روش نورفیدبک و اختلالات خواب
روش نورفیدبک و اختلالات خواب
دی ۱۳, ۱۳۹۴
افسردگی و نوروفیدبک
افسردگی و نوروفیدبک
دی ۱۳, ۱۳۹۴

درمان اضطراب با نوروفیدبک

درمان اضطراب با نوروفیدبک

یکی از گسترده ترین موارد و کاربردهای درمانی نوروفیدبک در درمان افراد مبتلا به اضطراب می باشد.

اکثر محققان بر این باور هستند که روش نوروفیدبک یکی از روش های درمانی موثر و با بازخوردهای بسیار مناسب در درمان بیماران مبتلا به اختلالات اضطراب می باشد. اضطراب عبارت است از یک احساس مبهم و ناشناخته و یک حس مبهم از ترس، دلواپسی و احساسات ناخوشایند که در واقع منشا و دلیل مشخصی نداشته و به صورت دائمی فرد را تحت تاثیر خود قرار می دهد و آرامش را از او سلب می کند و شامل مواردی از قبیل عدم اطمینان و ترس می شود. قرار گرفتن در موقعیت هایی که فرد سابقه قرار گرفتن در آن با حالات اضطراب را داشته است سبب افزایش و ایجاد اضطراب در او خواهد شد. نکته مهم این است که تقریبا تمامی افراد به صورت موقت و در شرایطی خاص دچار اضطراب خواهند شد ولی اگر این اضطراب ها به صورت دائمی زندگی فرد را دچار اختلال کنند نگران کننده خواهند بود. عوامل زیستی و جسمانی همانند تغییرات هرومونی، کم کاری و یا پرکاری تیرویید، پاین بودن قند خون به همراه عوامل محیطی همانند مشکلات خانوادگی و ترس از جدایی و طردشدگی و همچنین عوامل ژنتیکی و ارثی نیز از عوامل اصلی بوجود آمدن اضطراب در فرد هستند.

اختلال اضطراب شامل مواردی ازقبیل اختلالات ترس پس از سانحه، تنگنا ترسی، اختلال اضطراب اجتماعی، وسواس و سایر اختلالات می باشد. درمان اختلال اضطراب یک نوع درمان روانی است که به فرد بیمار یاد خواهد داد تا موقعیت های سخت و چالش بر انگیز را از نگاه و پنجره ای دیگر دیده و واکنشی متفاوت از قبل به آن ها نشان دهد. نوروفیدبک جزو روش های درمانی بسیار موثر برای درمان اختلال اضطراب شناخته شده است به صورتی که نتیجه تحقیقات نشان می دهد 80 تا 90 درصد بیماران مبتلا به اضطراب با روش نورفیدبک درمان خواهند شد.

برچسب ها: اضطراب ,درمان استرس ,نوروفیدبک ,کاهش اضطراب ,

نتایج جستجو در گوگل: اضطراب ثنائي القطب,  اضطرابات النوم,  اضطراب الشخصية الحدية,  اضطراب,  اضطراب الهلع,  اضطراب وجداني,  اضطراب الانية,  اضطراب الهرمونات,  اضطراب الدورة الشهرية,  اضطراب القلق,  درمان استرس,  درمان استرس کودکان,  درمان استرس در کودکان,  درمان استرس با طب سنتی,  درمان استرس در طب سنتی,  درمان استرس وافسردگی,  درمان استرس و اضطراب شدید,  درمان استرس شدید,  درمان استرس و تپش قلب,  درمان استرس با داروهای گیاهی,  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*