درمان اختلالات خواب با نوروفیدبک

درمان اختلالات خواب با نوروفیدبک

درمان اختلالات خواب با نوروفیدبک

درمان اختلالات خواب با نوروفیدبک : یکی از کاربردهای روش نورفیدبک درمان بیمارن مبتلا به اختلالات خواب است.
اختلالات خواب یکی از شایع ترین اختلالات و بیماری های موجود در جهان کنونی است که در هر سنی از کودکی تا میانسالی و پیری و به دلایل خاص خود اتفاق می افتد. روش نورفیدبک یکی از راه های رایج در دنیای روانشناسی جدید برای درمان قطعی مبتلایان به اختلال خواب می باشد.

وقتی فردی خواب کافی نداشته باشد، نتواند آسوده بخوابد و در واقع قبل از به خواب رفتن مشکلات زیادی داشته باشد، یا پس از خواب و بیدار شدن احساس کسالت و یا بی حوصلگی داشته باشد اصطلاحا به اختلالات خواب دچار است.

اختلالات خواب دارای دو دسته علائم کلی می باشد که با استفاده از آن می توان فرد مبتلا به آن را تشخیص داد. دسته اول عوامل علائم به هنگام خواب است که منجر به بیدار شدن فرد یا سخت به خواب رفتن او می شود و دسته دوم علائمی هستند که در طول روز و پس از خواب نامناسب بروز می کنند مانند کسالت، بی حوصلگی، بدخلقی، خواب آلودگی. هرگونه بی خوابی، کم خوابی، پرخوابی، مشکل در هنگام شروع خوابیدن، مشکل در هنگام از خواب بیدار شدن، به هم ریختگی چرخه منظم خواب، در زمره اختلالات خواب محسوب می شوند.

تمامی این موارد باید در حین درمان اختلالات خواب با نوروفیدبک مورد توجه قرار گیرد.

راه های درمان اختلال خواب

دارو درمانی یکی از شایع ترین و در عین حال خطرناک ترین روش ها برای درمان بیماران مبتلا به اختلالات خواب است چراکه داروهای مورد استفاده برای این افراد دارای مواد اعتیاد آور و ارامبخش زیادی هستند که عوارض جانبی بسیاری برای فرد مبتلا برجای خواهد گذاشت.

چرا درمان اختلالات خواب با نوروفیدبک موثر است ؟

درمان اختلالات خواب با نوروفیدبک یکی از رایج ترین روش های درمان بیمارن مبتلا به خواب است امروزه طرفداران بسیاری در میان روانشناسان و بیماران مبتلا به اختلالات خواب دارد. نوروفیدبک قادر است فرد مبتلا به اختلالات خواب را بدون هیچ گونه عوارض جانبی و به صورت قطعی و دائمی درمان نماید.

منبع:مشاوره-ازواج.com

سوالات متداول درمان اختلالات خواب با نوروفیدبک

1 -

برچسب ها: اختلال خواب ,نوروفیدبک ,

نتایج جستجو در گوگل: اختلال خواب چیست,  اختلال خواب نی نی سایت,  اختلال خواب در کودکان اوتیسم,  اختلال خواب و تشنج,  اختلال خواب در سالمندان,  اختلال خواب در نوزادان,  اختلال خواب بعد از کرونا,  اختلال خواب و افسردگی,  اختلال خواب در کودکان,  اختلال خواب نشانه چیست,  نوروفیدبک,  نوروفیدبک چیست,  نوروفیدبک نی نی سایت,  نوروفیدبک در تهران,  نوروفیدبک در مشهد,  نوروفیدبک و افسردگی,  نوروفیدبک در شیراز,  نوروفیدبک مشهد,  نوروفیدبک در اصفهان,  نوروفیدبک کودکان,  

1 دیدگاه

  1. ز گفت:

    سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.