کدام یک اولویت دارند؟ میل جنسی یا سکس؟
در اکثر مردان لیبیدو سائقی است که آنها را به سمت سکس می کشاند. آنها خواهان سکس هستند و این نیاز را برطرف می کنند. اما مطالعات اخیر نشان می دهند زمانی که بسیاری از زنان شاید اکثراً در آمیزش جنسی قرار می گیرند آنها احساس میل جنسی کم رنگی می کنند. بنابراین، براساس مطالعه رزماری باسون استاد روانپزشکی در دانشگاه کلمبیایی بریتانیایی وانکوور اگر آنها از سکس لذت ببرند سرانجام میل جنسی را احساس می کنند. به عبارتی دیگر در بسیاری از زنان شاید اکثریت میل جنسی علت سکس نیست،بلکه نتیجه سکس است. این تفکر که میل جنسی در پی سکس می آید نقطه مقابل تصورات مرسوم از لیبیدو قرار می گیرد. اما همچنین بینش باسون دیدگاهی را به دست می دهد که می تواند هم به مردان و زنان برای درک بهتر یکدیگر کمک کند و هم موجب لذت از رضایت جنسی بیشتری شود.
برای مطالعه بیشتر:
تفاوت بین رابطه جنسی و عشق در مردان

زنان واقعاًنیاز به زمان بیشتری برای تحریک دارند.
بسیاری از مکمل ها مدعی تقویت لیبیدوی زنان هستند و از زمان پیدایش داروی ویاگرا، بازار شرکت های داروسازی جهت ساختن داروهایی برای تحریک میل جنسی در زنان داغ شده است. اما اگر باسون درست می گوید و همه سکس درمان هایی که با آنها گفتگو کرده ام با نظر باسون موافقند، بنابراین داروها و مکمل ها ممکن است به نوعی گاری شهوات را قبل از سوار شدن مهار کنند.
سؤال این نیست که چه چیزی میل جنسی جنسی زنان را برمی انگیزد؟ بلکه سؤال واقعی آن است که چه نوع معاشقه ای موجب حس آرامش، امنیت و امید کافی در زنان برای لذت جنسی و نهایتاً تجربه میل جنسی ممکن می سازد؟ به سادگی پاسخ قابل فرض است. در دوازده مطالعه در زمینه سکس در طی چهل سال گذشته، زنان می گویند آنها معاشقه فیزیکی سبک سرانه و پیش بینی نشده ای مطابق با پیام های سرتاسر بدن را ترجیح می دهند که سرانجام(پس از 35تا40دقیقه) منجر به لمس های تناسلی شود. شکایت شهوانی بالای زنان از این نظر است که مردان در سکس عجولانه عمل می کنند و تمرکز زیادی بر سینه ها و نواحی تناسلی زن دارند و همه مردان حتی قبل از لذت بردن زنان از سکس آن را به اتمام می رسانند. با دیدن این تفکر از نقطه نظر باسون این موجب تجربه حس تمام عیار بودن و آزادی در مردان می شود. تقلید از سبک حرکات خشونت آمیز مردانه در فیلم های کلاسیک پورن آنطور که باید به زنان فرصت برانگیختگی را که واقعاً برای ایجاد حس آرامش و ارزشمندی آنان لازم است فراهم نمی کند چنانچه آنها بتوانند میل جنسی را تجربه کنند.
لذا قابل توجه خانم ها، اگر شما همزمان با شروع ارتباط جنسی حس خنثی ای دارید وضعیت شما نرمال است. اگر برانگیخته شدن شما طول می کشد شما نرمال هستید. اگر شما خواهان بوسیدن زیاد و نوازش شدن و ماساژ دادن قبل از مستقیم رفتن به سمت آمیزش جنسی هستید، خواسته شما نرمال است.
و آقایان؛ اگر شما می خواهید او برانگیخته شود، اگر می خواهید او شما را بخواهد، بنابراین شتابزده عمل نکنید و سرعت خود را کمتر و کمتر کنید. او را ببوسید، در آغوش بگیرید و با ملایمت تمام بدن او را از سینه تا پاهایش به مدت سی دقیقه نوازش کنید قبل از آنکه بخواهید نواحی تناسلی را لمس کنید.
من سرحال نیستم
اکتشاف باسون همچنین تفاوت های شهوانی را برجسته می کند. بعد از دوره مسائل آغازین زنانگی و نامتعادلی هورمون ها در روابط(شش ماه تا یکسال)، میل جنسی فروکش می کند و یک طرف ( که معمولاً اما نه همیشه مردان هستند)، نسبت به طرف دیگر (که معمولا زنان هستند) خواهان سکس بیشتر می باشد. تفاوت ها در میل جنسی در روابط بلندمدت واقعاً اجتناب ناپذیر هستند و اغلب مانند نوعی زخم چرکین می مانند. معمولا وقتی این سوال را از یک مرد متاهل می پرسید عصبانی می شود: پیش نوازی برای یک مرد متاهل با زندگی ده ساله چگونه است؟ و او پاسخ می دهد یک ساعت التماس کردن. امروزه، تفاوت در میل جنسی بین زن و مرد دو دلیل اصلی مراجعه آنها به کلینیک های درمانی هستند.
درمان انتخاب درستی است. سکس درمانگران برنامه مؤثر قابل توجه و در عین حال بسیار پیش پا افتاده برای حل تفاوت های میل جنسی مطرح کرده اند: در مورد اینکه هر چند وقت یک بار دوست دارید معاشقه داشته باشید با یکدیگر گفتگو کنید، سپس تقویم خود را پیش روی خود قرار دهید و برای روزهای دیگر زمان بندی انجام دهید. البته، این خود دردسر ساز می شود. بسیاری از افراد دوست دارند زود به زود ارتباط داشته باشند و بسیاری تمایلی به داشتن ارتباط با فواصل زمانی کم ندارند. و در هنگام زمان بندی می گویند: اگر من سر حال نباشم چه؟
بیشتر بخوانید:
اصول سلامت جنسی زوجین

هیچ گزارشی مبنی بر تعداد نرمال ارتباط جنسی وجود ندارد؛ اما در یک مطالعه به نام “سکس در آمریکا” در دانشگاه لندمارک شیکاگو نشان داده شد که از بین افراد سنین 20تا60 سال اکثر زوجین دو بار در هفته تا دوبار در ماه رابطه رومانتیک دارند، همسران زیر 40 سال معمولا چهار تا شش بار در ماه را گزارش می کنند و افراد بالای 40سال به طور متوسط سه بار در ماه رابطه برقرار می کنند.
بر اساس تحقیقات باسون تعداد زنانی که تمایلی به برنامه ریزی برای ارتباط جنسی ندارند بسیار زیاد است، انهایی که نمی خواهند ارتباط را شروع کنند مگر در خلق مناسب باشند. سکس درمان گران همسران سرد مزاج را موقتاً به نادیده گرفتن تردید خود و تلاش برای فهرست کردن یک برنامه زمانی چند ماهه در راستای یک سکس مناسب ترغیب می کنند. در صورت نپسندیدن نیز می توانند آن را متوقف کنند. اما معمولاً اکراه و مخالفت اولیه با گذشت زمان و نشان دادن کارآمدی برنامه، منجر به رضایت بالا و غافل گیرانه ای خواهد شد. این کار همچنین مشائل خارج رختخواب را بهبود می بخشد، تنفر یاخشم را کاهش می دهد و به شادترشدن روابط بین زوجین کمک می کند.
تمرکز مطالعه باسون فقط بر زنان است. اما درمان گران اذعان دارند در تفاوت های میل جنسی جدی، حدود یک سوم مواقع طرف بی میل به سکس، مردان می باشند. ممکن است که این قبیل مردان مانند بسیاری از زنان باشند، و تا شرایط محیا نباشد کاری نکنند.

منبع:سامانه پرسش و پاسخ مشاور

برچسب ها: اصول درست ارتباط جنسی ,تفاوت های میل جنسی در زن و مرد ,روان شناسی زناشووی ,سلامت جنسی زوجین ,سلامت جنسی و ارتباط ,مشاوره جنسی ,میل جنسی در زنان ,چگونگی ارگاسم زن ,

نتایج جستجو در گوگل:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.