سه چیز که به رابطه شما صدمه می زند. از صدمه به رابطه خود پیشگیری کنید.

در رابطه معمولا فراز و نشیب های زیادی وجود دارد.

در حقیقت برخلاف چیزهایی که شنیده اید، بودن در یک رابطه همیشه آسان نیست.

هرچند این احساس همیشگی نیست ولی ممکن است زمان هایی پیش بیاید که رابطه شما با چالش مواجه شود.

با این وجود گاهی هرچقدر تلاش می کنید به نتیجه نمی رسید، حتی پس از مدتی ممکن است تلاش هایتان نتایج اولیه را نداشته باشد و شما ندانید چرا این اتفاق می افتد.

صدمه به رابطه جلوگیری از آسیب به رابطه

صدمه به رابطه

3 دلیل زیر ممکن است از دلایل صدمه به رابطه باشند.

 

نگه داشتن امتیاز

درست است که عشق بی قید و شرط وجود خارجی ندارد اما نگه داشتن امتیاز هم رابطه شما را می کشد. به یاد داشته باشید که برنده یا بازنده ای در رابطه شما وجود ندارد، شما و شریک زندگیتان در یک تیم قرار دارید. به خاطر داشته باشید که هیچ وقت کارها به صورت مساوی تقسیم نمی شود، پس به جای نگه داشتن امتیاز سعی کنید بر روی کار تیمی و یک هدف مشخص تمرکز کنید.

سه چیز که به رابطه شما صدمه می زند - صدمه به رابطه با سکوت کردن

سکوت کردن

سکوت کردن وقتی چیزی شما را ناراحت می کند باعث ایجاد یک رابطه بیمار گونه می شود. سکوت برای آسیب نزدن به احساس شریکتان یا جلوگیری از دعوا هیچ فایده ای به حال هیچ کدامتان ندارد، به جای سکوت سعی کنید مشکلات خود را مطرح کنید.

از عباراتی مانند “من احساس می کنم” استفاده کنید که شریکتان احساس نکند که او را مقصر می دانید، عباراتی مانند “وقتی آن کار را کردی،من احساس کردم..” باعث می شود که همسرتان احساس کند که رفتار او باعث ناراحتی شما می شود.

 

رابطه جنسی ناخوش آیند

صمیمیت در رابطه جنسی اصلی ترین راه برای برقراری ارتباط بین زوجین به حساب می آید.

هنگامی که رابطه جنسی اهمیت خودش را از دست می دهد رابطه به یک شرایط استرس زا نزدیک می شود.

به جای این که رابطه جنسی را کنار بگذارید آن را به عنوان اولویت خود قرار دهید. البته هیچ چیز جذابی راجع به برنامه ریزی برای داشتن رابطه جنسی وجود ندارد ولی این کار می تواند باعث سلامت رابطه اتان شود.

تشخیص و آموزش به کمک مرکز مشاوره

تست احساس مثبت به همسر را انجام دهید.

یادگیری روش هایی که باعث می شود همسرتان احساس بهتری پیدا کند می تواند به هر دو شما  کمک کند.

بعضی اوقات به دلایل مختلفی نمی توانید همسر خود را دوست داشته باشید و ناخواسته کارهایی انجام می دهید که به احساسات همسرتان صدمه می زنید. مشاوره می تواند به هردو شما کمک کند تا رابطه خود را تقویت کنید امروز با ما به شماره 02122354282 و 02122247100 تماس بگیرید و از کمک مشاور های ما بهره مند شوید.

سوالات متداول صدمه به رابطه

1 - چه راه هایی برای محافظت از رابطه وجود دارد؟

7 چیزهایی هر زن و شوهر باید انجام دهید تا محافظت از رابطه از خیانت در مورد نقاط ضعفتان با خود صادق باشید . ... در مورد چهارچوب های اعتقادی و فکری خود بحث کنید . ... از موقعیتهای وسوسه‌کننده خودداری کنید. ... با دوستانی صحبت کنید که شما را قضاوت نمی کنند و در زندگی شما دخالت نمی کنند. ... انتخاب های بهتری انجام دهید. ... اسرار را حفظ کنید. ... ارتباط اجتماعی برقرار کنید. حتما با مشاوره در مورد مشکلات خود صحبت کنید و نترسید. مرکز مشاوره ستاره ایرانیان (مراکز برتر مشاوره کانون مشاوران ایران)

2 - چگونه می توانم از رابطه عاشقانه خود محافظت کنم؟

5 راه برای مبارزه و حفاظت از رابطه تان استدلالهای خود را تقریباً بلافاصله بحث کنید. صبر نکنید که در مورد احساسات یا موضع خود در مورد بحث بحث کنید. ... مسئولیت اعمال خود را بپذیر. ... با یک ذهن باز گوش کنید. ... پیش داوری نداشته باشید. در جستجوی یک قطعنامه مثبت باشید. ... احساسات شریک زندگی خود را تصدیق کنید. به او فضایی برای بروز خود دهید.

3 - چه چیزی باعث ادامه رابطه می شود؟

شما با صراحت و صادقانه ارتباط برقرار می کنید. ارتباط خوب بخش مهمی از هرگونه ارتباط است. وقتی هر دو نفر بدانند که از رابطه چه می خواهند و احساس راحتی، ابراز نیازها، ترس ها و خواسته های خود دارند، می تواند اعتماد را افزایش داده و پیوند بین آن ها را تقویت کند.

برچسب ها: آسیب به رابطه ,احساس سردی به همسر ,رابطه سرد زناشویی ,مشکل با همسر ,

نتایج جستجو در گوگل: احساس سردی نسبت به همسر,  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.