خانواده درمانی ساختاری چیست؟ کاربرد آن در مشاوره خانواده
برتین سایت مشاوره
اکتبر 21, 2020
علت خونریزی بعد از نزدیکی

علت خونریزی بعد از نزدیکی | خونریزی بعد از رابطه

علت خونریزی بعد از نزدیکی:شاید امروز این سوال برای بعضی ها تعجب آور است. اما واقعیت این است که زنان و دخترانی که در طول رابطه جنسی احساس درد می کنند. علیرغم تمایل به داشتن رابطه جنسی و لذت بردن از این تجربه، درد از کار ان ها جلوگیری می […]
برتین سایت مشاوره

مرکز مشاوره ستاره

چه چیزی از این درمان انتظار می رود؟

بعد از مشاهده ی این که خانواده شما چگونه تعامل می کند، درمانگر یک چارت یا نقشه از ساختار خانواده شما تهیه خواهد کرد.

این چارت کمک می کند تا سلسله مراتب، مرزها و زیرمجموعه های یا خرد ارتباطات درون واحد خانواده مانند ارتباط بین والدین یا بین یکی از والدین و یک فرزند خاص مشخص شود.

با استفاده از خروجی این ترسیم ها، درمانگر همچنین می تواند ببیند کجا تغییرات نیاز هستند و چه نوع مداخلاتی به ساختار خانواده کمک خواهند کرد.

 ممکن است از اعضای خانواده خواسته شود تا یک موقعیت مساله دار را بارها بازنمایی و اجرا کنند ، ممکن است درمانگر ممکن است جانبداری کند تا کمک کند که الگوی منفی درون یک زیرمجموعه ی خانواده متوقف شود و روند ارتباط را تغییر دهد.

زیرمجموعه های خانواده کدامند؟

خانواده یک پایه از سیستم انسانی است و شامل زیرمجموعه هایی است. اینها زیرگروههایی درون ساختار خانواده هستند که مسئولیت های مختلفی از کارهای خانوادگی ایفا می کنند.

زیرمجموعه ها در خانواده ها می توانند مبتنی بر نسل ها، جنسیت ها و یا علایق مشترک و عملکردهای ایفا شده باشند. این زیرمجموعه ها دسته بندی هایی مانند موارد زیر دارند:

  • همسرانه (زن و شوهر)
  • والدینی (پدر و مادر)
  • خواهر و برادر (کودکان)
  • گسترده (پدربزرگ و مادربزرگ، بقیه اقوام)

این زیرمجموعه ی فوق معمول و متداول هستند، اما موارد دیگری نیز ممکن هستند که زیرر گروههایی را ممکن است شکل دهند.

به عنوان مثال، یک مادر و کوچک ترین کودک او یک زیرمجموعه ی قوی را شکل می دهند که دیگر افراد از این گروه مجزا هستند.

هر عضو خانواده نقش متفاوتی را در زیرگروههای (زیرمجموعه) متفاوت ایفا می کند.

به عنوان مثال، در مورد زهرا که متاهل است و دو کودک دارد، او در زیرمجموعه ی والدینی یک مادر، در زیرمجموعه ی همسرانه یک زن و خواهر سوم در زیرمجموعه ی خواهر برادری خوانواده ی خونی خود است.

هر زیرمجموعه وظایف مناسب و عملکردهای منوط به خود دارد.

پس زمانی که یک زیرمجموعه به عنوان مثال، یک زیرمجموعه ی خواهر برادری، یک زیرمجموعه ی دیگر مانند زیرمجموعه ی همسرانه را و در جایی که نباید،  تحت الشعاع قرار می دهد، این ممکن است منجر به مشکلات ساختاری شود.

برچسب ها: خانواده ,خانواده درمانی ,درمان ,

نتایج جستجو در گوگل: خانواده,  خانواده پوچز,  خانواده دکتر ارنست,  خانواده روتشیلد,  خانواده ترامپ,  خانواده دکتر ماهان,  خانواده راکفلر,  خانواده ایران نژاد,  خانواده قرمزیان,  خانواده پوچز دوبله فارسی,  خانواده درمانی,  خانواده درمانی گلدنبرگ,  خانواده درمانی سیستمی,  خانواده درمانی مینوچین,  خانواده درمانی بوئن,  خانواده درمانی مینوچین pdf,  خانواده درمانی چیست,  خانواده درمانی pdf,  خانواده درمانی ستیر,  خانواده درمانی سیستماتیک,  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.