زندگی زناشویی
روابط جنسی اهمیت زیادی در زندگی زناشویی دارد
خرداد ۳۱, ۱۳۹۴
طلاق
طلاق در دنیای مدرن
خرداد ۳۱, ۱۳۹۴

تغییر در میزان تمایلات جنسی

میزان تمایلات جنسی

تغییر در میزان تمایلات جنسی

نیاز جنسی در انسان جزء یکی از نیازهای حیاتی است. اهمیت نیاز جنسی به مانند نیاز به آب، غذا و اکسیژن میباشد و تفاوت آن با بقیه نیازها این است که عدم تامین نیاز جنسی حیات انسان را به خطر نمیاندازد، بلکه فقط آرامش او را از بین میبرد. یک انسان سالم و بدون مشکل معمولا سه الی چهار بار به روابط جنسی نیاز دارد که این موضوع بسته به میزان سن، تغذیه، آرامش و میزان علاقه بین زوجین تا حدودی متغیر میباشد. اهمیت تامین نیاز جنسی برای مردان به مانند اهمیت صحبت کردن برای زنان میباشد و مردها معمولا تحمل کمتری نسبت به زنان دارند.

تحقیقات نشان داده است که بیشترین میزان ارتباطات پنهان معمولا در دوران بارداری همسر اتفاق میافتد که این موضوع خود نشان‌دهنده رابطه بین محدودیت جنسی و تمایل به روابط پنهان میباشد، چون در این دوران امکان برقراری رابطه جنسی بین زن و مرد وجود ندارد و زوجین در محدودیت قرار میگیرند. اگر مرد دچار مشکل روحی و روانی خاصی نباشد و رابطه‌اش هم با همسرش صمیمانه باشد، تقریبا همیشه برای روابط جنسی آمادگی دارد. اهمیت تامین روابط جنسی در حریم خانواده به حدی است که همه روان‌شناسان اصلاح روابط جنسی بین زوجین را به عنوان نقطه کانونی و محور حل اختلافات خانوادگی میدانند. لحظه برقراری روابط جنسی بین دو زوج به عنوان یکی از لحظات طلایی زندگی انسان محسوب میشود و هر دو زوج باید سعی کنند به این لحظات طلایی کیفیت و کمیت بیشتری بدهند.

آن همه روایات و احادیث که توسط ائمه و پیشوایان اسلام در مورد پوشیدن بهترین لباس و معطر کردن خود با بهترین خوشبوکننده‌ها وجود دارد، نشان‌دهنده اهمیتی است که روابط جنسی در حل مشکلات خانوادگی دارند. متاسفانه به علت فقر آموزش‌های رسمی و از طرف دیگر حجب و حیای افراطی در جامعه ما، میزان اطلاعات برخی زوجین در مورد مسائل جنسی بسیار پایین است و حتی جهت سوال پرسیدن در مورد این موضوع نیز احساس شرم و حیا میکنند. آن‌چه که به این قسمت از مقاله مربوط میشود، بحث تغییر در میزان تمایلات جنسی است. به خوبی میدانید که یک مرد سالم اگر مشکل فکری خاصی نداشته باشد، با همسرش نیز روابط صمیمانه داشته باشد، همیشه برای روابط جنسی با همسرش آمادگی دارد. حال هرگونه بیمیلی و عدم تمایل مردها به روابط جنسی باید به عنوان یک هشدار در نظر گرفته شود. معمولا یک زن هشیار و دانا از کیفیت روابط جنسی همسرش میتواند متوجه تغییر شود.

میزان تغذیه، ساعات کار، استرس فکری و… چند عامل موثر بر میزان روابط جنسی میباشند، اما دو عامل تاثیر بسیار زیادی بر میزان روابط جنسی دارند که عبارتند از:

1- اعتیاد به مواد مخدر

2- درگیر شدن در روابط پنهان.

اعتیاد به مواد مخدر کندکننده مانند تریاک و مشتقات آن در درجه اول باعث تاخیر در انزال جنسی و به تدریج کم کردن تمایلات جنسی و نهایتا از بین بردن کامل میل جنسی میشود. متاسفانه به علت تاثیری که مواد مخدر در تاخیر انزال دارند، برخی از افرادی که دچار زود انزالی هستند، از آن به عنوان یک راه‌حل درمانی استفاده میکنند. اما غافل از این هستند که مواد مخدر اگر چه در ابتدا باعث تاخیر در انزال میشوند، اما به تدریج باعث از بین رفتن کامل تمایلات جنسی میشوند. افرادی که به مواد مخدر وابستگی شدید دارند، تمایلات جنسی خود را به طور کامل از دست میدهند و بعد از مدتی هیچ‌گونه میل جنسی و تمایلی به طرف جنش مخالف ندارند. لذا اگر تغییری در میزان تمایلات جنسی همسر خود مشاهده کردید، اگر چنانچه هیچ یک از عوامل ذکرشده وجود نداشته باشد، میتواند نشانه‌ای از گرایش به طرف مواد مخدر باشد. (نوروفیدبک به عنوان درمان مکمل در درمان اعتیاد توصیه می شود.)

عامل دوم میتواند نشانه‌ای از درگیر شدن در روابط پنهان باشد. افرادی که به عنوان یک شخص سوم وارد زندگی مشترک یک زوج میشوند، اکثرا از نقاط ضعف مردها آگاهی کامل دارند. بیشترین هدف این افراد این است که زمینه روابط جنسی متنوع را برای یک مرد برقرار میکنند. و از طرف دیگر چون معمولا میدانند که مردها از گله و شکایت و غرزدن هم گریزان میباشند، این رفتارها را به هیچ وجه انجام نمیدهند. لذا چون شرایط روابط جنسی جذاب‌تری را برای مردها فراهم میکنند، به تدریج از میزان تمایل یک مرد از همسرش کمتر میشود و به طرف روابط پنهانی بیشتر میشود. هر قدر میزان روابط جنسی مردها در بیرون از خانه بیشتر شود، از میزان روابط جنسی آنها در داخل کاسته میشود و به همین دلیل در میزان تمایلات جنسی به عنوان یک علامت هشدار در نظر گرفته میشود.

وقتی که یک مرد با خانم دیگری در ارتباط قرار میگیرد، معمولا ویژگیهای ظاهری و شخصیتی همسرش را با او مقایسه میکند و به دنبال مقایسه شروع به انتقاد از همسر خود میکند. تجربیات نشان داده است که در زندگی زناشویی ظاهر معمولا تحت تاثیر میزان عشق و علاقه قرار میگیرد. یعنی اگر میزان عشق و علاقه بین دو زوج زیاد باشد، ویژگیهای ظاهری هم زیبا و دوست‌داشتنی به نظر میرسند، اما با کاهش یافتن میزان عشق و علاقه، نواقص و کاستیها هم بیشتر نمایان میشوند. اولیه نتیجه انتخاب همسر دوم کاهش میزان عشق و علاقه به همسر اول میباشد. و با کاهش عشق و علاقه، انتقادها و شکایت‌ها شروع میشوند. البته لازم به ذکر است که این نشانه نیز مانند نشانه‌های قبلی میتواند دلایل متعددی داشته باشد. برای مثال افزایش استرس و گرفتاریهای شغلی، رفتار و گفتار اعضای خانواده از جمله مادر و خواهر و… میتواند از عوامل افزایش‌دهنده انتقادها و شکایت‌ها میباشد. اما آن‌چه به مبحث مقاله ما مربوط میشود، این است که هرگونه افزایش در این رفتار را باید جدی بگیرید و در جهت شناسایی عوامل به وجود آورنده آن اقدام نمایید. یکی از عکس‌العمل‌های بسیار نامناسب خانم‌ها در چنین مواردی این است که اقدام به مقابله به مثل میکنند. یعنی به جای این‌که در صدد شناسایی عوامل به وجود آورنده چنین رفتاری در شوهر خود باشند، رفتار تلافیجویانه را شروع میکنند و به انتقاد از شوهر خود مشغول میشوند. همه ما به حکم انسان بودنمان دارای نواقص و کاستیهایی هستیم و پیدا کردن ایراد و اشکال کار بسیار آسان و راحتی است، اما انجام این کار بیشتر شبیه ریختن بنزین بر روی آتش میباشد، یعنی شدت میزان اختلاف را افزایش میدهد، اما رفتار درست و منطقی این است که در چنین مواردی با پذیرفتن انتقادهای خود، در مقابل نکته‌های مثبت شوهرتان را به او یادآوری نمایید. شاید انجام این رفتار مشکل باشد، اما اجرای آن باعث میشود که همسر شما شدیدا دچار احساس گناه میشود و از روابط پنهانی که در آن درگیر شده، دوری مینماید.

یکی دیگر از مسائلی که مورد توجه قرار میگیرد، کاهش میزان تمرکز حواس است. این کاهش یکی از نشانه‌هایی است که معمولا افرادی که درگیر روابط پنهان میشوند، آن را دارا میباشند. البته لازم به ذکر است که این نشانه نیز مانند نشانه‌های قبلی صرفا به این دلیل نمیباشد و هرگونه کاهش میزان تمرکز حواس را نمیتوانیم به حساب درگیر شدن در روابط پنهان بدانیم. مشکلات مالی، درگیر شدن با سرپرست و همکاران، درگیر شدن با زیردستان، عدم پیشرفت برنامه‌های کاری، نداشتن امید به آینده و هزاران مورد دیگر همه جزء عوامل کاهش میزان تمرکز حواس میباشند و یکی از عوامل آن نیز به موضوع مورد بحث مربوط میشود و به عنوان یک نشانه و علامت هشداردهنده باید به آن توجه داشته باشیم. همه افرادی که درگیر روابط پنهانی با فرد دیگری میشوند، دچار استرس میشوند. ترس از فاش شدن موضوع نزد همسر و فرزندان، پدر و مادر و اعضای خانواده و در بین دوستان و همکاران همه جزء عواملی هستند که باعث افزایش میزان استرس این افراد میشوند. وقتی که میزان استرس از حد مشخصی فراتر برود، معمولا تمرکز حواس فرد را مختل میکند. لذا باید توجه داشته باشیم که عدم تمرکز حواس برای مدت طولانی نیاز به بررسی و علت‌شناسی دارد و معمولا باید به عنوان یک نشانه هشداردهنده به آن نگریسته شود.

همه افراد معمولا هزینه‌های زندگی خود را بر مبنای میزان درآمدهایشان تنظیم میکنند. به غیر از برخی وقایع پیش‌بینی نشده و هزینه‌های غیرمنتظره که البته دلیلی ندارد که مرد بخواهد آنها را از همسرش پنهان کند، سایر افزایش هزینه‌ها اگر به مدت طولانی تکرار شود، باید مورد بررسی و دقت قرار گیرند.

هیچ نوع روابط پنهانی خالی از هزینه‌ها نمیباشد. موارد بسیار نادر و استثنایی وجود دارند که زن و مرد به علت علاقه‌ای که به یکدیگر دارند، صرفا به جهت رسیدن به آرامش روانی به طرف همدیگر جذب میشوند و متحمل هیچ نوع هزینه‌ای هم نمیشوند. اگر از این موارد استثنایی بگذریم، هرگونه روابط بین زن و مرد برای آنها هزینه‌بر میباشد. مردها به طور ذاتی تمایل دارند که به هر نحوی به زن‌ها کمک کنند و معمولا از انجام این کمک احساس لذت میکنند. یکی از روش‌های کمک کردن، کادوها، هدایا و کمک‌های نقدی میباشند. لازم به ذکر است که در بسیاری از موارد همین صفت کمک‌کنندگی مردها زمینه ارتباط آنها با یک زن به وجود آورده است. تاکنون چندین مورد مراجعه داشته‌ایم که بین دو نفر در ابتدا هیچ علاقه و قصد و منظور خاصی وجود نداشته است، بلکه به علت مشکلاتی که برای یک خانم بدون سرپرست به وجود آمده بود، یک مرد صرفا به قصد کمک کردن که یک امر انسان‌دوستانه است، به او نزدیک شده بود و همین عامل زمینه نزدیک شدن روابط و به وجود آمدن مسائل بعدی را فراهم کرده بود.

اما آن‌چه که به موضوع بحث ما مروبط میشود و خانم‌ها باید به آن توجه داشته باشند، این است که هر نوع تغییری در نحوه هزینه کردن درآمدها باید با اطلاع همسر باشد. خانم‌های محترم باید توجه داشته باشند که یک مرد متاهل در هر سن و سالی که باشد، به برخی تفریحات نیاز دارد. همنشینی و رفت و آمد یک مرد با دوستان و همکاران و انجام تفریحات سالم جزء نیازهای یک مرد میباشد. خانم خانه باید از این همنشینی و رفت و آمد و نوع تفریحات آنها باخبر باشد، اما در عین حال هیچ‌گونه مخالفتی نیز با آنها نداشته باشد. هر قدر زن بخواهد در این زمینه سخت‌گیریهای بیشتری انجام دهد، به همان اندازه میزان مخفیکاریهای مرد بیشتر میشود. اما به همین ترتیب مرد نیز باید به طور کامل همسرش را در جریان تفریحات سالم خود با دوستان و همکارانش بگذارد و همچنین از میزان هزینه‌هایی که برای تفریحات شخصی خود انجام میدهد، او را باخبر نماید. افزایش هزینه‌های زندگی به‌ویژه هزینه‌هایی که مرد حاضر نیست در مورد آنها به طور شفاف و روشن توضیح دهد، یکی از نشانه‌های هشداردهنده میباشد که باید در مورد آنها دقت بیشتری انجام شود.

تغییر در میزان تمایلات جنسی

روابط پنهانی معمولا روابط ناپایدار و زودگذر میباشند. اکثر این روابط بعد از مدت کوتاهی به پایان میرسد و طرفین از هم جدا میشوند و به سراغ فرد دیگری میروند، اما آنجه که به بر جای میماند، عوارض روحی و روانی ناشی از این جداشدن‌ها میباشد. قطع هر نوع رابطه‌ای اگرچه مدت آن نیز کوتاه باشد، باعث به وجود آمدن اختلالات خلقی و بعضا افسردگیهای کوتاه‌مدت میشود. افرادی که درگیر روابط پنهان میباشند، در اکثر موارد دارای خلق ناپایدار میباشند، به عبارت دیگر رفتار آنها در بیشتر موارد غیر قابل پیش‌بینی میباشند. در بعضی روزها بسیار شاد و سرحال و خوش‌اخلاق هستند، اما در روزهای دیگر بسیار بیحوصله، تندخو و عصبانی میباشند. بنابراین تغییرات ناپایدار خلقی که دارای علت مشخصی نباشند، به عنوان یکی از نشانه‌های هشداردهنده محسوب میشوند و خانم‌ها باید نسبت به آنها هشیاری بیشتری داشته باشند.

همه انسان‌ها نیاز دارند که در طول یک هفته چند ساعت تنها باشند، چند ساعت تنهایی علاوه بر این‌که به انسان آرامش میدهد، باعث میشود که فرد بتواند در یک تفکر عمیق فکری فرو رفته و نقاط مثبت و منفی خود را شناسایی نموده و در جهت تقویت ویژگیهای مثبت خود گام بردارد. اما این ویژگی نیز مانند سایر ویژگیهای شخصیتی انسان باید در حد اعتدال باشد. تجاوز از حد اعتدال ممکن است دارای علت‌هایی باشد که این علت‌ها باید شناخته شوند. افرادی که درگیر روابط پنهان هستند، معمولا گرایش زیادی به تنها ماندن در منزل دارند. شاید منزل یکی از امن‌ترین مکان‌هایی باشد که فرد بتواند در آن آزادانه با هر فردی هر نوع مکالمه‌ای داشته باشد. به همین دلیل افرادی که همسر دوم انتخاب کرده‌اند و با او در رابطه هستند، از هر فرصت و شرایطی استفاده میکنند تا بتوانند در منزل آنها باشند. اصرار برای تنها ماندن در منزل نشانه مشترک افرادی که درگیر اعتیاد هستند و افرادی که درگیر روابط پنهان شده‌اند میباشد.مشاوره جنسی

برچسب ها: آموزش روابط جنسی ,انسان و رابطه جنسی ,نیازهای حیاتی ,

نتایج جستجو در گوگل:

24 دیدگاه ها

 1. نيلو گفت:

  با سلام من و همسرم تقریبا ۳ ساله ازدواج کردن حدود یک ساله که همسرم دچار ناتوانی جنسی شده بارها ازش خواستم که برای رفع این مشکل اقدام کنه ولی فایده نداشته من به خاطر این موضوع خیلی ناراحتم دیگه خسته شدم تورو خدا راهنماییم کنید من چیکار کنم؟؟؟

 2. زاهد گفت:

  همسر شما باید برای درمان این مشکل اقدام کنه در غیر این صورت زندگی جنسی شما تحت تأثیر منفیش قرار خواهد گرفت.باید در این مورد با ایشون منطقی صحبت کنید که اگر نتونه خودش رو از این سرد مزاجی بیرون بیاره این سردی ممکنه ناباروری رو به دنبال خواهد داشت

 3. مشاور گفت:

  مشکل همسر شما میتواند دلایلی مثل تغییرات هورمونی و یا استرس و اضطراب روانی داشته باشد که حتما باید توسط مشاور و روانشناس مورد بررسی قرار گیرد

 4. aty گفت:

  سلام
  من و همسرم ۱۷ سال اختلاف سنی داریم شوهرم ۵۲ سالشه.البته این ازدواج دوممه .همسرم تمایلی برای رابطه جنسی نداره.
  من از کمبود رابطه جنسی رنج میبرم و به خاطر همین حوصله هیچی رو تو زندگی ندارم.به فکر طلاق افتادم

 5. سپيده گفت:

  به نظر من سردی همسرتون نسبت به رابطه جنسی یک چیز طبیهیه

 6. مشاور گفت:

  شما نباید با طلاق فکر کنید زندگی بعد از طلاق متفاوت و دشواری های خودش رو داره.
  بهتره قبل از هر تصمیمی با یک مشاور خوب مشورت کنید

 7. ناشناس گفت:

  من که میگم جدا بشین بهتره این آدم مرد زندگی شما نیست از اولم ازدواج شما اشتباه بوده

 8. aty گفت:

  ممنون از اینکه وقتتون رو در اختیار من گذاشتید

 9. امير گفت:

  سلام .من و همسرم یک ساله ازدواج کردیم یک ماه پیش همسرم بهم خیانت کرد و عکس هایی هم که از هم گرفته بودن دیدم.خیلی ناراحت شدم شب و روز گریه میکردم.من تو زندگی کسی رو ندارم به همین خاطر خیلی به همسرم وابسته هستم و نمیتونم ازش جدا بشم.الان مشکلی که برام پیش اومده اینکه من دیگه میل جنسی ندارم و این موضوع داره اذیتم میکنه قبل از این من به لحاظ جنسی به شدت گرم بودم ولی الان کلا تغییر کرده.نمیدونم تو این شرایط چکا رکنم .حتی نمیتونم با کسی دیگه به غیر همسرم هم رابطه برقرار کنم افسرده شدم

 10. hosein گفت:

  شما نباید همه چیز رو درون خودتون بریزید.به نظر من با همسرتون صحبت کنید و حرفهای اونم بشنوید .گاهی اوقات اون چیزی که میبینی واقعیت نیست.

 11. سپيده گفت:

  احتمالا شما از جمله مردانی هستید که غریزه جنسیتون با شیفتگی تحریک میشه.اینکه تحریک نمیشید به خاطر اینه که هنوز اون رو نبخشیدید .شما حق دارید ناراحت باشید ولی حق ندارید نبخشید.بلاخره آدما گاهی یه اشتباهاتی میکنن که خودشون هم نمیدونن چرا اینکارو کردن.

 12. علي گفت:

  به نظر من باهاش صحبت کن و بهش بگو که نمیتونی با خیانتی که کرده کنار بیایی.همسر شما دلیل اصلی مشکل شماست و راه حل اصلی مشکل شما هم میتونه یاشه.یه معذرت خواهی ساده میتونه ناراحتی های شما را از بین ببره و دوباره عاشق همسرتون بشید.شما بهتره اونو ببخشید نه به خاطر اینکه اون لایق بخشیدنه به خاطر اینکه تو لایق آرامشی

 13. ناشناس گفت:

  منم کاملا با علی موافقم.شما باید با همسرتون صحبت کنید اصلا شاید مشکل از جای دیگست و به شما بگه مطمئن باشید اونم به صحبت کردن با شما احتیاج داره سعی کنید مشکل اصلی رو پیدا کنید

 14. ناشناس گفت:

  شما تا آخر که نمیشه بلاتکلیف بمونی و خودت رو داغون کنی باید باهاش حرف بزنی و ببینی مشکل اصلی چیه.خدا طلاق رو برای همچین موقعیت هایی گذاشته که اگر نتونستید با همسرتون کنار بیایید طلاق بگیرید .البته اینم میدونم که بخشش کار بزرگیه و همه آدم ها باید بهشون فرصت دوباره داد تا اشتباهات گذشتشون رو جبران کنند

 15. شيما گفت:

  به نظر من باهاش رک و راست صحبت کن و بزار که بفهمه خیانتشو فهمیدی اینطوری حرفاش رو میشنوی ، شاید حتی خانومت از کارش پشیمونه و شما میتونی در موردش تصمیم بگیری که آیا میتونی ببخشیش یا نه!و ببینی چه عکس الاعملی نشون میده و چه حرفایی میزنه.

 16. sana گفت:

  سلام دوستان به نظر شما علت اینکه به مروز زمان از میزان شهوت انسان کاسته میشه چیه؟؟؟

 17. مشاور گفت:

  هیچ مدرک مستندی مبنی بر این امر وجود ندارد، اما در تمام روابط می توان به وضوح چنین چیزی را مشاهده نمد.یک فرد ۶۰ ساله شهوت یک فرد ۲۰ ساله را ندارد.اما یک فرد ۶۰ ساله با بهره گیری از تجربیاتش به راحتی می تواند کمبود انرژی را جبران نماید.یکی از قدیمی ترین اندام های جنسی ذهن انسان است نه آلت تناسلی.ذهن بشاش و و زنده به راحتی می تواند جسم سالخورده را به تحرک وا دارد.
  باید توجه داشت که اشتیاق و علاقه به تنهایی برای برقراری یک رابطه جنسی رضایت بخش ، کافی نیست.بلکه رابطه نیازمند حرارت و گرمای عشق نیز می باشد.یکی از مهمترین راههایی که از طریق آن می توانید رضایت جنسی را همواره در زندگی جنسی خود ، تجربه کنید این است که در طول زندگی بیشتر با هم گفتگو کنید.

 18. هستي گفت:

  سلام دوستان به نظر شما دختران مجردی که رابطه جنسی نداشته اند هم تمایل جنسی دارند یا باید حتما تجربه کنند تا تمایل پیدا کنند؟

 19. زاهد گفت:

  سلام
  شهوت دخترها بیشتر از اینکه به میل جنسی شون برگرده به میل عاطفی شون برمیگرده.دختراها برای پرهیز از روابط جنسی بیشتر نیاز دارند قلبشون و فکرشون رو کنترل کنند تا نگاهشون و… اکثر دخترانی که به رابطه جنسی قبل ازدواج تن میدن در فقدان شدید محبت به سر میبرن و دنبال راهی هستند که این کمبود رو برطرف کنند.دختر ها به سه گروه تقسیم می شوند:

  ۱٫ افرادی که سعی مینن این نیاز را به روش های منطقی مثل ارتباط با خدا، لذت بردن از درس و درگیر شدن با کارو… کنترل کنند.

  ۲٫ افرادی که به رویا پردازی و تصویر سازی ذهنی روی میارن و گاهی به خود ارضایی می انجانه

  ۳٫ افرادی که قبح کار براشون بی اهمیت شده و با رابطه حقیقی جنسی سعی در برطرف کردن فقدان محبتشون می کنند.

 20. ناشناس گفت:

  به نظر من میل جنسی در دختران صرفا بعد از تجربه اون به وجود نمی آید.در واقع این میل هم یک نیاز است که خداوند متعال به منظور بقای نسل در وجود بشر نهاده است منتهی میزان آن در زن و مرد از فرد به فرد متفاوت است.
  چه بسا افرادی بعد از اولین تجربه از آن حریص تر و یا منزجر تر می شوند.
  در نتیجه این تصور که احساس نیاز جنسی حتما به واسطه تجربه آن به دست می آید اصلا درست نیست

 21. ناشناس گفت:

  اگر منظورتون تمایل به برقراری رابطه جنسی کامل است، معمولا دختر ها چنین تمایلی ندارند.شاید به خاطر فرهنگ تربیتی متفاوتی که دختر هادر این زمینه دارند.اکثر خانم هایی که من در این مورد باهاشون صحبت کردم دوست نداشتند، چون میترسیدند .از بچگی بهشون گفته بودند که زشته و به خاطر اینکه اینطور بهشون تلقین شده بود. در مجموع میشه گفت به خاطر مسائل فرهنگی تربیتی دختران قبل از تجربه ی شخصی در این زمینه کمتر تمایل دارند و بعد از تجربه هم بر می گرده به میزان رضایت از تجربه.
  اما اگر منظورتون تماس فیزیکی و نوازش و در آغوش کشیدن است به نظر من ربطی به تجربه قبلی نداره و این تمایل را حتما دارند.

 22. پدر گفت:

  سلام دوستان
  چع عواملی سبب کمبود میل جنسی آقایان می شود؟

 23. زاهد گفت:

  کمبود تستوسترون در آقایون

  اگر می خواهید قوه ی مردانگی شما همیشه در اوج باشد ، لازم است که تستوسترون یا آندروژن بدنتان همیشه به میزان کافی وجود داشته باشد چون این هورمون ها مسئول رشد طبیعی آلت جنسی مردانه و حفظ پبات ثانویه جنسی هستند.اگر میزان این هورمون ها در بدنتان کافی نباشد شما احساس اضطراب,افسردگی و گیجی خواهید کرد و میل جنسیتان کاهش پیدا می کند.
  میزان تستوسترون بدن مردان ، معمولا با بالا رفتن سن کاهش می یابد . این مشکل از سن ۴۰ سالگی شروع شده و هر سال تقریبا ۰٫۳% از میزان تستوسترون بدن کاهش می یابد.

  علائم کمبود تستوسترون چیست؟؟
  . کاهش میل و فعالت جنسی

  . کاهش نعوذ خود به خودی

  . کوچک شدن بیضه ها یا بیضه های بسیار کوچک

  . کاهش موی صورت و بدن

  . پوکی استخوان

  . بزرگی یا حساسیت پستان

  . ناباروری

 24. yas گفت:

  با سلام
  بنده ۵ ماه ازدواج کردم ولی اون شور و حال اول رو نداریم احساس پوچی میکنم.دیگه از این وضعیت خیلی خسته شدم شوهرم خیلی بد اخلاق شده و دیگه دوستش ندارم.شما بگید چیکار کنم؟من و راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*