راه های جلوگیری از انتقال بیماری هپاتیت ب در رابطه زناشویی بین همسران

هپاتیت ب بیماری است که مثل ایدز از راه انتقال خونی و ترشحات مهبلی(در زنان ) و منی (در مردان) به دیگر افراد منتقل می شود. شما می‎توانید بعد از استفاده واکسن مربوطه که در طی سه مرحله انجام می‎شود تا حدودی از مبتلا شدن به این بیماری در امان باشید. در رابطه با نزدیکی تان حتما باید از کاندوم بهره بگیرد و در رابطه با داشتن جراحت و یا زخم در دستگاه تناسلی (مانند تبخال تناسلی) تا بهبودی کامل آن و دریافت تایید پزشک معالج اقدام به رابطه جنسی نکنید. چون انتقال مریضی های مقاربتی چون هرپس (تبخال) به وسیله کاندوم قابل پیش گیری نمی‎باشند. و به وسیله ی  ترکیدن تبخال‎ و آزاد شدن مایع آن شخص می‎تواند ویروس‎های عامل هپاتیت را به همسرش خود منتقل کند.

 تاثیر پوشیدن لباس زیر تنگ مردانه در باروری و یا توانایی جنسی مردان

با توجه به شکل آلت تناسلی مردان که در خارج از بدنشان قرار دارد محققین هم به انجام آزمایش‎هایی برای روشن شدن این احتمال پرداخته‎اند. ولی تا کنون که موفق نشده اند به نتایج خاصی دست پیدا کنند . ولی گزارشی هم مبنی بر تاثیر منفی لباس زیر تنگ مردانه بر روی میزان اسپرمی که در بدنشان به وجود می آید می‎شود نداشته‎ایم. نتایج مطالعه‎ای که در اُکتبر  سال ۱۹۹۸ در نشریه ارولوژی به منتشر شده بود که حاکی از این بود که استفاده از شورت‎های تنگ بر روی توان باروری مردان اثر منفی ندارد. اما به طور کلی، زیر فشار گذاشتن بیضه‎ها کار صحیحی نیست زیرا می تواند خونرسانی را دچار اختلال کند.

تمرینات کگل یا کف لگنی برای خانم ها و آقایان

این تمرینات به وسیله ی دکتر آرنولد کِگِل جهت کمک به بهبود وضعیت جسمانی زنان بعد از زایمان ارائه شد و هدف از انجام آن بالا بردن توان عضلات لگنی در زنان و در نتیجه متوقف کردن خونریزی بعد از زایمان بود. دکتر کگل بعدها متوجه شد که انجام این تمرینات به بالا بردن لذت جنسی نیز کمک می‎کند. انواع این حرکات زیاد است اما ریشه‎ی همگی آن‎ها یکی می باشد.


تمرینات برای مردان و زنان:

دفع ادرار را در هنگام دستشویی کردن بوسیله‎ی منقبض کردن عضلات لگنی مهار کنید و پس از آن دوباره رها کنید.
عضله های لگن را منقبض کنید، به مدت یک ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید. این حرکت را روزی سه بار و هر دفعه ده بارانجام دهید. تدریجا تعداد انقباضها و تعداد دفعات انجام تمرینات را به ده بار انقباض به میزان بیست دفعه در روز برسانید.
جهت تنوع در انجام این تمرینات مدت زمان انقباض را به سه ثانیه افزایش دهید و سپس عضلات را رها کنید. شما قادرید مخلوطی از تمرین‎ها را انجام دهید (یکبار تعداد دفعات را طولانی و کوتاه کنید و بار بعد میزان انقباضات را).

در هر حالتیمی توانید این تمرینات را انجام دهید: حتی زمانی که پشت کامپیوتر هستید، زمانی کتاب می‎خوانید یا با تلفن مکالمه می‎کنید.
در زمان نزدیکی انقباض عضله های  لگنی باعث به وجود آوردن لذت برای شما و شریک جنسی‎ شما خواهد بود.
تمرینات کگل را حداقل به مدت شش هفته انجام دهید. نتیجه یکباره به دست نمی آید ولی به تدریج تفاوت را احساس خواهید شد.
بعضی از پزشکان اعتقاد دارند زنان حامله باید تعداد تمریناتشان را صد بار بیش از افراد عادی انجام دهند تا آمادگی لازم را جهت داشتن زایمانی آسان تر و سالم‎تر داشته باشند. در مردان انجام مرتب این تمرینات به بر درمان انزال زودرس و میزان نعوظ کمک بسیاری میکند.

پیش گیری از بارداری به صورت طبیعی

در ترشحی که قبل از انزال از نوک آلت مردان خارج می شود مقداری اسپرم وجود دارد. بنابراین، احتمال دارد که بارداری ایجاد شود. مردان حتماً باید در زمان دخول کاندوم را پوشیده باشند. البته معمولاً توصیه می‎شود که کاندوم را بعد از پیش‎نوازی ابتدایی و دقیقاً موقعی که آماده‎ی دخول هستید بپوشید زیرا امکان دارد در زمان سایش به اطرافِ تخت و لحاف و غیره پاره و یا آلوده شود. می‎توان برای تست حاملگی نوارهای تست ادرار را از داروخانه خرید و یا به پزشک مراجعه کرد.

احتمال حاملگی بعد از یک بار پریود شدن

اگر گمان می‎کنید که باردار هستید تست ادرار دهید. خیلی از خانم‎ها پس از برقراری رابطه جنسی احساس گناه می‎کنند و فکر می‎کنند که باردار هستند در صورتی‎که نیستند. البته تعداد کمی از خانم‎ها وجود دارند که بعد از باردار شدن و حتی در طی مدت بارداری هم پریود سبکی را دارند. اگر پریود بعدی‎ تان دیر شد حتماً تست بارداری را بدهید.

احتمال حاملگی در حین معاشقه

مراقب این موضوع باشید که اگر در معاشقه زیاد پیشروی کنید امکان دارد کارهایی را انجام دهید که آمادگی‎اش را ندارید و یا نمی‎خواهید. یا به خواسته طرف مقابل میزانی از رابطه جنسی را تجربه کنید که بعداً پشیمان شوید. اگر خواستید رابطه جنسی داشته باشید که در طول آن احتمال تماس اسپرم با واژن وجود داشت حتماً از شریک جنسیتان بخواهید که کاندوم استفاده کند. جهت احتیاط مناسب تر است که هر دو کاندوم به همراه داشته باشید.

احتمال حاملگی در اولین ارتباط جنسی

اکثر دختران به این تصور که در اولین رابطه جنسی حامله نمی شوند به  اشتباه می افتند و بعد دچار حاملگی ناخواسته و به عواقب آن دچارمی‎شوند. قطعاً می‎توانید در نخستین ارتباط جنسیتان باردار شوید. به ویژه در دختران جوانبه این دلیل که جوان هستند بدنشان آمادگی بیشتری برای حاملگی دارد. بنابراین باید از کاندوم و بر روی آن ، از ژلهای اسپرم‎کش استفاده کنند. در صورتی که تمایل دارید از قرص ضدبارداری استفاده کنید جهت اطمینان حاصل کردن از عملکرد قرص های ضد بارداری ضرورت دارد که از ۳ ماه قبل از برقراری رابطه جنسی مصرف منظم آن را شروع کرده باشید.

احتمال حاملگی در پوزیشن بالا بودن زن و زیر بودن مرد در هنگام انزال مرد

در هذ دفعه انزال به میزان ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون اسپرم همراه با مایع منی به درون بدن زن وارد می‎شوند که اگر زوجین از وسایل پیش گیری از بارداری استفاده نکنند احتمال حاملگی زن وجود دارد و این به شکل و روش دخول بستگی ندارد. در ضمن بعضی از افراد گمان می‎کنند که اگر مرد در هنگام انزال کاندوم بپوشد احتمال باروری غیر ممکن می شود. ولی این هم درست نیست زیرا در زمان دخول (قبل از انزال) قطراتی از آلت مردان بیرون می ریزد که اغلب حاوی اسپرم است و آن قطرات قادرند باعث بارداری شوند. در کل ۸۵ درصد از زنانی که از هیچ وسیله‎ی پیش گیری استفاده نمی‎کنند، در طول مدت یکسال حامله می‎شوند. اسپرم قادر است در جهت های مختلف جهش یافته و از دهانه‎ی رحم عبور کند. اگر زن در زمان تخمک‎گذاری باشد و اسپرم نیز سالم باشد احتمال تماس تخمک و اسپرم افزایش یافته و به احتمال بالا عمل لقاح صورت خواهد گرفت. و بقیه ی اسپرم‎ها امکان دارد از مهبل به بیرون سرازیر شوند اما همان یک عدد کافی است. 

امکان تنگ تر شدن دهانه واژن با عمل دوختن اپیزیوتومی پس از زایمان

اگر در زمانزایمان برای شخص اپیزیوتومی انجام شده باشد، (در زمان زایمان طبیعی اگر پزشک و یا مامای تشخیص بدهند که نوزاد فضای بیشتری جهت خروج  نیاز  دارد اقدام به بازکردن قسمت پایینی دهانه‎ی واژن می‎کنند و بعد از تولد نوزاد دوباره آن را بخیه می زنند) و یا به پارگی واژن در طول زایمان دچار شده‎اید ( این مشکل برای همه‎ی خانم‎ها به وجود نمی آید). علاوه بر بخیه‎هایی که جهت بسته شدن این شکاف استفاده می شود در صورت تمایل، پزشک یا ماما قادر است یک یا دو بخیه به آن اضافه کرده تا تنگی مطلوب به وجود آید. اما به یاد داشته باشید که در صورت تنگ شدن بیش از حد مهبل عمل دخول سختتر و همراه با درد صورت خواهد گرفت که این مشکل با کم شدن میل جنسی که بعد از زایمان در بیشتر زنان اتفاق می‎افتد مزید بر علت می شوددو سردی زوجین به یکدیگر را سبب می شود. شایان ذکر است با انجام تکنیک های کِگِل یا نرمشهای عضلات کف لگن در طول زمان بارداری احتیاجی به زدن بخیه‎های اضافه نیز نیست.
انجام تمرینات کِگِل به طور مرتب در طول دوران بارداری و بعد از آن کمک مهمی به راحت تر نمودن عمل زایمان می‎کند همچنین با انقباض عضلات واژن در افزایش لذت جنسی در زمان دخول، متوقف شدن خونریزی، داشتن رابطه جنسی بدون درد بعد از زایمان موثر است.

آیا اگر در وان آب گرم و یا زیر دوش آب داغ نزدیکی صورت گیرد اسپرم ها کشته می شوند و حاملگی صورت نمی گیرد؟

خیر، رابطه جنسی در وان حمام، زیر دوش و در استخر، نیز می‎تواند باعث حاملگی شود و هم باعث انتقال بیماری های مقاربتی. اندام تناسلیِ خارجیِ مردان از یک آلت و کیسه‎ی بیضه‎ها ( حاوی دو بیضه) شکل گرفته است . کار کیسه مذکور به این صورت است که بیضه‎ها را در دمایی برابر با ۵ درجه خنک‎ تر از دمای بدن نگاه ‎دارد. عمل اسپرم‎سازی نسبت به تغییرات دما بسیار حساس است. در هوای گرم ماهچه‎ های کیسه‎ی بیضه‎ها شل می‎شود و در نتیجه بیضه‎ها از بدن دورتر می‎شوند و حرارت آن‎ها پایین‎تر می‎آید. برعکس در هوای سرد، این ماهیچه‎ها منقبض می‎شوند و بیضه‎ها اختلاف ۵ درجه‎ای خود را حفظ می‎کنند. البته نشستن در آب داغ در عملِ معمول اسپرم‎سازی اختلال ایجاد می‎کند اما برای جلوگیری از بارداری کافی نیست. برای مردانی که دچار اختلالات باروری هستند توصیه می‎شود که از نشستن در آب داغ، گرفتن سونا و اعمال مشابه خودداری کنند. بطور کلی توصیه می‎کنم برای اطمینان بیشتر همیشه از کاندوم استفاده نماییدحتی در وان!

روش های جلوگیری از بارداری چیست؟

استفاده از قرص های ضد بارداری در انواع مختلف، کپسول های زیر پوستی، کاندوم، بستن لوله در خانم ها، بستن لوله در آقایان یا وازکتومی، آیودی، روش طبیعی و تزدیکی منقطع از شایع ترین راه های جلوگیری از بارداری هستند. که چنانچه هرکدام صحیح استفاده شوند در صد موفقیت بالایی دارند.

  

نحوه کارکرد قرص ضد حاملگی چگونه است؟

داروهای ضد بارداری ترکیبی حالتی شباهت به حالت بارداری را در چسم فرد به ایجاد می کنند. در این شرایط بدن زن دیگر تخمک رها نمی‎کند، مخاط رحم ضخیم تر می‎شود در نتیجه آن اسپرم قادر نیست به راحتی وارد آن شود و اگر اسپرمی وارد رحم شود مخاط آن اجازه‎ لانه گزینی را نخواهد داد بنابراین اسپرم از بین خواهد رفت.

در حال حاضر بیشتر داروها و قرص های ضد بارداری متشکل از دوهورمون پروژسترون و استروژن می باشند مگر در مواقع خاص که استفاده از یکی از این هورمون‎ها برای شخصی در موقعیت خاص ضرر داشته باشد و گونه غیر ترکیب نشده‎ اش  را به تشخیص پزشک خود مصرف نماید.

نحوه‎ استفاده از قرص‎های ترکیبی به طور معمول به این صورت است که شخص ۲۱ روز داروها را بطور مرتب و هر روزه استفاده می‎کند و ۷ روز بین آن فاصله می اندازد. در طی این هفت روز خونریزی مانند پریود رخ می دهد و هنوز جلوگیری از حاملگی ادامه پیدا می کند. بعد از روز هفتم دوره‎ جدید داروها آغاز می‎شود. بعضی از اقسام قرص‎ها هستند جهت استفاده آن‎ها شخص هر روز داروها را استفاده می کند ولی باید در نظم خوردن آن‎ها ترتیب را رعایت کند. ۲۱ قرص ابتدایی داروهای ضدبارداری هستند و ۷ تای پایانی هیچ تاثیری ندارند و فقط برای اینکه اشخاص دوره‎ی بعدی را به آسانی دیر شروع نکنندوسیله ی پزشک تجویز می‎شوند.

در رابطه با مصرف قرص‎ باید حتما بدانید که در صورتیکه داروها منظم و در زمان معین استفاده شوند قابل اطمینان ترین راه پیش گیری محسوب می شوند. مصرف این قرص‎ها برای نخستین بار باید زیر نظر پزشک یا ماما صورت گیرد. فراموش نکنید که بعضی داروها اثر قرصهای ضد حاملگی را کاهش و یا خنثی می کنند. اگر به جهت هر موردی قرص برای شما تجویز شد با پزشک مربوطه در میان بگذارید که از قرص ضد حاملگی استفاده می کنید. تا اگر تداخل دارویی صورت گرفت از وسایل پیش گیری دیگری بصورت همزمان در طول آن زمان مصرف کنید.

آیا برای آقایان نیز قرص های ضدبارداری وجود دارد؟

مطالعات آزمایشگاهی که در حال حاضر در ایالات متحده و اروپا صورت می گیرد این مژده را می‎دهد که تا حدود پنج تا هفت سال آینده چنین داروهایی را در داروخانه‎ها خواهیم داشتت. حتماً می‎پرسید چرا اینقدر زمان می برد؟ زیرا کنترل سیستم باروری آقایان کار راحتی نیست. دوران باروری زنان بدلیل پریود و عادت ماهیانه‎ای که دارند تقریباً مرتب است و فقط ۴۸ ساعت در ماه توان بارورشدن را دارند ( ولی این نکته که ۴۸ ساعتِ بارور شدنشان در کدام موقع از ماه است هنوز معلوم نیست).

دانشمندان با توجه به موقع عادت ماهیانه‎ی زنان موفق شده اند برای آن‎ها داروهای ضد بارداری تولید کنند. برخلاف زنان، عمل اسپرم‎سازی در بدن مردان۷/۲۴ یعنی تقریباً نیم میلیارد اسپرم بصورت روانه است به همین علت است که کشف شیوه پیش گیری از بارداری به سیله ی قرص برای آقایان تاکنون مورد بحث و بررسی می باشد.

 

آیا برای زنان هم ارتباط جنسی دهانی مقدور است؟

بله، و بر طبق آمارهای به دست آمده این شیوه که به عنوان معاشقه و یا آماده سازی زنان و جلو انداختن نمودن زمان رسیدن آنها به ارگاسم بکار می‎رود، در ۹۵ درصد زنان مورد تحقیق به عنوان شیوۀ محبوب شناخته شده است. با این شیوه به این خاطر که از نظر ذهنی و جسمی شریک جنسیتان را آماده برقراری رابطه جنسی می‎کنید هم او و هم شما لذت بیشتری از انجام عمل دخول خواهید برد چون غدد ترشح شده ای که در دو طرف درون واژن هستند به تولید لوبریکنت (مواد لغزنده) بیشتری می‎پردازند که انجام عمل دخول را راحت تر می کند.

راه کنترل شقی و نعوظ

 شقی یا نعوظ حالتی بی اختیار و غیر قابل کنترل نیست. نخستین کاری که باید انجام دهید این است که اگر با زنی تنها شدید به مسائل جنسی فکر نکنید و برای اینکار مناسب ترین کمک را کنترل نگاه به انسان انجام می دهد. زیرا هر وقت که شما برای مثال به یقه‎ باز طرف مقابل نگاه کنید ناخودآگاه در پی آن به خیال‎پردازی مشغول می‎شوید که البته امری طبیعی است اما همه می‎دانیم که برای زنی که مقابل شما قرار دارد این مسئله خیلی خوشایند نیست و امکان دارد دوستان خوبی را بخاطر این مسئله‎ کوچک که با مقداری تمرین از بین می رود را  از دست بدهید.

منبع:

www.tanzimekhanevade.ir

برچسب ها: سوالات متداول جنسی ,مشاوره جنسی ,

نتایج جستجو در گوگل: سوالات متداول تعیین جنسیت,  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.