چگونه در 4 مرحله ساده یک چرت قدرتمند داشته باشیم

دوستان شما شما را آزار می دهند. شما نمی توانید آنچه که دیروز در ریاضی یاد گرفته بودید را به یاد بیاورید. و اکنون شما نمی توانید تلفن همراه خود را پیدا کنید.

نه، شما دچار زوال مغز نیستید. احتمالا فقط خسته شده اید – و این باعث می شود که شما بدخلقی کنید و چیزها را فراموش کنید. یک کیسه چیپس یا یک نوشیدنی انرژی زا را برای رفع آن انتخاب نکنید.

نوشیدنی های انرژی زا از شکر ناسالم بیش از حد برخوردارند و برخی از آنها مقدار خطرناکی از کافئین و مکمل های دیگر را دارند. چیپس دارای کالری های پوچ است که آنچه که بدن شما برای سلامتی به آن نیاز دارد را تامین نمی کند.

در عوض، یک چرت قدرتمند بزنید! بله، چرت فقط برای نوزادان نیست. چرت زدن روزانه می تواند شما را سرحال کند. وقتی خسته اید، تصمیمات سالم به سختی گرفته می شوند.چرت زدن به شما کمک می کند تمرکز کنید و تصمیمات سالم داشته باشید (مثلا نه گفتن به چیپس ها).

برای مطالعه بیشتر:

داشتن خواب خوب

چگونه می توانیم از خواب نیم روزیمان (چرت زدن) بهره ببریم

چهار مرحله برای این که مانند یک فرد حرفه ای چرت قدرتمندی داشته باشید:

  1. یک جای خوب پیدا کنید. سر خود را روی یک میز آرام قرار دهید. قبل از انجام تکالیف، روی یک صندلی راحت بنشینید. شما می توانید تقریبا در همه جا یک چرت قدرتمند داشته باشید- در کتابخانه و یا در اتوبوس و یا در راه بازی.
  2. آن را کوتاه نگه دارید. 20 تا 30 دقیقه دراز بکشید. زنگ هشدار خود را تنظیم کنید، بنابراین نمی توانید بیش از حد بخوابید. یک چرت طولانی تر می تواند شما را بدخلق کند و حتی احساس بدتری به شما بدهد.
  3. چرت را در بعد از ظهر انجام دهید. این معمولا بهترین زمان خواب قیلوله است. فقط مطمئن شوید که چرت زدن را تا ساعت 4 یا 5 عصر پایان دهید. بعد از آن ممکن است هنگام شب به سختی بتوانید بخوابید.
  4. صداهای آرامش بخش را پخش کنید. اگر برای به خواب رفتن دچار مشکل می شوید، به موسیقی آرامش بخش یا پادکست آرام گوش کنید.

بعد از آن، یک برنامه مختص شخص خودتان برای چرت زدن تنظیم کنید. سعی کنید زمان های مختلف و مکان های مختلف را امتحان کنید. آیا کتابخانه به اندازه کافی آرام بود؟ آیا بعد از 20 دقیقه احساس آرامش کردید یا مجبور شدید 10 دقیقه دیگر چرت بزنید؟ اگر نیاز دارید آن را تعدیل کنید.

اگر شما در طول هفته مانند حرفه ای ها چرت می زنید اما در عین حال احساس خستگی می کنید، شاید شما خواب شبانه 8.5 ساعته و یا 9.15 ساعته را در شب ندارید.

یک چرت قدرتمند نمی تواند جای مقدار زیادی کمبود خواب را پر کند. این فقط یک راه حل موقت است تا زمانی که شما خواب شب خود را درست کنید. پس چرت بزنید و امشب زودتر به رختخواب بروید.

چرت زدن کمک می کند ذهن شما  تیزتر شود و بدن تان را شاد نگه می دارد. خواب بسیار کم می تواند تاثیرات بدی بر وزن شما نیز داشته باشد.

آخر هفته ها می توانید کمی بیشتر بخوابید اما نه این که تا ظهر بخوابید. کارشناسان می گویند بیش از یک ساعت از زمان بیداری برای مدرسه در زمان تعطیلی نخوابید.

پیاده روی در تعطیلات آخر هفته می تواند مشکلات خواب در طول هفته شما را تنظیم کند. در اینجا باید والدین خود را متقاعد سازید تا در روز های پنج شنبه و جمعه دیرتر بخوابید.

البته، شما می توانید در پایان هفته نیز چرت بزنید. بعد از ظهرهای جمعه زمان ایده آلی برای چرت زدن است. فقط قوانین چرت زدن قدرتمند را به خاطر داشته باشید: کوتاه نگه داشتن آن – حدود 20 تا 30 دقیقه – و قبل از ساعت 4 یا 5 بعد از ظهر پایان دادن آن.

برچسب ها: خواب خوب ,خواب نیمروز ,چرت در طول روز ,چرت روزانه ,

نتایج جستجو در گوگل: خواب خوب شادمهر,  خواب خوب دیدن,  خواب خوب شدن مریض,  خواب خوب از مسیح,  خواب خوب اهنگ,  خواب خوب شادمهر موزیک ویدیو,  خواب خوب,  خواب خوب مسیح,  خواب خوب شادمهر عقیلی,  خواب خوب داشتن,  خواب نیمروز در حل جدول,  خواب نیمروز در جدول,  خواب نیمروزی,  خواب نیمروز,  خواب نیمروزی چه می گویند,  خواب نیمروزی در جدولانه,  خواب نیمروز در جدولانه,  خواب نیمروز سعدی,  خواب نیمروزی کودک,  خواب نیمروزی کودکان,  

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.