روابط جنسی بخش مهمی از انسانیت به شمار می رود. عشق، محبت و صمیمیت همگی هریک به نحوی در سلامت جنسی از کودکی تا کهنسالی به ایفای نقش می پردازند. شما اغلب، چیزهایی در باب اهمیت سلامت جسمانی، سلامت روانی و سلامت روحی می شنوید، اما حس اطمینان در سلامت جنسی تان نیز بسیار مهم است. سلامتی جنسی باعث می شود تا شما:

· ارتباطات سالم برقرار کنید

· بارداری های از قبل اندیشیده شده و نه بدون تفکرداشته باشید

· از بروز برخی از بیماری ها پیشگیری کنید

بنابراین مهم است که از همه جوانب سلامت جنسی و مدت زمان محقق شدن یک زندگی جنسی رضایت بخش به خوبی آگاه شوید. همچنین، حق شماست تا از عواملی که می توانند موجب به خطر افتادن سلامت جنسی شما شوند آگاه شوید. اجازه ندهید احساس خجالت شما را از پیگیری کردن دغدغه ها یا پرسیدن سؤال از پزشک یا دیگر مراقبان سلامت دور کند.

پیشگیری ازSTD

بیماری های قابل انتقال از راه رابطه جنسی (STDs) یا ویروس های منتقل شده ار راه رابطه جنسی (STIs)به بیماری هایی عفونی گفته می شوند که از طریق تماس جنسی ایجاد می شوند. در صورت برقراری یک سکس ناایمن با شریک آلوده به ویروس، امکان دارد شما دچار STI شوید. اما، همیشه نمی توان صریح گفت که فلان شخص آلوده می شود به دلیل آنکه بسیاری از STIها بدون هیچ دلیلی به وجود می آیند. در واقع بسیاری از افراد STI دارند بدون اینکه از وجود آن خبر داشته باشند. به این دلیل است که باید مراقب پیشگیری از STI باشید. اگر شما فعالیت جنسی زیادی دارد بهتر است فقط یک شریک داشته باشید و از هدفتان برای منحصراً بودن با یکدیگر و نه شخص دیگری صحبت کنید. روش های پیشگیری از کنترل زاد و ولد مانند کاندوم ها می توانند به کاهش ریسک ابتلای بیشتر به STIs را کاهش دهد.

سلامت جنسی زنان

سلامت جنسی زنان جنبه مهمی از سلامت زنان است خواه شما درصدد پیشگیری از بارداری و بیماری های عفونی منتقل شده از طریق رابطه جنسی باشید و خواه نگران تحریک جنسی کمتر و یا دیگر مشکلات تهدیدکننده سلامت جنسی زنان باشید. یاد بگیرید چگونه به یک رابطه جنسی رضایت بخش برسید و از نحوه محافظت خودتان از عوامل عفونی آگاه باشید. همانطور که سنتان بیشتر می شود تغییرات متداول در سلامت جنسی زنان و طریقه حفظ یک زندگی جنسی لذت بخش و سالم را در هر سنی درک کنید.

سلامت جنسی مردان

سلامت جنسی مردان جنبه مهمی از سلامت مردان است خواه شما درصدد پیشگیری از بارداری و بیماری های عفونی منتقل شده از طریق رابطه جنسی باشید و خواه نگران بدکارکردی مسائل مربوط به نعوظ یا دیگر مشکلات تهدیدکننده سلامت جنسی مردان باشید. برخی از مردان نگران سایز آلت تناسلی خود می باشند که در رأس فهرست نگرانی های سلامت جنسی قرار دارد. اما، احتمالاً شما از آنچه فکرش را می کنید از جمله پیامدهای بزرگی آلت و به کارگیری روش هایی که اثربخشی در پی ندارند، نرمال تر باشید. همانطور که پیرتر می شوید تغییرات رایج درسلامت جنسی مردان و نحوه حفظ یک زندگی جنسی سالم و لذت بخش را در هر سنی بررسی کنید.

سکس و سالخوردگی

آیا کهنسالان نیز دارای فعالیت جنسی هستند؟ بله! بسیاری از کهنسالان خواهان برقراری رابطه جنسی و لذت ناشی از آن هستند. تمایل به فعالیت جنسی و نیز رضایت از فراوانی و کیفیت فعالیت جنسی به طور مثبتی با سلامت در زندگی پیش رو ارتباط دارد. پس این ایده که سکس تنها برای جوانان است را نپذیرید. البته، چالش هایی در بحث از سکس و پیری وجود دارد. تغییرات جسمانی، بیماری ها، ناتوانی ها و برخی از معالجات می توانند موجب شوند سکس به صورتی چالش برانگیز و یا ناخوشایند تجربه شود. با این حال بسیاری از منابع برای کهنسالان موجود است که می توانند برای آنها در کسب رضایت از زندگی زناشویی مفید واقع شوند. از اینکه نگرانی هایتان را با پزشک یا دیگر مراقبان سلامت در میان بگذارید، نترسید. همچنین به یاد داشته باشید که در هر سنی که هستید اقدامات احتیاطی را برای محافظت از خودتان در مقابل بیماری های عفونی منتقل شده از راه رابطه جنسی را در نظر بگیرید.

با کودکان در مورد رابطه جنسی صحبت کنید.

کودکان و رابطه جنسی؛ این واژگان ترسی را در اعماق وجود بسیاری از والدین ایجاد می کند. اما گفتگو با کودکان در مورد رابطه جنسی بخش مهمی از فرزندپروری است. کودکان و نوجوانان نیازمند رهنمودهایی می باشند تا بتوانند تصمیماتی درست و مناسب در ارتباط با رفتار جنسیتی خود داشته باشند. در هنگام شروع به صحبت از رابطه جنسی برای کودکان هیچ گونه سند استانداردی برای شروع این موضوع وجود ندارد. تصمیماتتان برای آموزش کودکان در مورد جنسیت احتمالا براساس بلوغ فکری و روانی کودک و نیز اهداف و ارزش های فردی خواهد بود. فرصت های روزمره و زمان را درنظر بگیرید و بگذارید کودکتان با این پرسش ها پیشقدم شود و زمینه را برایش فراهم کنید. همانطور که کودک رشد عقلانی می یابد و سؤالات جزئی تری می پرسد در مقابل شما نیز می توانید عکس العمل های مفصل تری نشان دهید. داشتن احساس ناخوشایند هنگام صحبت از رابطه جنسی باکودکان طبیعی است. اما، بدانید که شما با فراهم کردن بستر رابطه ای باز و صحیح، احتمال درک و پذیرفتن ارزش هایتان توسط کودک و اتخاد تصمیمات مناسبی در مورد رابطه جنسی را افزایش می دهید.

برچسب ها: ارتباطات سالم جنسی ,بیماری STD ,سلامت جنسی ,سلامت جنسی زنان ,سلامت جنسی مردان ,سکس و سالخوردگی ,ویروس STI ,کودکان و مساله سکس ,

نتایج جستجو در گوگل: بیماری std,  بیماری stds چیست,  بیماری stds,  بیماری مقاربتی std,  بیماری آمیزشی std,  بیماری های آمیزشی (std),  علائم بیماری std,  علائم بیماری stds,  درمان بیماری std,  std چه نوع بیماری است,  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.