نوروفیدبک و فوبیا
فوبیا و نوروفیدبک
دی ۱۳, ۱۳۹۴
افزایش تمرکز با نوروفیدبک
افزایش تمرکز با نوروفیدبک
دی ۱۳, ۱۳۹۴

تاثیر نوروفیدبک در کاهش استرس

نورفیدبک در کاهش استرس

امروزه تاثیر روش نوروفیدبک بر درمان استرس امری انکار ناپذیر است.

استرس احساسی است که در زمان هایی به انسان دست می دهد که فشارهایی بیش از حد متعارف و بیش از اندازه ای که انسان تحمل آن را دارد به او وارد می شود. زمانی که بدن دچار استرس می شود بدن شروع به ترشح هورمون هایی کرده که باعث بروز اختلالات و علائمی در بدن انسان می شوند. افزایش فشار خون و تند شدن ضربان قلب، کاهش قدرت تنفس و احساس فشار بر سینه و تنگی نفس از علائم شایع استرس هستند. علائمی دیگر همچون عرق کردن و لرزیدن دست و پا نیز از علائم مربوط به استرس هستند. نکته قابل توجه این است که استرس در حد و اندازه معمول نه تها برای بدن مفید است که انسان را به حرکت و تلاش در پی خواسته وا می دارد مثلا کسی که در حد نرمال برای آزمون کنکور استرس دارد، این استرس ایجاد شده، به او انگیزه درس خواند  را می دهد اما اگر استرس بیش از حد معمول بوده و در مدت های زمان طولانی بر بدن وارد شود جای نگرانی داشته و می تواند سیستم های فعالیتی بدن انسان را مختل نماید. همه ما بشکلی متفاوت به موقعیت های استرس زا واکنش نشان می‌دهیم. چیزی که برای ما استرس زاست ممکن است برای فرد دیگری عادی باشد. تقریبا هرچیزی می‌تواند باعث استرس شود و استرس محرک‌های متفاوتی دارد.

برای بعضی از افراد و بعضی اوقات فقط فکر کردن به یک واقعه می‌تواند استرس زا باشد. نوروفیدبک به عنوان یکی از روش های جدید درمانی در حوزه روانشناسی می تواند فرد مبتلا به استرس  را تا حد زیادی بهبود دهد. پژوهش ها ثابت کرده ات که افرادی که طی یک دورره درمانی از روش نوروفیدبک استفاده کرده اند در حد قابل توجهی کاهش استرس را به صورت داومی در خود دیده اند. نوروفیدبک عوارضی نیز در پی نخواهد داشت.

برچسب ها: افت تحصیلی ,تاثیر نوروفیدبک ,درمان استرس ,روش نوروفیدبک ,

نتایج جستجو در گوگل: افت تحصیلی,  افت تحصیلی چیست,  افت تحصیلی به انگلیسی,  افت تحصیلی pdf,  افت تحصیلی دانشجویان,  افت تحصیلی دانش آموزان ابتدایی,  افت تحصیلی در دبیرستان,  افت تحصیلی در دانشگاه,  افت تحصیلی شدید,  افت تحصیلی در ابتدایی,  تاثیر نوروفیدبک بر بیش فعالی,  تاثیر نوروفیدبک,  تاثیر نوروفیدبک بر اضطراب,  تاثیر نوروفیدبک بر افسردگی,  تاثیر نوروفیدبک بر وسواس,  تاثیر نوروفیدبک در افسردگی,  تاثیر نوروفیدبک بر اوتیسم,  تاثیر نوروفیدبک بر حافظه,  تاثیر نوروفیدبک بر استرس,  تاثیر نوروفیدبک بر تمرکز,  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*