داشتن یک خواب خوب شبانه می‌تواند از انچه فکر می‌کنید آسانتر باشد اگر برخی از این نکات مفید را به خاطر داشته باشید. به یاد داشته باشید که خواب برای راحتی و کمک به تجدید قوای بدن در هر شب است. از خواب ک کوه نسازید یا برای مدت طولانی از خواب شبانه خوب حداقل 8 ساعت در روز مضایقه نکنید ( طولانی تر از چند روز). هرکسی گهگاهی مشکل خواب دارد. بنابر این اگر شما مشکل انقطاع خوابیدن

دارید نگران نباشید. این نکات را برای بازگشت به یک خواب آرام و طبیعی انجام دهید.
برنامه ای برای خواب تنظیم کنید و ان را بصورت منظم پیگیری کنید.
هر شب در یک زمان دقیق به رختخواب بروید و در یک زمان یکسانی هر صبح از خواب بیدار شوید. قطع کردن این برنامه ممکن است منجر به بی خوابی شود. همچنین خوابیدن در آخر هفته ها بیدار شدن زودهنگام در صبح شنبه را سخت تر می کند چون چرخه خواب، برای شما یک ساعت بیداری دیرتر را تنظیم می کند. در میان 8 ساعت وقت خواب چرت نزنید.
برای مطالعه بیشتر و بهبود خوابیتان بخوانید:
بهره بردن از خواب نیمروزی
ورزش کنید
20 الی 30 دقیقه در روز ورزش کنید. ورزش روزانه اغلب به خواب افراد کمک می‌کند. با این حال تمرین زود تر از وقت خواب شاید با خواب تداخل کند. برای بهره بردن حداکثری ورزشتان را حدود 5 الی 6 ساعت قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید. در دو ساعت قبل از خواب ورزش نکنید.
از کافئین، نیکوتین و الکل اجنتناب کنید
از نوشیدنیهای کافئین دار اجتناب کنید چون به صورت محرک عمل کرده و افراد را بیدار نگه می‌دارند. منبع کافئین شامل قهوه، شکلات، نوشیدنیهای غیر الکی، چای های غیر گیاهی، داروهای رژیمی و برخی مسکن ها میباشند. سیگاری‌ها متمایل به خواب سبک هستند و اغلب صبح زود برای دریافت نیکوتین بیدار می‌شوند. الکل افراد را از خواب عمیق و خواب REM محروم می‌سازد و انها را در سطوح سبکی از خواب نگه می‌دارد. اگر شما یک خواب شبانه خوب می‌خواهید از همه این چیزها حداقل 6 الی 8 ساعت قبل از خوابیدن پرهیز کنید. همچنین، برای پرهیز از خوردن هرگونه وعده غذایی بزرگ ( زیاد) دو ساعت مانده به خواب تلاش کنید.
انجام یک سری کارهای ارام بخش قبل از خواب
یک اتاق گرم، مظالعه، یا هر کار آرامبخش روزانه می‌تواند به خواب رفتن را تسهیل کند. شما می‌توانید به خودتان برای ارتباط دادن فعالیت های آرامبخش خاص با خواب اموزش دهید و آنها را بخشی از تشریفات زمان خوابتان بکنید.
تا زمان طلوع خورشید بخوابید
اگر ممکن است با خورشید بیدار شوید یا صبحها از چراغ های روشن استفاده کنید. خورشید به ساعت بیولوژیک داخل بدن برای تنظیم روزانه اش کمک میکند. متخصصین خواب برای افرادی که مشکلات خواب دارند یک ساعت در معرض خورشید صبح گاهی را تجویز می کنند.
بیدار در رختخواب دراز نکشید
اگر شما نمیتوانید بخوابید، در رختخواب دراز نکشید. کار دیگری بکنید مانند مطالعه، تماشای تلویزیون یا گوش دادن به موسیقی تا زمانی که احساس می‌کنید خسته اید. اضطراب برای توانایی به خواب رفتن به واقع میتواند به بیخوابی کمک کند. هنگامی به رختخواب بروید که احساس خواب الودگی می کنید و از دراز کشیدن در جایی غیر از محل خوابتان بپرهیزید.
در زمینه خواب بیشتر بخوانید:
خواب و افزایش وزن
میحط اطراف و دمای اتاقتان را کنترل کنید.
دمای اتاق خواب را مناسب نگهدارید. دمای بیشتر شاید مخل خواب شود و یا از خوابیدن شما جلوگیری کند. از تاریکی و سکوت اطراف هر زمانیکه ممکن است اطمینان حاصل کنید. از خوابیدن با تلوزیون و رادیو ی روشن خودداری کنید چون می‌تواند عادت بدی باشد که منجر به نیاز برای روشن بودن رادیو یا تلویزیون هر باری که میخواهید بخوابید شود.
اگر مشکل خواب شما ادامه پیدا می‌کند به دکتر مراجعه کنید.
اگر شما شبهای متوالی با خوابیدن مشکل دارید یا اگر شما همیشه روز بعد احساس خستگی میکنید پس شما شاید اختلال خواب دارید و باید به یک پزشک مراجعه کنید. مراقبت های اولیه پزشک شاید قادر به کمک به شما باشد، وگرنه شما میتوانید یک متخصص خواب در بیمارستان بزرگ نزدیک خودتان پیدا کنید. اکثر اختلالات خواب می‌توانند به صورت موثری درمان شوند، بنابراین در نهایت می‌توانید خواب شبانه خوبی که نیاز دارید را بدست بیاورید.

آکادمی پزشکی خواب آمریکا.. دکتر جیمز والش

برچسب ها: خواب ارام داشتن ,خواب کامل ,راحت خوابیدن ,رفع مشکلات خواب ,روانشناسی خواب ,کم خوابی ,

نتایج جستجو در گوگل: خواب ارام داشتن,  برای داشتن خواب ارام چه کنیم,  برای داشتن خواب ارام,  دعا برای داشتن خواب ارام,  خواب کامل,  خواب کامل چند ساعته,  خواب کامل نوزاد,  خواب کامل تعبیر,  خواب کامل چند ساعت است,  سرویس خواب کامل,  سرویس خواب کامل عروس,  دانلود تعبیر خواب کامل,  قیمت سرویس خواب کامل,  رمان زیر خواب کامل,  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.