درمان با نوروفیدبک | درمان پانیک با بیوفیدبک

درمان با نوروفیدبک | درمان پانیک با بیوفیدبک

درمان با نوروفیدبک

درمان با نوروفیدبک 

بیماری هایی که با نوروفیدبک درمان می شوند می توانند به چند دسته تقسیم شوند. درمان پانیک با بیوفیدبک نیز بر اساس تحقیقات جدید امکان پذیر است که به برخی از مهم ترین آنها اشاره می شود. اولین بیماری مهم که می تواند به تدریج با استفاده از نوروفیدبک درمان شود استرس و اختلال بیش فعالی است که در میان کودکان بسیار رایج است.

درمان اوتیسم با نوروفیدبک

تحقیقات نشان می دهد که نوروفیدبک می تواند تأثیر زیادی در درمان اختلال کمبود توجه یا اختلال بیش فعالی کمبود توجه در کودکان داشته باشد. به همین دلیل درمان با نوروفیدبک را می توان یکی از درمان های مناسب برای اختلالات کودکان دانست.

همچنین دارای بسیاری از طرفداران برای درمان اوتیسم در کودکان است.

زیرا تحقیقات و شواهد نشان می دهد که استفاده از نوروفیدبک می تواند به تدریج کاهش عوارض بیماری و اوتیسم در کودکان را به دست آورد.

 • اختلال دیگر که می تواند به راحتی و به تدریج با نوروفیدبک درمان شود.
 • می تواند به عنوان اضطراب و افسردگی در میان افراد در نظر گرفته شود.
 • متأسفانه امروز افسردگی و اضطراب مشکلات اساسی بسیاری از افراد مختلف در سنین مختلف از دوران کودکی تا سن میانسالی ​​و سالخوردگی است.
 • درمان پانینک با نوروفیدبک امکان پذیر است.

خوشبختانه، با استفاده از درمان با نوروفیدبک می توان با کاهش علائم این اختلالات در افراد و ضبط حداقل عوارض احتمالی این اختلالات و بیماری ها، او را درمان کرد.

درمان با نوروفیدبک درمان پانیک با بیوفیدبک

روش جدید درمان نوروفیدبک

همچنین دسته بعدی بیماری هایی که با روش جدید درمان نوروفیدبک درمان می شوند.

امروزه درمان با نوروفیدبک بسیاری از طرفدارانش را در بهبود امواج مغزی و عملکرد مغز دارد.

نوروفیدبک می تواند به عنوان یک نوع بیوفیدبک به افراد کمک کند.

امواج الکتریکی را در مغز انسان ثبت کند، بازخورد و واکنش نشان می دهد. تا او در نهایت خود را کنترل کند.

در واقع، بازخورد در مورد درمان با نوروفیدبک به بیمار با استفاده از یک تصویر یا صدا ارائه می شود و به این ترتیب بیمار خواهد فهمید که آیا او تغییرات مناسب در فعالیت مغز و امواج مغزی انجام داده است یا خیر.

فعالیت های الکتریکی مغز

در دستگاه نوروفیدبک، سنسورها به نام الکترون ها در سر بیمار قرار می گیرند و پس از تماس با پوست بیمار می توانند فعالیت های الکتریکی مغز و سر را دریافت کنند و این امواج را به راحتی از طریق دستگاه های متصل به این الکترودها انتقال دهند.

شخص را نشان دهید و به او بگویید که وضعیت چیست مزیت مهم و اصلی درمان با نوروفیدبک می تواند موجب شود که فرد بتواند به راحتی موج مغزی را دریافت کند و با دیدن روند تغییر و پیشرفت در آن، تغییرات روحی را به سمت تغییرات مثبت روحی به وجود آورد.

زیرا در این وضعیت می توان امواج ناخواسته خود را کاهش دهید و امواج مناسب را افزایش دهید.

درمان پانیک با بیوفیدبک

بر اساس برخی مطالعات جدید درمان پانیک با بیوفیدبک امکان پذیر است.

تقریباً 2 میلیون جوان در 12 ماه گذشته دچار حمله هراس شده اند.

در صورت عدم درمان پانیک با بیوفیدبک یا درمان با نوروفیدبک می تواند به بیماری های روانی از جمله فوبیا، افسردگی و اختلالات مصرف مواد منجر شود.

در حال حاضر، درمان بیوفیدبک فقط برای شرکت کنندگان در مطالعه تحقیقاتی که از مانیتورهای تنفسی دست و پا گیر دست و پا گیر استفاده می کنند برای ردیابی علائم آنها قابل دسترسی است.

استاندارد فعلی مراقبت شامل هزینه های قابل توجهی و زمان انتظار برای خدمات کلینیک در درمان پانینک با نوروفیدبک دارد.

درمان با نوروفیدبک درمان پانیک با بیوفیدبک

تصویر درمان با نوروفیدبک و درمان پانیک با بیوفیدبک

روانشناسی نوروفیدبک 

 • نوروفیدبک امروزه بسیاری از طرفداران در زمینه روانشناسی و پزشکی را در درمان بسیاری از بیماری های پیشرفته جذب کرده است.
 • نوروفیدبک می تواند برای افزایش و بهبود عملکرد ذهنی و فیزیکی افراد در برخی تمرینات جسمانی و ذهنی مانند شطرنج و سایر ورزش ها مورد استفاده قرار گیرد.
 • در واقع، یکی دیگر از کاربردهای مهم استفاده از نوروفیدبک ارتقای عملکرد افراد در انجام تمرینات و مسابقات فیزیکی و ذهنی است.
 • استفاده از نوروفیدبک برای درمان بیماری های فوق  و همچنین بسیاری از اختلالات و بیماری های دیگر مانند فقدان توجه. و اختلال بیش فعالی و بسیاری از اختلالات دیگر توسط اداره غذا و داروی آمریکا، یکی از معتبر ترین درمان های پزشکی است.

درمان با نوروفیدبک

دوپینگ اخلاقی نوروفیدبک 

 • همچنین یک نوع از دوپینگ اخلاقی است.
 • زیرا از آن می توان برای ورزش از نظر روحی و جسمی استفاده کرد.
 • اما در عین حال از هیچ دارو یا مواد مخدر خاصی استفاده نمی کند.
 • به همین دلیل است که یک نوع دوپینگ است.

به طور کلی می توان گفت که درمان با نوروفیدبک مانند نگاه کردن یک فرد در آینه است.

خوب، وقتی انسانها به آینه نگاه می کنند، نقص و خرابی های خود را می بینند و به دنبال حل آنها هستند. درمان با نوروفیدبک همچنین می تواند. امواج مغز انسان را بر روی مانیتور نشان دهد و معایب امواج ذهنی و مغزیشان را پس از آن مشخص نماید، فرد می تواند به راحتی از خود کنترلی و خود تنظیمی برای کاهش امواج مغزی نامطلوب خود و افزایش امواج مورد نظر استفاده کند.

در طول فرایند، درمانگر و پزشک و روانشناس این نیز همراه با یک بیمار است و به او کمک خواهد کرد که تا حد ممکن در طول این فرایند درمان شود.

بهبود عملکرد مغز با نوروفیدبک

 • هر انسانی قادر به دستیابی به عملکرد طبیعی مغز بدون استفاده از روش نوروفیدبک است.
 • اما این روش می تواند مردم را از این مسئله مهم مطلع نموده و به آن ها کمک کند و آنها را به عملکرد مغزی بهتر سوق دهد.

در نهایت، به طور کلی، می توانیم بگوییم که درمان با نوروفیدبک راهی است که به وسیله آن شخص را قادر می سازد. تا به طور داوطلبانه کنترل مغزی را در دست گرفته است و برای به دست آوردن اشرافیت به عملکرد مغز و امواج مغزی به او کمک کند.

بدین ترتیب انسان تلاش می کند تا عملکرد مغز را بهبود بخشد و مشکلات خود را حل کند.

درمان بدون دارو با نوروفیدبک

 • به غیر از این روش، هیچ راه دیگری برای کمک به انسان برای بهبود عملکرد مغز و افزایش فعالیت ذهنی بدون استفاده از دارو یا سایر موارد غیر مجاز وجود ندارد.
 • برای کسانی که به دنبال درمان و ترویج عملکرد مغز خود بدون عوارض و استفاده از روش های غیر مجاز هستند این روش توصیه می شود.
 • در صورت نیاز به استفاده از این روش ها می توانید به مراکز مشاوره روان شناسی و مراکز مجاز ارائه دهنده خدمات نوروفیدبک در مراکز بهداشتی درمانی استفاده نمود و مشکلات خود را در این زمینه حل نمایید.

منبع:کانون مشاوران ایران

سوالات متداول درمان با نوروفیدبک

1 - بیوفیدبک چگونه کار می کند؟

در فرآیند بیوفیدبک سنسورهایی که ناحیه مورد درمان و یا نواحی تاثیرگذار متصل شده و اطلاعات از طریق آن به مانیتور درمانگر انتقال داده می شود حال درمانگر به آموزش یک مهارت در شما سعی در بهبود و گرفتن بازخورد است و سبب می شود آرامش عضلانی برای شما ایجاد شود.

برچسب ها: بیوفیدبک ,بیوفیدبک در روانشناسی ,نوروفیدبک ,

نتایج جستجو در گوگل: بیوفیدبک,  بیوفیدبک تراپی,  بیوفیدبک لگن,  بیوفیدبک روده,  بیوفیدبک مثانه,  بیوفیدبک چیه,  بیوفیدبک در روانشناسی,  بیوفیدبک در اصفهان,  بیوفیدبک تراپی چیست,  بیوفیدبک یبوست,  بیوفیدبک در روانشناسی,  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.