چرا زمان زیادی را هدر می دهم؟

آیا مدت زیادی است که می خواهید نوبت دکتر بگیرید، گاراژ را تمیز کنید و امور مالیاتی خود را انجام دهید؟

فرایند کنار گذاشتن کاری که باید انجام شود را به تعویق انداختن می گویند. همه ما برخی اوقات دچار آن می شویم.

اما اگر به طور مداوم برای به پایان رساندن وظایف خود تقلا می کنید، ممکن است یک مشکل بزرگ تر وجود داشته باشد. هنگامی که شما دلایل خود را کشف می کنید، می توانید از زمان خود بیشترین استفاده را بکنید.

آیا استرس دارید؟

هنگامی که شما با چیزی مواجه شوید که نمیخواهید آن را انجام دهید، ممکن است منجر به احساس تنش در شما شود. کنار گذاشتن این کار همراه با ترس و سختی، راهی برای رسیدن شما به تسکین کوتاه مدت است.

برای مطالعه بیشتر:

ذهن آگاهی

علت کم حرفی

جنبه منفی این موضوع این است که شما هنوز هم باید در آینده ای نه چندان دور به کار خود برسید که ممکن است به شما احساس گناه یا عصبانیت بدهد – و باعث افزایش بیشتراسترس شما شود.اگر تنش به اندازه ای بد باشد که شما را از انجام دادن کارهایتان منصرف کند، ممکن است متوجه شوید که این موضوع می تواند به روش های دیگر نیز روی شما اثر بگذارد. مانند:

مشکل در خواب

افکار مزاحم

کمبود انرژی یا مشکل در تمرکز

سردرد یا تنش عضلانی

خلق و خوی خود را با ورزش منظم بررسی کنید، الکل و کافئین را محدود کنید (که باعث بدتر شدن استرس می شود)، و به اندازه کافی بخوابید.در مورد آنچه در ذهن شما هست، با یک دوست یا مشاور نیز صحبت کنید.

 

ایا این مورد می تواند ADHD ( اختلال بیش فعالی کم توجهی) باشد؟

اختلال بیش فعالی کم توجهی تاثیر بر رفتار دارد. افرادی که دچار آن هستند، اغلب در تصمیم گیری و یا انجام وظایف قبل از اتمام مهلت آن مشکل دارند. بعضی از آن ها به دلیل فعالیت های دیگری که  دارد انجام می شود بسیار دچار حواس پرتی می شوند.گروه دیگر آنان به سختی می توانند برنامه ریزی کنند، یا به آسانی ناامید می شوند و تسلیم می شوند.

 

سایر علائم ADHD عبارتند از:

خیال بافی

فراموش کردن یا از دست دادن چیزها

اشتباهات بی دقتی و یا مرتکب ریسک ناامن شدن

پیچ و تاب خوردن یا بی قرار بودن

داروها اغلب می توانند به کنترل بسیاری از علائم این اختلال کمک کنند.

درمان شناختی-رفتاری که به شناسایی و تغییر الگوهای منفی ذهنی کمک می کند نیز می تواند به بسیاری از افراد کمک کند که در این شرایط مدیریت زمان بهتری داشته باشند.

آیا خسته اید؟

مقدار اراده شما هر روز تغییر می کند و به بسیاری از چیزها، از جمله اینکه آیا به اندازه کافی خواب دارید یا نه بستگی دارد.

اگر شما کمتر از 6 ساعت خواب داشته باشید، رفع حواس پرتی ها و تمرکز طولانی مدت برای به پایان رساندن آنچه باید انجام دهید، برای مغزتان سخت تر می شود.

نشانه های دیگری که نشان می دهد نیاز به خواب بیشتری دارید عبارتند از:

خوابیدن در هنگام تماشای تلویزیون یا خواندن یک کتاب

احساس تحریک پذیری

خواب طولانی تر در آخر هفته ها

مشکل در بیدار شدن از خواب در صبح ها

برای استراحت خوب در شب، وقت خواب و بیداری مشخصی را در نظر بگیرید.سیگار نکشید و چند ساعت قبل از خواب از الکل، کافئین و وعده های غذایی سنگین استفاده نکنید، زیرا آنها می توانند خواب را مختل کنند.

 

آیا می تواند اضطراب باشد؟

این وضعیت به این معنی است که مغز شما به احساسات منفی بیش از حد واکنش نشان می دهد. شما انتظار بدترین ها را دارید، حتی زمانی که چیزی برای ترس وجود ندارد.

برخی از افراد دچار اضطراب انرژی زیادی را صرف نگرانی در مورد خانواده، سلامتی، پول و یا کار می کنند و انجام کارهای روزمره را سخت می دانند.

شما همچنین ممکن است دچار این موارد باشید:

تنش عضلانی

خستگی

مشکل خواب

تحریک پذیری

برای متوقف کردن احساس اضطراب، 10 نفس آهسته و عمیق بکشید و یا یک فکر منفی را با یک فکر مثبت جایگزین کنید. همچنین مهم است که به اندازه کافی استراحت کنید، به طور منظم ورزش کنید و مطمئن شوید که هیچ وعده غذایی را حذف نمی کنید.

یک مجله داشته باشید که با خواندن آن یاد بگیرید که چه چیزی موجب اضطراب شما می شود. برخی از افراد به داروها یا گفتار درمانی نیاز دارند تا بیماری را کنترل کنند.

آیا افسرده شده اید؟

افسردگی باعث تغییر شیمی در مغز شما می شود. حتی ممکن است برای سرگرمی و فعالیتهایی که دوست دارید انرژی کمی داشته باشید. همچنین رایج است که احساس درماندگی و نکوهش خود می کنید، که می تواند شرایط را بسیار وخیم کند.

سایر علائم افسردگی عبارتند از:

احساس غم و اندوه که از بین نمی رود

اشتهای کم و کاهش وزن، یا افزایش وزن

بی قراری یا احساس تحریک پذیری

افکار خودکشی یا مرگ

اگر به اسیب زدن به خود یا دیگران فکر می کنید با 115 تماس بگیرید. حتی اگر اینگونه نیست، اگر شما یکی از علائم دیگر را دارید، با مشاور یا درمانگر صحبت کنید.

دکتر شما نیز یک منبع خوب است. برخی از افراد نیز  با داروهای ضد افسردگی از افسردگی رهایی پیدا می کنند.

می تواند اختلال وسواسی – مجبورباشد؟

اگر این اختلال را دارید، مغز شما وقتی دارید کار درستی را انجام می دهید نمی تواند سیگنال دهد.

در عوض، شما احساس ناخوشایندی دارید که اعمالتان کاملا درست نیست. افراد مبتلا به OCD به جای این که یک کار را تمام کنند، به دنبال یک راه حل کامل و بی نقص هستند.

سایر علائم عبارتند از:

افکار یا تصاویر ناخواسته زیاد

احساس درماندگی برای متوقف کردن افکار

آدابی مانند شستن دست ها

صرف حداقل 1 ساعت در روز بر روی این افکار و آیین ها

داروهای ضد اضطراب یا داروهای ضد افسردگی اغلب  علائم OCD را بهبود می بخشد. بسیاری از مردم نیز از درمان شناختی-رفتاری یا در معرض قرار گرفتن استفاده می کنند

که در آن یاد می گیرند تا به آرامی با ترس های خود مواجه شوند.

آنچه شما می توانید انجام دهید

در مورد چیزهایی که باعث می شود از انجام یک وظیفه دور نگه داشته شوید با خودتان صادق باشید. سپس به شیوه های واقع بینانه ای که می توانید از آن رهایی یابید فکر کنید.

اگر فکر می کنید که به علت یک مشکل سلامتی جدی تر گرفتار شده اید، با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که تشخیص درست و درمان درست برای شما انجام شده است.

اگر به تعویق انداختن محافظه کارانه مسئله شما باشد، پروژه های بزرگ را به پروژه های کوچک تر که می توانید آن ها را راحت تر انجام دهید خرد کنید. شما می توانید مهلت پایان برای ماندن در مسیر تعیین کنید. بعضی از افراد نیز برای تشویق خود هنگام پیشرفت نیز آن را مفید می دانند.

هنگامی که مچ خودتان را هنگام هدر دادن زمان می گیرید، خود را ببخشید به جای این که احساس شرمساری یا عصبانیت کنید.

اگر به خودتان سخت نگیرید، احتمال کمی دارد که مجددا دچار تعویق انداختن شوید.

برچسب ها: تلف کردن وقت ,جلوگیری از اتلاف وقت ,روانشناسی کودک ,علت اتلاف وقت ,مشاوره کودک ,مشکل هدر دادن وقت ,

نتایج جستجو در گوگل: جلوگیری از اتلاف وقت,  جلوگیری از اتلاف وقت در نانوایی,  راه جلوگیری از اتلاف وقت,  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.