در سالهای اخیر، داستان ها و روایت های زیادی از خیانت همسران به یکدیگر می شنویم که این خیانت ها می توانند دلایل متعددی داشته باشند حال سوال این است که بهبود رابطه بعد از خیانت همسر چگونه است؟

شاید خیلی از افراد معتقد باشند که، ادامه ی زندگی با همسری که خیانت کار است غیرممکن است و باید هرچه سریع تر به آن رابطه خاتمه داد، ولی در این بین، افردی هستند که با وجود آگاه شدن از خیانت همسرشان، به فکر بهبود رابطه هستند.

بهبود رابطه بعد از خیانت

تصمیم گیری در این مورد به شرایط فرد و باورهای فرد در مورد زندگی مشترک  و همچنین تلاش همسر خیانت کار برای جبران، بستگی دارد.

نمی توان به طور قطع گفت که کدامیک از این دو گروه تفکر درستی دارند و کدامیک غلط، در واقع درست و غلطی در این مورد وجود ندارد و هر شخصی در این شرایط، حق تصمیم گیری بر اساس عقاید خودش را دارد.

ولی چیزی که مهم است به آن توجه شود این نکته است که اگر شخصی از خیانت همسر خودش آگاه شد، سعی نکند در لحظه تصمیم بگیرد و برای تصمیم گیری در این مورد به خودش زمان بدهد.

بهبود رابطه بعد از خیانت همسر

بهبود رابطه بعد از خیانت همسر

اگر شرایطی ایجاد شد که متوجه شدید همسرتان به شما خیانت کرده است، در ابتدا به ویژگی های همسر و همچنین شرایط زندگی تان توجه کنید و سعی کنید در ذهنتان این نکته را بررسی کنید که آیا خیانت کردن همسرم به مشکلاتی در زندگی مان بر می گردد یا اینکه این یک ویژگی ذاتی یا اختلال در همسرم است.

اگر علت خیانت همسرتان وجود مشکلاتی در رابطه تان باشد و یا علت های بیرونی داشته باشد می توان به بهبود رابطه امیدوار بود ولی اگر خیانت کردن و متعهد نبودن جزء ویژگی های رفتاری و شخصیتی همسرتان است و بارها چنین رفتارهایی از او سر زده است، باید گفت که این فرد نیاز به درمان دارد.

ممکن است هیچگاه رابطه ی شما بهبود پیدا نکند و نیاز است که این نکته را در نظر داشته باشید که، بعد از آگاه شدن از خیانت همسرتان و تلاش برای بهبود رابطه ممکن است رابطه ی شما بهتر از قبل شود و یا ممکن است تغییر مثبتی در رابطه تان ایجاد نشود.

بنابراین بهتر است با آگاهی از این مسائل، برای بهبود زندگی تان تلاش کنید و اگر رابطه ی شما مجددا بهبود پیدا نکرد احساس شکست نکنید و از سرزنش کردن خودتان برای دادن فرصت مجدد به همسرتان خودداری کنید.

برای بهبود رابطه بعد از خیانت چه کنیم؟

ما در حال حاضر نمی دانیم شما مخاطب عزیزی که در حال خواندن مقاله هستی، شخصی آسیب دیده هستید که همسرتان به شما خیانت کرده و به دنبال راهکار برای بهبود رابطه بعد از خیانت هستید یا اینکه فردی هستید که به همسر خود خیانت کرده اید و قصد دارید اشتباهتان را جبران کنید.

هرچند که در هر دو حالت برای بهبود رابطه، همراهی و همکاری هر دو زوج نیاز است و بهبود رابطه با تلاش تنها یکی از زوجین امکان پذیر نخواهد بود، ولی ما سعی می کنیم مقاله ای جامع از دید هر دو شخص خیانت دیده و خائن که به دنبال راهکار هستند، به شما عزیزان ارائه کنیم.

بهبود رابطه بعد از خیانت همسر

 همسرم به من خیانت کرده است، برای بهبود رابطه بعد از خیانت چه کنم؟

زمانی که شما متوجه خیانت همسرتان می شوید

سراسر خشم و هیجانات منفی هستید، به همین دلیل قدرت تصمیم گیری درست را ندارید، بنابراین مهمترین نکته این است که نسبت به احساسات خود آگاه باشید و برای واکنش نشان دادن به این مسئله و فکر کردن در باره ی آن، به خودتان فرصت دهد.

در این مورد با خانواده ی خود حرف نزنید و سعی کنید مشکلتان را خودتان حل کنید

اگر احساس می کنید در شرایط روحی مناسبی قرار ندارید و نیاز دارید با شخصی صحبت و مشورت کنید، قطعا بهترین گزینه بهترین مشاوره خانواده در تهران است.

بعد از این که احساس کردید از لحاظ هیجانی آرام تر شده اید.

نیاز است که با همسر خود، در اینباره صحبت کنید و سعی کنید صحبت های همسرتان را نیز با دقت گوش کنید.

در این شرایط امکان اینکه همسرتان سعی در حاشا و انکار خیانتش داشته باشد، زیاد است، سعی کنید در این شرایط کنترل خودتان را حفظ کنید و بدانید که این شرایط برای همسر شما هم سخت و دشوار خواهد بود، خیانت همانطور که می تواند به فرد خیانت دیده آسیب برساند، او را پر از احساس منفی و خشم و شوک کند می تواند به فرد خیانتکار هم احساس شرم، خجالت و احساس گناه بدهد.

بنابراین کنترل کردن خودتان در این شرایط بسیار مهم است، هرچند این کار خیلی سخت است ولی تلاش برای آن قطعا برای خودتان مفید خواهد بود و به بهبود رابطه بعد از خیانت کمک خواهد کرد.

صداقت در گفت و گو

در هنگام صحبت کردن با همسرتان، از او بخواهید در این باره با شما صادقانه صحبت کند و علت این کارش را از او جویا شوید، قطعا همسر شما هم در این شرایط حرفی برای گفتن دارد و علت ها یا حتی توجیه هایی هرچند غلط، برای این کارش خواهد داشت، مهمترین کار گوش دادن به همه ی حرف های همسرتان است.

از پرداختن به جزییات رابطه ی همسرتان خودداری کنید و سعی کنید از پرسیدن سوال های جزیی خودداری کنید، اینگونه سوال ها نه تنها حال شما را بهتر نمی کند، بلکه باعث ایجاد نشخوارهای فکری در شما می شود وشرایط روحیتان را بدتر خواهد کرد.

بهبود رابطه بعد از خیانت همسر

بهبود رابطه بعد از خیانت همسر

بعد از اینکه صحبت های همسرتان را شنیدید، از بحث کردن با همسرتان خودداری کنید

سعی کنید به صحبت های همسرتان فکر کنید و برای پیدا کردن علت اصلی کار همسرتان تلاش کنید.

اگر همسرتان ابراز پشیمانی کرد و از شما فرصت مجدد خواست، مقاومت نکنید

سعی کنید به او فرصت مجدد بدهید ولی در این شرایط بهتر است که همسرتان را متوجه احساسات بدی که در شما شکل گرفته بکنید و به طور واضح در مورد احساساتتان با همسرتان سخن بگویید و از او بخواهید برای مراجعه به زوج درمانگر شما را همراهی کنن. قطعا در این شرایط شما نیاز به همراهی یک مشاور دارید.

توصیه های مشاور برای بهبود رابطه بعد از خیانت

مشاور می تواند به شما در پیدا کردن منشا مشکلات کمک کند و همچنین در از بین بردن احساسات منفی و بازسازی اعتماد بین شما و بهبود روابطتان نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

نکته ی مهم دیگر سعی کنید یک طرفه به قاضی نروید

به مشکلاتی که در رفتار خودتان هم بوده توجه کنید، البته این به این معنی نیست که اگر همسر شما خیانت کرده به دلیل رفتارهای خود شما بوده، پس همسرتان حق داشته است که به شما خیانت کند.

قطعا برای خیانت هیچ توجیه منطقی وجود ندارد، ولی زمانی که بین زوجین فاصله می افتد در بیشتر مواقع هر دو طرف در این فاصله نقش داشته اند، با پذیرفتن اشتباهات خودتان و تلاش برای اصلاح آن ها خیلی سریع تر رابطه ی شما بهبود می یابد.

سعی کنید همسرتان را ببخشید

تا زمانی که نتوانید همسرتان را ببخشید، نمی توانید رابطه ی مثبتی با همسرتان برقرار کنید. البته بخشش به معنی فراموش کردن نیست بلکه به این معنی است که کینه را از دلتان پاک کنید و همسرتان را با رفتارهای فعلی اش بسنجید نه رفتارهای گذشته اش.

قطعا آگاه شدن از خیانت همسرتان با فشار زیادی برای شما همراه خواهد بود

بنابراین از خودتان انتظار نداشته باشید که حال روحی تان یک شبه تغییر کند و بتوانید عادی رفتار کنید، برای بهبود رابطه بعد از خیانت همسر و حال روحیتان به خودتان فرصت بدهید و اجازه بدهید که رابطه ی شما به مرور و با تلاش هر دو نفرتان و به کمک مشاور زوج درمانگر، کاستی هایش جبران شود.

بهبود رابطه بعد از خیانت همسر

من به همسرم خیانت کرده ام، برای بهبود رابطه چه کنم؟

 • اظهار پشیمانی

اولین و مهمترین کاری که نیاز است انجام دهید این است که اشتباه خودتان را بپذیرید، ابراز پشیمانی کنید و به دنبال دلیل و توجیه برای کارتان نباشید، پذیرش مسئولیت اشتباهتان، مهمترین کاری است که باید انجام دهید.

 • رابطه تان را به طور کامل با شخصی که با شما در ارتباط بوده قطع کنید

هیچ دلیلی برای ادامه ی رابطه تان وجود ندارد، بنابراین بسیار مهم است که در حین ابراز پشیمانی از رفتار خود، رابطه تان را با آن فرد به طور کامل قطع کنید و هر گونه اطلاعاتی که از ایشون در داخل گوشی موبایل خود دارید حذف کنید، اطلاعاتی مثل شماره، عکس و …

 • صادق باشید

در آن لحظه معمولا همسر شما، از شما توضیح می خواهد، سعی کنید با او صادق باشید و هر آنچه که می خواهد را به او بگویید ولی از پرداختن به جزییات رابطه خودداری کنید، توضیح درباره ی جزییات می تواند حال روحی همسر شما را بد کند.

 • در برابر واکنش های همسرتان صبور باشید

در نظر داشته باشید که خیانت شما، آسیب زیادی به همسرتان وارد کرده و همسر شما پر از احساسات منفی است، سعی کنید در مقابل واکنش های همسرتان صبور باشید و به او اجازه بدهید که خشم خودش را تخلیه کند.

 • با او حرف بزنید

یکی از کارهای مهمی که می توانید انجام دهید این است که با همسرتان صحبت و گفت و گو داشته باشید، به او فرصت صحبت کردن درباره ی احساساتش را بدهید و خودتان نیز سعی کنید همسرتان را درک کنید. این کار تاثیر به سزایی در بهبود رابطه بعد از خیانت دارد.

 • برای بازسازی اعتماد او تلاش کنید

خیانت شما تمام افکار همسرتان را به هم ریخته، ممکن است آرامش روان نداشته باشد و زمانی که شما در کنار همسرتان نیستید ترس از خیانت کردن مجدد شما داشته باشد.

 1. سعی کنید برای جلب اعتمادش تلاش کنید، در دسترس و خوش قول باشید، او را در جریان کارهایتان قرار دهید
 2. سعی کنید برای موبایل خود رمز نگذارید و اگر این کار را کردید اطلاعات رمز گوشیتان را در اختیار همسرتان بگذارید به طور کلی برای شفاف بودن با همسرتان تلاش کنید.
 • به همسرتان عشق بورزید

سعی کنید هر روز به همسرتان عشق بورزید و گفتن کلمه ی دوستت دارم به همسرتان را فراموش نکنید، به همسرتان یاداوری کنید که برای او احترام قائلید و سعی می کنید همیشه قدر لطف و بخشش او را بدانید.

بهبود رابطه بعد از خیانت همسر

 • برای برقراری رابطه ی جنسی با همسرتان صبوری به خرج دهید

همسرتان در شرایط روحی خوبی قرار ندارد، ممکن است برقراری رابطه ی جنسی با همسرتان باعث شود که او آرامشش را از دست بدهد و در حین رابطه با شما، مدام به رابطه ی شما با شخص دیگر فکر کند، ممکن است هنوز شما را نبخشیده باشد

بنابراین برقراری رابطه با شما برایش سخت خواهد بود، بنابراین صبر شما و فرصت دادن به همسرتان در اینباره بسیار مهم است.

البته نیاز است که به همسرتان نزدیک شوید و از او فاصله نگیرید ولی اگر او تمایلی به برقراری رابطه با شما نداشت، به نظر او احترام بگذارید.

 • از یک مشاور کمک بگیرید

بهتر است در این شرایط به یک مشاور خانواده یا زوج درمانگر مراجعه کنید و از وی نیز برای بهبود رابطه تان، درخواست کمک کنید.

برای دریافت مشاوره می توانید از مشاوران مرکز مشاوره ستاره ایرانیان ، بهره مند شوید، مشاوران ما در این راه تمم تلاششان را در جهت همراهی با شما به منظور بهبود رابطه بعد از خیانت با همسرتان بکار می گیرد.

برچسب ها: بخشش همسر خائن ,بخشیدن زن خائن ,گذشت از خیانت شوهر ,

نتایج جستجو در گوگل:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.