رفتار کودک
رفتارهای عمومی کودک
خرداد ۳۱, ۱۳۹۴
sport for relaxation
نقش ورزش در کاهش استرس
خرداد ۳۱, ۱۳۹۴

برقراری روابط جنسی رضایت‌بخش

relationship

برقراری روابط جنسی رضایت‌بخش بین زن و شوهر یکی از موثرترین روش‌های کاهش استرس می‌باشد. متاسفانه در بسیاری از موارد مشاهده می‌شودکه برخی افراد وقتی که دچار استرس شدید می‌شوند، روابط جنسی خود را فراموش می‌کنند، اما این فراموشی باعث تشدید میزان استرس آنها می‌شود، در حالی که برقراری روابط جنسی خود کاهش‌دهنده میزان استرس می‌باشد. وقتی که فرد برای مدتی روابط جنسی خود را به تاخیر می‌اندازد، باعث افزایش ترشحات غدد جنسی و در نتیجه افزایش تمایل فرد به طرف جنس مخالف می‌شود که این امر خود باعث ایجاد تغییراتی در خلق و خو و گرایشات فرد می‌شود که نتیجه آن افزایش میزان استرس است. در صورتی که وقتی روابط جنسی برقرار می‌شود، این روابط باعث تخلیه هیجانی و تخلیه ترشحات غدد جنسی می‌شود و به دنبال احساس لذتی که برای فرد ایجاد می‌شود، استرس کاهش پیدا می‌کند.
اما در خصوص بحث روابط جنسی باید به این نکته توجه داشته باشیم که روابط جنسی بین زن و شوهر دارای دو جنبه جسمی و روانی می‌باشد که اهمیت جنبه روانی آن به مراتب بیشتر از جنبه جسمی می‌باشد.
روابط جنسی زمانی می‌تواند باعث تخلیه استرس شود که به جنبه روانی آن توجه ویژه‌ای مبذول شود. یعنی این‌که روابط جنسی زمانی کاهش‌دهنده استرس می‌باشد که بین زن و شوهر کدورتی وجود نداشته باشد و در حین برقراری این رابطه زوجین همدیگر را کانون توجه و مهر و محبت خود قرار دهند. وقتی که چنین شرایطی وجود داشته باشد، زوجین پس از پایان این ارتباط به احساس آرامشی پایدار دسترسی پیدا می‌کنند. اما اگر چنین شرایطی وجود نداشته باشد و زوجین بیشتر به منظور رهایی از فشار جنسی اقدام به برقراری رابطه بنمایند، نتایج خیلی خوبی به دست نخواهند آورد.
نکته دیگر در خصوص تاثیر روابط جنسی بر کاهش میزان استرس این است که روابط جنسی باید در یک زمان و مکان آرام و به دور از تنش برقرار شود. هرگز در مواقعی که از نظر زمانی در محدودیت هستید و دغدغه زودتر تمام شدن کار را دارید و یا این‌که از نظر مکانی آرامش ندارید و استرس این‌که هر لحظه فرزندان شما سر برسند شما را آزار می‌دهد، اقدام به برقراری روابط جنسی نکنید. برقراری روابط جنسی در چنین اوضاع و احوالی نمی‌تواند تاثیر زیادی در کاهش میزان استرس شما داشته باشد، بلکه بیشتر به یک انجام وظیفه شبیه می‌باشد که برخی زوجین تصور می‌کنند که در قبال همسرشان وظایفی به عهده آن‌هاست که صرفا به فکر ادای وظیفه خود هستند و هدف دیگری را دنبال نمی‌کنند.
به هر حال روابط جنسی در حد معقول یکی از روش‌های مهم کاهش استرس می‌باشد و فراموش کردن آن افزایش‌دهنده استرس می‌باشد. لازم به ذکر است که در برخی موارد مشاهده می‌شود که برخی افراد دچار استرس شدید هستند، برای رهایی از استرس شدیدا به روابط جنسی روی می‌آورند و در آن بیش از حد افراط می‌کنند، به طوری که همسران آنها از این وضعیت به شدت به ستوه می‌آیند. در حالی که همانگونه که متذکر شدیم، روابط جنسی یکی از روش‌های کاهش‌‌دهنده استرس است و درمان‌کننده قطعی استرس نمی‌باشد، بلکه برای درمان قطعی استرس باید عوامل بوجود آورنده آن را شناسایی کنیم و برطرف نماییم و همچنین از روابط جنسی نیز به عنوان یک عامل کاهش‌دهنده استفاده کنیم، نه این‌که از آن انتظار درمان کامل داشته باشیم.

بیوفیدبک در درمان استرس و مشکلات جنسی بسیار موثر است.

برچسب ها: بیوفیدبک ,تمايلات جنسی ,درمان استرس ,روابط جنسی ,مشاوره زناشویی ,نوروفیدبک ,نیاز جنسی ,

نتایج جستجو در گوگل: بیوفیدبک,  بیوفیدبک مقعدی,  بیوفیدبک روده,  بیوفیدبک تراپی,  بیوفیدبک و نوروفیدبک,  بیوفیدبک در اصفهان,  بیوفیدبک در روانشناسی,  بیوفیدبک مثانه,  بیوفیدبک یبوست,  بیوفیدبک pdf,  

8 دیدگاه ها

 1. pariss گفت:

  سلام لطفا کمکم کنید
  من و همسرم نزدیک به ۴ ماهه ازدواج کردیم رابطه خوبی داریم ولی مشکلی که هست اینه که نمیتونم راحت با همسرم درباره رابطه جنسی صحبت کنم .اگه ممکنه منو راهنمایی کنید

 2. مشاور گفت:

  در زیر به نکاتی اشاره میکنیم که برای حرف زدن در این رابطه با همسرتان کمکتان می کند.

  ۱) هیچوقت در تختخواب موضوع را به میان نکشید.

  درست قبل و بعد رابطه جنسی زمانی خوبی برای بررسی اشتباهات و عملکرد جنسیتان نیست.در این زمان همه ما بیشتر از زمان های دیگر آسیب پذیر تر هستیم.باید محلی دلپذیر برای این منظور پیدا کنید مثل رستوران یا کافی شاپ.

  ۲) برای حرف زدن برنامه بریزید.

  درست است که می توانید در همان لحظه هم حرف بزنید و شاید الان وقتش نباشد اگر بی مهابا حرف بزنید، ممکن است باعث شود همسرتان حالت دفاعی بگیرد.از قبل به او بگویید که میخواهید با او حرف بزنید.

  ۳)بدانید که او خود به خود نمی داند که چطور باید به شما لذت بدهد.

  مشکل این است که کارهایی که قبلا بریتان لذت بخش بوده اند ممکن است که با بالارفتن سن و یا بچه دار شدن الان دیگر تاثیر نداشته باشد.اگر خودتان به او نگویید که چه میخواهید او از کجا باید بفهمید؟

  ۴) در مورد چیزی که میخواهید رک و راست باشید.

  اگر ندانید چه چیز میل جنسی شما را تحریک می کند به هیچ وجه نخواهید توانست آن را به همسرتان بفهمانید .

  ۵) سرزنش و یا تحقیرش نکنید.

  برای اینکه به چیزی که می خواهید برسید لازم نیست بدجنس شوید.با پذیرش ذهنی شروع کنید.یعنی فرض کنید که همسرتان دوست دارد بیشترین لذت ها را به شما بدهد.

  ۶) به ایما و شاره های غیر کلامی خودتان دقت کنید.

  زبان اندامتان هم راهی برای بیان احساسات است.سعی کنید تا می توانید آرام باشید و بدون عصبانیت و خستگی حرف بزنید

  ۷) یادتان باید این مکالمه یک طرفه نیست.

  حرف زدن در مورد زندگی جنسیتان چیزی نیسن که یکبار در طول زندگیتان در مورد آن حرف بزنید.این بحث همیشگی است.

 3. فرهنگ گفت:

  آیا تجربه های متعدد در رابطه جنسی کیفت ازدواج را بالا میبرد؟؟

 4. مشاور گفت:

  بستگی به این دارد که چقد رو با چه کسی رابطه جنسی داشته اید.مردان و زنانی که پیش از ازدواج فقط با هم رابطه جنسی داشته اند کیفیت زناشویی شان به مراتب بهتر از کسانی بوده که تجارب جنسی زیاد با پارتنر های متعدد داشته اند.
  بررسی های محققان آمریکایی نشان می دهند که زنان هر چه پیش از ازدواج شرکای جنسی بیشتری داشته اند رضایتشان از ازدواج کمتر بوده است اما در مردان تاثیر این عامل از نظر آماری چندان معنی دار نبوده است.
  علاوه بر این هر چه تجربه گذشته زیاد باشد، مقایسه هم زیاد می شود، از همه نظر،از نظر چگونگی مواجهه با مشکلات ، جذابیت ظاهری، مهارتهای جنسی، مهارتهای ارتباطی و غیره.وقتی امکان مقایسه زیاد باشد شانس رضایت کم می شود.
  در نهایت پژوهشگران امریکایی معتقدند که رابطه جنسی پیش از ازدواج آن را محکوم به فنا نمی کند ولی روابط جنسی وسیع پیش از ازدواج شانس موفقیت آن را کم می کند.

 5. kimiya گفت:

  سلام.من ۴ ماهه که ازدواج کردم میخوام بدونم من و همسرم چطور میتونیم یه رابطه جنسی عالی داشته باشیم و رابطمون هیچ گاه تکرای و خسته کننده نشه؟؟؟

 6. مشاور گفت:

  داشتن رابطه جنسی عالی ،همانند هر چیز دیگری نیازمند داشتن اطلاعات جدید و فراگیری مهارتهای مربوط به اتاق خواب و مهارتهای مربوط به عشق ورزی است.
  مردان برای داشتن یک رابطه جنسی عالی و کامل ، در ابتدا نیازمند این هستند که خودشان را در ارضای نیاز های جنسی همسرشان موفق احساس کنند.این نیازها اشاره به مهارتهای جدیدی دارند که نه تنها در اتاق خواب بلکه لزوم وجود آن در کل رابطه احساس می شود.زنان برای تکمیل رابطه جنسی، ابتدا نیاز به حمایت عاطفی در ارتباط با همسرشان دارند،اما برای مردان نیز داشتن درک صحیحی از نیازهای متفاوت جنسی همسرشان مهم است.
  رابطه جنسی برای زن فرصتی ، برای سهیم شدن در عشق است ،شیوه ای که در آن همسرش را هم تغذیه می کند.
  رابطه جنسی ،مظاهر زیبایی زن نسبت به مرد را به منصه ظهور می رساند و فرصتی را در جهت دریافت عمیق ترین رشته ای عشق همسران ایجاد می نماید.
  رابطه جنسی بدوت عشق دچار روزمرگی شده و برای زوجین کاری کسل کننده خواهد بود.س.ک.س عالی زمانی ایجاد می شود که عشق بخشی از آن باشد و همین عشق است که باعث دوام و بقای آن می شود.یک زن برای داشتن رابطه جنسی کامل ،در ابتدا نیازمند حمایت عاطفی است.البته برای مرد هم داشتن درک درستی از نیازهای متفاوت جنسی در رابطه با همسرش اهمیت زیاد دارد.
  قطعا از طریق کمک به بهبود مهارتهای مربوط به اتاق خواب و مهارتهای مربوط به عشق ورزی، زوجین می توانند بعد از گذشت سالها به جای از دست دادن شور و اشتیاق زندگی ، یک عشق کامل و عالی را تجربه کنند.

 7. سايه گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من و همسرم ۳ ساله ازدواج کردیم.یک سال عقد بودیم و دوساله که از عروسیم میگذره.شاید باورتون نشه متاسفانه بعد ازدواج در این مدت ۲ سال فقط ۲-۳ بار رابطه کامل با همسرم داشتم.مشکلی که داریم اینه که اول رابطه همسرم آلتش بزرگ میشه اما موقع دخول عذر میخوام کوچیک میشه دیگه قادر به برقراری رابطه نیست.من در اوایل ازدواج و در دوران عقد خیلی گرم بودم اما با دیدن ناتوان بودن همسرم در رابطه دیگه سرد شدم.الان هر سه ماه یکبار رابطه داریم اونم شبیه به دوران عقد و بدون دخول هستش.ناگفته نمونه همسرم به یک متخصص اورولوژی مراجعه کرد و گفت آزمایش کرده گفته مشکلی نداری و به خاطر استرس هست.برام جای سواله مگه مردای دیگه هم استرس ندارن چرا ما باید اینجوری باشیم؟خیلی بهم ریخته ام .ازتون ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار کنم؟

 8. زاهد گفت:

  همانطور که در همه منابع علمی گفته می شود رفتار جنسی، منظور این هست که مهارتی در این میان باید کسب گردد لذا نیاز به آموزش می باشد که در صورت ناتوانی رابطه ضعیف و ناقص می شود.در مورد همسر شما دارودرمانی و مراجعه به یک سکس تراپیست به احتمال زیاد کار ساز خواهدبود.مشکل همسر شما ممکن از مسائلی مثل اضطراب ، استرس، ناتوانی جنسی ، مسائل جسمی، و حتی ضعف طرف مقابل ناشی بشه که همه و همه توسط یک متخصص قابل بررسی می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*