درمان خیانت زناشویی یکی از مبهم ترین مشکلات ارتباطی در زوجین است. برخلاف درک اکثریت جامعه، این یک واژه بی اهمیت نیست و با سادگی ظاهری زندگی مشترک می تواند نجات یابد و مسیر خیانت محو شود.

نحوه درمان خیانت

با مرور صفحات وقایع روزنامه ها، زمانی که سابقه زندگی خانوادگی در مجلات را مطالعه می کنید.به سینما می روید و فیلم را می ببینید، سریال تلویزیونی را تماشا می کنید. دلایل طلاق عاطفی را دنبال کنید و آمار طلاق را ببینید. شما با یک واژه بیش از حد مواجه خواهید شد: خیانت زناشویی.

البته، این اصطلاح ممکن است از دیدگاه های مختلفی مورد توجه قرار گیرد.

 • اما نقطه مشترک در همه دیدگاه ها به نوعی نشانه ای است.
 • اگر رابطه زناشویی با یک مانع به نام خیانت به زنان مطابقت داشته باشد.
 • این رابطه قطعا محکوم به فروپاشی است.

مرکز ” مشاوره ستاره ایرانیان” تنها کلینیک شبانه روزی تخصصی و روانشناسی در ایران.

حفظ زندگی مشترک 

در بهترین حالت، تصویر یک زن در ذهن ما شکل می گیرد که برای حفظ زندگی مشترک خود قربانی نمی شود و بچه های خود را از دست نمی دهد و همچنان با یک مرد خیانتکار زندگی می کند.

اگر شما خواننده عزیز به غیر از افرادی که در معرض خیانت زناشویی قرار دارند هستید و می خواهید به درمان خیانت بپردازید باید بدانید که استفاده از این چهار قانون ساده به عنوان یک نسخه می تواند زندگی شما را نجات دهد. البته، با توجه به این واقعیت است که این چهار قانون در نظر گرفته شده توسط فردی که خیانت می کند و توسط شخص دیگر باید توامان استفاده شود.

قانون حفاظت از همسر

اگر سعی نکنید یاد بگیرید و سپس این چهار قانون را دنبال کنید ، بهبود رابطه بعد از خیانت همسر شما تا حدودی غیرممکن خواهد بود.

در زیر موارد مهم را بررسی می کنیم:

قانون اول حفاظت نام دارد.

از همسرتان ناامید نباشید.

مطمئنا همه ما انسان ها با ویژگی های طبیعی. مانند عصبانیت، خودخواهی، ناعادلانه بودن و غیره  را داریم. اما این توانایی ها تهدید جدی برای زندگی مشترک است و در واقع عشق ها طوفان هستند و می توانند گرمی روابط عاشقانه و عاطفی شما را با همسر خود را در پی داشته باشند.

دلایل خیانت همسر 

با این حال، می توانید عشق به همسر خود برای همیشه از طریق نظارت و اجرای قانون حمایت محافظت کنید. بنابراین رفتار خود را انتخاب کنید که گرایش های مخرب مانند رفتار عصبانی، رفتارهای سوء رفتار، خودخواهی و غیره را اجتناب کنید و اطمینان حاصل کنید که از بین بردن این گرایشات روابط احساسی شما از بین نمی رود.

 • یکی از راه های دیگر برای حمایت از همسر شما، داشتن یک توافق مشترک است.
 • یعنی در زندگی زناشویی، بدون توافق دو جانبه هیچ کاری انجام ندهید.

با این اقدام، به رغم میل یکی دیگر، در زندگی زناشویی هیچ چیز رخ نمی دهد و همیشه با همسرتان صحبت می کنید و با هر موضوعی موافقید و راه حل هایی را که برای هر دو شما قابل قبول است انتخاب کنید.

نیازهای عاطفی همسر

قانون دوم توجه نام دارد که برای درمان خیانت مهم است.

از مهمترین نیازهای عاطفی همسرتان مطلع شوید و آنها را حل کنید.

تنها عامل فریبنده عشق در رابطه با ازدواج، همیشه حفظ و بالا نگه داشتن طراوت و شادابی، توجه دائمی زوجین به یکدیگر و نیازهای عاطفی یکدیگر است.

در حال حاضر، این نیازهای عاطفی در هر بخش زندگی شکل می گیرد و اولویت ها در حال تبدیل شدن هستند، اما مسئله مهم اصل توجه است که حس عشق را در زندگی مشترک نگه می دارد.

بنابراین ابتدا به نیازهای عاطفی همسر خود بپردازید و سپس یاد بگیرید چگونه با نیازهای خود مواجه شوید که برای شما لذت بخش خواهد بود.

خیانت بین همسران موردی مهم است. خیانت روابط را از بین می برد و امیدها را از بین می برد.

درمان خیانتتوجه کامل به همسر 

قانون سوم زمان است. زمان خاصی برای همسر خود با توجه کامل خود اختصاص دهید.

این قانون در درمان خیانت بسیار تاثیر گذار است.

 • اجرای کامل این قانون نیاز به توجه به چندین عامل مهم دارد: سعی کنید با هم باشید.
 • همیشه یک برنامه هفتگی داشته باشید که در آن شما توجه خود را به یکدیگرو تنها در همان زمان انجام دهید، حتی اگر فرزندی داشته باشید.
 • از این فرصت ویژه برای گپ زدن، بیان عشق به شما، داشتن موارد سرگرم کننده و به خصوص رابطه زناشویی استفاده کنید. در هر هفته حداقل پانزده ساعت بپردازید.

البته، یک زن و یک شوهر که یک کودک دارند، نمی توانند پازده ساعت به تنهایی داشته باشند. اما آنها باید حداقل به مدت دو تا سه ساعت از این میزان را در کنار هم داشته باشند.

هنگامی که زوج های متاهل زمان زیادی را صرف زندگی زناشویی می کنند دیگر نیازی به داشتن رابطه ی مخفی نبوده و بدون خیانت در خانه خود می مانند.

اهمیت صداقت در زندگی

قانون چهارم صداقت است. با همسرتان خوشحال باشید برای پیروی از این قانون.

 • داشتن صداقت کمی کافی نیست، اما به طور کامل شادی نیاز هست.
 • صداقت بدان معنی است که همسر شما از تمام احساسات مثبت و منفی.نقاط قوت و ضعف، برنامه روزانه شما، افکار و برنامه های آینده آگاه است.
 • صداقت به معنای ان است که هرگز اطلاعاتی مخفی از همسر شما نیست.
 • حفظ این یکپارچگی برای موفقیت ازدواج ضروری است.
 • زیرا نه تنها رابطه میان زوج ها را به وجود می آورد بلکه مانع عادت های بدخواهانه و مخفی کردن آنها از همسر شما می شود.

درمان خیانت کار سختی نیست ، می توانید با توجه بیشتر و تلاش برای بهبود زندگی در اینباره تلاش کنید.

 

منبع:مشاوره-خانواده.com

 

 • برای انجام مشاوره های زناشویی میتوانید با متخصصان کانون مشاوران ایران تماس بگیرید .

۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه  


مرکز مشاوره روانشناسی ازدواج,خانواده و نوروفیدبک

سوالات متداول درمان خیانت

1 -

برچسب ها: برخورد با خیانت ,برملا کردن خیانت ,خیانت زناشویی ,درمان خیانت ,نشانه خیانت ,

نتایج جستجو در گوگل: برخورد با خیانت زن,  برخورد با خیانت شوهر,  برخورد با خیانت,  برخورد با خیانت همسر,  برخورد با خیانت زنان,  برخورد با خیانت مردان,  برخورد با خیانت دوست پسر,  برخورد با خیانت والدین,  برخورد با خیانت پدر,  برخورد با خیانت زن در اسلام,  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.