مسلماً شما و ما تاکنون چنین موضوعاتی داشته ایم:

وقتی چیزی می گویید یا کاری انجام می دهید که رابطه ای را خدشه دار می کنید، ممکن است شما بدخلق شوید و از معشوقه تان بخواهید از زندگی تان بیرون برود. شاید کسی برای انجام کاری روی شما حساب کند و شما روی آنها را زمین بیندازید و موجب ناراحتی آنها شوید: شما سپرده گذاری بانکی را فراموش می کنید، مرخصی برنامه ریزی شده را در کمتر از یک دقیقه لغو می کنید، درمورد چیزهای مهم دروغ می گویید، سر موقع برای انجام کاری مهم حاضر نمی شوید یا اطلاعاتی خصوصی که در حفظ آنها قول داده اید را فاش می کنید. اما باز هم هر چقدر اشتباه کرده اید، روشی که شما آن را اداره می کنید و خودتان را درک می کنید (عزت نفس )، اصلاح کردن یا احتمال برطرف کردن موضوع به صورت سازنده، مهم هستند. اینجا برخی از ایده ها را ذکر کرده ایم که بهتر است انها را در نظر بگیرید.

1. صادقانه معذرخواهی کنید. یک تأسف بی مقدمه ممکن است از اقرار کردن آنچه انجام داده اید، آسانتر باشد و شما در آنچه مایه ندامت است، جزئی و خاص تر می شوید؛ اما به خاطر داشته باشید که هدفتان بازسازی رابطه در حد توانتان می باشد. به شخص متأثر اجازه دهید تا بداند وضعیت آشفته کننده را پذیرفته اید تا آنها تفاوت را احساس کنند. این بدان معناست که شما دلخوری های شخص دیگر را مدنظر قرار دادید.آمادگی نپذیرفتن معذرت خواهی را داشته باشید، حتی اگر صادقانه معذرت خواسته باشید. اگر شخص دیگری معذرت خواهی را نمی پذیرد، بدانید که تفکرات شما در این جهت صحیح بوده است. آنچه را که می دانید در حفظ شرافت نفس بالامانع است انجام دهید. معذرت خواهی کردن یک مهارت رابطه است و به معنای ضعیف بودن شما نیست. اگر شما در این راه داوطلب شدید و شخص دیگر آن را به خوبی نمی پذیرد، به شما آسیب خواهد زد. اما، این کار یک ریسک مهمی برای مورد قبول واقع شدن است اگر درصدد حفظ ارتباطات باارزش هستید.

2. در مورد آنچه اتفاق افتاده است به خودتان دروغ نگویید. آنچه رخ داده را به حداقل برسانید. به خودتان دروغ نگویید که آشفته شدن طرف مقابل برایتان اهمیتی ندارد وقتی شما مقصرید. به خودتان بیایید و از اینکه که با خودتان صادق نیستید آگاه شوید.

3. به دنبال روشی برای بازسازی ارتباط باشید. زمانی که شما یک رابطه مهم را خدشه دار کرده اید به روش بازسازی رابطه فکرکنید، ضمن اینکه بازسازی رابطه نشان می دهدکه شما از اعمالتان احساس پشیمانی می کنید و اینکه حاضرید زمانی را صرف آن کنید و تلاش می کنید تا نشان دهید رابطه مهم است. اگر شما به کسی بگویید که برای شما مهم نیستند بنابراین چگونه می توان به آنها نشان داد که واقعا مهم هستند؟

4. ویژگی های آنچه رخ داده و آنچه می توان برای پیشگیری در آینده انجام داد را در نظر بگیرید. بدانید که تکرار عملی مشابه برای فراموش کردن سخت تر است. اگر شما هنگام عصبانیت شدید، بدخلق می شوید بنابراین فکرتان را به اشتراک بگذارید تا برای حل آن مشکل در آینده و جلوگیری از آن راهکاری بیندیشید.

5. سرزنش نکنید. باسرزنش کردن و مقصردانستن طرف مقابل به خاطر رفتارش، خاطر نشان ساختن اشتباهات دیگران و یا حق دادن به رفتارتان؛ احتمال بیشتری وجود دارد که موقعیت بدتر شود.

6. بپذیرید که شما نمی توانید واکنش شخص دیگر را کنترل کنید. آنها ممکن است شما را ببخشند یا بالعکس. صرف نظر از اینکه شما چگونه به خوبی اشتباهات را اداره می کنید، طرف مقابل در مورد ادامه رابطه تصمیم می گیرد.

پس از همین الان دست به کار شوید و سعی کنید ارتباط از دست داده را دوباره ترمیم کنید.

بیشتر: راه حل های اختلافات رابطه
توقعات غیرواقعی از همدیگر

برچسب ها: ارتباطات اجتماعی ,اصلاح اشتباهات ,ایده هایی برای اصلاح رفتار ,بازسازی ارتباط ,عزت نفس ,مهارت های رابطه ,

نتایج جستجو در گوگل: ارتباطات اجتماعی چیست,  ارتباطات اجتماعی به انگلیسی,  ارتباطات اجتماعی قوی,  ارتباطات اجتماعی,  رشته علوم ارتباطات اجتماعی,  علوم ارتباطات اجتماعی,  علوم ارتباطات اجتماعی ارشد,  افزایش ارتباطات اجتماعی,  دکترای علوم ارتباطات اجتماعی,  آموزش ارتباطات اجتماعی,  اصلاح اشتباهات شناسنامه,  اصلاح اشتباهات حسابداری,  اصلاح اشتباهات در حسابداری,  اصلاح اشتباهات صورت های مالی,  اصلاح اشتباهات در اظهارنامه,  اصلاح اشتباهات ثبتی,  اصلاح اشتباهات دفتر کل,  اصلاح اشتباهات در دفتر نویسی,  سایت اصلاح اشتباهات گرامری,  استاندارد حسابداری اصلاح اشتباهات,  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.