معرفی بهترین مشاوره خانواده در تهران بر اساس تجربه های تخصصی و بر اساس معیارهای زیر را از مرکز مشاوره ستاره ایرانیان بخواهید. خانواده بنیاد اصلی جامعه است. دستیابی به جامعه ی سالم در گرو داشتن خانواده ی سالم و تحقق خانواده ی سالم مشروط به برخورداری افراد از سلامت روانی و داشتن ارتباط مطلوب با یکدیگر است.

خانواده به عنوان یک سیستم عمل می کند و تعاملات اعضای آن بسیار به هم وابسته هستند، گاهی نیز پیش می آید که نظام خانواده دچار مشکلاتی می شود که در اینصورت برای حل این مشکلات خانواده نیاز به یک مشاور خانواده است تا بتواند عملکرد این سیستم را بررسی کند.

بهترین مشاوره خانواده در تهران کیست؟

مسئولیت مشاور خانواده بالا بردن احساس همبستگی و وحدت خانواده، فعال کردن نقش طبیعی خود التیام بخشی خانواده و باز کردن راه برای رسیدن به یک گروه طبیعی و واقعی است.

مجموعه ی این نوع فعالیت ها ، نوعی خانواده درمانی است و مشاور خانواده نیز عنوان خانواده درمانگر را به خود می گیرد.

محور اصلی در این دیدگاه، توجه به مشکلات انسان به عنوان مسائل بین فردی است.

از این رو این نوع نگرش شامل راه حل هایی است که مستقیما معطوف به روابط بین افراد است و تمرکزش بر روی تعاملات و ارتباطات اعضای خانواده باهم می باشد.

اهمیت خانواده درمانی، کمک به افراد در یافتن شیوه های جدید تعامل با اعضای خانواده به منظور افزایش استقلال در عین وابستگی عاطفی شدید است.

مهمترین وظایف این مراکز، راهنمایی و مشاوره برای پیشگیری و رفع مشکلات عاطفی، روانی، تربیتی و اخلاقی میان والدین و فرزندان است.

به طور کلی مشاور خانواده بر سلامت و کارآمدی خانواده تاثیر می گذارد و به سلامت رفتاری هریک از اعضای خانواده کمک می کند. بهترین مشاوره خانواده در تهران می تواند به شما در بهبود روابط یاری رساند.

هدف بهترین مشاوره خانواده در تهران

مهمترین هدف مشاور خانواده کمک به تعادل و استحکام خانواده از طریق بالا بردن آگاهی اعضای خانواده و افزایش ظرفیت و روابط افراد خانواده در مقابل نیروهای مخرب است.

مشاور خانواده در چه زمینه هایی می تواند فعالیت کند؟

 • تعارضات زناشویی
 • بحران های خانوادگی
 • مشکلات فرزند پروری و تعارض های والد – فرزندی
 • خیانت زناشویی
 • خشونت های خانوادگی و …

در واقع بهترین مشاور خانواده در تهران با فعالیت در این زمینه ها شرایط را برای کنار آمدن اعضای خانواده با مشکلات فراهم می کند و به اعضا در حل مسئله، یاری می رساند.

حال با یکدیگر به صورت دقیق تر، نحوه ی راهنمایی بهترین مشاور خانواده در تهران را  در این زمینه ها را بررسی خواهیم کرد.

بهترین مشاور خانواده در تهران

 • حل تعارضات زناشویی با بهترین مشاوره خانواده در تهران

تعارض نوعی کشمکش و درگیری است. وقتی که برای یکی از همسران، انجام کار، گفتن حرف و یا داشتن فکر و احساس در زمینه ی مسئله ای خاص، مهم و ارزشمند باشد و برای دیگری چنین نباشد، همسران دچار اختلاف نظر و سلیقه می شوند و این تعارض را نشان می دهد.

تعارض یک جنبه ی اجتناب ناپذیر ارتباطات انسانی است.

هنگامی که 2 نفر با یکدیگر صمیمی می شوند، احتمال بیشتری وجود دارد که تعارض را تجربه کنند چرا که در خلال یک ارتباط خصوصی، عادت ها یا تفاوت ها بارزتر می شوند و می توانند آزار دهنده باشند. در واقع می توان گفت که تعارض بین همه ی زوجین به وجود خواهد آمد و بسیاری از آن ها به راحتی و با گفت و گو حل می شود.

ولی گاهی زوجین توانایی گفت و گوی مسالمت آمیز با یکدیگر را ندارند و به نوعی هرکس به دنبال به کرسی نشاندن حرف خودش است و در این شرایط بهترین مشاور خانواده در تهران به عنوان نفر سوم و بی طرف می تواند نظرات و عقاید هر دو را بشنود و به صورت تخصصی در مورد آن ها نظر بدهد و به زوجین در حل تعارضاتشان کمک کند.

گاهی پیش می آید که یکی از زوجین برای مراجعه به بهترین مشاوره خانواده در تهران همکاری و همراهی نمی کند، حقیقت این است که اگر همکاری و تمایل هر دو زوج برای مراجعه به مشاور وجود داشته باشد و هر دو برای رفع مشکل تعهد داشته باشند جلسات مشاوره به خوبی پیش می رود و نتایج مثبتی خواهد داشت در غیر اینصورت و در صورت همکاری تنها یکی از زوجین، کار مشاور بسیار سخت می شود و روند مشاوره طول می کشد ولی با اینحال بازهم می تواند تاثیرات مثبت بسیاری را داشته باشد.

1- خیانت زناشویی

برقراری هرگونه روابط عاطفی، جنسی یا هر دو، خارج از چهارچوب روابط زوجین که به برقراری درجاتی از صمیمیت عاطفی یا جنسی با فردی غیر از همسر منجر می شود را خیانت زناشویی می گویند.

خیانت می تواند به زوجی که مورد خیانت واقع شده آسب های زیادی برساند از جمله:

 1. احساس خشم نسبت به همسر
 2. بی اعتمادی
 3. افسردگی
 4. اضطراب
 5. کاهش عزت نفس
 6. و … .

بسیار پیش می آید که فرد با آگاهی از خیانت همسر سردرگم است و نمی داند که در آن لحظه چه عکس العملی باید انجام دهد، افراد ممکن است در این شرایط واکنش های غیر انطباقی مختلفی انجام دهند، بعضی افراد به محض اطلاع از خیانت همسرشان تصمیم به جدایی می گیرند.

بدون اینکه تلاشی برای پیدا کردن علت این کار بکنند و فرصتی برای حرف زدن به همسرشان بدهند ممکن است برای طلاق اقدام کنند، البته این یک نظر شخصی است و هر فرد می تواند در مورد ادامه یا تمام کردن زندگی اش تصمیم بگیرد ولی بهتر است که قبل از هر تصمیمی به بهترین مشاوره خانواده در تهران مراجعه کرد.

احساس خشم نسبت به همسر

برخی افراد نیز با اینکه احساس خشم نسبت به همسر خود دارند، ولی مقصر اصلی خیانت همسرشان را خودشان می دانند و مدام خود را سرزنش می کنند و به دنبال عیب جویی از خود هستند و دچار نشخوارهای فکری این چنینی می شوند که حتما من ایرادی داشتم که همسرم به من بی وفایی کرد، این افراد ممکن است با همان حس افسردگی و اضطراب و بدون هیچ اعتراضی به زندگی خود با همسر خیانت کارشان ادامه دهند و یا ممکن است از همسرشان جدا شوند چون خودشان را مستحق زندگی با همسرشان نمی بینند.

بهترین مشاور خانواده در تهران

در خیانت فقط خیانکار مقصر نیست!

درواقع می توان گفت که همه ی این راه ها اشتباه است. خیانت دلایل مختلفی دارد از جمله عوامل بیرونی که زمینه ساز خیانت شده اند مثل محیط و شرایط شغلی، یا می تواند دلیل آن مشکلات عاطفی و بین فردی زوجین باشد و در مواردی دیگر می تواند دلیل آن ویژگی های شخصیتی (تنوع طلبی و بازداری ضعیف) همسر خیانت کار باشد.

زمانی که فرد از همسرش خیانت می بیند معمولا حال خوبی ندارد و نمی تواند درست تصمیم گیری کند به همین دلیل نیاز است که در این شرایط به مشاور خانواده مراجعه کند تا مشاور ضمن بررسی دقیق تمام شرایط و پی بردن به علت خیانت، در تصمیم گیری درست به مراجع کمک کند و اگر زوجین تصمیم به ادامه ی زندگی ب یکدیگر گرفتند نیاز است که مشاور به بازسازی اعتماد بین زوجین و بهبود حال زوج آسیب دیده کمک کند که البته تمام این موارد، با همکاری دو طرفه ی زوجین امکانپذیر است.

2- خشونت خانوادگی

گاهی نیز در بعضی از موارد یکی از زوجین علی الخصوص خانوم ها در معرض خشونت همسر از جمله کتک زدن یا آسیب روانی قرار می گیرند، که در بسیاری از این موارد خانوم درمانده می شود.

نحوه ی درست برخورد با این مسائل را نمی داند، به همین دلیل سالها مورد خشونت خانوادگی قرار می گیرد، در اینصورت نیز کمک گرفتن از مشاور خانواده بهترین راهکار است و مشاور می تواند با بررسی شرایط به بهبود رفتار همسر کمک کند و یا اینکه اگر زندگی و مشکلات فرد قابل نجات دادن نبود فرد را در تصمیم گیری در امر طلاق راهنمایی کند تا فرد با اطمینان بیشتری تصمیم بگیرد.

3- مشکلات فرزند پروری و تعارضات والد – فرزندی

یکی از مفروضه های اساسی خانواده درمانی این است که مشکلات کودکان، نشانگر وجود مشکل در الگوهای تعامل خانواده است به همین دلیل در درمان اختلالات کودکان، بر تغییر الگوهای تعامل ویژه تاکید می شود.

بسیار پیش می آید که والدین از وجود اختلالات رفتاری و روانی فرزندشان از جمله پرخاشگری، اضطراب و افسردگی نگران هستند و تصمیم می گیرند که فرزند خود را نزد مشاور کودک ببرند و برای درمان آن اقدام کنند ولی مشاور کودک با یک دید تخصصی ممکن است متوجه شود که والدین با یکدیگر و با فرزند خود رفتار درستی ندارند در این شرایط همانطور که روانشناس کودک کار درمانی خود را آغاز می کند ممکن است به والدین توصیه کند که حتما به بهترین مشاوره خانواده در تهران نیز مراجعه کنند، در واقع تشخیص روانشناس کودک این است که با اصلاح رفتار و تعامل والدین، رفتارهای مخرب و اختلال کودک رفع خواهد شد.

یکی دیگر از عواملی که می تواند سبب درماندگی والدین در تربیت فرزندشان باشد تفاوت های بین نسلی است که در این شرایط والدین ممکن است نتوانند به درستی فرزند خود را درک کنند و شیوه ی تعامل درست با فرزند خود علی الخصوص فرزند نوجوان خود را ندانند، در اینصورت مشاور خانواده می تواند نقش پررنگی در آموزش نحوه ی تعامل درست با فرزندان و شیوه ی برقراری ارتباط با آن ها را داشته باشد، به اینصورت که مشاور خانواده با صحبت اولیه با والدین و  فرزندان و بررسی دقیق تعاملات خانوادگی و نحوه ی ارتباط والدین با فرزندان سعی می کند به رفتارهای مسئله ساز پی ببرد و سعی در اصلاح آنها دارد.

در اینصورت با تغییر واکنش والدین و آموزش تعامل صحیح بین والدین و فرزندان بسیاری از مسائل و مشکلات حل می شود.

4- بحران های خانوادگی مانند بیکاری، بیماری و …

همانطور که قبل تر اشاره کردیم خانواده به مانند یک سیستم است و  مسائل و مشکلات یکی از اعضای خانواده می تواند بر کل سیستم خانواده تاثیر بگذارد، مثلا اگر یکی از اعضای خانواده بیکار شود و یا به بیماری خاصی مبتلا شود نیاز است که بقیه ی اعضای خانواده به همراه فردی که بیمار شده یا به مشکل برخورده  به یک مشاور خانواده مراجعه کنند تا هم خانواده نحوه ی رفتار مناسب با فرد بیمار را آموزش ببیند و هم به فردی که به مشکل برخورده است آموزش داده شود که چطور با بحران مقابله کند و آن را با موفقیت پشت سر بگذارد.

بهترین مشاور خانواده در تهران

شاید با خواندن مطالب بالا این طرحواره در ذهن شما شکل بگیرد که بهترین مشاوره خانواده در تهران فقط می تواند نقش درمانگر را داشته باشد و بعد از ایجاد مشکل است که نیاز به مراجعه به مشاور خانواده احساس می شود، ولی در واقع اینطور نیست و مشاور خانواده در پیشگیری از بوجود آمدن مشکلات خانوادگی نیز نقش پررنگی دارد.

به عنوان مثال گاهی زوجین و اعضای خانواده، چالش و مشکل حاد و بخصوصی با یکدیگر ندارند ولی با توجه به تغییرات دنیای امروز و جامعه و تغییر و تحولات فرهنگ حاکم بر جامعه و تاثیر گذاری این تغییر و تحولات بر خانواده و همچنین تفاوت دیدگاه های فردی، نیاز به بروز رسانی اطلاعات و کسب اطلاعات بیشتر و یادگیری مهارت های ارتباطی جهت حل تعارض ها، احساس می شود.

اختلاف زناشویی طبیعی است؟

بنابراین از آنجایی که در هر خانواده ای بروز هرگونه تعارضی طبیعی است نیاز است که زوجین و هر یک اعضای خانواده برای پیشگیری از مشکلات حاد و همچنین حفظ روابط صمیمانه با یک مشاور خانواده در تماس باشند.

اگر مشاوره با این هدف صورت بگیرد، در اینصورت کار مشاور خانواده به مراتب راحت تر از موارد دیگر است، چون مشکلی وجود ندارد و همچنین خانواده با یکدیگر همسو و هم قدم هستند و همکاری بالایی دارند.

معیارهای بهترین مشاوره خانواده در تهران

حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که یک مشاور خانواده ی خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ یا اینکه بهترین مشاوره خانواده، چه مشاوری است؟

ویژگی‌های یک مشاور خانواده خوب و متخصص را می‌توان در چهار دسته کلی زیر بررسی کرد:

 1. تخصص، اعتبار و حرفه ای بودن مشاور

ضروری است که متخصص یا مشاور خانواده، دوره‌های آموزشی و آکادمیک لازم را در زمینه بهداشت و سلامت روان و انواع مشکلات خانوادگی گذرانده باشد و از قوانین اخلاقی و دستورالعمل‌های حرفه‌ای پایه پیروی کند.

 

 1. رضایت آگاهانه و سایر مسائل قانونی

دریافت رضایت آگاهانه از مراجع یکی از الزامات اخلاقی و قانونی برای اطلاع فرد از هرگونه مزایا و خطرات روش یا تکنیکی خاص در طول مشاوره است که به مراجعه کننده در مورد ادامه مشاوره خانواده یا درمان مسائل حق تصمیم می‌دهد.

 

 1. ارتباط موثر، همدلی و تمرکز بر مراجعه کننده توسط مشاور خانواده در تهران

ارتباط موثر و سازنده میان مراجعه‌کننده و مشاور، یکی از مهم‌ترین و شاخص‌ترین عوامل در موفقیت مشاوره خانواده است. در حالی که سبک‌های ارتباطی متفاوتی وجود دارد، اما باید نقش مشاور در تمام مراحل مشاوره روشن باشد.

تمرکز مشاور بر مراجعه‌کننده نیز، از اصلی‌ترین بخش‌های ایجاد یک ارتباط موثر است.

همچنین، همدلی یا توانایی «قرار دادن خود به جای دیگران» از مهم‌ترین ویژگی‌های یک مشاور خانواده خوب است. نمایش همدلی و تلاش برای حل مشکلات خانوادگی یا سایر مسائل مشتری توسط مشاور نیز کمک می‌کند تا مراجعه‌کننده احساس امنیت و درک شدن کند و برای پیشرفت مراحل مشاوره خود تلاش نماید.

منظور از همدلی برقراری روابط بیش از حد صمیمانه و دوستانه مانند به اشتراک‌گذاری خصوصی‌ترین افکار و اطلاعات توسط مشاور نیست؛ بلکه منظور روابط اخلاقی، مولد و محترمانه مشاور برای پیشبرد جلسات مشاوره خانواده است.

 

 1. پیشرفت فرآیند مشاور خانواده

در نهایت، پیشرفت شما در طول فرآیند مشاوره خانواده، شاخص نهایی برای پی بردن به توانمندی مشاور است. گرچه عدم پیشرفت مشتری لزوما به معنای ضعف عملکرد مشاور خانواده نیست؛ اما پیشرفت مراجعه‌کننده از موفقیت‌آمیز بودن جلسات مشاوره و عملکرد مشاور خانواده در تهران خبر می‌دهد.

 

مرکز مشاوره ی ستاره ی ایرانیان با داشتن مشاورانی مجرب، متخصص و حرفه ای، شما را یافتن بهترین مشاوره خانواده در تهران یاری می کند. شما می توانید به صورت تلفنی و حضوری از خدمات مرکز مشاوره ی ستاره ی ایرانیان بهره مند شوید و زندگی بهتر را تجربه کنید.

برچسب ها: روانشناس خوب تهران ,مرکز مشاوره خوب تهران ,مشاوره خانواده خوب تهران ,

نتایج جستجو در گوگل: روانشناس خوب تهران نی نی سایت,  روانشناس خوب تهران,  روانشناس خوب در غرب تهران,  روانشناس خانواده خوب در تهران,  روانشناس خوب در جنوب تهران,  روانشناس خوب در شرق تهران,  دکتر روانشناس خوب تهرانپارس,  دکتر روانشناس خوب تهران,  مشاور و روانشناس خوب تهران,  دكتر روانشناس خوب تهران,  مرکز مشاوره خوب تهران,  مرکز مشاوره خوب در تهران,  مرکز مشاوره خوب در شرق تهران,  مرکز مشاوره خوب در غرب تهران,  مرکز مشاوره خوب در تهرانپارس,  مرکز مشاوره خوب در تهرانسر,  مرکز مشاوره حال خوب استان تهران، تهران,  مرکز مشاوره کودک خوب در تهران,  مرکز مشاوره تحصیلی خوب در تهران,  مرکز مشاوره خوب غرب تهران,  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.