورتا چیست پاسخ مناسبی داده باشیم و شما را با لورتا و نحوه عملکرد آشنا کرده باشیم. منبع: مرکز مشاوره روانشناسی ازدواج، خانواده و نوروفیدبک

برچسب ها: لورتا ,نقشه مغزی ,نوروفیدبک عمقی مغز ,

نتایج جستجو در گوگل: لوراتادين,  لورتال,  لورتان,  لوراتادين حب,  لورتاب,  لوراتادين دواء,  لوراتادين للحامل,  لوراتادين للاطفال,  بورتال خضوري,  بورتاج,  نقشه مغزی نی نی سایت,  نقشه مغزی فرد افسرده,  نقشه مغزی سوئیچ پیکان,  نقشه مغزی کودک بیش فعال,  نقشه مغزی افراد دوقطبی,  نقشه مغزی وسواس,  نقشه مغزی در شیراز,  نقشه مغزی بیش فعالی,  نقشه مغزی در روانشناسی,  نقشه مغزی اصفهان,  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.