کاربرد نوروفیدبک و بیوفیدبک در ترک شیشه
کاربرد نوروفیدبک و بیوفیدبک در ترک شیشه (اعتیاد)
مهر ۲۸, ۱۳۹۴
نوروفیدبک و اختلال یادگیری
نوروفیدبک و اختلال یادگیری
دی ۱۳, ۱۳۹۴

کاربرد نوروفیدبک در درمان صرع(تشنج)

نوروفیدبک در درمان صرع

70 تا 90 درصد مبتلایان به صرع با استفاده از روش نوروفیدبک کاملا درمان می شوند و در مواری که دارو درمانی اثر گذار نیست روش نوروفیدبک می تواند موجبات درمان کامل فرد مبتلا به صرع رافراهم کند
صرع در اثر انتقال ناگهانی تعداد زیادی از نورون های حسی از مغز می باشد که در حالت معمولی نباید این پیام ها فرستاده شوند.
صرع حالت های گوناگونی دارد: در برخی موراد فرد به صورت ناگهانی به زمین افتاده، دست و پاهایش سفت شده و از هوش می رود و بعد از چند ثانیه شروع به دست و پا زدن می کند و پس از آن کاملا به حالت اغما رفته و هیچ واکنشی بروز نمی دهد و صدایی را نمی شنود.
از علایم این بیماری در کودکان، افت تحصیلی و مشکل تحصیلی، به خصوص در درس املا می‌ باشد. به این علت که کودکان مبتلا به این بیماری معمولا به یک نقطه خاص خیره می شوند و درک پایینی از شرایط اطراف دارند و هوشیاری آن ها برای مدتی از بین خواهد رفت و در هنگام املا نوشتن ممکن است برای مدتی توجه خود را از دست داده و چندین واژه را جا بیندازند. گزگز شدن و مورمور شدن ناگهانی قسمتی از بدن، احساس عدم کنترل در یک دست یا قسمت خاصی از بدن و غیره می تواند از علائم شایع مبتلایان به صرع( تشنج) باشد.
درمان های غیر دارویی در درمان این بیماری از اهمیت بسیاری برخوردار هستند و روش نورو فیدبک مطمئن ترین آن ها است. چرا که درمان های دارویی در این بیماری عوارض شدیدی همچون خستگی و کوفتگی بدن، سرگیجه، افزایش وزن، مشکلات حافظه و تمرکز، راش های پوستی، افسردگی را به همراه داشته باشد اما امروزه با استفاده از نوروفیدبک بدون عوارض جانبی و به صورت دائمی می توان این بیماران را مداوا نمود.

برچسب ها: درمان صرع ,درمان میگرن ,نوروفیدبک ,

نتایج جستجو در گوگل: درمان صرع در طب اسلامی,  درمان صرع با طب سوزنی,  درمان صرع در نوزادان,  درمان صرع با قرآن,  درمان صرع در کودکان,  درمان صرع مقاوم به درمان,  درمان صرع میوکلونیک,  درمان صرع با جراحی,  درمان صرع میوکلونیک جوانان,  درمان صرع شکمی,  درمان میگرن,  درمان میگرن چشمی,  درمان میگرن عصبی,  درمان میگرن با طب سنتی,  درمان میگرن با حجامت,  درمان میگرن با زالو,  درمان میگرن خیراندیش,  درمان میگرن در بارداری,  درمان میگرن با طب سوزنی,  درمان میگرن با نمک,  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*