نعوظ در مردان مسن، تا چه سنی مردان می توانند رابطه داشته باشند؟

نعوظ در مردان مسن، تا چه سنی مردان می توانند رابطه داشته باشند؟

یکی از مشکلاتی که مردان مسن را درگیر می کند اختلال نعوظ می باشد و در برقراری رابطه جنسی اختلالاتی را به وجود می آورد. اما توجه داشته باشید که این مسئله به معنی ناتوانی کامل همه مردان مسن در برقراری رابطه جنسی نمی باشد بر اساس نظریه متخصصین ارولوژی و سکس تراپی اختلال نعوظ به معنی ناتوانی در دستیابی یا حفظ نعوظ در طول رابطه جنسی است.

این مسئله در هر سنی برای مردان اتفاق می افتد اما با مداخلات پزشکی و روان شناختی قابل بهبود و حل می باشد در ادامه این مقاله در مورد چگونگی نعوظ در مردان مسن و کیفیت رابطه جنسی توضیحاتی را بیان می کنیم برای آن که در این زمینه اطلاعات کاملی به دست آورید مقاله را تا انتها مورد مطالعه قرار دهید.

میزان شیوع اختلال نعوظ در مردان مسن

بر اساس نظریه متخصصان ارولوژی و سکس تراپی فردی که دچار اختلال نعوظ می شود یعنی در دستیابی یا حفظ نعوظ در طول رابطه جنسی ناتوان است بر اساس بررسی های انجام شده اختلال نعوظ در میان مردان مسن امری شایع می باشد در این خصوص مطالعاتی در دانشگاه شیکاگو انجام شده است و نتایج آن نشان می دهد که در میان مردان 50 تا 64 ساله حدود یک سوم از بیماران دچار اختلال نعوظ هستند.

هم چنین در میان مردان 65 تا 85 ساله حدود 44 درصد از مردان دچار اختلال نعوظ می شوند و بر اساس تحقیقات انجام شده اختلال نعوظ در مردان امری اجتناب ناپذیر نیست زیرا بیش از نصف مردان در سنین بالا به این اختلال مبتلا نمی شوند و می توانند به خوبی عملکرد جنسی شان را حفظ کنند، در نتیجه با شروع فرایند پیری اختلال نعوظ بروز پیدا نمی کند و این مسئله تحت تاثیر عواملی مانند جسمانی و روانشناختی می باشد.

روند تغییرات نعوظ در مردان مسن

بر اساس مطالباتی که انجام شده است بیشتر مردان مسن حتی کسانی که بر اساس تعاریف به اختلال نعوظ مبتلا نیستند پس از 50 سالگی تغییراتی در فرایند نعوظ آن ها مشاهده می شود که نارضایتی جنسی را در پی خواهد داشت، این مسئله در مورد افراد سیگاری و مبتلایان به دیابت بیش از سایر مردان مشاهده می شود.

تغییراتی که در این سن در مردان به وجود می آید به این صورت است که اغلب آن ها توانایی دستیابی به نعوظ صرفا از طریق خیال پردازی را از دست می دهند و برای این که به نعوظ برسند لمس کردن مستقیم آلت تناسلی امری ضروری می باشد.

نعوظ در مردان مسن

هم چنین نسبت به قبل سرعت رسیدن به نعوظ بسیار کم تر خواهد بود و هر گونه عامل مزاحمی مانند شنیدن زنگ در یا سر و صدای بیرونی باعث از بین رفتن نعوظ در حین رابطه جنسی می شود این تجربه ها احتمال دارد مردان را به اشتباه بیندازد به طوری که آن ها فکر کنند که دچار اختلال نعوظ شده اند و مشکلی در این زمینه برای آن ها به وجود آمده است اما این تغییرات صرفا یک نوع نارضایت جنسی به حساب می آید و بر اساس نظر متخصصان تا زمانی که فرد با لمس آلت تناسلی به نعوظ دست یابد مشکل را به عنوان “اختلال نعوظ” نمی شناسند.

عواملی که در فرایند نعوظ در مردان مسن اثر می گذارند

تغییرات نعوظ بعد از 50 سالگی در همه مردان دیده می شود و امری اجتناب ناپذیر است اما عوامل مختلفی بر روی شدت این امر اثر می گذارد به طوری که برخی از مردان نسبت به این مسئله نارضایتی کمتری دارند و برخی دیگر مشکلات نعوظ را با شدت بیشتری گزارش می دهند.

به عنوان مثال افرادی که رابطه گرمی با همسرشان دارند و معاشقه های آن ها طولانی تر است باعث می شود تا مشکل دخول در آن ها با شدت کمتری بروز یابد اما در مقابل فاکتورهایی مانند مصرف الکل، اضطراب، خستگی و روابط جنسی بعد از یک روز طولانی و خوردن شام زیاد باعث افزایش نارضایتی جنسی در ارتباط با نعوظ می شود.

رابطه اضطراب و نعوظ در مردان مسن

بر اساس مطالبی که بیان شده  است یکی از عوامل بسیار مهم که بر روی کیفیت فرایند نعوظ در مردان مسن اثر می گذارد استرس و اضطراب می باشد زیرا فردی که مضطرب می شود مکانیزم خاصی در بدنش تحت عنوان “واکنش جنگ و گریز” فعال می شود این واکنش تکاملی فرد را برای جنگیدن یا فرار کردن از تهدید های بیرونی آماده می کند به همین دلیل خون از اندام های مرکزی بدن به سمت اندام های انتهایی مانند دست ها هدایت می شود تا فرد بتواند قدرت بیشتری برای مبارزه و جنگیدن داشته باشد.

این مسئله زمانی که اتفاق می افتد باعث می شود تا فرد خون کافی برای نعوظ در اختیار نداشته باشد و در نتیجه با نارضایتی جنسی رو به رو شود در این شرایط فرد می تواند از روش های خود آرام سازی و مراجعه به روانشناس استفاده کند تا از این طریق استرس او تا حد زیادی مدیریت شود و کیفیت رابطه جنسی او افزایش یابد.

سخن آخر، مردان تا چه سنی می توانند رابطه داشته باشند؟

بر اساس مطالبی که بیان شده است مردان بعد از 50 سالگی ممکن است مشکلاتی در رابطه جنسی داشته باشند اما این مسئله به معنی ناتوانی آن ها برای برقراری رابطه جنسی نمی باشد و هم چنین آمیزش جنسی برای مردان محدودیت سنی خاصی ندارد به طوری که بر اساس تحقیقات انجام شده مردان مسن در سن 85 سالگی و یا بیشتر می توانند رابطه داشته باشند.

توجه داشته باشید که سطح رضایتمندی از رابطه در سنین بالا می تواند کاهش یابد و نعوظ در مردان مسن با مشکلاتی مواجه شود در این حالت باید اقداماتی مانند مدیریت استرس، خودداری از مصرف سیگار و داشتن مطالعه طولانی تر صورت گیرد و باعث بهبود این شرایط شود.

نویسنده:مرکز مشاوره روانشناسی ازدواج، خانواده و نوروفیدبک

سوالات متداول نعوظ در مردان مسن

1 - چه بیماری هایی در سنین بالا می تواند در بروز اختلال نعوظ تاثیرگذار باشند؟

برخی از بیماری هایی که در سنین بالا بسیار شایع است می تواند باعث بروز اختلالات نعوظ شود که از جمله این بیماری ها می توان به فشار خون، بیماری قلبی، کلسترول بالا و مشکلات پروستات اشاره نمود.

برچسب ها: اختلال جنسی در مردان ,ازدواج مرد در ۵۰ سالگی ,تعداد دفعات نعوظ ,رابطه جنسی مرد ,زن تا چند سالگی میتونه ارضا بشه ,سن شصت سالگی ,ناتوانی مردان در روابط زناشویی نی نی سایت ,نعوظ صبحگاهی تا چه سنی ,

نتایج جستجو در گوگل: ازدواج مرد در ۵۰ سالگی,  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.