علاوه بر رضایت و جذابیت چه چیزی برای داشتن یک زندگی رضایتمند جنسی مشترک نیاز است؟ یک مطالعه ملی در اوایل سال 2016 در مجله Sex Research جزئیات مربوط به این موضوع را از زبان زنان و مردانی که بیشترین رضایت جنسی را گزارش کرده اند منتشر کرده است.
بیش از 38000 مرد و که برای حداقل سه سال ارتباط زناشویی داشتند در موردسطح رضایت جنسی و رفتارهای همراه با این ذضایت مورد پرسش قرار گرفتند. در حالی که اکثر شرکت کنندگان تنها در شش ماه اول ارتباط با یکدیگر رضایت خود را

اعلام کردند، تنها 55 درصد از زنان و 43 درصد مردان در زمان نظر سنجی از رضایت جنسی داشتند. بقیه شرکت کنندگان (27 درصد زنان و 41 درصد مردان) ناراضی بودند در حالیکه 18 درصد زنان و 16 درصد مردان در مورد زندگی جنسی خود احساس خنثی داشتند.
در مورد ارتباط جنسی و اهمیت آن بیشتر بخوانید:
اهمیت روابط جنسی در زندگی زناشویی
شر کت کنندگان یک پرسشنامه را پر کردند که شامل مقیاس هایی برای تعیین میزان اشتیاق کنونی در مقایسه با زمانی که برای اولین بار شروع به سکس کردند بود و شامل سوالاتی در مورد فراواانی جنسی، تداوم ارگاسم (ارضا جنسی)، فراوانی سکس دهانی و گوناگونی جنسی میباشد. درمورد گوناگونی جنسی ، از آنها در مورد فعالیتهایی که در زندگی سکسی شان به جهت بهبود زندگی سکسی جا داده اند سوال پرسیده شد. مانند ویبراتور یا بازی سکسی با یکدیگر، پوشیدن لباس زیر سکسی، داشتن ارتباط سکسی در مکان عمومی، تحریک مقعدی، انجام رفتارهای سادومازوخیسم ملایم مانند محدودیت سازی یا تنبیه و دعوت کردن از یک فرد سوم برای پیوستن به انها.
و چه کسی در میان این گروه اشتیاق خود را نگهداشته و بیشترین رضایت را دارد؟ باوجود برخی استثناها، انهایی که اغلب سکس و ارگاسم های لذت بخش مداوم دارند، انهایی که بیشترین سکس دهانی را دریافت می‌کنند و هم چنین کمی تنوع چاشنی سکس خود می کردند . تنظیم حالت و ارتباط برقرار کردن جنسی همچنین به سطوح بالای رضایت کمک کرده است.
تحقیق دیگری در 2016 در مجله Sex and Marital therapy (سکس و ازدواج درمانی) بر روی زندگی سکسی مردان و زنان بخصوص بین سنین 50 تا 80 سال تمرکز کرده و با نتایج مشابهی روبه رو شده است. محققین گزارش کردند که نه تنها اکثر افراد پیرتر زندگی جنسی فعالی دارند (در موردی که شما شک دارید) حتی شاید انها به صورت فیزیکی و روانی از آنهایی که انجام نمیدهند سالم تر باشند. اگر چه آنها شاید همیشه ارتباط جنسی نداشته باشند یا احساس رضایت جنسی به مانند زمانیکه جوانتر بودند نداشته باشند، البته اغلب به خاطر مسائل پزشکی یا زیستی ، پیرهایی که قادر به برقراری ارتباط با شریک زندگیشان برای نیازهایشان بودند و زوج‌هایی که تنوع زیادی را برای زندگی جنسی خود فراهم می کردند ارتباط جنسی بیشتری را گزارش کردند و بیشتر رضایت داشتند.
برای ارتقای کیفیت ارتباط خود بیشتر بخوانید:
رابطه جنسی رضایت بخش
به طور ساده داشتن ارتباط جنسی زیاد رضایت جنسی عالی را پیش بینی نمی کند. کیفیت مهم است. باضافه، این تحقیقات رفتارهای خاص و نگرشهایی را جمع آوری کردند که میتواند به یک رضایتمندی شگفت انگیز و مشترک در روابط جنسی در هر سنی منتج شوند، سه مورد اول عبارتند از:
ارتباط خوب ، صادقانه و صریح بین دو شریک زندگی مانند بحث درباره علایق جنسی، آرزوها، چیزهایی که دوست داریم و چیزهایی که دوست نداریم، تحسین یکدیگر و در برخی موارد مناسب رفتار کردن با نقدی ملایم.
تنظیم خلق، مانند شروع کردن با یک مکالمه جنسی و داشتن حس طنزگونه درباره چیزهایی که طی ارتباط جنسی اتفاق می افتند.
فعالیت های متنوع جنسی مانند تغییر پوزیشن ( حالت سکس) و به صورت کلی در مورد سکس خلاق تر بودن.
منبع:

Frederick DA, Lever J, Gillespie BJ, Garcia JR. “What Keeps Passion Alive? Sexual Satisfaction is Associated with Sexual Communication, Mood Se뚵텱ing, Sexual Variety, Oral Sex, Orgasm and Sex Frequency in a National U.S. Study.” The Journal of Sex Research. 22 Feb 2016. 1‑16.

برچسب ها: ارتباط جنسی ,ارتباط جنسی ایده آل ,رضایت در ارتباط زناشویی ,رضایت زناشویی ,زوج موفق ,

نتایج جستجو در گوگل:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.