آموزش مسائل جنسی
خرداد ۱۰, ۱۳۹۵
آیا روشهای درمانی روانی می تواند به افرادی که به خودشان آسیب می رسانند ، مفید باشد؟
خرداد ۱۲, ۱۳۹۵

پیش نوازی و عشقبازی در زندگی مشترک

در ابتدای ادواج و آغاز زندگی مشترک، زوجها در رابطه هایشان در حال آشنا شدن با خصوصیات همدیگری هستند و میل و رغبت زیادی در کشف محدوده ها و مرزهای یکدیگر دارند و با نوازش و رابطه ی عاطفی میل خود را نسبت به همسر نشان می دهند، به طرف مقابل نشان می دهند که احساس زیادی نسبت به او دارد.

در این دوره، زندگی مشترک رغبت و میل و گرمی و انرژی بسیار زیادی دارد و انباشته از معاشقه های طولانی مدت است. روابط باشور هیجان و حرارت همراه است.

ولی پس از گذشت چند ماه یا سال ز رابطه زناشویی، رابطه از شور و هیجان کمتری برخوردار شده و از شدت هیجان آن کاسته می شود. این اتفاق به این دلیل است که شور و هیجان طرفین برای برقراری رابطه جنسی کاهش یافته و دیگر روابط جنسی مثل قبل لذت بخش و جذاب نمی باشد.

در ابتدا رابطه ی جنسی از لذت بیشتری برخوردار است زیرا در آن در آغوش کشیدن و بوسه و نوازش و لمس کردن بیشتر است ولی زوجها پس از گذشت چند سال از زندگی مشترک دیگر این کارها را برای یکدیگر انجام نمی دهند. یا این اتفاق به ندرت روی می دهد. و بسیار کم پیش می آید که شیطنت به خرج داده یا یکدیگر را در آغوش گیرند.

زوجها دیگر مانند گذشته یکدیگر را لمس و نوازش نمی کنند. به نظر می رسد که تنها برای برطرف شدن نیاز جنسی شان یکدیگر را در آغوش می گیرند و وارد رابطه جنسی می شوند و هیچ چیز دیگری برایشان مهم نیست. در صورتی که رسیدن به ارضا تنها بخشی از رابطه ی جنسی است.

ولی زوجها این توانایی را دارند که آن شور و شوق ابتدایی دوره ماه عسل را بازگردانند و تنها ابزاری که به آن نیاز دارند معاشقعه و پیش نوازی است.

وقتی که زوجها به مرحله پیش نوازی برسند، نسبت به یکدیگر از تحریک پذیری بالایی برخوردار خواهند بود. در واقع معاشقه بخش مهمی را از رابطه جنسی موثر و موفقیت آمیز را شکل می دهد. و باعث می شوند که دو طرف بیشتر تحریک شوند. و ابزار و ترفند کوچکی است که میل همسرتان نسبت به شما بیشتر شود. زمانی که به بستر می روید و بدون مقدمه وارد رابطه جنسی می شوید انتظار نداشته باشید که تحریک شوید و یا رضایت همسر را برآورده سازید. امکان دارد یکی از طرفین ارضا شود ولی باید نیمی از وقت خود را صرف تحریک خود و یا طرف مقابل کند. این حرکت فاصله ی زیادی با یک پیش نوازی عاشقانه دارد.

در روابط جنسی اگر  معاشقه و پیش نوازی وجود داشته باشد زوجین قبل از آمیزش وارد مرحله تحریک شدگی شده اند. هر دو طرف آمادگی و تمایل دارند و به مرحله ی برانگیخته شدن رسیده اند. این اتفاق باعث می شود رابطه بهتری برقرار کرده و هر دو از رابطه شان احساس رضایت می نمایند.

معاشقه و پیش نوازی بار مهر، محبت و عاطففه و علاقه روجها را زیاد می کند. معاشقه را هر زمانی می توانید آغاز کنید. پیش نوازی را اگر تا شب تنوانید رابطه جنسی برقرار کنید بعد از صرف ناهار یا تماشای تلویزیون انجام دهید. همین بوسه کردن ها و در آغوش گرفتن های کوچک است که در همسر برانگیختی زیادی ایجاد می کند. وجود معاشقه و پیش نوازی رابطه جنسی را رضایت بخش می سازد.

منبع:

سایت پزشکان بدون مرز

برچسب ها: معاشقه ,پیش نوازی قبل از رابطه جنسی ,

نتایج جستجو در گوگل: معاشقه,  معاشقه با همسر,  معاشقه در تخت,  معاشقه و ملاعبه,  معاشقه دهانی,  معاشقه بدون دخول,  معاشقه تصویری,  معاشقه به انگلیسی,  معاشقه چیست,  معاشقه ایرانی,  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*