3 سوال اصلی که پیش از ازدواج باید از همسر خود بپرسید

در بعضی از مواقع، بحث و دعوا در بین زوج ها از عدم اطلاع آن ها از دیدگاه یکدیگر نسبت به زندگی و ارزش های آن ها سرچشمه می گیرد.

حتی پس از ازدواج این سوالات به شما در حل مسائل و مشکلات کمک می کند.

اگر می خواهید راحت تر با همسر خود ارتباط برقرار کنید و از ایجاد درگیری جلو گیری کنید از همسر خود سوال های زیر را بپرسید.

سوالات اصلی پیش از ازدواج

سوالات اصلی پیش از ازدواج

خط قرمز های شما چیست؟

شما هم حتماً خط قرمز هایی دارید. شناخت این خط قرمزها در رابطه شما تأثیر زیادی دارد.

به طور مثال، برای برخی افراد کار از فرزند مهم تر است آیا این اصل با خط قرمز و ارزش های شما مطابق است؟

ممکن است از کار زیاد همسر خود خسته شوید و نتوانید درک کنید که چرا برای همسرتان در کنار شما و فرزندتان بودن اولویت نیست.

پرسش در مورد خط قرمز افراد می تواند اطلاعات زیادی در زمینه کارهایی که نباید انجام دهید در اختیار شما بگذارد و همچنین به شما کمک می کند که متوجه شوید که خط قرمز های مشترکی در زندگی دارید یا خیر.

 

چه ارزش هایی را در زندگی دنبال می کنید؟

دانستن این که دین، خانواده و کار به چه اندازه برای همسرتان اهمیت دارد می تواند شما را از بحث و درگیری های بسیاری نجات دهد.

به عنوان مثال، شما در آینده ممکن است در زمینه این که کودک خود را به چه مدرسه ای می فرستید و نوع تحصیل فرزند خود به مشکل بر بخورید. ولی اگر از روز اول ارزش های خود را برای شریک زندگی خود مطرح کنید دیگر به مشکل بر نخواهید خورد.

افراد با ارزش های متفاوت می توانند باهم یک زندگی موفق را شکل دهند ولی معمولاً احساس همدلی ندارند زیرا  فکر میکنند که حق با خود آن ها است و همسرشان اشتباه می کند.

سوالات اصلی پیش از ازدواج

چه اهدافی برای آینده دارید؟

یکی دیگر از سوالات اصلی پیش از ازدواج یافتن اهداف طرف مقابل است.

این سوال به درک آینده ای که همسر شما برای زندگی مشترکان متصور شده است، کمک می کند. آیا شریک شما می خواهد در خانه بماند و از کودک مراقبت کند یا دوست دارد در کارش ترفیع بگیرد؟

شما از ابتدا باید بدانید که آیا امید و رویا های شما باهم مغایر است و اگر هست سعی کنید تا آن را مدیریت کنید.

 

آیا در تصمیم گیری دچار مشکل شده اید؟

به خاطر داشته باشید که پاسخ نادرست از سمت شریک زندگی شما به این معنی نیست که رابطه شما از هم پاشیده و متلاشی است و به یاد داشته باشید که جلوگیری از ایجاد مشکلات از درمان آن راحت تر است.

اگر به راهنمایی های بیش تری برای درک بهتر از خود و همسرتان نیاز دارید می توانید با دفاتر ما به شماره 2235428-021 یا 02122247100تماس بگیرید و از کمک های یک مشاور مجرب به صورت مشاوره حضوری یا مشاوره تلفنی بهره مند شوید.

 

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان با مشاوران با تجریه ایران همواره در کنار شماست.

 

برچسب ها: سوالات آشنایی دختر و پسر ,سوالات آشنایی قبل از ازدواج ,سوالات ازدواج ,سوالات قبل از نامزدی ,سوالات مشاوره ازدواج ,سوالاتی برای شناخت طرف مقابل ,سوالاتی که قبل ازدواج باید پرسید ,چه سوالاتی از همسر آینده بپرسیم ,

نتایج جستجو در گوگل: سوالات آشنایی دختر و پسر برای ازدواج,  سوالات جلسه اول آشنایی دختر و پسر,  سوالات هنگام آشنایی دختر و پسر,  سوالات جلسه آشنایی دختر و پسر,  سوالات آشنایی قبل از ازدواج,  سوالات آشنایی قبل از ازدواج از دختر,  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.